Skocz do zawartości
Patricko

Gran Turismo 5

Rekomendowane odpowiedzi

... nie jestem zadowolony z tej gry

 

 

... nie zbyt realna jest ta gra

 

 

ja tam wolę NFS ...

 

przepraszam ale ty chyba nie bardzo rozumiesz czym jest ta gra i do czego służy... a już porównywanie jej z typowym arcade jakim jest NFS to totalne nieporozumienie... w niektórych grach nie liczą się wodotryski, kraksy w zwolnionym tempie czy inne bzdety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabo się jeździ według mnie oczywiście są lepsze gry wyścigowe no i podpinam się pod to co napisał kolega Samurai-PL, że brakuje zniszczeń w aucie jak w coś przywalimy, nie zbyt realna jest ta gra

 

  :stupid:

 

 

Mogę się pokusić chyba o to że jest lepsza od Forzy motosport 4 - najlepszy symulator w jaki grałem, banan na twarzy jest podczas jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka gra wyścigowa na ps3 jest lepsza od GT5?

Niestety niema żadnej :) Z braku laku i kit dobry jak to mówią ludzie wykształceni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale ty chyba nie bardzo rozumiesz czym jest ta gra i do czego służy... a już porównywanie jej z typowym arcade jakim jest NFS to totalne nieporozumienie... w niektórych grach nie liczą się wodotryski, kraksy w zwolnionym tempie czy inne bzdety...

 

myślę, że doskonale rozumie. są na forum (jak na każdym) osoby, które czerpią satysfakcję z podpuszczania innych i każdej odpowiedzi na durny, czasem śmieszny, bywa że ironiczny tekst - te są najzabawniejsze a raczej polemika z czymś takim jest zabawna :) często świadczy to o bardzo emocjonalnym podejściu do gier i jedynej słusznej konsoli osoby odpowiadającej na zaczepki. w zaeżności od forum jest to xbox, lub ps3- co z kolei może świadczyć o młodym wieku komentujących. wiadomo, za młodu krew gorąca i swojego trzeba bronić. poza tym przynależność do grupy itp :)

 

co do samej gry. hmmm jak by to powiedzieć.... czuć japońską filozofie w każdym jej aspekcie. od procesu wytwarzania oprogramowania, po kontakty w potencjalnymi klientami, przez menu itd czuć kitajca :D 

 

ze wszystkimi wymienionymi wadami się zgadzam, samo zaś ściganie nie ma konkurencji na ps3. 6'tki raczej nie kupie (chyba, ze wyścigowe towarzystwo większością głosów zadecyduje, że się przesiadają) bo zgodnie z japońską filozofią będzie to beta test przed 7. liczę, ze na ps4 dodadzą wodotryski, poprawią to co nas boli i będzie ideał. podobno czwórka jest 10 razy mocniejsza od ps3.... może dojdą do poziomu symulacji z pieca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra luzik ja mam swoje zdanie a wy swoje i jest git :biggrin:


@Gregor89

Tobie to już podziękujemy.

ArtiF1 tobie również

Edytowane przez Gregor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze GT5 nie jest idealnamm ale jest najlepszym symulatorem jazdy - prosze wstryzmac sie od "madrosci", ze symulatory to tylko w NASA. Wiemy o co chodzi.

Porownywanie GT i NFS to jak porownanie poledwicy i kotleta sojowego. Wiemy o co chodzi.

I nie rozumiem, dlaczego ludzie pisza, ze GT6 to GT5.5 - czy te wszystkie Fify, NBA, i inne gry, ktore ukazuja sie co roku, to czyms sie roznia od siebie, oprocz rosterow i kilku dodatkowych funkcji? Nie. Te wszystkie gry, moznaby kupowac co 4 lata, wtedy moznaby mowic o nowych odslonach.

Aha, ostatnio kolega pozyczyl mi NFS MW2 - nie wiedzialem  czy sie smiac czy plakac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze GT5 nie jest idealnamm ale jest najlepszym symulatorem jazdy - prosze wstryzmac sie od "madrosci", ze symulatory to tylko w NASA. Wiemy o co chodzi.

Porownywanie GT i NFS to jak porownanie poledwicy i kotleta sojowego. Wiemy o co chodzi.

I nie rozumiem, dlaczego ludzie pisza, ze GT6 to GT5.5 - czy te wszystkie Fify, NBA, i inne gry, ktore ukazuja sie co roku, to czyms sie roznia od siebie, oprocz rosterow i kilku dodatkowych funkcji? Nie. Te wszystkie gry, moznaby kupowac co 4 lata, wtedy moznaby mowic o nowych odslonach.

