Skocz do zawartości
carsonix

Gry z zagranicy z tłumaczeniem PL

Rekomendowane odpowiedzi

O 6.01.2017 o 20:38, Patricko napisał:

Na 99% tak. Exy Sony zawsze mają wszystkie języki na płycie.

 

Nie prawda. inFAMOUS: SS nie jest po polsku. To samo The Last of Us Remastered, Killzone Shadow Fall, Knack, LittleBigPlanet 3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 6.01.2017 o 20:38, Patricko napisał:

Na 99% tak. Exy Sony zawsze mają wszystkie języki na płycie.

pisałem juz wiele razy , kto cię tak okłamał ze wszystkie od sony maja ? sprawdzałeś ?
skoro piszesz to co piszesz to znaczy ze nie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś ty zaraz nie czuł się okłamany po tych tekstach...

Zamawiam wiele gier z Amazona angielskiego i niemieckiego i nie zdarzyło mi się, żeby ex nie miał polskiego. Ba, nawet inne gry mają przeważnie polski, które nie są od Sony. Może lokalne sklepy w UK mają tylko ang wersję, a Amazon europejskie edycję, ale nigdy nie miałem stricte jednego języka. Oczywiście wiadomo, że jest też tak jak mówicie, czyli jeden język na grę, ale jak się poszpera wcześniej w necie to zawsze się coś znajdzie odnośnie języków. Dlatego właśnie sprawdzam 10 razy zanim kupię, może temu nie miałem problemów ;)

Nie napisał skąd bierze grę, więc piszę to co wiem na bazie swoich zamówień zza granicy. Robię tak o czasów PS3 i jeszcze nigdy się nie zawiodłem.

Poza tym, czasami na Amazonie w pytaniach i odpowiedziach jest wzmianka o tym jakie są języki, ale nie brałbym tego za pewnik, bo Far Cry 4 miał być tylko niemiecki, a mam normalnie inne języki. Dobrze jest napisać na angielskim forum PS, albo Hot UK Deals, tam też jest mnóstwo Polaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkałem w berlinie kilka lat (od 2 lat mieszkam w pl) i z polonizacją było różnie na ps3 jak i ps4. Gry często miały regionalizacje i jezyki zachodnio europejskie (bodajże Ang, Niem, Hiszp, Franc, Włoski). J. Polski często lądował w regionie z j. Rosyjskim ale wydaje mi się że z czasem sytuacja sie poprawiała. Tak jak pisze Patricko, najlepiej sobie pogooglować przed kupnem, co często nie jest proste jeśli gra jest świeżo po premierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Ja w sprawie obniżek na PSSTORE.

 

Pytanie dotyczy BIOSHOCK Collection. Czy gra posiada polskie napisy? Oczywiscie mam na mysli ciągle gre zakupioną poprzez psstore.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, carsonix napisał:

Siema. Ja w sprawie obniżek na PSSTORE.

 

Pytanie dotyczy BIOSHOCK Collection. Czy gra posiada polskie napisy? Oczywiscie mam na mysli ciągle gre zakupioną poprzez psstore.

 

 

 

Jesli wierzyc opisowi w sklepie to nie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

Orientuje się ktoś może czy Horizon Zero Dawn zakupiony w UK jest w języku Polskim?

Z góry dziękuje za odpowiedz!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczów!

Orientuje się ktoś może czy Horizon Zero Dawn zakupiony w UK jest w języku Polskim?

Z góry dziękuje za odpowiedz!

 

Gra posiada pełny polski dubbing

 

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//. Patricko

Wyciągnięte kilka normalnych postów z tematu Mass Effect, które dało się czytać bez odruchu wymiotnego :) 

 

