Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Problemem ładowarek 2A i większych jest ładowanie zbyt dużym prądem którego elektronika pada nie wytrzymuje (standardowego max 1A) i na efekty długo czekać nie trzeba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z DS4 na pc. Ostatnio podpiąłem jedne pad po kablu (win 7) i wbrew większości poradników (wd. których tylko win 8 i 10 nie potrzebuje sterowników) do uzywania potrzebuje programu DS4. Jednak steam oraz gog ładnie obsługuje pada i na razie testowałem go w wiedźminie 3 i mgs 5 i wszystko super śmiga. 

 

Dziś kupiłem moduł bluetooth (http://www.komputronik.pl/product/183837/logilink-bluetooth.html) pada sparowałem bez kłopotu, włączam mgs i...pomieszane są przyciski (np O zamiast X) a w samej grze jakiś dziwny zoom (Snake zasłania pół ekranu) a po chwili wszystko ześwirowało. Samo ustawienie klawiszy takie - że się grać nie da (np triggery nie służą do celowania i strzelania). 

 

Odpaliłem więc DS4, którym bawiłem się już wcześniej. Ale ten co rusz wiesza mi cały komp a jak nie wiesza to i tak g daje. 

 

Jakiś pomysł co z tym zrobić? Z jakiej racji na kablu i na bluetooth komp wykrywa go jako 2 różne pady? Po kablu touchpad w grze działa na blue ni uja. 

 

@EDIT 

 

DZIAŁA! 

 

Chwile jeszcze pogrzebałem i zrobiłem, nie kasuje może się komuś przyda. 

Aby DS4 działał poprawnie w steam musimy 

1) Przejść do tryby BIG PICTURE (ikona kontrolera w prawym górnym rogu).

2) Klikamy zębatkę opcji również w prawym górnym rogu po przejściu do BP mode.

3) Wybieramy z menu CONTROLLER -> Controller settings

4) Zaznaczamy PS4 CONFIGURATION SUPPORT (zostawiamy zaznaczony GUIDE BUTTON FOCUSES STEAM)

5) Jeśli wyłączyliśmy Steam Overlay w grach to go włączamy (w normalnym trybie steam settings > ingame > zaznaczamy pierwsze "enable the steam overlay...)

6) Wyłączamy i włączamy ponownie pada by opcje zadziałały (przytrzymaj guzik ps przez 10 sec by wyłączyć na PC - niby oczywiste ale sam się tego dziś dowiedziałem :) ).

I tyle, gramy z big picture i wszystko działa. Można nawet mapować po swojemu kontroller i robić różne profile a nawet przypisać różne do różnych padów DS4 (ponoć na kontrolerze na xboxa tego się nie da zrobić). 

Edytowane przez javal
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czy było,ale nie mogę za bardzo znaleźć....

Otóż DS4 wydaje się,że działa ok,ale nie ma podświetlenia.Jedynie w czasie ładowania świeci na żółto.Próbowałem zmieniać jasności w ustawieniach ale nie reaguje.Dopadłem używkę z zepsutą taśmą w środku,po wymianie taśmy daje w/w objawy. Ktoś wie,jak go przywrócić do normalnego funkcjonowania? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,taśma nowa.Do tego trochę długa ale to chyba nie ma znaczenia...

edit:

Jednak nie działa w grze R2 czyli w weekend zapowiada się szukanie. Chyba trzeba będzie zacząć od folii pod przyciski? Ma ktoś doświadczenia? :)

Edytowane przez horned-viper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, orientuje się ktoś czy dostanę gdzieś samą obudowę do pada w wersji V2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie szukać uszkodzonych na allegro i brać na części.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie dużo się nie różni w środku między v1 więc możesz poszukać coś po 40zł pewnie takie chodzą :24_stuck_out_tongue: taki ryzyk fizyk trochę bo v2 nie miałem jeszcze w łapkach

 

@Dynio24_PL

no to sorry :24_stuck_out_tongue: to obudowe do v2 będzie trochę trudniej znaleźć pewnie tzn sama obudowa to połowa ceny pada przynajmniej

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkladalem i v1 i v2 wnetrznosci roznia sie i to wiele poczawszy od touchpada konczac na spustach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij pada do aimcontrollers.com i będziesz miał taką jaka Ci się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam info o Nacon Revolution a dokładnie opisu na co wpływa każda z 3 linii odpowiedzialnych za czułość gałki prawej.

Gra się na padzie bardzo dobrze,spusty,łopatki wszystko mam ustawione idealnie ale z czułością nie mogę dojść do ładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MrArt-PL napisał:

Panowie szukam info o Nacon Revolution a dokładnie opisu na co wpływa każda z 3 linii odpowiedzialnych za czułość gałki prawej.

Gra się na padzie bardzo dobrze,spusty,łopatki wszystko mam ustawione idealnie ale z czułością nie mogę dojść do ładu.

Swego czasu na grupie Destiny do której należę sporo osób pokupowało te pady.

Skończył się tak że duża część osób je sprzedała właśnie przez czułość gałek, nie dało ich się ustawić na tyle żeby grało się komfortowo.

 

Było to zaraz po premierze pada więc możliwe że teraz znajdziesz jakiś profil który będzie Ci pasował.

Tutaj oficjalna strona z profilami: https://nacongaming.com/profiles/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam jeszcze na łopatki tylko. Obudowę z pada V1 przerobilem na V2. Ktoś tam pisał żeby wysłać pada do aimcontrollers. Dzięki juz miałem pada od nich ze Smart Triggers V2 i Smart Bumpers V2. Trigger padł po niecałych 14 dniach.

Po rozebraniu pada okazało się że w środku wszystko latało bo komuś kto to robił nie chciało się przykręcić płytki do obudowy, która miała otwory nie w tych miejscach co wersja V2.

