Skocz do zawartości
Flo

[PSV] Bystry jak...

Rekomendowane odpowiedzi

31 października zeszłego już roku 2012 premierę miała "gra" Bystry jak...

Oto krótki opis wydawcy:

Sprawdź swoją inteligencję.

- Wznieś się na nowy poziom gry dzięki nowatorskim funkcjom PS Vita, wykorzystywanym w 20 genialnych, ćwiczących umysł grach. Przed tobą również niezwykle ciekawe zadania, oparte na rzeczywistości rozszerzonej.

- Sprawdź, czy twoja inteligencja przewyższa możliwości znajomych z PlayStation Network lub Facebooka! Rozwiązuj wyjątkowo złożone zagadki logiczne oraz łamigłówki liczbowe, obrazkowe i językowe.

- Stawiaj własne wyzwania i mierz się z zadaniami innych użytkowników gdziekolwiek się znajdziesz dzięki aplikacji „near".

- Odkryj siłę własnego umysłu i pnij się w górę w rankingach miasta, kraju lub nawet całego świata.

Oraz polski zwiastun

http://www.youtube.com/watch?v=zM86czCYU6Y

Od siebie dodam, że ten brain trainer jest niesamowicie wciągający od samego początku, wyzwania są ciekawe, a zdobywanie 3 gwiazdek (maksymalna ocena, uzależniona najczęściej od czasu w jakim uporamy się z zadaniem) mobilizuje do wysiłku.

Każda mini gra ma 4 poziomy trudności, odblokowujące się po zdobyciu 3 gwiazdek z niższego poziomu, końcowy - Geniusz jest naprawdę wymagający!

Bystry jak... wykorzystuje dobrodziejstwa Vity taki jak czujnik ruchu, czy oba dotykowe panele. Nie wszystko działa idealnie zwłaszcza, że często przy pisaniu liter bądź cyfr system ma problemy z odczytaniem tego co mamy na myśli, ja do dziś nie jestem w stanie wpisać cyfry 9 co powoduje moją frustrację.

Jeżeli ktoś znalazł na nią sposób, będę wdzięczny z opis jak ją napisać, ja próbowałem różnych kształtów jak i sposobów jej pisania i nic.

Polska wersja według mnie wypada ok, przepadam za Marcinem Wójcikiem i nie mam raczej żadnych zastrzeżeń do jego pracy nad tym tytułem, minusem jest niewielka ilość tekstu co już po kilku dniach daję zapowiedź przyszłego znudzenia kolejnym odsłuchem tego samego.

Ogólnie rzecz ujmując jest to solidny program pobudzający szare komórki w sposób ciekawy i w przystępny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią go przetestuje, tymbardziej, że podobno ma być w plusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co grają, od soboty nie mogę połączyć się z serwerami gry Smart As..., cały czas wisi na ekranie synchronizacji i po czasie wyświetla że nie może się połączyć, macie podobne problemy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobne problemy - synchronizacja wysypuje się i wyskakuje komunikat o braku połączenia z serwerami; czasami uda się połączyć ale synchronizacjia trwa kilka, kilkanaście minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie jeszcze nie udalo. Masakra.. Niestety zdecydowana wiekszosc ma taki problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie uruchomilem tego, warto w ogole?

Nawet fajnie się w to gra, mam tylko problem z zadaniami tekstowymi - mam za grube paluchy i mi Vita niektórych literek nie rozpoznaje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko 2 razy zsynchronizowało dane i trwało to ponad 10 minut.

Z zadaniami tekstowymi też nie za dobrze.