Ciekawy jestem jak będzie z wersją językową. Jak wychodziło DA: Inquisition, byłem "bezkonsolowcem", tak więc nie wiem, czy EA popełniła taką zbrodnię jak na PC - wersja dźwiękowa angielska, ale napisy (wszystkie: dialogi plus menu) były po polsku, nie dało się ustawić pełnej wersji angielskiej. Z tego co wiem, na PS4 nie było tego problemu i wystarczyła zmiana języka konsoli (ktoś przy okazji mógłby to wyjaśnić, bo chętnie zagrałbym w pełną angielską wersję DA). ME na PC ma być dotknięty tę samą - zupełnie niezrozumiałą dla mnie  - wadą. Liczę, że na PS4 nie będzie kłopotu. Już wolę grać z detalami medium i 30 fps na PS4 bez konieczności czytania/słuchania kulawego tłumaczenia, niż na PC na high i 60 FPS. Może dziwne, ale tak już mam. Lokalizacje mnie strasznie drażnią. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grabeq Doskonale to rozumiem. Sam unikam jak tylko mogę polskiego dubbingu (poza wieskiem i starymi rpgami), a w kwestii napisów to zależy. W dialogach mi nie przeszkadzają, bo jak są słabe to po prostu się ich nie czyta. Problemy są w menu, kiedy zdarza się, że są niedopasowane do ramek chociażby. No i ważna jest też "inwencja" tłumacza. Każdy (gracz) wie, co to jest EMP, ale nie każdy wie, co to jest IEM, a i z takim skrótem się kiedyś w grze spotkałem. Podobno się go używa, ale cholernie nie pasuje :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna gra kolejny raz ten sam problem.

 

Przecież polski dubbing w większości gier stoi na takim poziomie że uszy krwawią jak się tego słucha.

Dubbing to nie teatr a większość aktorów dubbingowych w Polsce tak właśnie gra i z tego powodu dużo osób wybiera oryginalną ścieżkę.

Na forum jak zwykle jakaś chora jazda się w temacie zrobiła :1_grinning:

 

Wiadomo że jak nad dubbingiem czuwa reżyser gry to będzie on na najwyższym poziomie.

Dla mnie najlepszym przykładem będzie wiedźmin gdzie polski dubbing zjadał angielski pod każdym względem.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy faktycznie niech lepiej grają po polsku - może nauczą się chociaż ojczystego języka na tyle, żeby w miarę poprawnie używać go na forum. :)

 

Osobiście w prawie każdym przypadku wolę grać po angielsku - dużo naturalniej brzmi mi takie GTA w oryginalnej wersji, przynajmniej wiem, że słyszę to, co chcieli przekazać autorzy a nie jakąś chorą wizję tłumacza. Język to nie tylko rozumienie tekstu w najprostszym sensie, ale też cała kultura (często oryginalne żarty autorów giną w tłumaczeniach), w której gra jest osadzona. Oczywiście, jak ktoś woli tłumaczenia to droga wolna, ale błagam, dbanie o język polski zacznijcie od samych siebie - przestrzegajcie jego zasad, nie zaśmiecajcie języka angielskimi słówkami, a dopiero potem bierzcie się za nawracanie innych.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupował Wieśka GOTY w UK? Chodzi mi o to czy ma polską wersję, ostatnio parę gier brałem to miały, ale wolę się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dominik9654 napisał:

Wie ktoś czy Horizon Zero Dawn z niemieckiego rynku ma polskie napisy ?

 

Na 95% nie.

Zdaje sie ze lokalizacja PL jest tylko dla paru krajow.

Jak sprawdzic - w przegladarce wbijasz na PSS niemiecki, wyszukujesz gre, w opisie po lewej masz liste dostepnych jezykow.

Robisz to samo dla PSS polskiego i porownujesz.

Mozesz tez w polu adresu znalec nr CUSA i porownac PL z tym z niemiec.

Pare stron wczesniej masz ten proces opisany nieco dokladniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i miałeś racje nie ma. Dzięki na info jak to sprawdzić, w przyszłości się na pewno przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany chcę kupić następujące gry w Holandii: The Last Guardian, Mafia 3 i Skyrim na PS4. Posiadają PL napisy?
Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KNACK 2  - Pełny dubbing PL

UNCHARTED LOST LEGACY  - Napisy PL dostępne.

Wersje z UK

Jak ktos będzie chciał wypisze wszystko co wiem ze ma PL , ja kupie tylko w UK

Edytowane przez Chazy_Chaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pl

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gran turismo sport z UK ma polskie napisy?

 

CUSA na PS Store się zgadza, także myślę że tak, ale wolę się upewnić.

Edytowane przez maciek1422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Destiny 2 - Dubbing PL (CUSA06172)

DOOM VFR - Dubbing PL (CUSA 09090)

Gran Turismo Sport - PL (CUSA 02168)

 

Gry kupione w UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×