Skocz do zawartości
Patricko

XCOM: Enemy Unknown

Rekomendowane odpowiedzi

No to zdecydowanie warto, myślę, że się nie zawiedziesz. ;)

 

Co do EW: ogólnie elementy z dodatku wplecione są w główną kampanię, ale czy można kupić dodatek bez podstawki to szczerze mówiąc nie wiem - najlepiej sprawdź na PS store, w każdym razie ja też polecam grę z dodatkiem - zawsze to bardziej rozbudowana rozgrywka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej będę sie czaił na pudełkową wersje, na allegro znalazłem Enemy Unknown za 25 pln wiec chyba jest to całkiem spoko cena ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enemy Within ma już w sobie Enemy Unknown + dodatek Slingshot (Proca) + właśnie najnowszy pakiet Enemy Within z mnóstwem zmian.

Mówię Ci, zaczai się na tą wersję. Jeśli dobrze pamiętam to okładka jest taka pomarańczowo żółtawa, a zwykłe Enemy Unknown ma niebieską.

Mimo wszystko, czegokolwiek  byś nie kupił, to masz cholernie długie godziny dobrej zabawy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i XCOM zakupiony przez pss ;) odpale go jednak dopiero jutro, gdyż tuż po pobraniu gry byl wyjazd na działkę wiec mam jedno pytanko - jaka wersja językowa jest na pss?

A juz mam - bylo dwie strony wcześniej napisane ze ang ;)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez majkelx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i historia ruszyła z kopyta.

Nie wiem czy czasem nie jestem za cienki w uszach - ciężko mi powiedzieć w jakim jestem miesiącu (na pewno już miałem weryfikację po pierwszym), mam jedną satelitę, kończę budować drugą. Wybudowany warsztat i laboratorium, żołdacy biegają już z karabinami laserowymi. Trochę drżę, że zaraz mi ufoki zrobią wjazd albo coś - szczególnie, że misji mam mało przez tą jedną satelitę (tworzenie kolejnej to 15 dni - jest opcja żeby to jakoś skrócic?).

Jakiś plan działania co najlepiej dalej robić? Nie ukrywam, że na razie wszystko robie na czuja - badania staram się robić takie, które pomogą mi w walce z przeciwnikiem. Skany w poszukiwaniu misji też trwają trochę długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi właśnie wczoraj pękło ironman na classicu 

 

sposób na ustawienie i czekanie na overwatchu mi się w ogóle nie sprawdzał więc jeżeli chodzi o rozgrywkę na polu bitwy jechałem po swojemu 

podstawa przy 6 miejscach w składzie to dla mnie dwóch snajperów, dwóch grenadierów plus szturmowiec i wsparcie z czasem zatłukli mi grenadiera  więc trochę mieszałem składem a to shiva wziąłem a to na dwóch szturmowców 

 

generalnie klucz w całej rozgrywce to szybkie zapełnienie satelitami żeby ekonomia była ok, już w pierwszym miesiąc wypuściłem 3 albo 4  satelity. Żeby to zrobić musiałem trochę złapać szczęścia bo jak dostałem jedną misję z paniką na początku miesiąca to już w trakcie lotu przed wylądowanie wyskoczyła misja z zestrzeleniem ufo więc mogłem szybko zrobić dwie misje i mieć kasę ze sprzedaży wszelakiego szajsu (uwaga sprzedawałem nawet jak pisało nie sprzedawaj bo nie przeprowadziłeś badań, wcześniej jak grałem to nic z tym nie robiłem a tak było mase kasy na wszystko) 

 

w ostatniej misji miałem trochę ciepło musiałem dwóch ludzi podnosić apteczkami z zaświatów ale jakoś się udało :)

 

@majkeX jak robisz satelity to zawsze produkcje ustawiaj na początku miesiąc robią się 20 dni 

później masz trochę czasu na zbudowanie uplinka, zawsze sobie wszystko zaplanuj 

 

aha jak wychodzi CI że satelite która się produkuje nie zdążysz wysłać bo czegoś będzie za mało zawsze można anulowac rozkaz i zrobisz ją w następnym miesiącu 

wysyłaj satelity tuż przed radą

Edytowane przez Dejf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:

 

Jest możliwość sprawdzenia jakie mam obecnie najwazniejsze cele? Czy po prostu cały czas skanuje mapę i co wpadnie to robię? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wchodzisz w pokój sytuacyjny to na dole masz cele które pchają do przodu fabułę 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - mogę zrobić wjazd na bazę obcych, skeleton key zrobiony tylko trochę się cykam bo nie wiem czy jestem za cienki w uszach.

