Skocz do zawartości
Gość lechiacci

Problemy z obrazem

Rekomendowane odpowiedzi

  Podczas grania na PS3 (40GB) doszło do wyłączenia się konsoli.Przy próbie włączenia pali się zielona lampka i konsola normalnie chodzi,ale nie łączy się z padem ani nie ma obrazu i dźwięku.Próbowałem wyłączyć konsolę,włączyć ponownie przytrzymując dotykowy przycisk I/O konsola włączyła się piknęła raz trzymałem jeszcze chwilkę i wyłączyła się.Sprawdzałem też wszystkie kable i to także nie przyniosło żadnych efektów. :sad:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś dokłądnie czy po usłyszeniu tego piknięcia po włączeniu konsoli, puściłeś od razu przycisk? Jeśli trzymałeś go dalej wcisnięty to przy nowym sofcie konsola powinna się wyłączyć. Jeśli jednak puścisz przycisk to konsola powinna uruchomić ustawienia fabryczne obrazu - jesli tego nie ma to coś poważniejszego się z nią stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

  Podczas grania na PS3 (40GB) doszło do wyłączenia się konsoli.Przy próbie włączenia pali się zielona lampka i konsola normalnie chodzi,ale nie łączy się z padem ani nie ma obrazu i dźwięku.Próbowałem wyłączyć konsolę,włączyć ponownie przytrzymując dotykowy przycisk I/O konsola włączyła się piknęła raz trzymałem jeszcze chwilkę i wyłączyła się.Sprawdzałem też wszystkie kable i to także nie przyniosło żadnych efektów. :sad:  

Chodzi oto że odcięto prąd?

Edytowane przez danio97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie odcięto prądu...Konsola poprostu podczas grania wyłączyła się (nie wiem z jakiego powodu) a kiedy ją włącze przyciskiem dotykowym I/O normalnie się włącza ale nie ma obrazu,dźwięku i łączności z padem (po naciśnięciu przycisku PS na padzie 4 diody migają i po chwili wyłączają się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie odcięto prądu...Konsola poprostu podczas grania wyłączyła się (nie wiem z jakiego powodu) a kiedy ją włącze przyciskiem dotykowym I/O normalnie się włącza ale nie ma obrazu,dźwięku i łączności z padem (po naciśnięciu przycisku PS na padzie 4 diody migają i po chwili wyłączają się).

Pad od PS3 ma taki mały guzik z tyłu spróbuj.Spróbuj zresetować ustawienia obrazu,lub sprawdź na innym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z padem jest wszystko ok bo próbowałem dwoma i nic.TV też jest wporządku.Zresetować ustawienie obrazu też próbowałem i bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raczej trudno tu coś zaradzić , zadzwoń do SCEP lub idz do serwisu :confused:

Edytowane przez danio97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przekopałem trochę forum i FAQ, ale chyba nikt nie miał takiego problemu jak ja. Wczoraj grałem jeszcze normalnie, dziś włączam konsolę (najpierw zasilanie), potem guzikiem frontowym, przełączam TV na HDMI i nic nie ma (brak sygnału). Konsola włącza się normalnie, świeci zielone światełko, nie wydaje dziwnych dźwięków itp. Próbowałem włączyć przytrzymując guzik przez 5s, jednakże po 5s jest jedno piknięcie i nic się nie dzieje (konsola włącza się normalnie). Ktoś ma jakiś pomysł, co jeszcze mogę zrobić we własnym zakresie bez wybebeszania czarnulki? Wersja to FAT 40GB, 2 miesiące gwarancji jeszcze...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na innym kablu HDMI i/lub porcie HDMI w TV? Spróbuj podłączyć konsolę kablem AV razem z resetem ustawień obrazu.

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA miałem kiedyś podobny problem, pomogło wyłączenie konsoli i rozłączenie wszystkich przewodów i ponowne podłączenie kabli (zasilanie + HDMI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mesaja, wielkie dzięki! Ta najprostsza wydawać by się mogło metoda poskutkowała :) Zostało mi 2 miesiące gwarancji i tak się zastanawiam, co będzie jak następnym razem się sypnie na dobre... heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem gdyż włączam konsole to na ekranie nic się nie pokazuje.

Zielona lampka świeci się przez cały czas.Napęd działa, pad też.

Próbowałem resetować ale to nic nie daję, myślę że jakis kabel nie łączy od obrazu w środku konsoli tylko nie wiem który to.

