Skocz do zawartości
Madrok

Persona 4 Golden

Rekomendowane odpowiedzi

Wow. Naprawdę z twojego postu wiele się dowiedziałem na temat tej gry...

Data premiery: 2 październik 2012

No widzisz informacji mało ale przynajmniej coś konkretnego jest ;) . A pełna nazwa gry to "Shin Megami Tensei: Persona 4 - The Golden" więc możesz zmienić nazwę tematu

Edytowane przez erwines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu rozszerzona wersja SMT:Persona 4...ja zacieram łapki na tą gierkę :)

A co do premiery to już po premierze w JP ale czy u nasz w EU też juz jest ?Xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą europejską premierą, gra wyjdzie w Polsce też 22 lutego? Na razie nie umiem znaleźć tej gry w ofercie żadnego polskiego sklepu, jak by ktoś coś miał to dawać linka :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 Luty to premiera w EU...w PL brak obecnie planów wydania...musisz ciągnąć z UK gierkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą europejską premierą, gra wyjdzie w Polsce też 22 lutego? Na razie nie umiem znaleźć tej gry w ofercie żadnego polskiego sklepu, jak by ktoś coś miał to dawać linka :P.

PSS 2 dni przed premierą pudełkową http://www.ps3site.pl/cyfrowa-persona-4-golden-zadebiutuje-nieco-szybciej/140920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na polskim PSS normalnie wyjdzie? Może głupie pytanie, ale ps3site już mi miesza w głowie - po co pisać newsa o dacie premiery Persony, skoro w Polsce nie wychodzi.

Jakbym miał kupować grę na angielskim/amerykańskim PSS mógłbym to zrobić normalnie używając karty debetowej?

Nie odpuszczę, dla tej gry kupiłem Vitę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL nie wychodzi na nośniku ale skoro na EU PSS będzie to znaczy że u nas jedyną opcją kupienia tej gry bedzie PSS albo sprowadzenie z UK...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PL PSS to tylko interfejs i płatności PLN- oferta jest taka sama dla wszystkich krajów (z wyłączeniem Niemiec, które maja ograniczenia prawne) więc nie ma cudów, żeby nie było gry jak będzie miała premierę w europejskim PSS.

Inną sprawą będzie zapewne jej cena w PSS ale to nie czas by o tym mówić :D

kupić na amerykańskim Store możesz na 2 sposoby:

kartą płatniczą ale musi być to karta zarejestrowana w USA a nie np w PL więc zostaje tylko druga opcja- kupno zdrapek na konto us na ebay/allegro

ewentualnie można kupić choćby w amazon jak ją bęzie mieć już - tam akceptują nasze karty

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś dokładną cenę Persony w PLN? Czy dopiero w dniu premiery będzie wiadomo? Dobrze by było gdyby tych 200 zł nie przekroczyło, bo by musiał następną kartę kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że bedzie a tyle samo co ZE:VLS...czyli około 150zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

pytanie do bardziej ogarniętych z serią (mnie ona jakimś cudem omineła...) czy połapie się o co w niej chodzi jak nie grałem w poprzedników?? czy jest to seria w stylu ff gdzie kazda część to zupełnie inna historia, uniwersum itp...

bardzo mam co do niej mieszane uczucia... z jednej strony ciekawie czyta sie recenzje z drugiej nie obsrywam sie jakimś życiem szkolnym japonskich jegomości... Wiem że może coś nie halo ale chyba najbardziej odpowiada mi w jrpgach jednak to standardowe ratowanie świata w klimatach fantasy/stream punk/ sci fi itp anizeli byc jednym z lecalistów... Może trace albo bansai.. Zachęccie mnie do gry i powiedzcie jakie rpgowe smaczki oraz czy systemowo jest cacy....

