Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Patricko napisał:

Możesz je trzymać gdzie chcesz, ja sobie zrobiłem osobną szafkę na te mody. Je po prostu sprzedajesz, dobrze można na tym zarobić.

Jednak ja zostawiałem, bo kasy i tak mi nie brakowało.

 

W takim razie raczej je sprzedam. Ja z kolei cierpię na ustawiczny brak gotówki.

Poza tym jak zwykle w każdym RPG dałem ciała i inwestowałem w nie te perki co trzeba. Mam 41lv a postać słaba jeśli chodzi o walkę i strzelanie. Grinduję XP ile wlezie na misjach losowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sithman napisał:

Ok, ale na filmie, który wstawiłem powyżej autor może produkować tą, o której piszę. A ja nawet nie mam jej na liście.

Ciekawe, od czego to zależy.

Amunicja typu Energry jest uzależniona bodajże od perków "Energy Weapons Perk". Za każdy poziom można robić kolejne wersje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malpka widzę, że gramy podobnie. Ja też cały czas wbijam xp na misjach losowych, a prawie nie ruszyłem fabuły.

No i buduję dużo.

Postaw sobie sklepy 4 poziomu, to będzie kasa wpadać do odebrania w warsztacie.

Dobrym sposobem na zarobek jest też Odlot.

Mało surowców potrzeba do jego produkcji, w pracowni chemicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, malpka napisał:

 

W takim razie raczej je sprzedam. Ja z kolei cierpię na ustawiczny brak gotówki.

Poza tym jak zwykle w każdym RPG dałem ciała i inwestowałem w nie te perki co trzeba. Mam 41lv a postać słaba jeśli chodzi o walkę i strzelanie. Grinduję XP ile wlezie na misjach losowych.

Zainwestuj w dobrą broń najlepiej. Nie pamiętam już, ale był Vault (88 albo 89), gdzie można kupić bodajże najlepszy karabin.

Jak go jeszcze potem zmodyfikujesz to całą broń na nim możesz przejść. Ja już potem zakładałem słabsze/inne bronie, żeby mieć jakąś rozrywkę, bo było za łatwo.

 

Ok, mam - Overseer Guardian, możesz go kupić w Vault 81 za około 3000 kapsli.

fallout-overseers-guardian-640x640.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Pójdę tam zaraz po dołączeniu do Trasy. Swoją drogą zadanie polegające na znalezieniu ich kryjówki do prawdziwa mordęga. Trop się co chwila urywa, błądzę po mieście jak pijany. Jeszcze chwila a skorzystam z wujka YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Patricko napisał:

Amunicja typu Energry jest uzależniona bodajże od perków "Energy Weapons Perk". Za każdy poziom można robić kolejne wersje.

Pierdoła jestem, ale nie mogę znaleźć tego perka. W F3 był taki i dokładnie tak samo się nazywał.

Chyba, że to "Fizyk jądrowy - broń energetyczna zadaje więcej obrażeń, a rdzenie energetyczne działają dłużej"?

Może tak samo jest z tym generatorem, o który wcześniej pytałem. Może magicznie się pojawi, jak wbiją perka nauka na 4 poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sithman napisał:

Pierdoła jestem, ale nie mogę znaleźć tego perka. W F3 był taki i dokładnie tak samo się nazywał.

Chyba, że to "Fizyk jądrowy - broń energetyczna zadaje więcej obrażeń, a rdzenie energetyczne działają dłużej"?

Może tak samo jest z tym generatorem, o który wcześniej pytałem. Może magicznie się pojawi, jak wbiją perka nauka na 4 poziomie?

Tak to jest to :) Generator jest również od tego uzależniony. 

Właśnie ten generator z DLC od Vaulta, nie dość że ma chyba 2000 mocy to jeszcze można go robić bez większego problemu.

Jeden na osadę i masz święty spokój od prądu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Patricko napisał:

Tak to jest to :) Generator jest również od tego uzależniony. 