Dlatego wykonuję sobie pada sam, Zamiast Smart Triggers mam Triggers Stops, wnętrzności są całe przykręcone do obudowy, łopatki również przyjdą do mnie lepszej jakości niż te co oni dają (cienki materiał). 

 

Pewnie miałem pecha z tym że tak szybko mi ten kontroler od nich siadł, ale dzięki temu wiem że można za dużo mniejsze pieniądze zrobić sobie samemu bardziej wytrzymałego pada do gier fps.

 

DSC_0018.jpg
 

Edytowane przez Creati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miales pecha, mialem dokladnie to samo, denerwowalo mnie to ze w padzie podczas wibracji wszystko lata, a nie chcialem sie bawic znowu w odsylanie i czekanei po 14 dni na zwrot, rozkrecilem go i to co zobaczylem w srodku mnie zaskoczylo, tym bardziej ze dalem za to prawie 300 zl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to znana opinia, że aimcontrollers robią szajs do potęgi. W każdej recce czy opinii na YT można usłyszeć, że jakość materiałów to tani chińczyk, a łopatki pękają na zawołanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom łopatek cieńszych to już nie mogli dać:P Człowiek uczy się na błędach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problemem ładowarek 2A i większych jest ładowanie zbyt dużym prądem którego elektronika pada nie wytrzymuje (standardowego max 1A) i na efekty długo czekać nie trzeba. 

Przecież to bzdura. Ładowarka daje tyle prądu ule pobierze urządzenie podpięte do niej. Prawo ohma.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim napiszesz coś o prawie ohma :1_grinning:to sprawdź praktykę i najczęstsze usterki padów w praktyce jak ja to robię

Edytowane przez Serwis Konsol
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z padem. Jest on dość nowy bo kupowany po premierze PRO. Rzadko używany bo jeżdżę w delegację i mam tylko czas pograć 1 weekend na 2 tyg. Wróciłem właśnie z takiej delegacji i zauważyłem że przyciski X i O działają jakby coś się klejacego w środku rozlało. W ogóle nie odbijają i czuć opór przy wciskaniu. Niby wszystko działa ale wkurza. Jest w ogóle sens oddawać takie coś na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z padem. Jest on dość nowy bo kupowany po premierze PRO. Rzadko używany bo jeżdżę w delegację i mam tylko czas pograć 1 weekend na 2 tyg. Wróciłem właśnie z takiej delegacji i zauważyłem że przyciski X i O działają jakby coś się klejacego w środku rozlało. W ogóle nie odbijają i czuć opór przy wciskaniu. Niby wszystko działa ale wkurza. Jest w ogóle sens oddawać takie coś na gwarancję?

Jak nic sie na niego nie rozlalo to gumki pod przyciskami, wymieniłem w moim ale to tez porażka, kupilem drugiego pada, reklamuj mi takie cos straszenie przeszkadza, ciezko grać.

 

Huawei P8

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się chce to reklamuj, ale rozebranie i sprawdzenie tego to raptem kilka minut roboty. Może wystarczy wyczyścić i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim napiszesz coś o prawie ohma :1_grinning:to sprawdź praktykę i najczęstsze usterki padów w praktyce jak ja to robię

Czyli twierdzisz ze ładowarka 2A podaje 2A na wyjściu? Brawo jednak bałbym się wysłać ci kalkulator do naprawy. Teraz będę zgadywać ale zakładam ze pady maja jakiekolwiek zabezpieczenie lub układ sterujący ładowaniem. Praktyka praktyką, ale nie może łamać praw fizyki.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z padem. Jest on dość nowy bo kupowany po premierze PRO. Rzadko używany bo jeżdżę w delegację i mam tylko czas pograć 1 weekend na 2 tyg. Wróciłem właśnie z takiej delegacji i zauważyłem że przyciski X i O działają jakby coś się klejacego w środku rozlało. W ogóle nie odbijają i czuć opór przy wciskaniu. Niby wszystko działa ale wkurza. Jest w ogóle sens oddawać takie coś na gwarancję?

Mialem dokladnie to samo. Po okolo tygodniu grania max 3-4h dziennie samo przeszlo.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O 18.03.2017 o 21:20, CePeeN napisał:

Czyli twierdzisz ze ładowarka 2A podaje 2A na wyjściu? Brawo jednak bałbym się wysłać ci kalkulator do naprawy. Teraz będę zgadywać ale zakładam ze pady maja jakiekolwiek zabezpieczenie lub układ sterujący ładowaniem. Praktyka praktyką, ale nie może łamać praw fizyki.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tak, ładowarka 2A może podać do 2A prądu ładowania (czy to cię dziwi? :3_grin:)

Tak, pad ma zabezpieczenie w postaci regulatora prądu ładowania i napięcia który niestety pozwalając na ładowanie prądem większym niż "firmowy" max 1A (a dokładniej 0,9A wg specyfikacji USB 3.0) z płyty głównej konsoli, doprowadza w wielu przypadkach do spalenia układu ładowania pada i nadmiernego grzania się baterii.

Teoretycznie ładując maksymalnym prądem (na jaki pozwala regulator/ogranicznik prądowy w układzie ładowania pada) nie powinno się nic dziać ale napiszę to jeszcze raz - praktyka pokazuje co innego i każdy pad, który wylądował u nas na wymianę ugotowanej/spuchniętej baterii lub spalonego układu ładowania był wg. informacji właścicieli ładowany właśnie ładowarkami zewnętrznymi, które były w stanie podać ponad 1A prądu.

Poczytaj może coś o specyfikacji ładowania przez porty USB na internecie zanim zaczniesz obrażać kogoś publicznie.  

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×