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Połapiesz się, uniwersum jest to samo ale postacie inne, czasami zdarza się jakieś cameo. Ogólnie polecam ograć Persone 3 Portable jak masz jakieś wolne 70-80 godzin :P. Co do tego chodzenia do szkoły, uczenia się na egzaminy itp. to pomaga to w budowaniu klimatu, czuje się że protagonista prowadzi podwójne życie, a i stosunki w "normalnym" świecie mają wpływ na moc Twoich person - im wyższy stopień danego związku tym lepsze Persony można robić. Ogólnie to postacie z 3 i 4 to jak dla mnie najlepiej wykreowane w RPG-ach (nie tylko j-), w których może wiele nie grałem, ale czasami strasznie żałuję że nie przeniesiono bohaterów z 3 do 4. Nigdy nie czułem potrzeby przeklikania dialogów jak np w Mass Effect, w Ni No Kuni zresztą też czasami przynudzali. Dlatego nie przeszkadza obowiązek prowadzenia normalnego życia, bo im więcej interakcji z bohaterami, tym lepiej. Jeśli chodzi o gameplay to są to takie zaawansowane pokemony, system walki jest turowy a sama gra jest dośc wymagająca nawet na normalu. Same potworki są dośc ciekawe, bo chyba kązdy z nich jest bazowany na mitologii, a przy fuzji można spędzić długie godziny. No i soundtrack jest świetny, dośc niestandardowy, bo w tle przygrywają piosenki, a nie utwory. Persona 3 i 4 to moje ulubione RPGi, mimo że czwórkę ukończyłem tylko w 3/4 (dlatego tak czekam na Golden), a poprzednie części to trochę inne klimaty i też się zestarzały.

Edytowane przez adams1001
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kiedys grałem w chyba pierwszą część czyli jakiś oddział specjalny zamienił sie w jakieś demony i chodził po tak nudnych dungeaonach jakich nie spotkałem w rpgach nigdy i ostatecznie po około 4 godzinach grania pozbyłem sie pudła jak najszybciej sie dało :P na ile taka persona 4 starczy godzin i ja jako osoba jarająca sie jrpgami ale niekoniecznie licealnymi problemami skośnokokiej młodzieży czy zaliczę się do osób które wydadzą jutro te około 150 zł i sie nie zawiodą?? I czy jest w jakikolwiek sposób podobna do nudnej w mojej ocenie jedynce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie jedynka też odrzuciła, dwójka była już trochę lepsza ale miała jakieś problemy z optymalizacją na PSP więc sobie odpuściłem. Persona 4 starczy na 70-80 godzin, może nawet i więcej, skoro Atlus jakieś tam bonusy i nową postać dorzucił. Poboczne zadania robi się tutaj jakby po drodze nie zbaczając z głównego wątku. W kwesti rozgrywki poza "życiem osobistym" jest to dungeon crawler, ale o niebo ciekawszy niż jedynka, szczególnie że można sobie to rozplanować - masz po prostu podaną datę i do tego czasu musisz przejśc konkretny dungeon. Dni jest zawsze wystarczająco, więc nie ma stresu :) W poprzednim poście zapomniałem wspomnieć o humorze, który też jest cechą charakterystyczną serii - można się uśmiać czasami. Myślę że się nie zawiedziesz, ja zaczynając swoją przygodę z serią grając w Persone 3 nie miałem pojęcia co to jest, ale tak mnie wciągnęła, że cieszę się że były to wakacje bo bym mógł semestr oblać :P. Z czwórką było podobnie, ale z przyczyn niezależnych ode mnie jej nie ukończyłem.

