Skocz do zawartości
Patricko

Mała Liga GT5

Rekomendowane odpowiedzi

Jak każdy wie, po obecnym sezonie Mała Liga przeniesie się do Gran Turismo 5.

Tzn. kwestia gry pozostaje jeszcze w 1% nieokreślona, ale jak nie GT5 to co?

PCARS może zwieść w wersji na konsoli, albo po prostu być zwykłym niedorobionym portem z PC.

W każdym razie nie jesteśmy pewni tego co dostaniemy, zaś z GT5 to każdy wie na czym stoimy.

Tym bardziej, że już żadnej specjalnej samochodówki na PS3 nie będzie, więc pole manewru mamy tym bardziej okrojone.

No i żeby mi nikt tutaj o tym gównie od CM nawet nie wspominał.

Ale przejdźmy do rzeczy...

Mała Liga w GT5 będzie wyglądać zupełnie inaczej, żadnego określonego z góry kalendarza i fur.

ML powstała z myślą o wspólnym i relaksacyjnym niedzielnym ściganiu, gdzie każdy ma szansę.

Obecnie w F1 wygrywają Ci co trenują dzień i noc, no i żadnym odkryciem to też nie jest.

Dlatego w GT5, żeby była walka zderzak w zderzak na całym dystansie, trzeba podjąć takie kroki.

Z chłopakami już tak jeździliśmy i zarówno śmiechu jak i frajdy z jazdy było co nie miara.

Wymienię w kilku punktach jak chce(my), aby to wyglądało:

  1. Tory jak i fury będą losowane zaraz przed niedzielnym wyścigiem. Kwestią do przedyskutowania pozostaje, czy robimy zupełny odjazd z losowaniem, czy robimy np. pulę torów, z których nastąpi losowanie oraz kategorię samochodów, którymi planujemy śmigać.
    Bo wiadomo, że jak się powie, np. samochody z napędem FR do 400PP to wystarczy, żeby ktoś już mógł ślęczęć nad grą.
  2. Oczywiście żadnego gmerania w setupach. Jedziemy tym co fabryka dała i tyle. Jedyne modyfikacje to zmiana opon na wcześniej ustalone oraz zmiana koloru albo felg. Nie grałem ostatnio w GT5, więc nie wiem czy da się zablokować setupy w online, ale z tego co wiem to pewnie nie bardzo, więc pozostaje znów liczyć na zaufanie. Z tym, że tutaj od razu widać jak ktoś gmerał w samochodzie, więc też nikomu nie ujdzie na sucho.
  3. Mała Liga w GT5 będzie głównie opierać się na wolnych samochodach. Po F1 chyba każdy chce odmiany, a z doświadczenia już chyba każdy wie, że przy tych wolniejszych jest dużo więcej zabawy. Schwimwageny na torze TopGear to był ubaw po pachy :)
    Także nie spodziewajcie się jazdy potworami, typu F1 czy inne wynalazki.
  4. Kwestia niedzielnych spotkań też pozostaje do przedyskutowania. Czy jedziemy długo jeden tor, czy krótko kilka różnych?
    Chciałbym, żeby chociaż raz trzeba było zjechać do boksów po nowe kapcie czy wachę, ale do tego trzeba chyba dużo większy dystans.
    Jak ktoś mniej więcej orientuje się jaki jest w miarę przyzwoity dystans, to niech da znać.
    Ale chciałbym uniknąć godzinnego jeżdżenia po jednym torze. To już lepiej 3 tory po 20 minut.
  5. Oczywiście liga przeznaczona będzie głównie dla osób z ML F1, także te osoby będą miały pierwszeństwo przy zgłaszaniu się.
    Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nowych ściągnąć, bo na pewno tacy też będą, ale żeby nie było potem niedomówień, to weterani ML F1 mają pierwszeństwo. Jeśli będzie na tyle osób, to podzielimy ligi wg obecnego układu, a jak nie to po prostu jak poleci :)

Na razie tyle mi do głowy przychodzi. Jak ktoś ma coś do dodania, itd. to niech śmiało pisze.

Trzeba to dobrze przygotować, żeby po 3 wyścigach nagle nie zostało nam 5 osób na krzyż.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moze mam jedno pytanie do Patricko.

Mam GT5 i dawno nie gralem.

TO co mnie zdenerwowalo to ze, jak jade online to tak jakbym jechal maluchem a inni porsche.

