Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Warto brać SP za 125zł czy lepiej poczekać? Czekam na PS4 Pro i biorę się za grę.

Masz już grę? SP mimo wszystko warto, sporo godzin dobrej zabawy jeśli podoba Ci się podstawka. Największe dodatki to rzecz jasna Far Harbour i Nuka World, ale te mniejsze też dają jakieś tam misję, ale głównie są pod budowanie. Także jeśli masz mało po podstawce to bierz, bo nawet jak wyjdzie wersja GOTY to i tak będzie kosztować 249 zł na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Patricko napisał:

Masz już grę? SP mimo wszystko warto, sporo godzin dobrej zabawy jeśli podoba Ci się podstawka. Największe dodatki to rzecz jasna Far Harbour i Nuka World, ale te mniejsze też dają jakieś tam misję, ale głównie są pod budowanie. Także jeśli masz mało po podstawce to bierz, bo nawet jak wyjdzie wersja GOTY to i tak będzie kosztować 249 zł na początku.

Grę mam od premiery, trochę przegrałem już. Czytałem że Far Harbour ma niezły klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SP w cenie 125zł akurat dostałem od żony w prezencie na urodziny. Kilka dni później cena podskoczyła powyżej 200zł. Te 125zł można jeszcze wydać choć jak znam życie SP z pewnością będzie można dostać w lepszych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak zwykle mam bloka bo jestem jakiś niekumaty w te gry.Aby włączyć zasilanie w nuka word trzeba włączyć przycisk w elektrowni.Teraz pojawia się problem bo klucz do bramy bezpieczeństw na dachu nie istnieje.Co mam zrobić?Bez prądu nie mogę zdobyć ostatniego gwiezdnego rdzenia a bez tego nie mogę zaliczyć wszystkich zadań związanych dopisaniem do odpowiedniej bandy.Gdzie leży szczegół?Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Jak zwykle mam bloka bo jestem jakiś niekumaty w te gry.Aby włączyć zasilanie w nuka word trzeba włączyć przycisk w elektrowni.Teraz pojawia się problem bo klucz do bramy bezpieczeństw na dachu nie istnieje.Co mam zrobić?Bez prądu nie mogę zdobyć ostatniego gwiezdnego rdzenia a bez tego nie mogę zaliczyć wszystkich zadań związanych dopisaniem do odpowiedniej bandy.Gdzie leży szczegół?Dzięki

Zrobiles misje Power Play? To nie peirwsza misja w ktorej podpowiedzi mijaja sie ze stanem faktycznym,musisz zrobic misje Power Play, wczesniej klucz sie nie pojawi.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (a może i panie:) mam pewne pytanko w sprawie Fallout 4.

 

Otóż będąc w jednej ze swoich osad, byłem świadkiem napadu na tą osadę. Syntki czy inne roboty, w każdym razie pytanie, dlaczego moi ludzie (wartownicy jak i pozostała część ekipy, która pobiegła z pomocą) zaczęła walczyć na pięści??? Może nie wszyscy, ale połowa z nich na pewno. Strasznie to irytujące, bo spędziłem naprawdę godziny w grze, na samym dozbrajaniu ludzi w osadach i ubieraniu ich w różnego rodzaju zbroje. Dodam, że oczywiście każdy miał broń wyekwipowaną (wciskam trójkąt na padzie), więc nie może być mowy o tym, że bili się na pięści bo nie posiadali wyekwipowanej broni. Może niektórzy nie potrafią/nie mogą obsługiwać niektórych rodzajów broni? Np. "grubas" czy inne miotacze ognia czy wyrzutnie rakiet.

 

Nie wiem, czy w ogóle dobrze robię dozbrajając ludzi i ubierając w zbroje (na początek jakiekolwiek, byle nie garnitury :), ale sprawia  mi to ogromną frajdę i na pewno przedłuży rozgrywkę, a nie mam nic przeciwko bo gra mi się w tą grę wyśmienicie.

Dodam, że jestem na początkowym etapie gry (narazie max 20 ludzi w osadach).

 

 

Reasumując, dlaczego moi ludzie walczą na pięści mimo tego że posiadają broń?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, carsonix napisał:

Reasumując, dlaczego moi ludzie walczą na pięści mimo tego że posiadają broń?

A posiadają też amunicję do tej broni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Siriondel napisał:

A posiadają też amunicję do tej broni?

Dobre pytanie.

Może odpowiem jak noob, ale wydawało mi się, że oni sami "się zaopatrują" w jakiś cudowny sposób. A myślałem tak dlatego, że zawsze nawet gdy zabiorę im amunicję "nabój .38" do tych wszystkich samoróbek, to potem widzę że mają zapas odnowiony. Właśnie gram i przed sekundą był znów jakiś atak i kilku biło się na pięści. Ale w ekwipunku zauważyłem, że maja jakieś badziewne bronie samoróbki + tą broń którą im dałem.