Właśnie ten generator z DLC od Vaulta, nie dość że ma chyba 2000 mocy to jeszcze można go robić bez większego problemu.

Jeden na osadę i masz święty spokój od prądu :) 

 

Raczej 1000 z tego co pamiętam. Trzeba do niego sporo surowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Patricko napisał:

Tak to jest to :) Generator jest również od tego uzależniony. 

Właśnie ten generator z DLC od Vaulta, nie dość że ma chyba 2000 mocy to jeszcze można go robić bez większego problemu.

Jeden na osadę i masz święty spokój od prądu :) 

Nie mam Vaulta, mam Contraptions tylko. Tam jest generator dający 100. Też by mi się przydał ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że 1000, dawno już nie grałem. Jednak jeśli dobrze pamiętam to właśnie nie wymagał jakiś perków cudacznych.

 

BTW.

Jeśli tak się Wam podoba budowanie to jest banalny sposób na dupowanie materiałów pod budowę.

Ale pewnie o tym wiecie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Patricko napisał:

 

BTW.

Jeśli tak się Wam podoba budowanie to jest banalny sposób na dupowanie materiałów pod budowę.

Ale pewnie o tym wiecie :)

 

Pewnie wiecie, ale na wszelki wypadek napisz :1_grinning:

 

Co do broni, to dzięki za podpowiedź, nie kupiłem tego karabinu bo w krypcie 81 byłem dość wcześnie, jak jeszcze nie miałem kapsli za wiele.

Póki co @malpka dobre też są "praworządna władza" (karabin laserowy), karabin na gwoździe, "Ghulobój" (zadaje podwójne obrażenia ghulom) i nieśmiertelny Gauss rifle. Ja biegam z takim zestawem i nieźle daje radę.

Wszystkie zadają spore obrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sithman napisał:

Pewnie wiecie, ale na wszelki wypadek napisz :1_grinning:

 

Co do broni, to dzięki za podpowiedź, nie kupiłem tego karabinu bo w krypcie 81 byłem dość wcześnie, jak jeszcze nie miałem kapsli za wiele.

Póki co @malpka dobre też są "praworządna władza" (karabin laserowy), karabin na gwoździe, "Ghulobój" (zadaje podwójne obrażenia ghulom) i nieśmiertelny Gauss rifle. Ja biegam z takim zestawem i nieźle daje radę.

Wszystkie zadają spore obrażenia.

 

Może i tak jest ale nie w moim przypadku. Nie inwestowałem w perki związane z bronią. Moja postać to lamus jakich mało i zadaje tylko podstawowe obrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, malpka napisał:

 

Może i tak jest ale nie w moim przypadku. Nie inwestowałem w perki związane z bronią. Moja postać to lamus jakich mało i zadaje tylko podstawowe obrażenia.

Hej, ja też nie. Dlatego postawiłem na broń, która zadaje duże obrażenia.

Zapomniałem jeszcze dodać, że na samym początku gry w krypcie 111 można zdobyć Kriolator dzięki sztuczce z Ochłapem.

Bethesda tego nie zablokowała w żadnym patchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sithman napisał:

Hej, ja też nie. Dlatego postawiłem na broń, która zadaje duże obrażenia.

Zapomniałem jeszcze dodać, że na samym początku gry w krypcie 111 można zdobyć Kriolator dzięki sztuczce z Ochłapem.

Bethesda tego nie zablokowała w żadnym patchu.

 

Wróciłem po niego będąc na 39lv i powiem że broń taka sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to większości glitchy nie zablokowała, ale to akurat uznaję za plus. Przy budowaniu był świetny. Także uważam, że zrobili to specjalnie, w sensie że nie naprawili.

Jest nawet glitch z taśmą, gdzie można duplikować dosłownie wszystko, ale jest z tym trochę zabawy, a aż tak mi nie zależało, głównie na materiałach pod budowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glitche związane z duplikacją przedmiotów w grach Bethesdy mają tak długą tradycję jak Święta Bożego Narodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, malpka napisał:

 

Wróciłem po niego będąc na 39lv i powiem że broń taka sobie.