Dlaczego tak jest?

Najpierw pewnie fury musze zdobyc i to juz troche dyskwalifikuje ta gre. Chyba ze to sie gdzies ustawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z furami problemu nie bedzie, glownie samochody z salonu ewentualnie z garazu online.

Mozna od razu ustalic ze jedziemy na oponach standardowych dla danej fury. Zero kombinowania.

Termin niedzielny kolo 21 bym zostawil, idealny dzien i godzina :)

Zeby walki bylo wiecej to moze warto pomyslec nad dobrym systemem punktowym, tak zeby roznice byly mniejsze niz w systemie f1.

Shwimmwageny, gokarty czy nascary to byly tak rewelacyjne wyscigi, ze jak bedzie tak co tydzien to o obecnosc nie ma sie co martwic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... Autko losujemy.. Tor mysle ze mozna dac ludziom znac ze bedzie to jeden np z listy 3.

Opony uwazam powinny byc w miare normalne.. zadnych wyscigowych..

Chcialbym aby kazdy w miare mozliwosci mogl nagrywac.. sa w gt5 powtorki dostepne wiec mozna fajny filmik zmontowac...

Ogolnie za tydzien.. w sobote chcialbym zrobic test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez z checia dolaczam do takiej ligi:) po dzisiejszym wyscigu definytywnie koncze moj dalszy udzial w malej lidze, gra idzie na ebay i pewnie szybko sie pozbede. Wiecej nie odpale tego bubla roku 2012:) Pomysl z GT5 liga bardzo mi sie podoba, i w sumie jaka bedzie decyzja z wyborem lub losowaniem torow,aut czy opon to ja sie pisze na taki pomysl. Od jutra zaczynam grac w GT5 zeby spokojnie zaczac przypominac sobie jak to jest zagrac w dobra symulacje. Teraz tylko pytanie na temat wyboru aut - bedziemy jezdzic tylko normalnymi z salonu? nie trzeba niewiadomo ile przejsc w karierze zeby miec mozliwosc grania w lidze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziemy się starać, żeby fury były ogólnodostępne, czyli pewnie z salonu.

Ale od czasu do czasu chciałbym zrobić jakiś evencik, na zasadzie np. japończyki do 1999 roku z napędem FF, itd.

Także co możecie to kupujcie z takich zwykłych autek dla Kowalskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha spoko zaden problem, czyli w sumie jezdzic w karierze i zbierac kase zeby bylo pozniej na co wydawac:) w sumie takie samochody do 1999 nie beda super drogie wiec kazdy szybko powinien uzbierac srodki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie nie będą, ale trzeba zaglądać często do salonu używek. Koniecznie kupujcie wszelkie Hondy, Mazdy, Toyoty, itd. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze milosnik japonczykow, taki jak ja:) wiec bede kupowac napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Europejczyki też kupujcie, ogólnie wszystko z tego przedziału.

Bo eventy typu "Japan vs Europe" również będę chciał kiedyś machnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to wydaje mi sie powinnismy zrobic cos jednym autem. Kazdy ma to samo autko....Chociazby ta honde..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym wyścigu chyba coraz więcej osób decyduje się zakończyć przygodę z F1. Mam poważne wątpliwości czy uda nam się ten sezon dokończyć jak tak dalej pójdzie.

Co do samochodów, jak ktoś coś będzie potrzebować to zawsze znajdzie się osoba miła na tyle żeby furkę taką przesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi się podoba ^^ Pomysł z losowaniem aut i torów wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem bo każdy będzie miał w miarę równe szanse :P Tylko właśnie jak to jest z tymi samochodami w GT5 online bo sam nie wiem? Trzeba je mieć w garażu w karierze czy to jest jakoś z salonu czy coś?

edit: ok już wiem :P

Edytowane przez MateoF1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowi to prawda ze coraz wiecej ludzi chce dac sobie spokoj z f12012, ale jednak poki co ligi nadal smigaja i zapewne dojada do konca, wiec reszta ktora juz ma dosc bubla 2012 f1 moze zaczac spokojnie cwiczyc i grac sobie gt5 (bo ja dotychczas tego nie robilem) i spokojnie przygotowywac sie do ligi - ktora bedzie w niedalekiej przyszlosci:)

Edytowane przez underact

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to właśnie odnośnie tych eventów mam taki pomysł.