Może ktoś z was też tak miał i udało mu sie to naprawić albo wie które części lub kabelki muszę sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem się lubi spalić gniazdo hdmi, wtedy tylko serwis pomoże. Sprawdź na innym kablu hdmi lub na tym który dostałeś z konsolą. Jeżeli inny kabel hdmi nie da obrazu a orygimalny tak to szukaj pomocy u serwis_konsol. Za każdym razem zrób reset na wszelki wypadek aby wykluczyć ewentualne złe ustawienia w menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,



Piszę ponieważ mam następujący problem. Zacznę od tego, że mam PS3 Slim 320GB(oczywiście soft zaktualizowany) i do tej pory grałem na telewizorze Samsunga 26 cali (kupiony ok. 3 lata temu/ rodzielczość 720p). Nigdy z nim nie było żadnych problemów.
Przyszedł czas na zmianę TV i kupiłem sobie model 3D 32 cale Samsunga (dokładnie to Samsung UE32F6400). Bardzo fajny telewizorek, tyle bajerów i wszyskiego, no i 3D! Ale niestety pojawił się problem :sad: Można rzec, że granie na konsoli stało się więcej niż uciążliwe.
Otóż, występuje tak jakby niewielkie opuźnienie, powiedziałbym, że jest to kwestia pewnie kilku milisekund. Pierwsze uruchomienie PS3, zmiana ustawień na Full HD. I już w menu przy poruszaniu się czułem, że coś chyba jest nie tak. Takie minimalne opuźnienie. Ciężko mi określić czy samego obrazu czy też dźwięku. TO odpaliłem Killzona 3 w 3D i stwierdziłem, że albo w 3D się tak trudno gra albo naprawdę jest coś nie tak. Kolectwo neisamowite. Jakby opuźniony celewnik czy coś. Tego się nei da zaobserwować obglądając jak ktoś gra. Jedynie osoba, która grała w tą grę dobrze może stwierdzić, że coś jest nie halo. Może przez to 3D tak jest sobie pomyślałem.... więc odpalam typową grę na refleks, czyli Guitar Hero. Pierwsza piosenka, poziom Hard (gram ją normalnie na >95%) i zaczynam, a tu zaraz odpadłem. Myśle sobie.... bez jaj. W nic nie mogę trafić... przecież tak szybko wcale te nutki nei lecą... Potem rozkminiłem, że żebym trafiał to muszę tak jakby wcześniej reagować niż powinienem tzn. Nutka jeszcze nie doszła do pola, ale już muszę ją zagarać żeby mi zaliczyło. 
Więc już wiem, że coś jest nei tak z tym opuźnieniem. 

Stąd moja prośba, proszę o pomoc, jakie mogą być przyczyny czegoś takiego. Co zrobić żeby było dobrze i dało się grać? Tak jak na starym TV.

Pozdrawiam,
Tajwan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal na tv tryb gry.

Ewentualnie wylacz wszystkie polepszacze obrazu, dodatkowe hz itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak późno , ale już jestem i odpowiadam . 

 

 

 

mam następujący problem - kupiłem sobie samsunga 
 

 

Wszystko w temacie . Jakbyś zajrzał w odpowiednie miejsce , to byś wiedział , że jest to najgorsza możliwa firma ( w dodatku oszuści i złodzieje ) , i żeby nie kupować tego szmelcu . Mam nadzieję , że pomogłem , czekam na obrońców koreańskiego badziewia . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe. Mam Samsunga i na trybie gry wszystko dobrze działa. Na pewno to włączyłeś?

Twoja sytuacja w przedstawionym pierwszym poście jest u mnie, gdy nie włączę trybu gry... Nawet w menu czuć lekki lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak późno , ale już jestem i odpowiadam . 

 

 

 

Wszystko w temacie . Jakbyś zajrzał w odpowiednie miejsce , to byś wiedział , że jest to najgorsza możliwa firma ( w dodatku oszuści i złodzieje ) , i żeby nie kupować tego szmelcu . Mam nadzieję , że pomogłem , czekam na obrońców koreańskiego badziewia . 

Bez urazy - ale przestań pie***yć. Bronić nikogo nie będę, ale Szajsung jak każda firma ma lepszy i gorszy sprzęt...

 

@tajwan94 kliknij na pilocie przycisk SOURCE, następnie TOOLS i wybierz EDYTUJ NAZWĘ. Wyszukaj i wybierz PC lub GRA. W tym ostatnim musisz jeszcze zmienić w menu TV, w EKRAN -> ROZMIAR EKRANU, na DOPASOWANY DO EKRANU... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chyba już jest dobrze. Trybu gry jako tako nie mam (albo przynajmniej nie znalazłem). Za to jest "Tryb Sport", ale nie wiem czy coś pogama w grach. 