Ja używałem na początku. Sprawdza się dobrze z bliska. Więc jak ktoś gra na dystans, to pewnie tak sobie.

 

Dobrze, że te glitche działają. Też jestem zdania, że zwłaszcza w kwestii craftingu są one potrzebne.

Zaraz sprawdzę to co @Patricko wrzucił, bo nie do końca ogarniam co trzeba zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to rzucasz na ziemię przedmiot z którego są materiał, bądź czysty materiał (pojedyńczy bądź w stacku).

Potem przechodzisz w tryb budowania, klikasz :square: oraz :circle: mniej więcej w tym samym momencie, żeby pojawiły się 2 okienka na sobie tak jak na filmiku.

Jeśli się nie pojawią to próbujesz jeszcze raz. Gdy się pojawią, to wtedy trzymasz bodajże cały czas :circle: i klikasz :x:, żeby rozwalić, a na drugim okienku żeby przenieść do warsztatu. Tym sposobem masz wszystko x2 :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, zaraz wypróbuję :)

A  sprawdzaliście u siebie, czy gra na którymś patchu poprawiła używanie przedmiotów do craftingu?

Gram na XO i muszę wszystko ręcznie rozbierać, żeby nie tracić surowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest od początku, jak nie rozwalisz to po prostu przenosi Ci z powrotem do "magazynu", czyli możesz go potem użyć bez konieczności ponownego budowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wywalaniem z inwentarza i ręcznym rozbieraniem trzeba uważać. Przedmioty lubią znikać. Np raz miałem m.in. 80szt porcelany. Po wywaleniu wszystkiego co miałem i po manualnym rozebraniu na części zostało mi mniej niż 20szt porcelany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Patricko napisał:

Tak jest od początku, jak nie rozwalisz to po prostu przenosi Ci z powrotem do "magazynu", czyli możesz go potem użyć bez konieczności ponownego budowania.

Bardziej mi chodzi o to, że np. mam aparta fotograficzny, z którego można uzyskać zębatkę, sprężynę i kryształ.

Jeśli zbuduję coś, co potrzebuje kryształu i gra zużyje cały aparat, to zębatka i sprężyna przepadają.

Dlatego najpierw rozbieram ręcznie.

 

Btw. sposób na dublowanie działa :1_grinning: ale co się naklikałem to moje. Wymaga trochę wprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, malpka napisał:

Z tym wywalaniem z inwentarza i ręcznym rozbieraniem trzeba uważać. Przedmioty lubią znikać. Np raz miałem m.in. 80szt porcelany. Po wywaleniu wszystkiego co miałem i po manualnym rozebraniu na części zostało mi mniej niż 20szt porcelany.

Szczerze to nie miałem przypadku, że coś mi zniknęło, a wywalałem na ziemię czasami po kilka tysięcy sztuk w stacku, a samych stacków nawet i kilkadziesiąt.
Gra przycinała nawet podczas wywalania, ale koniec końców wszystko szło ok.

 

Co do tych okienek, to tak, trzeba wprawę. Czasami leciałem jak głupi, a czasami musiałem zrobić sobie krótką przerwę bo nic nie wchodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Patricko napisał:

Szczerze to nie miałem przypadku, że coś mi zniknęło, a wywalałem na ziemię czasami po kilka tysięcy sztuk w stacku, a samych stacków nawet i kilkadziesiąt.
Gra przycinała nawet podczas wywalania, ale koniec końców wszystko szło ok.

 

Co do tych okienek, to tak, trzeba wprawę. Czasami leciałem jak głupi, a czasami musiałem zrobić sobie krótką przerwę bo nic nie wchodziło :)

 

W moim przypadku przedmioty bardzo lubią znikać pod ziemią. Cóż, to tylko gra Bethesdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×