Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie je wyrzucasz? Ja robiłem wszystko w tym kinie samochodowym, tam miałem swoją główną bazę.

Warsztat jest w szopie, przy płaskim betonowym terenie. Może jak jest jakieś dziwne podłoże to znika, a szczególnie już zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bazę w Sanktuarium i wszystko wywalam na betonowe podłoże po jednym z domów.

Co do znikania, to mi się pod ziemię regularnie zapada Nuka Cola Quantum, ale tylko na zrobionym podłożu, jak np. chcę w chacie powstawiać na półki.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sanktuarium na drodze asfaltowej tuż obok warsztatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że to wszystko są nałożone tekstury na główne podłoże, czyli ziemię :)
Spróbuj może na czystej ziemi gdzieś. W tym kinie co ja robiłem to ten betonik był cieniutki, więc może nawet jak coś przeleciało przez tekstury to i tak nie zwróciłem uwagi bo wciąż było widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fundamentach po istniejącym już zniszczonym domu w Sanktuarium nic nie znika. Robię tak cały czas.

 

Edyta: @malpka chcesz mieć dużo kapsli? Zdubluj do bólu sposobem podanym przez Patricko nawóz i plastik.

To są jedyne komponenty potrzebne do produkcji Odlotu. Potem tylko sprzedawać ten narkotyk u kupców i można zostać krezusem :biggrin:

 

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli, powoli przekonuję się do tej gry. Jako Fallout jest słabo, to najgorsza część ale jako cRPG w otwartym świecie to czysta Bethesda ze wszystkimi zaletami i wadami. Grafika, lokacje i detale cieszą oko, nawet feeria kolorów nietypowa dla serii też tu pasuje. Jedyne co to miejscówka czyli Boston jest mało charakterna i słabo rozpoznawalna dla reszty świata. Docenią ją jedynie hamburgery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawracałem wam tyłki o ten generator fuzyjny i wreszcie znalazłem w sieci skąd go wziąć (Fallout Wikia się kłania).

Nigdy nie lubiłem oglądać wszelkiej maści youtuberów i tylko się w tym utwierdziłem.

Idiota z filmu, który wcześniej wrzuciłem robiąc pokaz dlc Contaptions Workshop zapomniał dodać, że generator ten dostajemy w innym dlc - Westland Workshop.

Amator pieprzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: przystąpiłem do Minutemanów i do Bractwa. Za chwilę wstąpię do Trasy. Nie poprosiłem jeszcze Trasy o pomoc w wybudowaniu teleportera więc nie spotkałem się z Instytutem.

Problem że w poradnikach do platyny piszą że wpierw powinienem wstąpić do Minutemanów, następnie mam poprosić o pomoc z teleporterem Trasę, przystąpić do Instytutu a na końcu do Bractwa. Po drodze robić odpowiednie questy i manualne sejwy.

Jeśli wstępując wcześniej do Bractwa zablokowałem sobie wstęp do Instytutu? W questach nie zajechałem za daleko. Dla Bractwa zrobiłem jedno lub dwa zadania, podobnie z Minutemenami. Cholernie nie mam ochoty zaczynać gry od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym końcu i tak będziesz miał finalny wybór. Nie pamiętam już zależności, ale przystępując do jednych automatycznie stajesz się znienawidzony u drugich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malpka nie wiem czy korzystałeś z tego: http://www.ps3trophyclub.pl/showthread.php?9082-Fallout-4-Poradnik

Tam piszą, żeby nie wykonywać zadania Mass Fusion dla Instytutu, bo wtedy Bractwo nas nie polubi ;)

Myślę, że kolejność przystępowania do frakcji nie ma aż takiego znaczenia. Po prostu niektóre zadania trzeba robić w odpowiedniej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy dodatki ze sklepu PL ruszą z podstawką angielską? Na Allegro pełno F4 w pudełko po 35zł w wersji ang (nie wiem czy tam są napisy PL), ale boję się wtopy że jednak dodatki nie będą działać..

