Skocz do zawartości
RoDah123

PS Vita i Akcesoria - Co Wybrać, Gdzie I Za Ile Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna zastanawiałam się nad kupnem PS Vity i w końcu chyba nie dotrwam do zwrotu podatku gdzieś w okolicach kwietnia i konsolkę kupię wcześniej. I teraz mam pytanie (w sumie to będę głównie grać w gry z PS+, klasyki i jRPG, więc chciałabym konsolkę bez gier w zestawie) - najlepiej albo samą, albo z kartą pamięci. Zastanawiam się nad Allegro i takimi opcjami:

 

http://allegro.pl/konsola-ps-vita-psv-3g-wifi-karta-pamieci-32-gb-i5031007220.html(opłaca się tą wcześniejszą wersję z OLEDem za taką cenę?)

 

http://allegro.pl/sony-ps-vita-slim-wifi-pch-2016-8gb-10gier-nowosc-i5008720656.html- czy lepiej kupić ten zestaw (pewnie gry całą kartę zajmują i tak i to wersja slim) i potem dokupić sobie kartę - 32 czy 64 GB i gdzie najlepiej kupić?

 

Pewnie te pytania były już milion razy wałkowane, ale może coś się w nowym roku zmieniło ;)

 

Myśle, że jako tako swoje zdanie można wynieść po obejrzeniu kilku bądź kilkunastu wideo recenzji Vity albo wideo porównań ekranu OLED z LCD Vity na Youtube ;). Bo jeśli się nie mylę, to największa różnica między OLED a LCD to większa jaskrawość ekranu OLED. Ja na przykład po obejrzeniu paru wideo porównań tych ekranów stwierdziłem, że OLED jest troszkę zbyt jaskrawy a LCD to standardowy ekran jaki jest montowany w innych sprzętach :).

 

Jeśli chodzi o powyższe linki aukcji, to myśle, że nawet taniej da się kupić samą (bez gier i pamięci) Vite Slim na Allegro. Z tego co przeglądałem to jest kilka aukcji tańszych ale nie wszystkie są promowane :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu korzystam z PS VITY (wersja z ekranem OLED) i to był rewelacyjny zakup. Liczba gier z ps+, karta 64 GB jest już prawie pełna, a jeszcze tyle klasyków i jRPG-ów.

 

W każdym razie, brakuje mi na konsolkę jakiegoś uchwytu, ponieważ przy moich dość małych dłoniach (jestem dziewczyną X) korzystanie z triggerów i tylnego ekranu dotykowego jest dość trudne. Powyżej zachwalacie Vita Trigger Grip, szukałam tego na polskich stronach i aukcjach i oczywiście brak - mogę w sumie zamówić to z zagranicy i teraz pytanie - polecacie jakiś sklep w USA, czy może w UK? Ciekawe, czy w Szkocji można to dostać na miejscu (Aberdeen), bo mieszka tam siostra i może łatwiej by było, jakby ona to kupiła i mi podesłała ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedający u którego ja kupowałem się sprawdził, paczka dotarła przed czasem, wszystko zapakowane porządnie, do tego po mnie i przede mną kupowały u niego też inne osoby z forum. Popatrz sobie czy nie ma jeszcze w dostępności tych gripów i jak coś to bier od niego :yes:


Tutaj link do oferty a tutaj do Sprzedawcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cholera na razie wyprzedane, trzeba będzie poczekać i zapolować. :P Mój znajomy ma właśnie tego gripa za 39,99 dolców i muszę przyznać, że jak włożyłem do niego moją vitę, to już nie chciałem się z nim rozstać.

Edytowane przez PatrikoPPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A całkiem niedawno ten grip wisiał tu na forum w BlackMarket za 50zł i nie było chętnych. Po dwóch tygodniach dałem cynk znajomemu i go wyrwał. Poszukajcie u innych Sprzedawców, ten grip to naprawdę swietny bajer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomo,  chociaż na razie nie ma w ofercie gripa na wersję 1000, tylko tą dla PS Vity Slim ;/ Będę go śledzić, może się pojawi ponownie, bo te gripy z Allegro nie wyglądają już tak fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masakra, wymiotło to w cholerę zewsząd :( Jedyna aukcja na ebay'u dotyczy używki > klik

 

