Skocz do zawartości
erwines

Assassin's Creed IV: Black Flag

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ja nawet jestem historykiem z wykształcenia (chociaż nie pracuje w zawodzie bo bym bachory pozabijał ;) i już sporo zapomniałem gdyz mgr. nagłówek zarobiłem pare ładnych lat temu ) i uwierz mi lub nie seria ac uja ma wspólnego z prawdą poza architekturą i paroma bitwami ;) ale jak mówię nie pisze więcej w tym temacie gdtyż ja też nie lubię jak ludzie zaśmiecają tematy o moich ulubionych seriach jajo o nich wiedząc (ja pozatym że prawie skończyłem 1kę, i udało mi się skończyć 2 i 3 jajo o serii tak naprawdę wiem gdyż mnie ona nigdy za bardzo nie grzała a konczyłem ot tak jako presja zajebistości serii która docierała do mnie z każdej strony przy premierach poszczególnych części i zawsze się zawodziłem...)

odnosnie silent hill troszkę bym z tymi zombie polemizował ;)

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też napisałem: 'Fabuła idealnie pomieszana z fikcją na tle historycznym (...) architektura, postacie'. Większość wydarzeń również miało miejsce, zaś te niedokończone są w świetny sposób uzupełniane fikcją. Dodatkowo obszerna baza danych Animusa z informacjami. Zresztą tak jak wspominałem, różne są upodobania i nie warto wchodzić sobie na głowę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też z nikim się nie kłucę tylko delikatnie wypowiadam swój pogląd więc peace dla fanów serii...

ps. Może też cała ta sprawa z ac mi nie robi że ryłem 5 lat aby obronić tytuł i za chiny nie chce oglądać sci fi udającego prawdę ;)

ps2. naprawdę kończę wątek gdyż tylko lekko chciałem napisać że seria nigdy mi nie robiła a coroczne wychodzenie danych serii dla mnie to ewidentny skok na kasę (tymbardziej że już ostatnie 2 części z czego się orientuje lekko moimi stopami po 12 godzinnej pracy zalatywały ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, dla mnie ta seria jest genialna, Ty natomiast jej nie trawisz, ale ogólnie (w sensie uścisk dłoni, nie gejowski związek):

s_handshake3.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda część reprezentuje sobą zupełnie coś innego ?

No ubaw po pachy :D

To jest ciągle ten sam schemat do znudzenia .

Na prawdę chce wam się robic te misje listonosza w stylu leć z punktu A do pkt B ?

Tu wystarczy wdusić X a nasz hiroł sam biegnie sam skacze sam się wspina .... samograj normalnie .

Ja byłem zajarany 1, później była świetna dwójka ale dalej to już odcinananie kuponów na całego .

Mnie to śmieszy jak ktoś sie zastanawia czy Egipt czy Turcja czy może Polska jak i tak będzie kalką kalki kopia samej siebie .

Ja juz nie mogę na to patrzeć, widziałem ostatnio AC 3 i po 5 min miałem dość jak zobaczyłem te "rewolucyjne zmiany" - zresztą już Brotherhooda zmęczyłem na siłę .

To już chyba serio CoD jest bardziej zróżnicowane gameplayowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie bardziej tzn? aaaa mowisz o tej maczecie w ostatniej czesci.. fakt innowacja po luju..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zdanie zduna. Nie wiem czym się już jarać grając w to... Rozumiem, jak wyszła dwójka, był na prawdę wielki zachwyt z mojej strony, bo był AC był czymś nowym na rynku... a teraz? W ogólnie nie czuję tej zmiany od czasów AC II właśnie... Tylko zmiany lokacji, linii fabularnej i bohatera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Każda część reprezentuje sobą zupełnie coś innego?

Tak.