 

Swoją drogą ocb że ta gra w takich ilościach boxów jest na A za śmieszne w sumie pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na numer CUSA z boku pudełka i zobacz jaki ma na sklepiku. Jak ten sam to nie będzie problemów. Zresztą już teraz mogę Ci powiedzieć, że raczej wszystko będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mu będzie sprawdzić bok pudełka na Allegro. Teoretycznie DLC powinno działać jeśli gra jest w europejskim wydaniu.

21 godzin temu, Yog-Sothoth napisał:

Swoją drogą ocb że ta gra w takich ilościach boxów jest na A za śmieszne w sumie pieniądze?

Ludzie angielskiego nie znają to i gry po angielsku tanie są.

Edytowane przez danken000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba "potrafić" polski ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam skutecznego i w miarę bezbolesnego poradnika na osiągnięcie 100% zadowolonej populacji. Robiłem wszystko wg tego:

 

 

ale mi nie wychodzi. Raz że zadowolenie rośnie 3% dziennie a dwa że zatrzymało się na poziomie 84%. Postawiłęm w cholerę wierzyczek, rzeźb, fontann i pomp z wodą ale nic to nie daje. Problem w tym że wszystkie wątki fabularne mam przed punktem bez powrotu. Jedynie zostało mi DLC Nuka World do zrobienia i nie mam jak zabić czasu czekając na wzrost zadowolenia w osadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem tą metodą, że na tej stacji na samym początku dałem jednego gościa, zrobiłem mu ten stragan do handlu, a potem nawaliłem pomników baseballolisty i rosło to sobie powoli aż to 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajęło mi to kilka godzin ale w końcu trofeum wpadło. Błąd polegał na tym że wybrałem miejscówkę w której już byli osadnicy z dzieckiem a dziecka nie da rady przypisać do łóżka. Dlatego zadowolenie stanęło na 97%. Musiałem zacząć od nowa w innej osadzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem GOTY i jestem trochę zawiedziony tym, że dodatki nie są na płycie. Tak czy siak gra bardzo fajna, w sumie jak Skyrim tylko, że w post-apokaliptycznym świecie. Na razie grałem 4 godziny, ale czuję, że wciągnie mnie jak seria TES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, owerfull napisał:

Kupiłem GOTY i jestem trochę zawiedziony tym, że dodatki nie są na płycie. Tak czy siak gra bardzo fajna, w sumie jak Skyrim tylko, że w post-apokaliptycznym świecie. Na razie grałem 4 godziny, ale czuję, że wciągnie mnie jak seria TES.

Wiele można zarzucić tej grze ale klimat jaki posiada dla mnie wystarczył żeby bawić się wyśmienicie, nie kupuję DLC ale tutaj sobie pozwoliłem zakupić Far Harbor i nie żałowałem, graj i baw się dobrze:1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Far Harbor to jedyne DLC które warto kupić. Reszta to jakieś badziewia nie warte swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja akurat kupiłem te do budowania, bo wciągnąłem się w to.

Potrzebowałem m.in. mocny generator :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, malpka napisał:

Plus maszyny do robienia amunicji.

O to to to!

No i ogólnie wiele przydatnych narzędzi jest w tych dodatkach, chociaż pewnie mogliby je dać od razu.

No, ale kasa musi się zgadzać ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem jedyną osobą na świecie, która tak bardzo kocha podstawkę Fallout 4 i nadal się wacha z zakupem dodatków. Nie wiem dlaczego, może dlatego że dla mnie historia f4 jest zamknięta  - dla mnie i dla mojego bohatera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema...

Po półrocznej przerwie powróciłem do świata Fallout 4. No i jak zwykle ... pojawia się problem.

Ale zanim o problemie, dodam tylko, że grę zacząłem grać kompletnie nic o niej nie wiedząc, nie grałem w poprzednie, nie czytałem nic na temat Fallout 4 jeśli chodzi o fabułę itd. Nie chciałem spojlerów ani niczego takiego. No i tu pojawił się problem, bo nie dowiedziałem się, że gra jest mocno zbuggowana. Widziałem naocznie różne błędy w trakcie rozgrywki ale jakoś mi nie przeszkadzały. Problem zaczął się pojawiać  jak dowiedziałem się, że po świecie chodzą 4 levelowi sprzedawcy, że tak to ujmę. Kilku mam, bo po prostu w trakcie rozgrywki z nimi nie było problemu, ale kilku albo przeoczyłem, albo coś spaprałem.