Po ustaleniu listy obecności, itd. (tutaj oczywiście jak zawsze będę liczył na Errorka), będziemy robić tak, że 3 kolejne osoby wybierają jaki chciałby event następny pojechać.

Oczywiście jakieś odgórne warunki, typu 400/500 PP się narzuci, ale reszta w rękach tych 3 osób.

Potem każda przedstawia pomysł i robimy np. ankietę do soboty czy nawet niedzieli rano. Wygrywa opcja z największą ilością głosów uczestników ligi.

W ten sposób będzie mniej więcej wiadomo co pojedziemy, ale nie na tyle, żeby ktoś mógł non-stop ćwiczyć. No chyba, że ktoś ma 24h wolnego czasu, ale na to już nic się nie poradzi.

PS.

Kowi, no ja nie nasilam z ligą. Ja chce, żeby chłopaki sobie dojechały F1. Broń Boże nie chce robić tutaj buntów, itd.

Mnie F1 wypaliła doszczętnie, nie czerpie z tej gry żadnej przyjemności, a od jakiegoś czasu niedziela wieczór to dla mnie katorga.

Jako, że szanuje swoich rywali z Ligi 1, to postanowiłem odpuścić, żeby nie robić takiego syfu jak dzisiaj na Kanadzie robiłem.

Puszczam to w zapomnienie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za :) Losowanie samochodów przed wyścigiem jest bardzo dobrym pomysłem. Do tego brak ingerencji w ustawienia również wyrównują szanse. To co się dzisiaj działo w Kanadzie. Kubol na twardych robił 1:14:XXX, gdzie ja w tym samym czasie na miękkich kręciłem ledwo 1:16:5XX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do setupu nie ma problemu, można zablokować tuning pod który podchodzi wszelkie gmeranie w samochodzie. Generalnie można tylko wymienić olej. Reszta to, kary off i uszkodzenia ciężkie, z takimi ustawieniami jeździ większość ludzi.

Z tym losowaniem to jak miało by to wyglądać? Ile wcześniej bedzie wiadomo np jaką furą jedziemy? Pytam w sensie aby sobie wcześniej kupić zloma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja z losowaniem toru i pojazdu przed samym wyścigiem czy tam 30minut jest świetna :) na dzień dzisiejszy pisze się na taką ligę bardzo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie będę naciskał żeby z ligą GT5 już zaczynać czy coś. Stwierdzam tylko fakt, jak to wygląda u mnie w lidze gdzie coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że ta gra to jeden wielki syf i nie wiem czy druga liga dotrwa do końca, mam po prostu wątpliwości. Nie zmienia to faktu, że jedziemy do momentu gdy ściganie będzie miało sens. Poniżej pewnej ilości zawodników nie ma nawet co zaczynać bo robi się to bezsensem.

Z furami można by podać powiedzmy 3-4 fury, każdy sobie je zakupi przed wyścigiem i wybieramy furę jaką jedziemy przed startem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, częstotliwość postów w tym temacie i moja intuicja wyrywa tutaj duże jarańsko nową ligą.

Na testach w sobotę liczę na komplet. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Panowie, wiem mozna teraz popisac itp.

Ale jaki to ma sens?

Liga skonczy sie pod koniec kwietnia.

Maj, czerwiec, pozniej wakacje, przez ten okres liga tak nie wystartuje.

Najwczesniej jak ruszy to bedzie wrzesien, czyli za 7 miesiecy!

Az 7 miesiecy.

  1. Najlepiej chyba zeby kazdy zaczal zbierac na fury do tego czasu.

Edytowane przez Kamil908

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mów sobie tak dalej, ja na prawdę nie widzę szans, żeby przynajmniej druga liga dotrwała do końca. Skoro już na dzień dzisiejszy kolejne 3 osoby chcą zakończyć przygodę z ligą. Ludzie się sypią, liga się sypie więc raczej szybciej wystartujemy niż później. :P

Klacza to są na prawdę twoje pobożne życzenia, że startowanie do końca będzie miało sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytwarzana atmosfera przez pewne osoby temu sprzyja. Jednak gwqrantuje ze do tego nie dojdzie, ja moge sie scigac nawet w 6. Jak sie cos zaczyna to i sie konczy, ale Ty tak tego nie zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał jakieś problemy z autkiem przed eventem to mogę przesłać; chyba wszystkie mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×