Skocz do zawartości
IMPERATORE_PL

Sliders Nba 2K13

Rekomendowane odpowiedzi

Początek procesu: 02.11.2012 - bez wprowadzonych zmian od momentu powstania.

Ustawienia ogólne/podstawowe

Poziom All-Star lub wyższy, niższy może też – nie sprawdzałem. :)

Game speed: 50

Długość kwarty 10-12 minut. W przypadku krótszych kwart polecam przesunąć Inside Shot oraz Close Shot o trzy, cztery punkty w prawo. Zarówno dla User jak i CPU.

Shooting oraz FT Type – oba ustawiamy na Real Player %.

Free Throw Difficulty 100.

Bazą dla tych ustawień jest propozycja na forum Operation Sports od użytkownika mkharsh33. Przedstawia on dwie możliwości ustawień. Ja skorzystałem z obu i oczywiście ta druga, reklamowana jak trudniejsza jest lepszą bazą. Następnie zagrałem trzy mecze na pełnym dystansie (kwarta 12 minut) i pozmieniałem parę rzeczy. Wyszło mi to. Próbujcie, komentujcie, proponujcie zmiany, bo te na pewno muszą się pojawić. Za mało testowałem. Enjoy! :) Jak będę wprowadzał jakieś zmiany, będę edytował ten post, zmieniając jednocześnie datę.

Ustawienia kontrolera (macie to w zakładce My Controller)

Automatic shot contest – INTENSE D

Defensive assist Strengh - między 75, a 100

Pierwsza wartość jest dla USER - gracza. Druga dla CPU - czyli naszego wirtualnego przeciwnika.

Atak

Inside Shot Success 35/36

Close Shot Success 35/36

Mid-Range Success 47/50

3PT Success 48/51

Layup Success 50

Dunk in Traffic Frequency 48/42

Dunk in Traffic Success 48/42

Pass Accuracy 45/40

Alley-Oop Success 45

Contact Shot Success 46

Obrona

Driving Contact Shot Frequency 100

Inside Contact Shot Frequency 100

Layup Defense Strength TAKEOFF 63

Layup Defense Strength RELEASE 60

Jump Shot Defense Strength GATHER 48

Jump Shot Defense Strength RELEASE 45

Help Defense Strength 70/68

Steal Success 50

Umiejętności

Quickness 40/35

Vertical 50

Strength 50

Stamina 53/ 50

Speed 40/35

Durability 50

Hustle 45

Ball Handling 47

Hands 50

Dunking Ability 50

On-Ball Defense 55

Stealing 50

Blocking 95/92

Offensive Awareness 50/100

Defensive Awareness 100

Offensive Rebounding 55 / 45

Defensive Rebounding 100

Consistency 50/ 75

Fatigue Rate 55/57

Injury Frequency 55

Injury Severity 50

Tendencje

Take Inside Shots 25

Take Close Shots 25

Take Mid-Range Shots 45

Take 3Pt Shots 70

Post Shots 100

Attack the Basket 0

Look for Post Players 100

Throw Alley-Oops 50

Attempt Dunks 40

Attempt Putbacks 100

Play Passing Lanes 15

Go for On-Ball Steals 40

Contest Shots 100

Backdoor Cuts 0

Przewinienia

Over the Back Foul Frequency 60

Charging Foul Frequency 60

Blocking Foul Frequency 92/95

Reaching Foul Frequency 82/85

Shooting Foul Frequency 94/97

Loose Ball Foul Frequency 60

Edytowane przez IMPERATORE_PL
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko , jak jest takie ustawieni jak : "Offensive avareness 50/100" to moge sobie wybrać przedział miedzy 50 a 100 czyli np 75 - dobrze to rozumiem ?

Edytowane przez pablos_83
usunięto cytat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Łamana, to jest wartość User (Ty) oraz CPU. Pierwsza wartość dla gracza, druga dla wirtualnego przeciwnika.

Oczywiście ustawiłem to pod siebie i każdy z Was może uznać, że coś trzeba pozmieniać, pod własny styl gry. Jeśli będziecie tak robić, to piszcie tutaj. Jak zacznę regularną grę w Association (czekam na update ratingu graczy oraz uzupełnienie wszystkich składów) będę mógł sprawdzić, czy rzeczywiście wszystko gra. Póki co sprawdzałem to wyłącznie na pojedynczych meczach, gdzie nie mamy problemu z narastającym kliku meczowym zmęczeniem etc.W każdym razie uważam, że ta gra jest mhm... nadpracowana? :biggrin: Chodzi mi o to, że dodali tyle możliwości atakowania, zwodów, że dużo łatwiej jest atakować, niż bronić. Po wprowadzeniu tych zmian w końcu grało mi się mega przyjemnie i nawet przyjemniej niż w lepiej zbalansowane NBA 2k11. Jak wielokrotnie pisałem "dwunastki" nigdy nie posiadałem w wyniku skróconego sezonu. Grałem tylko w demo.

Edytowane przez IMPERATORE_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile ustawione masz tempo rozgrywania meczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem wczoraj 2 mecze. Prędkość miałem z poprzednich - 39 - dziś zmienię na taką o jakiej piszesz.

Wg mnie chyba za dużo fauli, ale raptem 2 mecze rozegrałem,wiec na weryfikacje jeszcze przyjdzie czas :) Bloków też dość sporo jest.