Swoją drogą bez sensu że nie produkują już tego bo jest nowy model na rynku, przeca stary nadal można kupić no i pełno tego lata na rynku wtórnym. Nowi właściciele starych PSV pewnie częściowo generowaliby jakiś ruch w interesie. Nawet na Amazonie w UK nie ma ani jednej sztuki, nie kumam :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja kupiłem niedawno coś takiego

Miałem obawy co do rozmiaru,ale gra się na tym kapitalnie.Dużym atutem,mającym znaczenie przy zakupie był dla mnie wbudowany akumulatorek,który podwaja czas działania.Na zdjęciach wygląda to trochę jak te tanie gripy z Allegro ,jednak po włożeniu konsoli jest stabilne,nic się nie rusza,działa jak powinno.

post-6896-0-47547000-1424879915_thumb.jp

post-6896-0-17079900-1424879935_thumb.jp

Edytowane przez gandi77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gandi77, jak z ceną i dostępnością w Polsce tego gripa?

W Polsce nie widziałem by gdzieś to można dostać,zamawiałem z amazon.uk za około 25 funciaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przemawia do mnie wbudowany akumulator. Rzeczywiście podwaja, czy to tylko 1-2h różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najbardziej przemawia do mnie wbudowany akumulator. Rzeczywiście podwaja, czy to tylko 1-2h różnicy?

Czuć różnicę,ale nie grałem jeszcze na nim w długich sesjach.W weekend sprawdzę ile wytrzymuje pełne naładowanie na Uncharted.

Pełne naładowanie starcza na około 7,5 godziny.Gdzieś przy 5 godzinach zaczyna na gripie migać dioda sygnalizująca rozładowanie i resztę czasu grałem na bateryjce w konsoli.Testowane na Uncharted przy maksymalnej jasności ekranu.Przy mniej bateriożernych gierkach ten czas jest oczywiście większy,na necie znalazłem info,że komuś tam na Personie trzymało prawie 10 godzin.

Edytowane przez gandi77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

 

Pany polecicie jakiś grip z trigerami?? (najlepiej R1,L1 + R2,L2) a jakby jeszcze R3,L3 było to już w ogóle ;)

 

A tymczasem wciągnę znowu to z empiku:

 

http://www.empik.com/g-game-zestaw-startowy-6w1-playstation-vita-maxwise,p1061719667,multimedia-p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej rewolucji od ostatnich kilku postów w tym temacie nie było niestety, poczytaj, poszukaj :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej

 

Tak myślę ;) Vita 1004 czy seria 2000?? (slim)

 

Na 2000 są fajne gripy z triggerami :) ALE BRAK OLEDA :(

 

Jeszcze jakieś inne istotne cechy się zmieniły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zostało już powiedziane,poczytaj a znajdziesz różnice między modelami.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona kazała mi wybrac sobie prezent urodzinowy i chyba padnie na Vitę. Szukam jakiejś ciekawej promocji i jestem w szoku - wszędzie ceny około 800 zł. Przeczytałem cały ten wątek i widzę, że rok temu można było wyrwać ciekawy zestaw 200 zł taniej o.O

Ktoś widział jakieś ciekawe promocje, najlepiej konsola + karta ewentualnie jakaś sensowna gra. Nie chodzi o to, że nie chce mi się szukać, po prostu już mi ręce opadają - przekopałem cały Internet i znalazłem jedynie coś takiego:

http://allegro.pl/sony-ps-vita-slim-wifi-pch-2004-4gb-fifa15-nowosc-i5149744483.html

Jednak trochę boję się kupować na allegro od nieznanych sprzedawców. Może ktoś z Was kupował ostatnio Vitę i może polecić jakąś fajną promocję.

 

Mam też jedno pytanie odnośnie samego sprzętu, tylko proszę się nie śmiać ;) Czy konsolka nie rysuje się Wam od obrączki? Mam spore dłonie, co za tym idzie obrączka też jest duża, dodatkowo ma nieregularny kształt, zastanawiam się, czy z konsolą od razu kupić jakiś silikonowy ochraniacz.

Edytowane przez mat_eyo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też jedno pytanie odnośnie samego sprzętu, tylko proszę się nie śmiać ;) Czy konsolka nie rysuje się Wam od obrączki? Mam spore dłonie, co za tym idzie obrączka też jest duża, dodatkowo ma nieregularny kształt, zastanawiam się, czy z konsolą od razu kupić jakiś silikonowy ochraniacz.