 

I teraz pytanie, jestem na etapie a raczej przed rozpoczęciem questu "Morze Blasku" gdzie trzeba odnaleźć Virgilla. Mam 94 level postaci. Nie wiem czy fabularnie, jestem w połowie gry, czy może mam już niewiele grania, ale obawiam się że możliwe że to ten moment w grze, kiedy nie będę w stanie znaleźć już tych postaci o które mi chodzi (chociaż mam nadzieję, że nie ma takiej zależności). Naoglądałem się filmów na YT, poradników gdzie szukać itd, wczoraj cały dzień przeznaczyłem tylko na odwiedzanie 4 miejscówek, biegałem w kwadrat, potem sen 24h aby zresetować wszystko i tak dalej. Nic, kompletnie nic. Nie spotkałem ani tych postaci, ani nawet innych żadnych przeciwników z jakąś legendarną bronią. Mam wrażenie, że albo jestem w jakimś punkcie gdzie to już jest niemożliwe, albo coś się zepsuło (ale próbowałem ładować inne sejwy, wciąż nic).

 

A kogo szukam?

 

- Rylee

- Ron Staples

- The Scribe

- Smilling Larry

- Doc Anderson

 

- Rylee wiadomo, quest w fabryce konserw, ale grałem go już tak dawno temu, gdzieś na początku gry,  że nie pamiętam co się wydarzyło. Zapewne chciałem żeby ze mną współpracowała, więc prowadziłem dialog w tą stronę i jestem pewien, że odesłałem ją do jednej ze swoich osad, ale nigdy nigdzie jej już nie spotkałem. Jest jakieś miejsce, gdzie można ją znaleźć?

 

- Ron Staples bywa w okolicy Concord, zaraz z tyłu za Muzeum Wolności po lewej jest stanowisko do gotowania, ale nigdy go tam nie spotkałem.

 

- The Scribe i chyba nawet Smilling Larry bywają w okolicy Posterunku Policji w Cambridge, znam tą drogę, trzeba kawałek wybiec za posterunek, potem w lewo i prosto droga przed siebie, niestety z reguły nikogo nie spotykam, żadnych innych npców, tylko mijam zwyczajnych ludzi z linii zaopatrzeniowych.

 

- Doc Anderson szukam przy ognisku zaraz po prawej Magazynu Mass Fussion, też nie spotkałem tam NIKOGO kompletnie.

 

Reasumując, mam wrażenie że gra albo ma focha i się na mnie obraziła, albo mam ogromnego pecha, albo coś się stało, że nie mogę na tym etapie już nikogo znaleźć. Wiem i mam świadomość, że w trakcie fabuły jest miejsce bez powrotu że tak to ujmę, ale chyba jeszcze do tego momentu nie dotarłem, a przynajmniej takie mam wrażenie. Nie wiem czy mój level postaci ma z tym coś wspólnego, 94 na ten etap to chyba całkiem sporo jak na pierwsze przejście.

 

Inna kwestia jest jeszcze z Agentem Vaul-Tec, którego nie mogę przypisać kompletnie do niczego w Sanktuarium. Nie mam z nim opcji dialogu, jak kliknę na niego to gada  w kółko swoje teksty, a co ciekawsze, w trybie budowy jak wyceluję w niego, nie pojawia się ŻADNA opcja, czy to ROZKAZ, RUCH czy coś, mam wylko opcje WYJDŹ. Więc przypisać go też nie mogę, pewnie kolejny bug :38_worried: 

 

Mógłby ktoś się ustosunkować do tego wszystkiego, ktoś kto naprawdę zna grę itd? Oczywiście gram na PS4, więc żadne kombinacje z wpisywaniem w konsoli nie wchodzą w grę.

Będę wdzięczny, jak ktoś rozpozna "bolączkę" mojego grania, skąd takie problemy ze znalezieniem ludzi itd.

 

pozdrawiam

 

ps. dodam tylko, że oczywiście spełniam warunki do zaproszenia w/w npców do osad, bo mam troche grania za sobą i osady dość mocno rozbudowane.

 

Edytowane przez carsonix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×