Postacie, umiejscowienie i okresy historyczne to główne zmiany. Ponadto spójrz na część pierwszą i drugą, praktycznie cały schemat rozgrywki uległ poważnym zmianom. Następnie na Brotherhooda, który wprowadził chociażby szkolenia Asasynów, jazdę konno w mieście, jego odbudowę, wynalazki Leonarda, nie wspominając już o trybie dla wielu graczy. Potem Revelations, mamy system tworzenia bomb, liczne usprawnienia ekwipunku oraz dwojga bohaterów. Trójka to już przedstawiła tyle zmian, że szkoda to wszystko nawet wymieniać, począwszy od samego silnika gry, a kończąc na zwierzętach. Jeżeli Assassin's Creed się nie zmienia i nie ewoluuje, to naprawdę nie wiem jaka inna seria to robi. Trzeba być doprawdy nie złym ignorantem by zarzucić jej brak zmian. Co, mają wyrzucić Parkour, byś dostrzegł jakieś innowacje?

To tak jakby wywalić samochody z Need For Speeda lub broń z Call Of Duty. Można nie lubć jakiejś serii, ale żeby wypisywać takie brednie, to aż brak mi słów.

Na prawdę chce wam się robic te misje listonosza w stylu leć z punktu A do pkt B?

To już jest desperacja, skoro tylko to widzisz w tej serii, to naprawdę nie mamy o czym tutaj rozmawiać. Ślepy dostrzegłby kunszt całości.

Edytowane przez PonurakPS3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po prostu to wychodzi juz taśmowo jak by zrobili jakąś przerwę zakończyli na 3 i uderzyli po pewnym czasie np. już na ps4 - tu sama grafika nowe animacje załatwiły by sprawę, i może wróciła by mi chęć polatać Assasynem .

A tak to po prostu nie kupuję tego bo już jest to męczące a jest masa innych ciekawych gier, w każdym miesiący kilka ciekawych premier a i spore zaległości bo nie da sie wszystkiego ograć .

No ale skoro ludzie nadal to łykają to po prostu czysta $$$ dla producenta, a ich nic więcej nie interesuje - jak będzie trzeba to i w kosmosie zrobią byle tylko sprzedać .

MGS uwielbiam ale jak by mi co roku kojima serwował odgrzewanego węża to też by mi wyszedł bokiem .

A tak to czekam niesamowicie na 5 bo wiem że będzie to gra na pełnej ku#$@3 gra która wychodzi raz na pare ładnych lat ale zmiata wszystko z powieszchni ziemi .

Edit .

Jakie to są zmiany .....

Że assasynów trenujesz że możesz odbudować miasto co sprowadza się do kliknięcia X .

To sa dodatki nie mające najmniejszego wpływu na gameplay jak dla mnie .

Wystarczy odpalic jakąkolwiek misję z 1/2 a później Brotherhooh i widać z miejsca że zmian tu nie ma praktycznie żadnych .

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Łykają, bo seria jest genialna, ot cały fenomen. Jeśli Twój problem polega na częstości ukazywania się kolejnych odsłon, kupuj je co półtora roku przykładowo.

Taa, bo również w jedynce prowadziliśmy czołg i maszynę latającą, zaś w dwójce także podpaliliśmy wieże Borgiów. Faktycznie, całe trzydzieści godzin w dosłownie każdym tytule z serii leci jedna i ta sama 'misja' :rofl:

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhuhu, bez urazy Ponurak, ale dyskusja z Tobą raczej nie ma sensu- jesteś fanboyem (nie mam ci tego za złe, też mam serie, o których nie dam powiedzieć złego słowa). Prawda jest taka, że od dwójki w AC zmienia się tylko tło (postacie, fabuła- która swoją drogą jest słabsza z każdą odsłoną i tło historyczne). Nowe lokacje i kolejne bezpłciowe postacie (ostatnia charakterna postać to Borgia) to za mało żeby zachęcić mnie do kolejnej gameplayowo bliźniaczej gry... Seria rozmienia się na drobne i traci impet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Kolejne bezpłciowe postacie

Ciekawa teoria, zważywszy na fakt, że większość z nich to osobowości historyczne.