Aha, ostatnio kolega pozyczyl mi NFS MW2 - nie wiedzialem  czy sie smiac czy plakac.

 

 

Widze ze mocno sie tutaj spolaryzowalo towarzystwo. 

Prosze panstwa kazdy z nas inaczej ocenia gry wiec mysle ze sposob krytyki uzytkownika Gregor89 jest troche nie na miejscu. 

 

Zeby nie bylo jestem bardzo zadowolony z czasu ktory spedzilem z GT5 i wroce do tej gry jeszcze bo mam tam wiele do zrobienia. 

Tutaj wklejam moje pierwsze wrazenia: http://www.ps3site.pl/forum/topic/74430-gran-turismo-5/?p=826655

 

GT5 jest mojej opinii swietna gra, ale rozumiem ze komus moze nie podejsc. I teraz wiedzac ze cenie sobie GT5 powiem ze rownie duzo czasu spedzilem z NFS Shift i te gry sa rozne bardzo rozne ale kazda z nich w swojej kategorii w mojej opinii zasluguje na wysoka note. 

 

Stad tez nie zgodze sie z Twoim porownaniem - kotlet schabowy vs sojowy. Owszem NFS nigdy nie pretendowal do bycia symulacja i dlatego wiecej mu sie wybacza, ale powiedz szczerze czy GT5 zasluguje na dopisek "real driving simulator"? NFS MW (2012) zostawmy bo to bylo za duzo arcade w arcade (mimo iz skonczylem duzo wyzej cenie sobie wersje z 2005 roku). 

 

I co do GT6 ktore ludzie nazywaja GT5,5 - akurat przykro ale musze zgodzic sie z ta opinia. Ja np bardzo czekam na Project Cars i bardzo zaluje ze nie zaplacilem za dostep do bety. Obejrzalem wiele informacji nt tej gry i powiem ze duzo bardziej czekam na nia nizli na GT6.

I tak wiem ze w GT chodzi o czysta jazde wykrecanie czasow, opanowanie wozu, ale wybaczcie "real driving simulator" bez sredniej jakosci modelu zniszczen, pelnej obslugi sprzegla i zniszczen mechanicznych to moim zdaniem po prostu chwyt marketingowy. 

Co do seriali w stylu co roku nowa gra sportowa tak masz racje - miliony ludzi to kupuja i dobrze sie bawia. Nie neguje rowniez faktu ze zapewne podobnie bedzie z GT6, miliony kupia i beda doskonale sie bawic - super i ciesze sie z tego ze ktos moze byc zadowolony z zakupu. 

 

Konczac powoli ten post nie jest zadna prowokacja ma tylko pokazac ze ostre zapatrzenie w dany tytul nie powinno wiazac sie z rownie ostra krytyka odmiennych pogladow. Mozna zawsze powiedziec ok wolisz inny rodzaj wyscigow w porzadku Twoja wola. Czy fakt ze bardzo podoba mi sie GT5 i ze podoba mi sie rowniez NFS Shift to jakis problem? Wiem ze to to rozne gry ale obie daja mi to czego od nich oczekiwalem czyli bardzo duzo radosci z grania :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę z tego że uszkodzenia mechaniczne są już w GT5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę z tego że uszkodzenia mechaniczne są już w GT5?

 

Przepraszam doprecyzujmy - jesli mowisz o tym ze zuzywa sie olej i silnik to ekspoatacja, jesli mowisz o tym ze masz warsztat gdzie mozna przywrocic sztywnosc itd tak jestem tego swiadom. I chwala za to ze sa choc moze moglyby byc rozwiazane lepiej np przywracanie sztywnosci nadwozia - wystarczy wyprowadzic woz z garazu i juz masz opcje zeby to zrobic nawet jesli przejedziesz 3m i w nic nie uderzysz. (ale to bylo w tym temacie walkowane przez 10 postow). 

 

Chodzilo mi raczej o to ze skoro co wiemy GT5 skupia sie na czystej jezdzie i wlasciwym opanowaniu pojazdu celem osiagniecia jak najlepszego wyniku (a nie taranowaniu wszystkiego jak leci), to warto byloby aby np jesli nieopanuje wozu i zalicze na jakims zakrecie dzwona (dajmy na to z mala predkoscia) to zebym widzial ze np uszkodzilem uklad kierowniczy i ze tyczy sie to mocno prawego przedniego kola. Bo widzisz to ze w GT5 cudownie sie jezdzi nie oznacza ze to ma rekompensowac to co nawet niektore acrade maja. 

