Skocz do zawartości
pepe993322

Jaki telefon wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pany ja Wam polecam ściągnąć z Chin (ibuygou.com) zajebisty tel Xiaomi Mi5.

Kupiłem go za 1550zl z przesyłką i ubezpieczeniem i sprzęt zjada wszystko to co do tej pory miałem. A przechodziłem przez wiele tel Z3, Z3compact, iphony a ostatnio Z5.

Za 1550zl macie sprzęt porównywalny (a nawet lepszy) z 2x drozszymi flagowcami.

P.S. gwarancja producenta we Wrocku :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ASHtoo7k napisał:

Chciałem zmienić telefon. Interesują mnie Galaxy S5 (albo neo), Xperia z3 lub Z3 compact. Czy moglibyście pomóc mi wybrać któryś z nich, albo coś w podobnych cenach. Dodam, że interesują mnie telefony w przedziale 800-1000 zł, używane, na gwarancji.

Mam Galaxy S5 i Xperie z3 - dwa telefony bardzo fajne i oba polecam wymienie po krotce co mysle

S5 neo

-fajne kolory, piekny ekran

-sredni, lecz dosc praktyczny design (obudowa z tylu sie praktycznie nie rysuje)

-dobre zdjęcia po zmroku i przy sztucznym świetle (imo lepsze niz w z3)

-niepodoba mi się to co samsung zrobil z systemem, wszystko wyglada dosc cukierkowo i sztucznie

-jakość połączeń (imo troche lepsza niz w Z3)

 

Xperia Z3 

-super design, telefon jest piękny stety niestety z dwóch stron szkło, trzeba dwa razy przemyslec jak sie bedzie uzywac

-bardzo fajna, lekka nakadka na androida

-bardzo intuicyjna obsługa

-ekran imo gorszy niż u samsunga

-bardzo dobra bateria (dwie doby przy dosc sporym uzywaniu- gry, polaczenia, pinterest na kiblu etc)

-jakość dźwięku (imo trochę lepszy niz w S5)

 

to tyle, jak coś to pytaj - jakbym musial wybierac chyba jednak zdecydowalbym sie na Z3....wszystko zalezy od stylu zycia, pracy etc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Samsung Galaxy J3 2016 czy Iphone 5S?

Przy normalnym użytkowaniu, tj od czasu do czasu telefon i sms, ile trzyma Iphone?

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiadomo ze iPhone, teraz z premiera SE potaniały 5s i te tanie samsungi nie maja w kwestii prędkości podejścia do 5s, mooże jeszcze na początku w miare ale jak to android z czasem złapie zadyszkę, szczególnie telefon z niskośredniej półki. 

Mój 6s rano ma 100%, w ciągu dnia chwile gram w 1010 czy heartstone, przeglądam neta,dużo muzyki słucham i używam messengera, wszystko na pakietach i wieczorem ma koło 30% a jak mniej używam czyli nie gram w gierki to 50%, ale i tak ładuje codziennie żebym nastepnego dnia nie musiał się martwić że mi baterii zabraknie. 

Przy jak to nazwałeś normalnym użytkowaniu(tzn od czasu do czasu sms i telefon to wg mnie żadne użytkowanie) to 2 dni spokojnie jak nie 3.

Zresztą bateria to już nie taki problem bo zawsze możesz małego powerbanka kupić o pojemności około 2000mAh, jeśli kupisz jakiejś dobrej firmy a nie taki za 5 zł to zakładając utratę energii około 10% to akurat na jedno pełne ładowanie Ci starczy i możesz śmigać spokojnie.

