Skocz do zawartości
pablos_83

Vaio Remote Keyboard

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.sony.pl/h...remote-keyboard

Remote Keyboard* w systemie PlayStation®3 (PS3™) to nowe oprogramowanie dostępne w najnowszych modelach komputerów VAIO*. Nawiązuje ono bezprzewodowe połączenie Bluetooth® między klawiaturą i touchpadem komputera VAIO a systemem PS3™, co pozwala na sterowanie menu XrossMediaBar™ (XMB) systemu PlayStation®3. Dzięki zdalnej klawiaturze można

Błyskawicznie znajdować zdjęcia, pliki muzyczne i filmowe

Szybciej i bardziej precyzyjnie sterować grami w trybie online

Szybciej i prościej wpisywać tekst i przeglądać Internet

Sprawdzał już to ktoś? Muszę rzucić okiem jak to działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ciekawa alternatywa gdy nie ma podpiętej klawiatury, a ktoś posiada Vaio. Wybacz mi Pablo, ale chciał bym zapytać o coś powiązanego, czy istnieją inne kompatybilne sprzętowe urządzenia które można używać zamiast klawiatury ekranowej, na przykład jakiś program pod androida?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego jeszcze nie testowałem ale podobne appy dawali już 2 lata temy w Vaio- min remote play - wyświetłał się ekran ps3 na laptopie vaio i ekranowa klawiatura jeśli pamiętam dobrze to na ekranie się wyświetlała i można było nawigować po ps3.

Jakość wyświetlanego ekranu była średnia delikatnie mówiąc.

Jako, że mam vaio to chętnie te appy przetestuję tylko muszę najpierw instalatory znaleźć.

Jeśli ktoś nie ma Vaio a chciałby tych i innych dedykowanych aplikacji od Sony przetestować to jest na to rada: w google trzeba wpisać "nazwę aplikacji i on no vaio pc"- instalatory aplikacji od Sony są do znalezienia na stronach min Sony USA przez Google. Jeśli ktoś ma wgrany system z innegego źródła niż Sony (np nośnik oem z neta) na kompie Vaio też musi mieć wgrany ten patch no vaio pc- chodzi o to, że te appy przy instalacji sprawdzają urządzenie po systemie- systemy wgrane przez Sony mają jakby "znacznik" i app go rozpoznaje jako vaio po tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Właśnie instaluję.
Jak się uda, dam znać co i jak


Edit: albo ja jestem jakiś tępyalbo moje VAIO nie ma tej opcji Edytowane przez pablos_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj linka do downloadu bo ta strona co na filmiku jest jest inna jak się otwiera niż z filmu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie mogę żadnego znaleźć który działa.

jakiś koleś coś wrzucił na facebooku w komentarzach , ale nie działa.

Ogólnie jak zwykle fail SCEP.

Napiszą coś, narobią smaka, a nawet linka nie dadzą i nie wyjaśnią co i jak

Edit:

Ściągam jakieś instalację ale przez VAIO CARE(aplikacja na kompie), może tam będzie ten keyboard

Edytowane przez pablos_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to appy nie od SCEP a SonyPL- VAIO nie jest produktem SCE a Sony (mały szczególik a to nie to samo)

Też szukam tej nowej wersji (czy nowej to nie wiem- w każdym razie tej co reklamują teraz) ale w sieci znajduję linki do tego co było- wersje 2k10....

wcale się nie zdziwię jak nic się nie zmieniło w appach tylko po prostu PL Sony sobie znalazł nowy element promocyjny (wskazywałoby na to info na koncu strony o zgodności vaio od 2010r...)

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem, ale SCEP pisze coś na facebooku to by napisali do końca jak to ściągnąć, gdzie, jak zainstalować, a dali tylko to co wkleiłem w 1 poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem tylko to: http://esupport.sony...=47����rok:2010 :biggrin:

co ciekawe nigdzie, po za FBA nic nie piszą o tej aplikacji od dawna więc chyba moje przypuszczenia co do nowości tej aplikacji się potwierdzają

http://esupport.sony...info_id=683��tu jeszcze remote play

jakiś koleś coś wrzucił na facebooku w komentarzach , ale nie działa.

jeśli nie działa a masz Vaio+ system wgrany przez Sony (właściwości na ikonę komputer Win7 i powinnoi być tam w oknie logo Sony) to zły setup. Jeśli nie masz vaio to jak pisałem, trzeba zrobić trick, który sprawi, że aplikacja będzie myślała, że jest na Vaio uruchamiana.

edit nr3 : nie działa bo to setup dla Windows8 prawdopodobnie: http://www.sony.pl/s...0000279104_6604

edit4: wersja 10.2012 http://www.sony.co.in/support/download/521911

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok działa

włączyłem aktualizację VAIO CARE na lapku.

Wszystko się praktycznie samo instaluje trzeba tylko postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno tego nie używałem ale pamiętam, że nie dało się z użyciem remote grać w w gry, co z resztą potwierdza zapis z jednego z moich linków "Content requiring output protection (Blu-ray Disc™ media, DVD movie, PlayStation® games) is not supported by Remote Play. Image quality may vary."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno tego nie używałem ale pamiętam, że nie dało się z użyciem remote grać w w gry, co z resztą potwierdza zapis z jednego z moich linków "Content requiring output protection (Blu-ray Disc™ media, DVD movie, PlayStation® games) is not supported by Remote Play. Image quality may vary."

No i bardzo dobrze.

Przynajmniej nie zabiją rywalizacji w multi, czego obawiałem się najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×