Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Davey napisał:

Daj spokoj z ta Piper, ja ją ogarnalem dziesiatki godzin po skonczeniu glownego watku. Za to cala fabule latalem z Paladinem Dansem, jaki to jest watek to ja nie mam slow :O

 

 

 

Obadam na pewno, ale na razie nawet nie dotarłem do BS.

Ganiam jak szalony z zadaniami pobocznymi i buduję, buduję, buduję :1_grinning:

Piper wziąłem bo daje bonusy do xp, a najchętniej całą grę przeszedłbym z Ochłapem.

Najgorszy jest ten syndrom otwartego świata w rpg - mówię sobie - dobra, idę w końcu zrobić tą misję, po czym nigdy nie docieram na miejsce, bo po drodze jest tyle ciekawych rzeczy i miejscówek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem misję, aby przeszkolić jakiegoś chłopca i gdzieś mi Paladin zniknął, szukam go i nigdzie go nie ma, a chce latać z nim w ekipie. Wie ktoś gdzie może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie terminal w osadzie i tam będziesz miał możliwość odnajdywania kompanów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie można Paladina dołączyć jako kompana?

Zrobiłem kilka misji, m.in. "wsparcie ogniowe" i "do broni", teraz sobie expię na "Semper Invicta", ale on nie chce ze mną łazić.

 

edyta: dobra, znalazłem kiedy. Nie było pytania :24_stuck_out_tongue:

Ogólnie gra świetna, bawię się przednio wszystkim - eksploracją, budowaniem, zbieraniem, misjami pobocznymi, te główne zostawiając na deser.

Nie razi mnie grafika, ani bugi. Lubiłem F3, lubię F4. Jak ktoś jeszcze nie grał, to szczerze polecam. Olać malkontentów.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy będzie można Paladina dołączyć jako kompana?

Zrobiłem kilka misji, m.in. "wsparcie ogniowe" i "do broni", teraz sobie expię na "Semper Invicta", ale on nie chce ze mną łazić.

 

edyta: dobra, znalazłem kiedy. Nie było pytania :24_stuck_out_tongue:

Ogólnie gra świetna, bawię się przednio wszystkim - eksploracją, budowaniem, zbieraniem, misjami pobocznymi, te główne zostawiając na deser.

Nie razi mnie grafika, ani bugi. Lubiłem F3, lubię F4. Jak ktoś jeszcze nie grał, to szczerze polecam. Olać malkontentów.

 

Potwierdzam. Ja byłem sceptycznie nastawiony bo trójka mi nie podeszła aż tak bardzo żeby zaczynać drugi raz po tym jak skasował się save gdzie miałem już chyba koło 40 h . Wymieniłem z rok temu za 30 zł chociaż poszedłem po co innego i wsiąkłem na ponad 100h (podstawka + ten dodatek z robotami) . Wiadomo są błędy , glitche i nie jest to mój Top 5 ani nawet 10 ale z przyjemnością ukończyłem i "domęczyłem" platynę :)

Tylko budowania osady nie ruszałem .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam dodatek Far Harbor, kupiłem jak była przecena i spędziłem kilkanaście godzin zwiedzając tą klimatyczną wyspę, i odkrywając znajdujące się tam tajemnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuka Cola wg mnie była jeszcze lepsza, także jak nie grałeś to sporo rozrywki jeszcze przed Tobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, najpierw podstawkę muszę obadać, a jeszcze sporo do odkrycia mam. Ale już czuję, że będzie mi mało i pewnie sięgnę po dodatki skoro tak polecacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XO ceny nie powalają jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, są w tej grze jacyś "specjalni" osadnicy do naszych wiosek? Coś jak w Fallout Shelter?

Wydaje mi się, że kiedyś gdzieś czytałem o jakiś super sprzedawcach do naszych sklepów, ale nie mogę nigdzie tego znaleźć.

Ma ktoś może jakąś listę, albo coś?

Dzięki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 15.06.2017 o 11:45, Sithman napisał:

Hej, są w tej grze jacyś "specjalni" osadnicy do naszych wiosek? Coś jak w Fallout Shelter?