Edytowane przez DeX
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę kupować power banka :2_grimacing: 

Ten Samsung ma ekran super amoled i 24 mies gwarancji, a iphone juz 2 lata na karku, maly ekran i 12 mies gwarancji, a wiec decyzja zapadla :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli ze bierzesz samsunga? to byly oczywiste aspekty o ktorych wiedziales od poczatku, nie wiem po co w ogole zadales pytanie

poza tym co z tego że ma dwa lata skoro to flagowiec sprzed 2 lat, jest świetnie wykonany, do ekranu nie można sie przyczepić(tzn do wielkości tak, ale to że samsung ma super amoled to żaden argument), śmiga bardzo dobrze(miałem lg g2 który na papierze bije tego samsunga bez dwóch zdań, po przesiadce na 5s byłem mega zadowolony płynnością, g2 nie miał podejścia imo), co też ważne powoli z ceny iphone spadają, teraz troche spadły modele od 5s w dół bo była premiera SE ale to już za nami i drastycznych spadków cen się nie spodziewam, a androidy to androidy - nawet galaxy s7 który wyszedł 2 czy 3 miesiace temu kosztuje używany ok 2000zł, a nówka 3200 w dniu premiery...;)

w sumie to nie wiem po co polemizuje bo wybor jest tak oczywisty, flagowiec sprzed 2 lat zawsze bedzie ciekawszym wyborem niz telefon z nisko-średniej półki, to jest rzecz no bardzo oczywista.

Mam nadzieje ze bedziesz zadowolony z Samsunga;)

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany ja Wam polecam ściągnąć z Chin (ibuygou.com) zajebisty tel Xiaomi Mi5.

Kupiłem go za 1550zl z przesyłką i ubezpieczeniem i sprzęt zjada wszystko to co do tej pory miałem. A przechodziłem przez wiele tel Z3, Z3compact, iphony a ostatnio Z5.

Za 1550zl macie sprzęt porównywalny (a nawet lepszy) z 2x drozszymi flagowcami.

P.S. gwarancja producenta we Wrocku :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Podpisuje sie obiema lapkami... ja przez aliexpress:) Jaki masz rom kolego?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpisuje sie obiema lapkami... ja przez aliexpress:) Jaki masz rom kolego?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Polski 6.5.26 z https://miuipolska.pl

8ki jeszcze nie wgrywałem. Poczekam aż poprawią wszystkie bugi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja na china dev. Swietne:)

Sent from my MI 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sir Siekier napisał:

no ja na china dev. Swietne:)

Sent from my MI 5

Telefon mega ale miałem z nim pecha bo po niecałym tygodniu od kupna wypadł mi z kieszeni i pękł mi ekran (a folia i obudowa już od mnie szła :sad:)

Na szczęście działa więc jak nie masz jakiegoś szkła/folii i chociaż gumowej obudowy to radzę załóż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wsio.

Sent from my MI 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki telefon do ~1000 złotych możecie mi polecić?

 

Jeśli chodzi o wymagania to:

- przyzwoita bateria

- Android

- ekran w okolicach 4,5 - 5 cali

- sensowna jakość, bez rysującej się od samego dotyku obudowy

- płynnie działający soft

- fajnie, żeby nie rozsypywał się od upadku z pół metra na dywan

 

Kompletnie nie zależy mi na najnowszych modelach ani na najwyższych wersjach androida - generalnie na telefonie nie gram, używam głównie do telefonów/sms-ów, przeglądania internetu, messenger itd. Aparat tez nie ma dla mnie większego znaczenia ani bajery typu czytnik linii papilarnych. Jako, że generalnie mam dobre wspomnienia związane z telefonami od Sony to myślałem o kupnie Z3 lub Z3 compact, ale że moja wiedza w dziedzinie smartfonów jest beznadziejna, a wybór jest ogromny to wolę zapytać tutaj.

 

Jestem ewentualnie w stanie dołożyć trochę kasy, ale tylko jeśli będzie to miało faktyczne uzasadnienie w przeliczniku cena/jakość. ;)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez fryz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie rozumiem fenomenu Xiaomi.

Dla mnie wizualnie bida a nakładka ssie po całości .