Owszem mam obsesję na punkcie tej serii, czego zresztą nie ukrywam, widać czymś mnie ona musiała zachwycić. Ponadto nie można zmienić czegoś, co stanowi siłę i podłoże danego cyklu, to tak jakby zmienić motyw przewodni GTA i stworzyć zamknięty tytuł zamiast Sandboxa. Nie wyobrażam sobie Asasyna z innym gameplayem, przecież to bez sensu.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grałem w AC II jak i Brotherhood i uważam je za gry dobre ale niczym nie porywające. Jak już ktoś napisał można praktycznie całą mapę przebiec z zamkniętymi oczami wciskając jeden przycisk. Zadania poboczne z tego co pamiętam też były strasznie nudne. W sumie chyba jedyna zaleta tej serii to tło historyczne i klimat który jak dla mnie i tak jest średni. Ale każdy lubi co innego, jeden odgrzewanego kotleta a drugi świeżą rybkę.

@Yakamoto Sory że Ci to piszę, ale Twoje posty są bardzo płytkie...

Edytowane przez pio_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spamuje żeby wbić 50 postów i mieć możliwość wystawiania ofert w Black Markecie :pinch:

no i szybko się uwinął, pare minut temu miał jeszcze 30 pare postów :laugh:

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ponurak tak uwielbia AC bo na kompie za 10k gra naprawdę kopie po jajach(o ile nie ma rysek na płycie ;) )? Bo na PS3 kolejne części układają się liniowo, od AC2 każda kolejna była coraz gorsza(nie wiem jak AC3 bo nie grałem więc się nie wypowiadam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zebyś wiedział, że wersja PC kopie:

Ponadto, czemu co poniektórzy się tak przyczepili tego, mam być uzależniony od nowej konsoli, jeśli ta okaże się naprawdę beznadziejna? Serio, z takim podejściem to zatakuj każdego użytkownika na PC Labach, Benchmarkach oraz innych komputerowych stronach, tylko za to że składają kompy, często w podobnym przedziale cenowym. Teraz wróćmy łaskawie do tematu bo się dzieciarnia robi.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawa teoria, zważywszy na fakt, że większość z nich to osobowości historyczne.

Owszem mam obsesję na punkcie tej serii, czego zresztą nie ukrywam, widać czymś mnie ona musiała zachwycić. Ponadto nie można zmienić czegoś, co stanowi siłę i podłoże danego cyklu, to tak jakby zmienić motyw przewodni GTA i stworzyć zamknięty tytuł zamiast Sandboxa. Nie wyobrażam sobie Asasyna z innym gameplayem, przecież to bez sensu.

Te postacie historyczne są jednak przedstawione w sposób płytki i tak sugestywny jakby miała to być gra dla dziesięciolatka, który potrzebuje czarno-białych postaci, bo myśli że tylko takie są na świecie.

Co do gameplayu, nie mówię o całkowitej zmianie, ale jakieiś ewolucji, bo Assassin drepta w miejscu od dwójki.

Edytowane przez plan_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nudny AC? Nie, dziękuje.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Te postacie historyczne są jednak przedstawione w sposób płytki i tak sugestywny jakby miała to być gra dla dziesięciolatka

Zapewne graliśmy w zupełnie inne tytuły, sugestywność natomiast jest cechą indywidualną, zależną od poziomu rozwoju ludzkiej wyobraźni, widać mam bogatszą ;)

