Skocz do zawartości
Patricko

XCOM: Enemy Unknown

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno przejście gry na normalny zajmuje około 20h.

Edytowane przez ONE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy on już nawala w pełną wersję ?

Filmik typu Q&A :)

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gry-onlin...020.asp?ID=8570

http://www.gametrailers.com/reviews/z1xx57/xcom-enemy-unknown

Recenzje już są :) i gra zapowiada się świetnie :)

EDIT: gry-online.pl dzisiaj robią streama z XCom'a nowego...start 16:30 !

http://pl.twitch.tv/tvgrypl

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, zaintrygowała mnie ta gierka. Dawno nie grałem w strategie turowe. Co prawda dziś dostałem Disgaea 4, ale i na tą w Zachodnim wydaniu też mam chęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że koleś który pisał reckę dla cda.pl to jakiś znienawidzony przez wszystkich hejter...i że pisał recenzje opartą na demie a nie pełnej wersji...poza tym on narzeka na to że musi potwierdzic każda akcje zanim zostanie wykonana...jakby nie zrobili takiej opcji to ludzie by narzekali że jest mase pomyłkowo wykonanych akcji poniewaz zle klikneli itp itd...ogólnie nie przejmuj się recenzją z cda tylko poczekaj na ta z nieczystych zagrywek,gametrailers ( chyba jakis bład jest poniewaz strona sie nie ładuje ) i chociażby od ludzi tutaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że koleś który pisał reckę dla cda.pl to jakiś znienawidzony przez wszystkich hejter...i że pisał recenzje opartą na demie a nie pełnej wersji...poza tym on narzeka na to że musi potwierdzic każda akcje zanim zostanie wykonana...jakby nie zrobili takiej opcji to ludzie by narzekali że jest mase pomyłkowo wykonanych akcji poniewaz zle klikneli itp itd...ogólnie nie przejmuj się recenzją z cda tylko poczekaj na ta z nieczystych zagrywek,gametrailers ( chyba jakis bład jest poniewaz strona sie nie ładuje ) i chociażby od ludzi tutaj...

Zgadzam się z tym co powiedziałeś, ale jako że fanem tego rodzaju gier nigdy nie byłem (no dobra, w JA2 trochę grałem), to muszę być pewny co do kilku kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na demo, bo zachodnie recenzje napawają optymizmem, ale z drugiej strony mamy np.

http://www.cdaction....cdactionpl.html

Chyba nie sugerujecie sie CDA. Po pierwsze gra recenzowana na PC, a po drugie fifie 13 dali chyba 9,5 z orgazmem więc ich recenzje to sobie w d.pę wsadzą niech oni. Typuję, że ta recenzja pisana jest na kolanie i z jakąś zawiścią do "turówek", gdyż jest smiesznie krótka ta recenzja. Inny watiant to recenzent to dziecko i nie wie co to strategia turowa świętująca przecież niegdyś godne triumfy.

Edytowane przez jets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kogoś w ogóle interesują recenzje tych sprzedawczyków z CD-Action ? Swego czasu Test Drive Unlimited otrzymało u nich maksymalną notę. Albo Mass Effect 2 - najsłabsza część Mass Effect, a oni dają Dychę. No litości... To najbardziej "skretyniałe" czasopismo na rynku, które wybiło się lata temu dzięki najlepszym, pełnym wersjom gier na rynku. Warto wspomnieć jeszcze, że jedna z najlepszych gier na pierwszego Xboxa otrzymała u nich notę 6. No bo jak to może być, że na PC robią słabsze FPSy niż na konsolę ? Kretyni...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kogoś w ogóle interesują recenzje tych sprzedawczyków z CD-Action ? Swego czasu Test Drive Unlimited otrzymało u nich maksymalną notę. Albo Mass Effect 2 - najsłabsza część Mass Effect, a oni dają Dychę. No litości... To najbardziej "skretyniałe" czasopismo na rynku, które wybiło się lata temu dzięki najlepszym, pełnym wersjom gier na rynku. Warto wspomnieć jeszcze, że jedna z najlepszych gier na pierwszego Xboxa otrzymała u nich notę 6. No bo jak to może być, że na PC robią słabsze FPSy niż na konsolę ? Kretyni...

I zgadzam sie z tobą. CDA to najgorsze pismo o grach w Polsce. Żyją tylko z pełnych wersji gier. Zauważ, że XCOM to gra bardzo rozbudowana, a oni opisali ją jakby to było jakieś demo z retro lat albo crap nie warty uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grę na Xa to miałem na myśli Halo 2.