 

Ja się ostatnio przesiadlem z One M7 na Honora 8 i mogę z ręką na sercu gorąco polecić ten telefon .

Huawei pokazuje że jest w stanie robić telefony które mogą być groźna konkurencja dla flagowcow bardziej uznanych marek ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym Huawei P10 wyszło na jaw, że montują różne wyświetlacze, pamięć ROM oraz RAM. Dla mnie to nie dopuszczalne gdyż różnią się te podzespoły technologia a przez to wydajność urządzeń jest inna...

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fryz napisał:

Panowie, jaki telefon do ~1000 złotych możecie mi polecić?

 

Jeśli chodzi o wymagania to:

- przyzwoita bateria

- Android

- ekran w okolicach 4,5 - 5 cali

- sensowna jakość, bez rysującej się od samego dotyku obudowy

- płynnie działający soft

- fajnie, żeby nie rozsypywał się od upadku z pół metra na dywan

 

Kompletnie nie zależy mi na najnowszych modelach ani na najwyższych wersjach androida - generalnie na telefonie nie gram, używam głównie do telefonów/sms-ów, przeglądania internetu, messenger itd. Aparat tez nie ma dla mnie większego znaczenia ani bajery typu czytnik linii papilarnych. Jako, że generalnie mam dobre wspomnienia związane z telefonami od Sony to myślałem o kupnie Z3 lub Z3 compact, ale że moja wiedza w dziedzinie smartfonów jest beznadziejna, a wybór jest ogromny to wolę zapytać tutaj.

 

Jestem ewentualnie w stanie dołożyć trochę kasy, ale tylko jeśli będzie to miało faktyczne uzasadnienie w przeliczniku cena/jakość. ;)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Tak jak kolega wyzej polecil - Xiaomi Redmi 3s pro prime. Wydasz 550-600 zl (za tyle kupilem jakies pol roku temu) i masz solidny telefon. Jest wersja z 5,5" (Note) ale dla mnie to juz sa patelnie i 5" jest idealny. Telefon dobrze spasowany, tylna obudowa z alu ktora wcale sie nie rysuje a badz co badz czytnik linii papilarnych to wygoda bo jak bierzesz go do reki palec sam laduje na tym miejscu i nie trzeba bawic sie w jakies pedalskie laczenia kropek czy cyferki a sam czytnik dziala jak powinien i lapie palucha nawet do gory nogami. Co do crash testu to pewnego dnia spadl mi 3-4x z wysokosci okolo 80 cm na twarda powierzchnie bez zadnego kondoma i nic. Jesli chodzi o software to na starcie wgralem sobie kabelkiem polecana full spolszczona wersje eu z jakiegos forum i nie mam zadnych zastrzezen, nic sie nie wiesza nic nie muli i do dzis nawet go nie aktualizowalem bo nie mam takiej potrzeby. Polecam :)

 

1 godzinę temu, Elliot778 napisał:

Ja tam nie rozumiem fenomenu Xiaomi.

Dla mnie wizualnie bida a nakładka ssie po całości .

 

Tutaj placisz za telefon i bebechy a nie marke. Wizualnie bieda? 3/4 telefonow wyglada tak samo no bo czym sie moze roznic? ksztaltem przedniego glosnika? umiejscowieniem aparatu? a jesli juz mialbym oceniac wyglad to jest bardzo dobrze. Ja za to nie rozumiem fenomenu jak na telefon mozna wywalic 2 tys gdzie bateria nawet dnia nie wytrzyma :) Tak samo wymyslaja jakies szklane fronty, na co to komu? wkladasz do kieszeni z kluczami wyjmujesz i juz caly zaorany jest.