Kończę, ponieważ te dyskusje robią się niezwykle monotonne. Honoru serii, która ma kilkunastomilionowy krąg zwolenników naprawdę bronić nie muszę. Ponadto prawda jest taka, że początkowo w niemal każdym głównym temacie danego tytułu, zbiera się najwięcej jego kontrfanów (chociaż do wczoraj nawet nie wiedziałem że seria AC ma takich, a jednak). Chodzi oczywiście o fora traktujące ogólnie o wszystkich grach. Jedni potrafią konstruktywnie przedstawić swoją opinię i z takimi osobami przyjemnie się debatuje, zaś drudzy wypisują swoje wyimaginowane bzdury, stosują jakieś sarkastyczne docinki (co swoją drogą świadczy o ich poziomie), lub w ogóle nie uzasadniają swoich wypowiedzi. Jest to walka z wiatrakami, która mimo że początkowo bawi, potem cholernie człowieka nudzi. Tak więc proponuję rozmawiać na temat nowej odsłony, gdyż to w końcu o tym jest ten wątek.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to walka z wiatrakami, która mimo że początkowo bawi, potem cholernie człowieka nudzi.

No patrz to dokładnie tak samo jak AC :)

A tak odnośnie sprzedaży to twój AC ma wyniki na poziomie Zumba fitness z Wii nie wspominając o tym że każda jedna gra Wii sport Wii play itd sprzedała się kilka razy lepiej .

To są dopiero epickie gierki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sam Assassin's Creed 3 to na dzień dzisiejszy ponad 12 milionów sprzedanych kopii, w zaledwie trzy miesiące od premiery. Na dzień 8 Listopada 2011 (a wówczas nie było jeszcze na rynku Revelations oraz trójki) seria przekroczyła 31 milionów. Na czas obecny, jeśli doliczymy do tego ostatnie dwie części oraz postępującą sprzedaż poprzednich, wyjdzie nam spokojnie 55-60 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Zaś Twoja Zumba Fitness z Wii na miesiąc luty 2012 sprzedała tylko 6 milionów kopii. Skończ się ośmieszać.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt poważnie bierzesz cyferki drogi kolego. ACIII to świetny marketing i magnes na amerykanów, którzy lubią oglądać pełne patosu bitwy swych wielkich przodków. Ubi świetnie wylansował markę i przytomnie umieścił nowego Asasyna w Hameryce, ale to jeszcze nie świadczy o świetności gry, proszę Cię. CoD też sprzedaje się genialnie, a nie powiesz mi, że to lepsza gra od pierwszego lepszego Deus Exa.

Jeśli Ubi już obrało drogę tasiemca, to ja chciałbym powrotu Altaira, pierwszej części towarzyszło jakieś podniecenie i tajemniczość, której nie uświadczyłem w następnych odsłonach. Przy tym miasta były przepiękne, niemal bajkowe, zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu niż Florencja, Rzym i Konstantynopol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ponurak, i co z tego? To, że kolejne części CoD'a sprzedają się w milionach czyni z nich gry wybitne? To, że Justin Bieber sprzedaje miliony płyt czyni z niego świetnego muzyka? Liczby dowodzą popularności, nie (zawsze) jakości ot co.

Na kolejnego Assassina oczywiście nie czekam. Dwójka bardzo mnie zmęczyła, a podobno jest najlepszą częścią więc resztę odpuszczam. Ale jeżeli komuś sie podoba to proszę bardzo, tylko nie piszcie, że gra jest świetna bo się dobrze sprzedaje. Aż mam ochotę napisać słynne powiedzonko o muchach ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja wyskoczyłem pierwszy z porównywaniem sprzedaży do innych serii i to w dodatku wygodnie zmienionym na potrzeby degradacji pozycji AC ;)

Dla mnie i wielu innych może być nawet po kilka części rocznie, przecież nie pracuje przy tym tylko jedno studio, a każda część serii jest odpowiednio wyszlifowana. Jak już wspominałem, produkował się w tym antyfanowskim temacie nie będę (chyba że ktoś znów wymyśli jakąś chorą brednię). Lepiej i przyjemniej porozmawiać z fanami, którzy o serii przynajmniej coś wiedzą, a takich nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już 27 lutego konferencja na temat przyszłości serii. Moim zdaniem zobaczymy Next-Genową odsłonę :).

Source

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×