Grałem 8 minut kwarta, All-Star. Slidersy wg mnie fajne. Gra się naprawdę przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystam również z tych slidersów od tego gościa z operation sports (wersja 2), po rozegraniu 2 meczów (q 10 min) odjąłem dla CPU tendencje close i inside o 5 pkt, stamine dla user/cpu o 10 pkt i game speed na 45 i da się grać

Edytowane przez Przemysław Ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem wczoraj 2 mecze. Prędkość miałem z poprzednich - 39 - dziś zmienię na taką o jakiej piszesz.

Wg mnie chyba za dużo fauli, ale raptem 2 mecze rozegrałem,wiec na weryfikacje jeszcze przyjdzie czas :) Bloków też dość sporo jest.

Grałem 8 minut kwarta, All-Star. Slidersy wg mnie fajne. Gra się naprawdę przyjemnie.

A dla mnie za mało fauli. Wymuszanie fauli lepiej wychodzi SI. Ja nie mogę dobić jeszcze do 20 wolnych na mecz. U mnie te slidersy spisują się. Wczoraj zagrałem mecz, który odbył się wczoraj w rzeczywistości, czyli Suns-Pistons i wygrałem 99-89. W rzeczywistości był wynik 92-89, więc bardzo blisko rzeczywistości. Pistons mieli niemal identyczną skuteczność, jednak ja grając Suns trafiałem ponad 50% rzutów. Nie przegrałem niestety jeszcze meczu na tych ustawieniach, ale grałem lepszymi zespołami. Myślę o zagraniu na poziomie Superstar. Szkoda tylko, że dziś raczej nie będzie mi to dane. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dziś jakiś meczyk przetestuje na pełne 12 minut :) I chętnie porównam z prawdziwym wynikiem i statsami.

Generalnie slidersy fajne - wielki browar dla Ciebie za poświęcony czas :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do usług. ;) Sam czuję, że daleko do ideału, więc gdy tylko czas mi będzie pozwalał, to będę pracował nad ich poprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem 12 minut. Miło się grało.

Hornets - Bulls 92:108 Skuteczność 38% - 48% Za 3 44% - 46%. Z rzutami i ilością większa niż 20 nie miałem problemów - 26. Natomiast zastanawiające są jeszcze te straty wynikające z podań. Piłka czasem poleci w kosmos. Strat w meczu było 21 - 22 ;) Zobaczymy co dziś w nocy będzie.

Jednak zmienione było Inside Shot i Close Shot o "4 punkty w prawo" ;) Bo ustawione pierwotnie było na 8 minut.

Sprawdzę teraz o te 4 oczka mniej.

Edytka dodaje:

No wynik z rzeczywistym się rozjechał ;) Skuteczność także. Ale miło wstać rano i porównać :)

Edytowane przez kolala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Shooting oraz FT Type – oba ustawiamy na Real Player %."

Witam

Zastanawia mnie powyższa kwestia. W skrócie, jaka jest różnica? Ogólnie łatwiej trafić do kosza czy trudiej.

Testuje właśnie slidersy, dobra robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem kombinować ze slidersami po tym jak na poziomie All-Star grając Assosation Bucks - zbierałem cięgi od wszystkich, CPU waliło contestowane 3pt. a do tego 90% punktów zdobywało spod kosza, co nawet przy lock down paint było nie do wyeliminowania (mowa o ori slidersach od 2k).

Teraz testuję te slidersy ale na q o długości 6minut, zobaczymy jak to wyjdzie, ale już grając widzę, że CPU bardziej kombinuje a nie tylko wjazdy pod kosz.

Napiszcie czy udało wam się kimkolwiek bronić LeBrona - bo to jakieś przegięcie co sie z nim dzieje, SF mi niszczy, PF objeżdża, z każdej pozycji trafia, każdy wjazd pod kosz kończy dunkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że to temat tylko na slidersy.

Wszystkie pozostałe kwestie czy problemy np. sterowanie tylko w głównym temacie 2k13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie chyba trzeba podrzucić do góry skuteczność pod koszem, bo u Kolali również wyszła ta sama niska skuteczność przeciwnika, ale póki co jak gram w NBA to tylko pojedyncze mecze w MyCarrer, bo tylko na to mam czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to po dwóch meczach zrobiłem, bo D-Rose mi żadnego layupa po dropach nie trafiał :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, gram Creating a Legend Howardem i mam ogromny problem.... komputery z mojej druzyny mają skuteczność rzutów ok 60% w kazdym meczu, a komputery z drużyny przeciwnej mają zawsze ok 30% skuteczności i tym sposobem kazdy mecz moja druzyna wygrywa minimum 30 punktami nawet z Miami, nawet jak ja Howardem nie robie zupełnie nic...

i tak jest na kazdym poziomie, i Pro i na All star i na superstar i na Hall of FAme...

zmiana slidersów CPU tez nic nie daje, bo zawsze komputery z mojej druzyny mają o wiele lepszą skuteczność niż komputery z druzyny przeciwnej...

kazdy lubi wygrywać ale to jest przesada... teraz kończe pierwszą połowe z memphis i moja druzyna zdobyła 60 punktów a memphis tylko 28....

czy w ogóle ktoś ma ten sam problem co ja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże trochę temat. Cały czas te slidersy są aktualne, ktoś gra ? Wyszło pewnie sporo patchy zmieniających rozgrywkę stąd moje pytanie. I czy dla nowicjusza one też się sprawdzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×