Czyli wniosek taki, że nie ma opcji aby mieli lepszą broń, bo muszą mieć do tego amunicje? Przecież to są dziesiątki ludzi w wielu osadach, nie jestem w stanie do każdego zaglądać co jakiś czas i sprawdzać czy ma do niej amunicje, bo może się już skończyła.

 

Trochę nie rozumiem tej mechaniki i nie wiem gdzie mógłbym o tym poczytać. Przecież do samoróbek nie dajemy im amunicji, bo sami ją sobie organizują. Myślałem że tak jest z każdą bronią.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, carsonix napisał:

Czyli wniosek taki, że nie ma opcji aby mieli lepszą broń, bo muszą mieć do tego amunicje? Przecież to są dziesiątki ludzi w wielu osadach, nie jestem w stanie do każdego zaglądać co jakiś czas i sprawdzać czy ma do niej amunicje, bo może się już skończyła.

Nie ma opcji? Otóż jest opcja. Ale jest dokładnie tak jak piszesz - zaopatrzenie wszystkich osadników w dobrą broń wymagałoby mnóstwo wysiłku, do wręcz nieopłacalnego stopnia. Musiałbyś do tych dziesiątek ludzi wracać i zaglądać im do wyposażenia, nie wspominając o tym, że nierealne jest znalezienie wystarczającej ilości amunicji dla wszystkich - zakładając 30 osad po nawet 15 ludzi - choćby każdy miał mieć inną broń.

 

W grach Bethesdy system jest ten sam - NPC ma nieskończone ammo do domyślnej broni tak długo, jak długo w ekwipunku będzie miał przynajmniej jedną sztukę. Strzały do łuków w Skyrim, kule do pukawek w Falloutach - tak działa ten silnik. Ta domyślna amunicja również zresetuje się z czasem, jeśli zabierzesz wszystko. Natomiast jeśli chcesz dać postaci inną broń, musisz zapewnić 100% amunicji. Są na to mody, na PS4 również powinny już być. Oczywiście to wyłącza trofea, ale innego wyjścia nie ma. Tak już jest i tyle.

 

Tymczasem do obrony polecam instalację wieżyczek. Podnieś obronę osady do 100+ i nie będziesz musiał ich bronić. Jeden z patchy dodał taką opcję, że osada ma szansę obronić się sama bez pomocy gracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minut temu, Siriondel napisał:

Tymczasem do obrony polecam instalację wieżyczek. Podnieś obronę osady do 100+ i nie będziesz musiał ich bronić. Jeden z patchy dodał taką opcję, że osada ma szansę obronić się sama bez pomocy gracza.

 

Wieżyczki stawiałem, ale niezbyt wiele. Teraz chyba jednak przychodzi czas na stawianie ich na tyle, żeby osada miała jak pisałeś 100+ do obrony. Ciężko będzie, bo jak pisałem gdzieś wyżej, dopiero zaczynam grac tak naprawdę, mimo że mam już około 100 godzin, to tak szczerze mówiąc fabularnie dopiero idę

na zamek

A osad mam już wiele, więc będzie to kosztowne zajęcie. Kurcze, SKYRIM zabrał mi 360 godzin, ale tutaj czuję że będzie więcej, będę musiał farmić materiały na te wszystkie wieżyczki :)

 

 

Edytowane przez carsonix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem cóż powiązany z Fallout 4. Chciałem pobawić się modami, jednak mam problem z rejestracją.

Otóż po prawidłowym stworzeniu konta powinno na e-mail przyjść potwierdzenie. Nie przychodzi. Ponowne wysłanie celem weryfikacji konta nic nie daje. W czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem cóż powiązany z Fallout 4. Chciałem pobawić się modami, jednak mam problem z rejestracją.

Otóż po prawidłowym stworzeniu konta powinno na e-mail przyjść potwierdzenie. Nie przychodzi. Ponowne wysłanie celem weryfikacji konta nic nie daje. W czym problem?

Sprawdz w spamie

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rosomakoborsuk napisał:

Sprawdz w spamie

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

OK już jest dobrze. Trzeba czekać ok. 10 godzin na ten email weryfikujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, dotyczące Anne Hargraves ...

 

ustawiłem ja na stanowisku sprzedawcy ubrań (Clothing) w Sanktuarium bo wyczytałem, że będzie legendarnym sprzedawcą. Tyle że ciuchy które sprzedaje to zwykłe badziewie, które mogę równie dobrze kupić u każdego.


Czy muszę coś specjalnego zrobić (pchnąć fabułę dalej), żeby sprzedawała jakieś lepsze rzeczy? Możliwe, że będzie sprzedawać takie z gwiazdką z dodatkowymi affixami, np. +1 do zręczności itp?

 

 

Drugie pytanie dotyczy surowców i całego tego śmietnika. Czy jeśli np. w Sanktuarium w warsztacie będę miał 250 drewna i 250 stali i Sanktuarium będzie połączone linią zaopatrzeniową powiedzmy z Farmą Abernathych, to czy na farmie będę miał dostęp do tych składników? Bo co tak naprawdę dają te linie zaopatrzeniowe. Nigdzie nie mogę znaleźć rozsądnego objaśnienia.