Ciężka jest tam przeprawa? Mam kilka plasma rifle, 4 żołnierzy już z najwyższą rangą tylko nie wiem czy czasem nie dostane tam po plecach i to ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja na classiku ironmanie wpadłem z laserami i nawet jednej energii nie straciłem :P 

rozumiem że masz pełen 6 osobowy skład 

powoli do przodu i będzie easy win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnięte z plusa; szkoda, że ENG, ale darowanemu koniowi...

 

 

W okolicach premiery sprawdzałem demko i nawet było ok. 

Dziś biorę się za pełną wersję, wszyscy polecają więc może się wciągnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablos83

 

Zdecydowanie warto - szczególnie, że zapewne złapiesz syndrom "jeszcze jednej misji" ;)

 

@Dejf

 

W ekipie mam 5 żołnierzy ale skoro mówisz ze z laserowymi dałeś radę to dzisiaj wpadam tam na pełnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede mną już końcówka - mam teraz za zadanie

trenować wojaków pod względem mocy psionicznych - w jaki sposób to robić? używac tego pierwszego skilla po prostu w ciągu walki?

Obecnie już trochę zaczyna się sieka - 4 państwa odpadły z projektu, Ethereal potrafi zdjąć jednego z moich gości na strzał, najazdy też coraz mocniejsze więc chyba czas się zbierać i kończyć czym prędzej :biggrin:

Co prawda karabin snajperski plazmowy wymiata - Mutoni na strzał + umiejętność In The Zone potrafi zgładzić najazd 3 lub 4 tych dziadów.

Edytowane przez majkelx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwijasz te umiejętności używając ich w trakcie walki 

 

jestem w podobnym punkcie na imposiblu 

 

więc też będę dążył do szybkiej końcówki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projekt XCOM skończony! ;)

Co to były za męczarnie w ostatniej misji.. 2,5h kombinowania, tym bardziej że przed ostatnim pomieszczeniem miałem buga i mogło wejść do niego tylko 3 żołnierzy a pozostałych 3 zostało na zewnątrz. Odpuściłem sobie zabijanie Etherali i Mutonów i skupiłem się na bossie, który padł w dwóch turach (poświęciłem dwóch moich gości no ale opłaciło się).

Gra sama w sobie świetna - skończyłem w 7 miesiącu batalii i już zaczynało się robić krucho z kasą, surowcami i ze wszystkim innym. Tak więc nie ma co zwlekać z kończeniem gry no chyba, że ktoś jest wytrwały :P

Edytowane przez majkelx
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też już mam impossible zrobiony i ironman na classicu do platyny zostały dwa kontynenty i wyczyścić ufo jednym żołnierzem plus jakieś drobne łatwe trofiki 

na wysokich poziomach  ostatnie pomieszczenie robiłem tak że wypłoszyłem ufoków i cofałem się całym teamem pomieszczenie wcześniej  :) na ironmanie nawinął się pierwszy boss i było koniec a na immposible najpierw dwaj pomocnicy i dopiero na koniec boss :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas endgame'u dalej dostępne są wszystkie potwory? Jestem w momencie kiedy nie wybudowałem jeszcze Gollop Chamber'u, ale mam jego schemat.
Brakuje mi Sectoid Commander'a. Kiedy pojawia się UFO skanuję co jest w środku i jest on skutecznie zastąpiony przez Ethereal'a. Co ciekawe - kiedy robię load tuż przed zestrzeleniem statku, skład przeciwników się zmienia. Raz na 20 load'ów nawet wskakuje Chryssalid czy Thin Man. Próbowałem na kilku statkach, Internety mówią o small albo large.
Próbować do skutku te load'y czy lepiej pocisnąć nową grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę i tak musisz przejść pięć razy (pucharek za ukończenie gry z bazą na każdym kontynencie) więc moim skromnym spokojnie dokończ aktualną rozgrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nikt nie powiedział, że to nie jest moje 5 przejście. A tak serio to nie, to "dopiero" 4, przy czym najwyższy poziom trudności i Ironman'a robiłem zaczynając od Afryki, czyli przyszykowałem sobie 6 przejść. Na szczęście okazało się, że mam zapis z pierwszego przejścia, "pod fabułę" i nie mam tam złapanego tylko Heavy Floater'a, który dosyć często występuje. Chciałem po prostu na koniec zostawić takie czyste speed run'y na easy, bez przejmowania się łapaniem obcych.
Koniec końców nie rozumiem czemu poradniki nie wspominają, że to missable trophy. Zreloadowałem każdy rodzaj statku po 20-30 razy i ani razu nie trafiłem na Commandera. Co ciekawe - opisują tak trofeum, gdzie trzeba wyleczyć poison 5 razy, a Thin Man spokojnie pokazuje się przy End Game.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×