Edytowane przez adams1001
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info chyba się tytułem zainteresuje (jeżeli bedzie w tej przez wszystkich sugerowanej cenie do 150 gdyz jak wiecej nie wiem czy warto się rzucać w ciemno na tytuł z sieciowej d. którego w razie szweda się raczej nie pozbedę...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po zakupie Vity i po zrobieniu rekonesansu gier na tę konsolę wychodzi na to, że to jedna z tych gier, w które obowiązkowo trzeba zagrać. Miałem podobne wątpliwości co zdun, czyli czy zaczynanie od 4 części to dobry pomysł, ale wygląda na to, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygodę z tą serią zacząć właśnie od tej odsłony. Jakiś czas temu widziałem jedną sztukę na allegro za 130, ale nie miałem jeszcze konsoli, więc odpuściłem sobie. Prawdopodobnie ogram kilka gierek z plusa na start i zabiorę się za Personę, a potem prawdopodobnie Zero Escape.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest na PSS'ie, własnie kupiłem za 160 zł i już ściągam :) Jakby ktoś chciał wiedzieć to 3,2 GB zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nice ;D i takie powinny byc ceny na premiere :) 140-160zł :)

Jak tylko wrócę do domu to też pobiorę...mimo że moją ulubioną personą jak na razie jest dalej P3Fes...to obadam P4G ( aż wstyd się przyznać że nie ograłem tego na ps2 :( mimo że słyszałem że gra jest świetna )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja niestety w FES'a nie grałem, tylko w wersję Portable. Trzeba będzie odpalić kiedyś PS2.

Widać że dużo pracy włożyli w ten remake, w samych pierwszych trzech godzinach są już drobne różnice, szczególnie te bonusy w menu głównym - parę teledysków z Persona Music Live, jakieś utwory z gry, przypomnienie muzyki czy trailerow z trójki a w miarę postępu w grze ma tego więcej dochodzić. Szkoda tylko że angielski głos Chie zmienili, podobno oryginalna voice aktorka już nie podkłada głosów, a musieli nagrać nowe kwestie więc kogoś innego znaleźli. Pewnie się jeszcze przyzwyczaję. Żałuję że w Polsce nie wyszła pudełkowa wersja, bo sama instrukcja cyfrowa ma 80 stron - byłoby co czytać na kibelku :P

Edytowane przez adams1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny tytuł który wkręca... jeszcze się nie spotkałem z takim jrpgiem w którego gram jakieś 2.5 godziny i jeszcze nie stoczyłem ani jednej walki ;) ale klimat urzeka i sprawia że jest się ciekawym co bedzie dalej... Gdyby nie 12ka w pracy na ten moment zapewne grałbym dalej a tak niestety do 21 przerwa...

edit....

na liczniku 3.5 godziny gry i ani jednej walki za mną :) szaleją z tym wstępem do gry właściwiej ;)

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdun, daj znać jak rozwija się sytuacja, bo też ostrze sobie zęby na Persone. Napisz pare słów o grze, jaki jest stosunek walki do eksploracji do walki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 10 godzinach mam pozytywne odczucia... W grze co prawda jest o wiele więcej fabuły i podejmownia decyzji aniżeli stricte walki i penetrowania dungeonów... Nie powiem wciągnęło mnie... Sam system walki skomplikowany raczej nie jest ale daje sporo frajdy. Miksowanie tytułówych person oraz długośc samej rozgrywki sprawiają że nie można się od gry oderwać... Samochód mam chwilowo w warsztacie i do pracy jadę 35 minut komunikacją - nawet nie wiem kiedy ten czas mi mija tak dobrze się z ty m tytułem bawię... Jest tu wszystko to co kochało się w oldschool jrpgach a nawet i wiecej....

jedyny mój personalny minus na ten czas?? cholera jakoś nie mogę się jednak wtrybić w tego japońskiego licealiste - jedsnak wolę nawet 8 latkiem ratować świat....

Moja ocena po 10- godzinach jako nie fan serii - spokojnie 8+/10 i nawet duża konsola odp[oczywa chwilowo (a tomb raider, mgr i za niedługo bioshock 3 czekają ;) ).... Jest to tak naprawdę jedyny 100% must have na vitę w tym momencie moim zdaniem... I jedna z nielicznych gier z psnu warte te 159 zł...