 

Spedzilem z GT5 3 miesiace nie grajac w nic innego i wroce do tej gry. I jesli jestem w bledzie to prosze mnie popraw i powiedz jak wlaczyc owe uszkodzenia np te o ktorych wspomnialem powyzej. 

 

Powtorze jeszcze raz mimo iz konsole kupilem w tym roku spedzilem z GT5 bardzo duzo czasu i uwazam ze jest to bardzo dobra gra w ktorej przyjemnosci z jazdy rekompensuje pewne braki. Nie znaczy to ze tych pewnych brakow nie zauwazam. 

 

Stad tez napisalem o Project CARS bo jak dla mnie zapowiada sie przelom. 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w coś uderzysz uszkodzeniu ulega np. zawieszenie lub silnik i ma to wpływ na jazdę (ściąga cię na jedną stronę). Widać przez te 3 miesiące nie nauczyłeś się za dużo o tej grze :P

Pro tip - pograj online ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w coś uderzysz uszkodzeniu ulega np. zawieszenie lub silnik i ma to wpływ na jazdę (ściąga cię na jedną stronę). Widać przez te 3 miesiące nie nauczyłeś się za dużo o tej grze :P

Pro tip - pograj online ;)

 

Tak to jest calkiem mozliwe, tymbardziej ze jako iz to bylo pierwsze zetkniecie z czyms co nie bylo mniej lub bardziej arcadowe to nie pchalem sie w maxymalna trudnosc (czytaj wylaczenie wszystkich asyst, i pro styl jazdy). Podchodzilem do GT5 jako do gry gdzie ma byc wyzwanie ale tez i fun - stad powtorze sie wysoko ja oceniam. 

Jezdzilem tez tak zeby nie zaliczac dzwonow, a te ktore zaliczylem byc moze wplywaly na model jazdy niemniej jakos strasznie tego nie odnotowalem. 

Jak wroce do GT5 przyjze sie temu dokladniej. 

 

Co do grania online mialem tylko jedna ustawke 1 na 1 i mimo iz wczesniej koledze wyslalem "jasne reguly gry" (te ktorych uzywacie w GT by night - to mimo naszych checi nie udalo nam sie im podolac. Co pokazuje ze obu nam (mnie i koledze) brakuje skilla.

 

GT5 nie  traktuje jako miejsca gdzie bede do bolu robil kazdy szlif owszem podejmuje wyzwania ktore stawia przedemna gra - i poleglem na formule GT. Ale to dalej jest dla mnie elektroniczna rozrywka. 

 

Mysle ze w zupelnosci zgodzimy sie co do faktu iz GT5 jest bardzo dobre. W mojej opinii oczywiscie moze byc lepsze i jest sporo rzeczy ktore mozna usprawnic poprawic - i pewnie tutaj sie roznimy w pogladach. 

 

z pozdrowieniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno sporo rzeczy można było zrobic lepiej w GT5. Miejmy nadzieje że przynajmniej cześć z nich ulegnie poprawie w nowej odsłonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MagEllan - OK, zgadzam sie z tym co napisales, ale odniose sie jeszcze do paru kwestii:

- wiem, ze GT5 ma wiele wad i niedociagniec. Juz niejednokrotnie bylem blisko kupienia X klocka, zeby tylko pojezdzic fajnymi autami (ktorych nie ma w GT), obejrzec je od srodka i posluchac jak na prawde brzmia. Jednak nigdy do tego nie doszlo. Teraz licze na GT6, choc wiem, ze znowu sie rozczaruje, a moje marzenia zostana spelnione dopiero w GT7 na PS4 - ale to juz wcale nie tak dlugo.

Czy GT mozna nazywac symulatorem? Coz, tak samo jak aparaty w komorkach nazywamy aparatami - sa, ale wiadomo, jak maja sie do prawdziwych aparatow fotograficznych. Mimo to, GT ma najlepszy model jazdy. I tak, lzy zlosci mi lecialy jak sluchalem pracy silnika M3, czy jak zahaczalem o bande przy 200kmh i nic sie nie dzialo, albo jak nigdy nie doczekalem sie time triali online, tak jak w GT5P.

A na NFS widocznie jestem za stary. Gralem w pierwsza czesc na PC, troche w druga i troche w trzecia na PSX. Potem stracilem zainteresowanie tym tytulem. Ze wzgledu na cukierkowa grafike (w porownaniu do GT) i pozniej dolaczona fabule.