Wydaje mi się, że kiedyś gdzieś czytałem o jakiś super sprzedawcach do naszych sklepów, ale nie mogę nigdzie tego znaleźć.

Ma ktoś może jakąś listę, albo coś?

Dzięki.

 

Proszę:)
Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 23.02.2017 o 15:48, Patricko napisał:

Taśmy to fajna sprawa, mam już tyle amunicji, że do końca gry mi starczy :)

 

Jak się je uruchamia? Postawiłem maszynę do robienia amunicji i podłączyłem ją do prądu. Za chiny nie wiem jak ją zmusić do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maszyna, a do niej dajesz magazyn, czy jak się to w polskiej nazywa. Do maszyny terminal na którym wybierasz co ma robić, a potem tylko wkładasz do niej materiały i leci.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heee już myślałem, że tylko ja w to gram :)

@xavris dzięki za link, znalazłem też jakieś poradniki na youtube, ale w Twoim linku jest więcej szczegółów.

 

Co do legendarnych sprzedawców i npc-ów, to póki co udało mi się tylko Sheffielda (chyba najłatwiej) i Tinę DeLuca namówić do dołączenia do Sanktuarium.

Z Tiną nie obyło się bez problemów i wczytywania save.

Spoiler

Nie udało mi się jej zwerbować rozwiązując pokojowo problem z jej bratem. Pojawiła się niby opcja dialogowa, potwierdziła, że chętnie wyjdzie z Krypty, a mimo to wciąż tam siedziała. Dopiero po wczytaniu save i zabiciu jej brata przeniosła się do mnie.

Brahmin pojawił mi się znikąd i mam w wiosce, ale nie wiem czy to bug, bo nie da się nikogo przydzielić do niego, mimo iż pojawia się czerwona ikonka ludzika.

Postawiłem paśnik i tyle :24_stuck_out_tongue:

Psa nie udało mi się kupić, bo miałem za niską charyzmę, a gościa spotkałem na początku gry, więc mam nadzieję, że jeszcze się pojawi.

Z Alexis w krypcie 81 w ogóle nie mam opcji dialogowej, ale nie jestem pewien czy nie było takiej na początku, jak tam dotarłem. Więc chyba już dupa :/

 

Reszty póki co nie mogę jakoś trafić (chodzi mi o tych randomowych). Przy okazji jeśli ktoś się w to bawił, to może potwierdzić - trzeba mieć 20 ludzi w wiosce żeby zwerbować tych legendarnych?

W opisie z linka jest, że 20, a w komentarzach niżej, ze 10, stąd to pytanie. Ja mam póki co 16 w mojej największej bazie - Sanktuarium.

 

W ogóle mam sporo pytań, ale nie chcę Was zamęczyć :1_grinning: np. ta nawiedzona babcia z początku gry - dałem jej odlot i teraz nigdzie jej nie ma w bazie, ale stan ludzi wyświetla mi jakby była.

 

No i na XO jednak nie ma nigdzie informacji jaki nr patcha jest.

 

Ogólnie, to buduję i buduję, wciągnęło mnie to. Dla rozluźnienia expię na misjach z serii "za czystość wspólnoty" i "kwatermistrzostwo", przy okazji odkrywając nowe miejscówki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnerwia mnie ten cały crafting. O ile w DA:I trzeba było zbierać chore ilości kamyków i listków tak F4 ociera się o absurd. Momentami mam wrażenie że gram w symulator zbieracza śmieci w klimatach postapo. Ale nie ma zmiłuj. Jeśli chcę mieć postać na poziomie, czytaj z odpowiednimi giwerami i dobrym pancerzem, to muszę zbierać i budować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie jara to całe budowanie, wczoraj zrobiłem piętrową chatę, która się trzyma...  na jednej drabinie :1_grinning: Żona mi to wyśmiała :24_stuck_out_tongue:

Nie mam taśmy do produkcji naboi, bo to chyba z któregoś dodatku?

 

I przy okazji sprawdziłem - niestety wszystko trzeba ręcznie rozbierać jak się nie chce tracić surowców, przynajmniej ja tak mam.

To jest jedyna dla mnie upierdliwość.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sithman napisał:

Nie mam taśmy do produkcji naboi, bo to chyba z któregoś dodatku?

