Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A na kablu tez sie nie uruchamia?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio 2 razy w tygodniu trafia do nas pad po takich eksperymentach ;)

Bez diagnostyki na serwisie, jeśli nic faktycznie nie widać złego w montażu, się nie obejdzie. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy taśmy dobrze siedzą i czy piny na taśmie się nie starły. Ja tak miałem, że po kilku wymianach gałek musiałem wymieniać taśmy bo już tak były zdarte od ciągłego wyciągania i wkładania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Serwis Konsol napisał:

Średnio 2 razy w tygodniu trafia do nas pad po takich eksperymentach ;)

Bez diagnostyki na serwisie, jeśli nic faktycznie nie widać złego w montażu, się nie obejdzie. 

 A powiedz mi jak mniej więcej kształtuje się cena naprawy. Zastanawiam się czy opłaca się serwisować.

 

17 minut temu, Patricko napisał:

Sprawdź czy taśmy dobrze siedzą i czy piny na taśmie się nie starły. Ja tak miałem, że po kilku wymianach gałek musiałem wymieniać taśmy bo już tak były zdarte od ciągłego wyciągania i wkładania.

Z taśmami raczej wszystko cacy wygląda na to że pierwszy je odpinałem :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym przypadku, gdy pad nie wygląda/nie jest w stanie jak "ze śmietnika" czyli po prostu zadbany i w dobrym stanie ogólnym to opłaca się go naprawiać bo naprawa kosztuje zawsze dużo mniej niż nowy pad, poza tym  pierwsze serie padów, które są o niebo lepiej wykonane i z lepszych podzespołów (poza problemami wieku dziecięcego czyli słynne, ścierające się grzybki w pierwszych padach - wystarczy je wymienić na nowy typ i mamy wytrzymałego pada). 

 

Najczęstsza usterka padów - zawilgocenie

 

21392816_1688502501182506_1096387045_o.jpg

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie browar sie wylał:)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, problem z lewą gałką.
Trzymana w jednym kierunku (np bieg postaci) co kilka sekund ma mikroprzerwę.
Kierunek na chwilę "puszcza".
Jest to milisekunda.
Ktoś miał podobny przypadek?
Mechaniczne uszkodzenie raczej nie wchodzi w grę.
Jest to równomierne szarpanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, adick007 napisał:

Panowie, problem z lewą gałką.
Trzymana w jednym kierunku (np bieg postaci) co kilka sekund ma mikroprzerwę.
Kierunek na chwilę "puszcza".
Jest to milisekunda.
Ktoś miał podobny przypadek?
Mechaniczne uszkodzenie raczej nie wchodzi w grę.
Jest to równomierne szarpanie.

 

Miałem to samo z milisekundy zrobiło się, że wcale nie można było biec.

Ja oddałem na gwarancję (wymiana na nowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu do testera wszystko będzie widać - w ciemno wymieniać nie ma sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdym przypadku, gdy pad nie wygląda/nie jest w stanie jak "ze śmietnika" czyli po prostu zadbany i w dobrym stanie ogólnym to opłaca się go naprawiać bo naprawa kosztuje zawsze dużo mniej niż nowy pad, poza tym  pierwsze serie padów, które są o niebo lepiej wykonane i z lepszych podzespołów (poza problemami wieku dziecięcego czyli słynne, ścierające się grzybki w pierwszych padach - wystarczy je wymienić na nowy typ i mamy wytrzymałego pada). 
 
Najczęstsza usterka padów - zawilgocenie
 
21392816_1688502501182506_1096387045_o.thumb.jpg.c26395c95a901e5f2fb3faa9b739e6fc.jpg



A jesteś w stanie podać jakieś widełki kwotowe?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Po tym jak starła mi się guma z lewej gałki zamówiłem komplet aluminiowych przycisków oraz analogów. Analogi i przyciski po prawej stronie (kółko, kwadrat itd.) działają świetnie, ale niestety nie obeszło się bez problemów. Po lewej stronie mam problem z krzyżakiem/DPadem. Po skręceniu pada do końca przyciski te reagowały dopiero po bardzo mocnym wciśnięciu, więc poluzowałem trochę śrubkę przy nich co pomogło. Tylko problem polega na tym że pad strasznie skrzypi i jest widoczny luz. Czy ma ktoś pomysły jak temu zaradzić? Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy dzisiaj okazję naprawiać pierwszego pada Razer Raiju po solidnym upadku (klient nerwowo podszedł do pojedynku ;))

Pierwsze co nasuwa mi się na myśl po jego otwarciu to bardzo porządna jakość wykonania/elementów i przemyślany projekt (w porównaniu do np. pada XBONE Elite gdzie środek pada to praktycznie standardowy pad XBONE poza małymi dodatkami i lepszej jakości plastikami).