GT5 teraz juz tylko gram sezonowki, oczekujac na GT6 (jeszcze miesiac hehe). Mam chyba 97% gry - nie tykam wyzwania Vetella (Red Bull X) bo mi rozwali kiere a i sam sie niezle zdenerwuje (przy okazji: ten bolid nie powinien byl nigdy znalezc sie w tej grze ani zadnej innej) ani 24h wytrzymalosciowych (nie mam czasu).

W miedzyczasie zamowilem F1 2013 bo mam ochote pojezdzic troche formula jeden, bo ta w GT po prostu do mnie nie przemawia (moze ze wzgledu na brak kierowcow i prawdziwych zawodow F1 GP).

Reasumujac, GT jest najlepsze, mimo iz ma wady, i wiem, ze GT7 i GT8 tez nie beda idealne.

 

Co do projekt CARS - myslalem, ze ten tytul jest tylko na PC, dlatego nim sie w ogole nie interesowalem, ale widze, ze ma wyjsc na PS3 - w takiej sytuacji, jest to dla mnie swietna wiadomosc, i po trailerze i opisie moge stwierdzic, ze gre kupie w ciemno, bo wyglada wysmienicie, i jesli do tego klada nacisk na slowo "symulator" to moze zagrozic GT, co wyszloby nam to tylo na dobre. GT musi miec w sobie wiecej europejskiego pierwiastka, bo w tej chwili mam odczucie, ze gra robiona jest dla Japonczykow z lekka domieszka tego, co lubia Europejczycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do projekt CARS - myslalem, ze ten tytul jest tylko na PC, dlatego nim sie w ogole nie interesowalem, ale widze, ze ma wyjsc na PS3 - w takiej sytuacji, jest to dla mnie swietna wiadomosc, i po trailerze i opisie moge stwierdzic, ze gre kupie w ciemno, bo wyglada wysmienicie, i jesli do tego klada nacisk na slowo "symulator" to moze zagrozic GT, co wyszloby nam to tylo na dobre. GT musi miec w sobie wiecej europejskiego pierwiastka, bo w tej chwili mam odczucie, ze gra robiona jest dla Japonczykow z lekka domieszka tego, co lubia Europejczycy.

 

Skrocilem cytat. 

Podsumuje:

1. zgadzamy sie w tym ze GT5 to bardzo dobra pozycja.

2. moj poprzedni post do Ciebie skierowany mial m. in. pokazac ze gracze sa rozni i fakt ze ktos stawia jedna gre ponad inna to tylko powod aby po dzentelmensku powiedziec sobie - coz musimy sie zgodzic w tym ze sie nie zgadzamy.

3. Project Cars - mam dla Ciebie zla wiadomosc - jesli grales w NFS Shift i Shift2 to robi ten projekt ta sama ekipa. Wiec nie bralbym w ciemno, niemniej mysle ze warto sie zainteresowac ta produkcja i obserwowac newsy. Pozatym moze to studio chcialo pojsc w bardziej powazne podejscie do wyscigow i dlatego zalozyli Project Cars. Wspomnialem o tym projekcie bo wydaje sie byc jedynym ktory moze probowac konkurowac z seria GT.

 

Pozdrawiam

/Szerokiej drogi i dobrych osiagow/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pCARS nie ma nic wspólnego z Shiftami. Mam dostęp do alphy od początku i to jest sim poprostu. Wersja na ps3 raczej zostanie skasowana i gra wyjdzie na ps4.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie- czy każde auto można sprzedać?Mam 2 szt Bugatti Veyron i chciałem się jednego pozbyć,a tu mam komunikat"Tego samochodu nie możesz sprzedać".

Edytowane przez natta2ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-80-inch-HDTVs-gt5.jpg

 

:shok: Grałbym! :yes:

 

Źródło i więcej informacji tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak troche za dużo  XD

 

 

5-80-inch-HDTVs-gt5.jpg

 

:shok: Grałbym! :yes:

 

Źródło i więcej informacji tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo może i nie, ale FOV jest do dupy. Masz 5 telewizorów, a na tym najważniejszym i tak masz obraz tak mały, jakbyś grał na jednym. Bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak troche za dużo XD

Takie zabawki a stołek ma koleś jak za komuny :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zabawki a stołek ma koleś jak za komuny :biggrin: ;)

Właśnie.... Sprzętu za ponad 20k a taboret z Biedronki...

Podejrzewam, że Jeremy Clarkson skomentowałby to w ten sposób:

" Ten zestaw jest tak samo przydatny, jak funkcja drzemki na alarmie przeciwpożarowym."

Edytowane przez INO1
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: Przy wymianie dysku na większy w PS3 fat save z GT5 można skopiować czy jest chroniony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×