Mam rysik do pisania,a i tak często zamiast A, pokazuje mi Ą,zamiast S ,pokazuje E i inne podobne kwiatki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany nie miałem takich problemów, a gra się calkiem dobrze. Co nie zmienia faktu że poziom niektórych zadań jest wręcz absurdalny :P

Lubię odpalać grę w łóżku, super sprawa tak sobie poleżeć i pogłówkować ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zero problemów. Nie miałem ani jednego przypadku aby źle rozpoznało literę lub cyfrę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie umiem pisac litery S :p I ciagle nie udalo mi sie zsynchronizować. Trofki z wyzwaniami to bedzie koszmar :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie codziennie odpalam zadania dnia i tyle. Dość ciekawy program na te kilkanaście minut dziennie. Sam bym jej (gry) w życiu nie kupił, a w ramach abonamentu - bardzo chętnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to teraz będziesz niezły bystrzak jak codziennie w to grasz  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak samo gra na pare min. dziennie szału nie ma ale całkiem spoko niektore te zadania sa. Niektore mnie irytuja mega jak to przesuwanie kostek. Nie lubie machac konsola w powietrzu jak osiol wiec takie gry sa nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litery to największy problem tej gry. Nie chodzi nawet o grube paluchy. Wystarczy, że napiszecie ciut dłuższą prawą "nóżkę" w A, a zakwalifikuje Wam to jako Ą. Cyfry też bywają źle rozpoznawane, ale tak czy inaczej zabawa przy gierce przednia. No i naprawdę fajna gimnastyka umysłu.

 

Btw. bez ściemy: kto ma jakie rekordy w dziennym treningu? Ja 85% :)

Edytowane przez kore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kore masz problemy z logowaniem się do smart as świat i wyzwań ulicznych? Odkąd zainstalowałem tą gre mam problemy z logowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 85% ale to nie jakis tam rekord tylko zalezy na jakie cwiczenia trafisz. Niektore sa dziecinada a niektore sa debilne ze wzgledu na sterowanie (np. ta kostka co sie toczy z ruchem ekranu kretynizm totalny dla mnie). Gra popierdolka bez szalu w tym miesiacu vita dostala niezbyt ciekawe gry no ale trudno. Do wyzwan ulicznych sie nie logowalem nawet wiec nie odpowiem wam czy jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kore masz problemy z logowaniem się do smart as świat i wyzwań ulicznych? Odkąd zainstalowałem tą gre mam problemy z logowaniem.

Nie wiem, nawet tego nie próbowałem :)

 

wojtas - jasne, że wiele zależy od doboru, ale ta kostka nie jest jeszcze taka zła... Prawdziwy debilizm to rzeczywistość rozszerzona i np. zadanie obserwacji "pod który z kubków jest ukryta kuleczka". Po kij tam zastososwanie kart i kamery jak można by było to normalnie zrobić przez ekran dotyowy?

Edytowane przez kore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego mi jeszcze nie wylosowalo:D Gram przewaznie tylko ten dzienny, chyba jakas losowosc tam jest tych zadan. Normalnych mi sie nie chcialo. Arytemtyczne i jezykowe sa calkiem fajne. Reszta mnie irytuje dosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty AR chyba są w każdej z 4 kategorii bo jedna gra ta z kubkami w obserwacji, druga jest w języku z wyborem liter w kolejności alfabetycznej więc i zapewne w arytmetyce będzie i w logice ale jeszcze nie odblokowałem dziś mam dopiero 10 dzień zmagań z grą i uważam że najgorsze są w logice nie ze względu na ich trudność merytoryczną tylko ze względu na sterowanie np. w toczeniu klocków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam z cyframi prawie zawsze moją 9 widzi jak 0 a 1 jak 7.

Pisz jedynkę jako pionową kreseczkę i po sprawie. Natomiast z literami mam większy problem. Zwłaszcza takimi, których nie da się zrobić jedną linią np. A czy E. Powinien być (a może jest, a nie zauważyłem) taki samouczek w jaki sposób pisać konkretne litery, bo w wyzwaniach literowych na tym właśnie, że mi nie rozpoznaje litery tracę najwięcej czasu.

 

Co do zadań, gdzie się obraca czy przesuwa, wszystko działa idealnie jak dla mnie. Widać każdy ma "problem" z czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć uliczną inteligencje? Co to jest? :D

Smart As Swiat (nie wiem kto to tlumaczyl) i tam bedzie. Sa to wyzwania, ktore pojawiaja sie co tydzień w kazdym miescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×