Jeśli porównać do jakichś rdzennie PCtowych strategii dla nerdów to może być mało rozbudowana, ale raczej niewiele osób wymaga od FIFY, żeby była Football Managerem. Opinia CD-Action mnie kompletnie nie interesuje. To będzie co najmniej dobra gra i szkoda, że wychodzi w okresie na równi z takim Assassins Creed III i przez to pewnie się słabo sprzeda. Obym się mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeda się słabo, bo tak naprawdę to dadzą radę w to grać tylko weterani napaleni na tą pozycję, przeciętny casual w dzisiejszych czasach nie ukończy pierwszej normalnej misji tylko ucieknie z krzykiem. Co nie zmienia faktu że dla mnie jazda obowiązkowa, czekam tylko na demo żeby zdecydować czy będę w to grał na lapie czy na konsoli. Swoją drogą to będzie chyba pierwsza gra od Starcrafta 2jki którą odpalę na kompie(z wyjątkiem paru staroci w stylu Dungeon Keepera czy JA2)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTSy to mój ulubiony PCtowy gatunek, a takiego "gęstego" klimatu jak w W40k Dawn of War (tylko jedynka plus dodatki, dwójka to shit) nie ma 90% FPSów . A z konsolowych tytułów Final Fantasy Tactics uważam za jednego z najlepszych erpegów w jakie w życiu grałem i nie mam na myśli tylko tych taktycznych. Zagram na pewno jednak jeszcze nie teraz. Dishonored i Xcom musza poczekać na swoją kolej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeda się słabo, bo tak naprawdę to dadzą radę w to grać tylko weterani napaleni na tą pozycję, przeciętny casual w dzisiejszych czasach nie ukończy pierwszej normalnej misji tylko ucieknie z krzykiem. Co nie zmienia faktu że dla mnie jazda obowiązkowa, czekam tylko na demo żeby zdecydować czy będę w to grał na lapie czy na konsoli. Swoją drogą to będzie chyba pierwsza gra od Starcrafta 2jki którą odpalę na kompie(z wyjątkiem paru staroci w stylu Dungeon Keepera czy JA2)

PeCet ma obiecane wsparcie dla modów, a to zawsze jest ogromny plus i możemy liczyć na to, że gracze z czasem zrobią z tej gry majstersztyk.

Co do casuali - spojrzą na grę, zobaczą, że to nie samoprzechodząca się strzelanka i kompletnie się tą grą nie zainteresują. Jeżeli komuś nigdy nie podeszła jakakolwiek turowa strategia (Cywilizacja, XCOM, Alpha Centauri, Jagged Alliance, Fallout Tactics) to obecny XCOM tego nie zmieni. Tego rodzaju gry trzeba lubić by brać je w ciemno. Część osób, które nigdy w tego rodzaju gry nie grały, może po jakimś czasie przekonają się do tej gry, ale nie liczę na wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko będzie już wkrótce na PSS...ja poczekam do tego czasu i ściągnę sobie...jeżeli zakocham się w tej grze tak jak w poprzednich takich ( UFO,JA2,FT ) to biorę od razu w sobotę...

Tutaj niewielka pokazówka z serwisu gry-online.pl...wersja niestety na PC ale pokazuje o co w grze biega...more less...

http://tvgry.pl/?ID=2867

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem, zagrałem w demko (na PC) ale od razu poczułem się jak za dawnych lat. To będzie moja pierwsza strategi na konsole, ciekaw jestem jak wyjdzie sterowanie na padzie.A co do demka, to strasznie spodobało mi się jak poruszają się "UFOKI" i ogólnie choć bardzo krótkie te demko to fajna zabawa była. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eurogamer – 9/10

CVG – 9.2/10

Videogamer – 9/10

OXM – 9/10

Game Informer – 95/100

Destructoid – 9/10

NowGamer – 9/10

OPM – 9/10

Kotaku – ‘Yes’

Gamers.at – 92/100

Joystiq – 4.5/5

Strategy Informer – 9/10

Lazygamer – 9/10

Polygon – 8.5/10

Machinima – 9/10

The Average Gamer – ‘Great’

PC Gamer – 87/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze oceny niezłe, no i gameplay'e też całkiem wyglądają...

Chyba trzeba będzie zamówić :cool: zwłaszcza, że podobnych tytułów na PS3, jak na lekarstwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że tak mało strategii na konsolach... Jeszcze jakiś dżapoński dobry tactics (chciałbym poważniejszy fabularnie od disgaei..) i może być fajnie. X-com zapowiada się zacnie, zobaczymy. chyba zakup ac3 definitywnie zostaje przełożony na czas bliżej nieokreślony czyli przejście okami hd i x-coma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie must have, tylko jeszcze się waham co do wersji, z jednej strony kusi mnie PC (ze zniżką na muve wyjdzie trochę ponad 70 zł), z drugiej strony za PS3 przemawia wygoda. W każdym razie pamiętam czasy, kiedy pogrywałem w ten tytuł non-stop przez >20h i chyba tylko przy trzech grach dłużej przesiedziałem, tj.: Civ. 3, Crusader: No regret i Diablo 1 :biggrin:

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj na Muve tylko szarpni się na preorder na steamie jak już chcesz wersje na PC...wtedy dostaniesz za darmowe też Civ5 i jakieś tam dodatki gratis...ja czekam ogólnie na demko na PSS żeby obadać jak się gra na konsoli...na pc jest całkiem cacy ale jak na konsoli będzie równie cacy to bez wahania biorę na ps3...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×