 

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Edytowane przez carsonix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drugie pytanie dotyczy surowców i całego tego śmietnika. Czy jeśli np. w Sanktuarium w warsztacie będę miał 250 drewna i 250 stali i Sanktuarium będzie połączone linią zaopatrzeniową powiedzmy z Farmą Abernathych, to czy na farmie będę miał dostęp do tych składników? Bo co tak naprawdę dają te linie zaopatrzeniowe. Nigdzie nie mogę znaleźć rozsądnego objaśnienia.

 

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Tak, bedziesz mial dostep do tego ale z tego co pamietam w trybie budowy ale chyba nie w skrzynce, chyba. Nie musisz tego laczyc w dwie strony, Sanktuarium, farma Abernathy, i kino, jak polaczysz kino z farma to dostep do wszystkich surowcow masz wszedzie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktos jeszcze mi cos podpowie. Z kilkoma rzeczami nie potrafie sobie poradzic, albo ich nie rozumiem niestety.

 

1. Powraca temat broni i mieszkańców - głównie mam na myśli wartowników. Zostawiam u nich defaultowe bronie które mają, czyli samoróbki. Gdy podmieniałem na coś lepszego, zaczynali sie bić na pięści, bo nie mieli amunicji. Ale od pewnego czasu zauwazylem, ze nawet "Samoróbka - Pistolet" zaczyna sie nie podobać. Nie wiem od czego to zalezy. Kiedys kazdy mial jakas tam garść amunicji do tego. Ale do rzeczy. Kilka moich osad zaczelo byc czesciej atakowanych, a wiec oczywiscie wartownicy bronia się i strzelają. Jakież było moje zdziwienie, kiedy któregos razu robiłem "obchód" po osadach i w jednen z nich wiekszosc wartowników nie miała wyekwipowanej broni. W razie ataku walczyli na pięści. Przypominam, ze uzywaja tego standardowego pistoletu. Gdzie sie podziala amunicja? Myslalem ze mają nielimitowaną amunicje ".38".

Czy ja mam im dostarczac za kazdym razem amunicje??? Przeciez to jakieś śmieszne się zaczyna robić.

Dodam, ze osada jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi, kilka połączeń handlowych z najwiekszymi osadami.

 

2. Ten problem staje sie juz powazniejszy. Staram sie w osadach osiągnąć 100+ do obrony, głównie dzięki działkom i wieżyczkom. Niestety, kilka razy przekonałem się, ze w razie ataku powiedzmy 5-6 osobowej grupy mutantów z bronią dalekiego zasięgu, wieżyczki padają jako pierwsze i robi sie problem z obroną. Czy można je jakoś osłonić od ostrzału? Ewentualnie jak sobie z tym poradzic?

Najbardziej uciazliwe to jest, kiedy robie misje fabularną i nie mam mozliwosci "teleportowania" się do zaatakowanej osady, zeby pomóc w jej obronie. Wtedy gdy tam wpadne po czasie, jest demolka.
Czy są jakies rady na to?

 

Będę wdzieczny za pomoc.

 

Gra zaczyna mnie coraz mocniej wciągać (38 level narazie). Kiedyś królował u mnie Skyrim, teraz widze ze mam jego następce :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatek Far Harbor jest za 42zł, nie mogłem się oprzeć tylko jeszcze muszę gdzieś dorwać podstawkę i wracam z powrotem do gry, fajnie się złożyło bo miałem wielką ochotę wrócić do tego świata:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, warto brać Fallout 4? A jeśli tak, to lepiej na PS4, czy na kompa?

 

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie zależy na modach, to bierz na ps4.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xenomorph napisał:

Szybkie pytanie, warto brać Fallout 4? A jeśli tak, to lepiej na PS4, czy na kompa?

 

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam :)

Jeśli trafisz na dobre promo na PC to gra będzie tańsza no i masz mody. Minusem są stosunkowo wysokie wymagania sprzętowe jak na grę z tak słabą grafiką.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, malpka napisał:

Jeśli trafisz na dobre promo na PC to gra będzie tańsza no i masz mody. Minusem są stosunkowo wysokie wymagania sprzętowe jak na grę z tak słabą grafiką.

Właśnie jest na Steam za 13,19Ł, a na PSS 19,99Ł dlatego właśnie nie wiem, na co się zdecydować.

Ale ogólnie warto, tak?

 

Pozdrawiam :o)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xenomorph napisał:

Właśnie jest na Steam za 13,19Ł, a na PSS 19,99Ł dlatego właśnie nie wiem, na co się zdecydować.

Ale ogólnie warto, tak?

 

Ogólnie warto zwłaszcza jeśli nie grałeś wcześniej w żadną grę z serii. Dla osób takich ja ta gra to ogromne rozczarowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×