Tak jak poradził @kloose zmieniłem tam nazwę HDMI na GRA oraz dopasowałem ten ROZMIAR EKRANU i chyba to pomogło. Tyle, że np. w GUitar Hero i tak ROZMIAR EKRANY się zmienia sam na 16:9. ALe testowałem też na Black Ops na multi i chyba jest już OK. Jak coś to pobawię się tymi ulepszaczami obrazu.ALe jest to możliwe, że sama zmiana nazwy HDMI na GRA pomogło? :)

@LukaszWro
Kupiłem Samsunga, gdyż nigdy mnie nie zawiódł. Mam w rodzinie chyba z 5 telewizorów i wszystkie są firmy Samsung i NIGDY nie było żadnych problemów. Po za tym jakość obrazu, 3D, wykonanie moim zdaniem są na najwyższym poziomie.

Dzięki za pomoc, ale istnieje możliwość, że jeszcze napiszę.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak późno , ale już jestem i odpowiadam . 

 

 

 

Wszystko w temacie . Jakbyś zajrzał w odpowiednie miejsce , to byś wiedział , że jest to najgorsza możliwa firma ( w dodatku oszuści i złodzieje ) , i żeby nie kupować tego szmelcu . Mam nadzieję , że pomogłem , czekam na obrońców koreańskiego badziewia . 

 

To teraz się zastanawiam jakim fanbojem musisz być i jakiej firmy aby twierdzić, że każdy sprzęt Samsunga to totalne g***o... 

 

Nie wiem jak jest na chwilę obecną ale jeszcze rok temu jak kupowałem TV to we wszelkich niezależnych testach Samsung wypadał lepiej od Sony  :)

Edytowane przez cyricano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Oczywiście, też mam Samsunga i jestem z niego mega zadowolony :) Przed kupnem długo się zastanawiałem, porównywałem, testowałem w sklepach i wiem jedno, że jak będę wymieniał kiedyś TV to tylko na Samsunga :)

 

 

P.S. Jakby co to do LG nic nie mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z konsola otóż odkąd ją kupiłem czasami po godzinie grania zaczynała głośno chodzić, w sumie nie przeszkadzało mi to zbytnio ;), potem zakupiłem większy dysk, po jakimś czasie zaczynała juz głosno chodzic w samym menu, ostatnio to juz wogóle glosno chodzila np. po 15 minutach od wlaczenia. Włączyłem ja wczoraj i wyskoczyl mi komunikat ze dane uszkodzone i czy przywrocic, robilem to z 5 razy, nic nie pomoglo, wykonalem przywracanie systemu i format z poziomu recovery, wszystko bylo ok przez jakas godzine, potem oczywiscie zaczela glosno chodzic i sie zawiesila. Co sie okazalo dysk sie zepsuł, bez dysku jeszcze był obraz. Dzisiaj podłaczylem stary dysk ktory dostalem z konsola i nie ma obrazu, resetowalem ustawienia obrazu, probowalem wejsc do recovery, ciagle czarny ekran. Kabel hdmi dziala po mam komputer podlaczony tym kablem. Swieci sie zielona dioda, niebieska jesli wloze plyte, dioda od wifi dziala, od dysku tez. Serwis? kupno nowej? jakas rada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...po jakimś czasie zaczynała juz głosno chodzic w samym menu, ostatnio to juz wogóle glosno chodzila np. po 15 minutach od wlaczenia..

..należało sie rozebrać i przeczyścić... jak na gwarancji to dać na servis i niech oni by to zrobili..

...Włączyłem ja wczoraj i wyskoczyl mi komunikat ze dane uszkodzone i czy przywrocic, robilem to z 5 razy, nic nie pomoglo, wykonalem przywracanie systemu i format z poziomu recovery, wszystko bylo ok przez jakas godzine, potem oczywiscie zaczela glosno chodzic i sie zawiesila. Co sie okazalo dysk sie zepsuł...

..dysk jeszcze na gwarancji?? Telefon i niech kuriera przysyłają albo jak blisko to sam zawieś im go i do naprawy/wymiany;)

 

Dzisiaj podłaczylem stary dysk ktory dostalem z konsola i nie ma obrazu, resetowalem ustawienia obrazu, probowalem wejsc do recovery, ciagle czarny ekran. Kabel hdmi dziala po mam komputer podlaczony tym kablem. Swieci sie zielona dioda, niebieska jesli wloze plyte, dioda od wifi dziala, od dysku tez. Serwis? kupno nowej? jakas rada?

..masz może ten multi AV?? Może wyjscie hdmi w konsoli poleciało czy po prostu nie chce przez to wypuścić obrazu;o ja bym jeszcze spróbował przez "stary" kabel... Tak się zastanawiam czy gdzieś zwarcie Ci nie poleciało po konponentach... i bez servisu sie nie obędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×