 

 

20170929_083222.jpg

20170929_083238.jpg

20170929_083348.jpg

20170929_083357.jpg

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko słyszałem wiele złego na temat tych padów. Czułość gałek potrafi szlag trafić, triggery bardzo szybko się wyrabiają, itd. Poważnie myślałem nad jego zakupem, ale tyle złych opinii za pada co kosztuje prawie 800 zł to lekkie przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zastosowane komponenty dziwią mnie złe opinie - są na pewno o niebo lepsze od fabrycznych podzespołów w padach fabrycznych - podejrzewam, że ma tu dużo do powiedzenia styl grania i przyzwyczajenia do starych padów, gdzie należało o wiele mocniej naciskać przyciski - tutaj wystarczy musknięcie i pracują, może to ma znaczenie?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej firmware tego pada. Są nawet filmiki w necie, że przy np. dokładnym celowniku snajperka gałka ma zbyt dużą czułość. Ale nie wiem czy nie było update do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ostatnio odszedłem od różnych forów. Wydaje mi się, że gdzieś tu był poradnik na najczęstsze problemy i ich rozwiązania z DS4 (posiadam dwa v1).

Kupiłem jakiś rok temu, będąc na wyjeździe na Litwie, złotego DS4 v1 od oficjalnego dystrybutora. Nie pamietam czy mam gdzieś paragon, ale ten pad zaczyna mieć problem z lewym analogiem. Tzn nie wyczuwa wychylenia „do przodu”. Jest to bardzo uciążliwy problem który przejawia się najbardziej w grach RPG czy przygodówkach, gdyż kiedy muszę poruszać się postacią, to nie idzie ona do przodu. Czy jest to błachy problem i mogę to naprawić domowymi sposobami, czy muszę go oddawać do naprawy. A jeśli już do naprawy, to gdzie? Zakupiony został zagranicą, paragon chyba gdzieś mam (nie jestem pewien), ale gdzie go mam oddać.

Dzięki za pomoc!

 

Edit. Kolega sprawdził i jednak działa, ale pod silnym naciskiem postać „idzie” do przodu, kiedy powinna „biec”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy, uszkodzona była jedna z gumek z takim czarnym stycznikiem pod analogiem. Gumka się po prostu urwała powodując problem To właśnie ten stycznik odpowiada za ruch. Ja wymieniłem sam, kompatybilny zestaw jest w padzie od ps3 ( nie był mi potrzebny w tym padzie) ale jak oddasz do serwisu to naprawią to bez problemu. Ale zaznaczam że u mnie była taka usterka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz jak, w razie jakby u mnie była podobna usterka, znaleźć części zamienne w internecie? Bo nie chciałbym czekać 3 tygodnie na naprawę tak blachej części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podpowiedzieć jak znaleźć potrzebne części do naprawy takowej wady? Bo, szczerze mówiąc, nie widzi mi się czekać 3 tygodnie na naprawę. Poza tym, nie wiem czy mi przyjmą, bo nie jestem pewien czy mam paragon :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Zapewne po weekendzie będziesz miał odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu usterka najlepiej do usunięcia na serwisie bo jeśli nie masz doświadczenia/narzędzi to zrobić możesz więcej złego i niepotrzebne koszty. Ważne też aby korzystać z oryginalnych części bo chińskie zamienniki po 5 zł z allegro to śmiech na sali jeśli idzie o jakość i trwałość (chyba że chcesz sprzedać pada to obniżasz koszty do minimum)

 

Patricko,

Jeśli takie zjawisko tam występowało to jak najbardziej  firmware - standardowo pad ds4 ma martwą strefę, w której wychylanie gałki nie jest rozpoznawane, tutaj widocznie była zbyt mała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w dwóch padach, wymieniłem gałki, nic nie dało i wyrzuciłem je... a to była tylko gumka? o ja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem to samo w dwóch padach, wymieniłem gałki, nic nie dało i wyrzuciłem je... a to była tylko gumka? o ja...
U mnie była to gumka, możliwe że u Ciebie coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×