 

Silikon szybko pogoniłem - nie sprawdziło się chińskie dziadostwo u mnie. A sposób na brak rysowania znalazłem wręcz genialny... (pauza potęgująca napięcie)... zdjąłem obrączkę! Na stałe. Ale to nie z powodu vity, czy kochanki. Po prostu w tydzień po ślubie już jej szukałem, jak mi z palucha zleciała :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też jedno pytanie odnośnie samego sprzętu, tylko proszę się nie śmiać  ;) Czy konsolka nie rysuje się Wam od obrączki? Mam spore dłonie, co za tym idzie obrączka też jest duża, dodatkowo ma nieregularny kształt, zastanawiam się, czy z konsolą od razu kupić jakiś silikonowy ochraniacz.

 

Nie porysowała się jakoś... :) Kupiłem to:

http://www.empik.com/g-game-zestaw-startowy-6w1-playstation-vita-maxwise,p1061719667,multimedia-p

 

Bez szału ale sprawdza się GENIALNIE... Dziś odebrałem 2 raz ten sam zestaw (1 był z 1 Vita którą mi ukradli ;) a teraz 2 raz kupiłem... no za 4 dychy ;) )....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona kazała mi wybrac sobie prezent urodzinowy i chyba padnie na Vitę. Szukam jakiejś ciekawej promocji i jestem w szoku - wszędzie ceny około 800 zł. Przeczytałem cały ten wątek i widzę, że rok temu można było wyrwać ciekawy zestaw 200 zł taniej o.O

Ktoś widział jakieś ciekawe promocje, najlepiej konsola + karta ewentualnie jakaś sensowna gra. Nie chodzi o to, że nie chce mi się szukać, po prostu już mi ręce opadają - przekopałem cały Internet i znalazłem jedynie coś takiego:

http://allegro.pl/sony-ps-vita-slim-wifi-pch-2004-4gb-fifa15-nowosc-i5149744483.html

Jednak trochę boję się kupować na allegro od nieznanych sprzedawców. Może ktoś z Was kupował ostatnio Vitę i może polecić jakąś fajną promocję.

 

Mam też jedno pytanie odnośnie samego sprzętu, tylko proszę się nie śmiać ;) Czy konsolka nie rysuje się Wam od obrączki? Mam spore dłonie, co za tym idzie obrączka też jest duża, dodatkowo ma nieregularny kształt, zastanawiam się, czy z konsolą od razu kupić jakiś silikonowy ochraniacz.

Kup sobie używkę. Ogólnie ceny PSV i PS3 w Polsce to jakiś kosmos. Za chwilę PS4 będzie tańsze od PS3 a jeszcze nie tak niedawno można było kupić PS3 za 700 a Vitę za 600 zł. Ja po zobaczeniu tych cen od razu zacząłem szukać okazji na OLX czy Allegro z mojego miasta. Niedługo później znalazłem Vitę z twardym etui i kartami 16 i 4 GB za 500 zł w idealnym stanie a do grudnia była na gwarancji. Moim zdaniem nie warto kupować nowej Vity po tych cenach.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak będziesz miał do wyboru starszy model i slim to bierz starszy.Przynajmniej wg mnie

Edytowane przez PatryQ
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to fat, bo ma ekran oled. Moim zdaniem opłaca się, a ten ekran robi robote. Gry i tak byś nie odsprzedał, bo jest w formie kodu. A tak, to wskakujesz w ps plus i sobie lecisz elegancko  :thumbsup:

Edytowane przez beardo0
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostając przy temacie gripów.. ktoś znalazł futerał dostosowany do Vity z założonym gripem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w tym temacie o tym, sprawdzają się tutaj futerały na tablety 7" :yes: sam takowy używam.

W Media dopasowałem ubranko ochronne na Vitę w gripie. Zainteresowanych odsyłam na dział z tabletami 7" :yes: Pasuje idealnie, są sztywne i miekkie, tańsze i droższe, z dodatkowymi kieszonkami lub bez, ja wybrałem najprostsze które ma uchronić przed zarysowaniem Vity od innych klamotów w szufladzie czy gdzieś w transporcie, koszt od 19,99Pln, standardowo jakieś tam fotki poglądowe;

avy3edad.jpg

No i Vita schowana;

vu4uga4e.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×