Edytowane przez SkibaPL
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SkibaPL napisał:

Tak jak kolega wyzej polecil - Xiaomi Redmi 3s pro prime. Wydasz 550-600 zl (za tyle kupilem jakies pol roku temu) i masz solidny telefon. Jest wersja z 5,5" ale dla mnie to juz sa patelnie i 5" jest idealny. Telefon dobrze spasowany, tylna obudowa z alu ktora wcale sie nie rysuje a badz co badz czytnik linii papilarnych to wygoda bo jak bierzesz go do reki palec sam laduje na tym miejscu i nie trzeba bawic sie w jakies pedalskie laczenia kropek czy cyferki a sam czytnik dziala jak powinien i lapie palucha nawet do gory nogami. Co do crash testu to pewnego dnia spadl mi 3-4x z wysokosci okolo 80 cm na twarda powierzchnie bez zadnego kondoma i nic. Jesli chodzi o software to na starcie wgralem sobie kabelkiem polecana full spolszczona wersje eu z jakiegos forum i nie mam zadnych zastrzezen, nic sie nie wiesza nic nie muli i do dzis nawet go nie aktualizowalem bo nie mam takiej potrzeby. Polecam :)

 

Tutaj placisz za telefon i bebechy a nie marke. Wizualnie bieda? 3/4 telefonow wyglada tak samo no bo czym sie moze roznic? ksztaltem przedniego glosnika? umiejscowieniem aparatu? a jesli juz mialbym oceniac wyglad to jest bardzo dobrze. Ja za to nie rozumiem fenomenu jak na telefon mozna wywalic 2 tys gdzie bateria nawet dnia nie wytrzyma :) Tak samo wymyslaja jakies szklane fronty, na co to komu? wkladasz do kieszeni z kluczami wyjmujesz i juz caly zaorany jest.

Nigdy w swoim życiu nie miałem kluczy i telefonu w tej samej kieszeni :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle kupic szklo hartowane za 5 zl na ekran i wuala :24_stuck_out_tongue:
Fryz obejrzyj z 2-3 recki na yt i zobaczysz, ze kazdy jest pozytywnie zaskoczony tym telefonem i stosunkiem ceny do jakosci. Ja telefonow nie zmieniam jak rekawiczki, wiec zobaczymy  jak wypadnie na dluzsza mete.

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkibaPL

Gdzie kupiłeś ten telefon? Wygląda całkiem korzystnie na moje potrzeby, tylko zastanawiam się, gdzie go ewentualnie dorwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego sciagalem prosto od chinczyka (gearbest) gdzie szedl + - 20 dni bez placenia cla itd.
 

Tylko patrz uwaznie zeby brac wersje 3gb ram. Nie doczytalem sie jakichs wiekszych roznic miedzy nimi ale skoro za podobna kase mozna miec lepsze bebechy w postaci 1gb ram i  szybszego procka to why not. No i dopisek Note to ekran 5,5" czyli patelnia :24_stuck_out_tongue:

 

Patrze na allegro i z nowek bida, same wersje 2gb a bylem pewny ze zalaly juz nasz rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gwarancji juz nie masz. Przy takiej kwocie ja bym nie kombinował tylko brał z euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skibaPL Mam samsunga s4 mini, mam iPhone 6s i lenovo P2

Powiem tak, niedawno myślałem ze nic powyżej 5 cali nie wchodzi w gre. Ale użytkuje P2 i powiem ze doceniam 5,5 calowy wyświetlacz.

 

Co do starszych wersji androida mam tez Sony Ericsson Arc i owszem działa, ale jesli bym wybierał to jednak aktualna wersje androida aktualnie wspierane wersje to 6 i 7. Starsze telefony nie dostają aktualizacji bezpieczeństwa. Moim zdaniem to dość spory minus admroida w stosunku do Apple ktore do niedawna wydawało kolejne wersje systemu dla iPada 2 który juz swoje lata ma.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupu Redmi proponuję spojrzeć na stronę proline - mają telefony z pl dystrybucji w lepszych cenach niż x-kom czy euro. (sam wziąłem u nich Redmi 3 Note za 999 PLN, podczas gdy inni mieli ten telefon za 1299 )

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×