 

Tak, a dokładnie to Contraptions Workshop.

Denerwuje mnie to bo nie mam smykałki do takich rzeczy. Raz grałem w The Sims i mój sim zwariował. Tak się nim opiekowałem że mu odwaliło i zwariował.

Minecrafta, Terraria i ich klony to nie dla mnie. O ile w FC3 i 4 czy Wiedźminie 3 było to całe zbieractwo jeszcze strawne tak w DA:I było koszmarem. Z kolei w F4 zauważyłem że wchodząc do lokacji pierwsze co to sprawdzam czy jakiś fant będzie przydatny do rozbudowy bazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w życiu nie grałem w żadne Simsy i Minecrafta, a tu przepadłem bez reszty.

Trochę przez to, że naoglądałem się trochę filmów jakie bazy ludzie tworzą.

Co prawda najpierw trzeba odsiać tych, którzy korzystają z modów na pc, a dużo tego śmiecia jest.

 

Jak Ci nie przypasowało, to po prostu to olej, na szczęście gra na nas nie wymusza budowania.

 

 

@Patricko możesz zbudować generator fuzyjny? Widziałem na youtubie, że jest w dodatku Contraptions Workshop, ale u mnie nie ma.

Widziałem, że wymaga perka nauka na 4 poziomie, ja mam na 3-cim. Czyli co, pojawi się magicznie jak wbiję perka?

Dziwne trochę, bo inne rzeczy do tej pory były widoczne, najwyżej nie można było ich zrobić bez odpowiedniego levelu czy perka.

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tą kulę czy ten domyślny z podstawki? Jeśli o tą kulę to musisz ukończyć najpierw questy z dlc, gdzie budujesz własny Vault. Jak zrobisz wszystko to będziesz wtedy mógł go budować normalnie w bazie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Patricko napisał:

Chodzi o tą kulę czy ten domyślny z podstawki? Jeśli o tą kulę to musisz ukończyć najpierw questy z dlc, gdzie budujesz własny Vault. Jak zrobisz wszystko to będziesz wtedy mógł go budować normalnie w bazie. 

Nie, chodzi o generator, który daje 100 prądu. Widziałem na filmach, że powinien być w dlc Contraptions Workshop (tym, w którym m.in. możemy produkować amunicję), a u mnie go nie ma. Np. tutaj, na samym początku prawie:

Spoiler

 

To jedyne dlc jakie mam póki co.

 

Przy okazji @malpka dość szybko rozgryzłem jak produkować amunicję. Postawiłem fabryczkę amunicyjną, taśmociąg z puszką elektroinstalacyjną, magazyn (taśmociąg) i terminal. Postawiłem generator prądu i podłączyłem go do fabryczki. Stamtąd dałem kabel do taśmociągu, a z tego ostatniego do terminala.

Wszystko działa.

 

Mam tylko następną zagwozdkę, bo wśród amunicji do produkcji nie ma kartridża elektromagnetycznego 2mm, a na tym mi najbardziej zależało :/

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę ze sobą nosić wszystkie modyfikacje do broni jakie znalazłem/zrobiłem? Mam tego tałatajstwa od groma. Do tego swoje też warzy. Mogę trzymać je w warsztacie rusznikarskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz je trzymać gdzie chcesz, ja sobie zrobiłem osobną szafkę na te mody. Je po prostu sprzedajesz, dobrze można na tym zarobić.

Jednak ja zostawiałem, bo kasy i tak mi nie brakowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Patricko napisał:

Nie każda amunicja jest możliwa do robienia. 

Ok, ale na filmie, który wstawiłem powyżej autor może produkować tą, o której piszę. A ja nawet nie mam jej na liście.

Ciekawe, od czego to zależy.

 

5 minut temu, malpka napisał:

Czy muszę ze sobą nosić wszystkie modyfikacje do broni jakie znalazłem/zrobiłem? Mam tego tałatajstwa od groma. Do tego swoje też warzy. Mogę trzymać je w warsztacie rusznikarskim?

Nie musisz. Ja zostawiłem w osadzie. Sporo miejsca się zyskuje do udźwigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×