Skocz do zawartości
kiepur95

[Ps Move] Micoach

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp

Nie wytrzymałem do gwiazdki i kupiłem miCoacha przed weekendem. Teoretycznie miał być dla mojej dziewczyny, w praktyce muszę wymyślić dla niej inny prezent;]

Nie jest to co prawda gra, której się spodziewałem (nie w stylu Sport Champions 2), ale bardziej treningowa - zabawy jest mniej, za to wyciskanego potu więcej. Chcecie dowiedzieć się o niej więcej? Zapraszam.

post-47261-0-98472100-1352804917_thumb.j

Podstawowe informacje

idea

MiCoach jest rozwinięciem całego programu sportowego marki Adidas. Dla tych, którzy nic nie słyszeli na jego temat pokrótce wyjaśnię. Jakiś czas temu Adidas wprowadził akcesoria dla osób uprawiających sport. Mierzą one m. in. puls, pokonany dystans i spalane kalorie. Można je nosić na ręce czy w bucie. Wszystkie dane są zliczane i przesyłane na profil użytkownika na stronie Adidasa. Celem tej aplikacji jest pomoc w treningach i planowaniu wysiłku. Adidas miCoach jest kolejnym etapem w integracji tego programu. Tym razem jednak nie trzeba nawet wychodzić z domu.

post-47261-0-33813800-1352804848_thumb.p

sprzęt

Wystarczy PlayStation Move.

gra

Dostępne są 3 główne opcje – program treningowy, pojedyncze ćwiczenia i zestaw ćwiczeń. Zestaw ćwiczeń to opcja skierowana do osób nieuprawiających sportu wyczynowo. Jeżeli chcesz się trochę porozciągać, powyginać i generalnie poruszać w zaciszu swojego domu, to opcja idealna dla Ciebie. Ćwiczenia trwają z reguły około 20 minut i połączone są z programami treningowymi oraz gierkami. Można porzucać do kosza, stanąć na bramce czy poczuć się mistrzem rakiety. Każda gierka ma kilka scenariuszy uwzględniających poziom trudności. A ponieważ za każdym razem liczone są punkty można tu porywalizować z domownikiem.

miejsce

Aby komfortowo wykonywać wszystkie ćwiczenia należy dysponować polem przynajmniej o wymiarach 2,5/2,5m.

komunikacja

Gra jest dość dobrze zsynchronizowana z movem. Przed każdym treningiem ustala się swoją wysokość, co dostosowuje aktywny obszar. Dodatkowo widzimy się na ekranie telewizora obok swojego trenera-gwiazdy. Aby przejść, np. do następnego ćwiczenia trzeba wykonać poprzednie, a ruchy muszą być naprawdę dokładne, żeby zadanie zostało zaliczone.

Gra w praktyce

plusy

- zatrudnienie profesjonalnych, znanych sportowców jako indywidualnych trenerów;

- profesjonalne ćwiczenia, takie, jakie faktycznie wykonuje się w danej dyscyplinie sportu;

- faktyczny trening;

- możliwość poznania profesjonalnych ćwiczeń bez wychodzenia z domu lub zatrudniania indywidualnego trenera;

- oszczędność czasu i pieniędzy;

- cena - grę można kupić już za niecałe 100 PLN.

post-47261-0-71680800-1352805236_thumb.p

minusy

- brak polskiej wersji;

- dla laika gra może być trudna w obsłudze (np. gdy ktoś pierwszy raz ma styczność z tego typu grą);

- wymagające warunki – sporo wolnego miejsca, jasne pomieszczenie.

Dodatkowo wspomnę, że plusem dla jednych, minusem dla drugich będzie to, że gra jest bardziej dla solidnego (często statycznego) treningu a mniej dla rozrywki, zabawy.

W razie pytań piszcie!

Edytowane przez kiepur95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wymaga 1 czy 2 kontrolerów Move ? Jeżeli może być 1 to czy także czuje się jakieś znacznie różnice w odwzorowaniu ruchów jak przy używaniu dwóch kontrolerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednego i póki co wystarcza, ale grę ciagle testuję. Generalnie to zależy od ćwiczeń. Dodam, że są ćwiczenia, które można wykonywać bez użycia kontrolera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że miał być w tym ustrojstwie trening dla graczy piłki ręcznej. Można prosić o jakieś szczegóły dotyczące rodzajów ćwiczeń, ewentualnie informacji, kto jest "trenerem"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że miał być w tym ustrojstwie trening dla graczy piłki ręcznej. Można prosić o jakieś szczegóły dotyczące rodzajów ćwiczeń, ewentualnie informacji, kto jest "trenerem"?

Treningu dla graczy piłki ręcznej nie ma. Można za to korzystać z 6 dostępnych dyscyplin sportowych, takich jak: bieganie, piłka nożna, koszykówka, rugby, tenis, fooball amerykański.

Twoimi trenerami mogą być m.in. Kaka, Dwight Howard, Manuel Neuer, Jessica Ennis, Jose Mourinho, Ana Ivanovic, Will Genia czy Eric Berry. Co do ćwiczeń, to jest ich ponad 400, są pogrupowane wg dyscyplin (a więc takie, jakie faktycznie wykonują zawodowcy) i wzmocniają kondycję, wytrzymałość oraz poprawiają technikę. Oprócz np. zwykłego, faktycznego rozciągania (do którego nie potrzeba mova) są także gierki, które nie tylko urozmaicają całą grę, ale stanowią część treningu, np. rzuty do kosza czy bronienie bramki (tu kontroler jest potrzebny).

Edytowane przez kiepur95
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×