Po 4 godzinie gry zaczynają się dungeony i sam gameplay przed tym czasem masz rozwinięcie fabuły (TAK NAPRAWDĘ DŁUGIE INTRO ;) ) potem moiżesz wracać do dungeonów aby lvlować i grindować... Ciekawie jest rozwiązany motyw że akcja gry dzielona jest na dni/pogodę itp i sama gra kończy się po roku (mam około miesiąca za sobą i 10 godzin więc to mówi samo za siebie na temat czasu gry ;) )... Naprawdę wkręca się człowiek.... A i sama fabuła lekko detektywistyczna i mistyczna sprawia że z zaparty tchem śledzisz poczynania protagonistów (chwilowo mam 3kę w drużynie i 4 osoba do drużyny właśnie odpoczywa po jej wyratowaniu i chyba też się przyłączy...).

No i sama postać naszego "stróża" w alternatywnym swiecie czyli Teddy... Lubi się go tak samo jak Drippiego z ni no kuni - naprawdę ciekawa postać przewodnika po świecie...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną już prawie 60 godzin, jak rozgrywka utrzyma poziom (a mając w pamięci końcowe 20-30 godzin trzeciej persony, pewnie utrzyma, wszystko zacznie się powoli wyjaśniać) będzie to dla mnie jedna z najlepszych gier roku, jeśli nie najlepsza (GTA V, The Last Of Us, Beyond pewnie jeszcze pokażą :)). Dawno się tak w nic nie wciągnąłem, gdy tylko mam czas to gram w Persone, już odpuściłem sobie na razie oglądanie seriali, przeglądanie internetu ograniczam do forum, 9gaga i ps3 site. Czasami może pyknę w DoA 5 jak Vita się ładuje :P. Dzięki tej grze wszystkie moje wątpliwości co do podjętej decyzji o zakupie konsoli zniknęły. Owszem, są świetne gierki, jak Uncharted i Gravity Rush, ale po ich ukończeniu nie ma zbytnio sensu do nich wracać. W Personie robiąc wszystkie questy poboczne można podobno wyciągnąć ponad 100 godzin. Jest też jeszcze New Game +, który pozwala przenieść Persony, wymaxować resztę Social Linków etc.

Muszę przyznać, że Persona 4G podoba mi się bardziej niż Ni No Kuni, może nie jest zrealizowana z takim rozmachem i nie można latać na smoku, ale postacie, fabuła i walka są ciekawsze. No i fakt że grindowanie nie jest potrzebne do ukończenia gry, przynajmniej na normalu, też ma dla mnie duże znaczenie. Już nie wspominając o przytłaczająco większej ilości udźwiękowionych dialogów w porównaniu z NNK (voice acting w Personie rządzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też podoba się ta lekka symulacja normalnego życia...odpowiadanie na pytania w szkole,chodzenie do kina,na randki itp itd...dobrze że dodali nowe rzeczy do starej persony...dla tych którzy nie przeszli jeszcze P4G albo w P4 na Ps2, nie otwierajcie spoiler boxa poniżej...Ci co już mają grę za sobą w wersji GOlden albo podstawowej z ps2, zapraszam do zobaczenia jakie są różnice między obiema wersjami :)...w skrócie dostajemy to samo co w przypadku FFX-2 i FFX-2 International Last Mission...

New Personas

Costumes (that have their own slot now, rather than taking up the armor slot)

Skill Cards

Nighttime Exploration

Two new social links

A new dungeon (optional, but required for the new epilogue, which is considered canon)

Two new ending

Party members get a new third tier persona, which allows access to an exclusive skill

You continue to play after December

A few new mini games

Every level of a party member's social link grants a bonus now, including skills

Motor Bikes, which allow you to explore a new area and provide a new form of follow up attack in battle

Party Combo Skills (not sure how they work)

Trophies (if that's your thing)

A theater mode on the main menu, which lets you watch cutscenes and other bonuses, and music

New difficulties

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×