Skocz do zawartości
pablos_83

PlayStation 4 Eye

Rekomendowane odpowiedzi

PlayStation 4 EYE

External Dimension Approx: 186mm x 27mm x 27mm (width x height x depth)

(tentative)

Weight Approx: 183g (tentative)

Video: Video Pixel (Maximum) 1280 x 800 pixel x 2

Video Frame Rate 1280×800 pixel @ 60fps

640×400 pixel @ 120fps

320×192 pixel @ 240fps

Video Format RAW, YUV (uncompressed)

Features: Lens Dual Lenses, F value/F2.0 fixed focus

Capture Range 30cm~∞

Field-of-View 85°

Microphone 4 Channel Microphone Array

Connection Type PS4 dedicated connector (AUX connector)

Cable Length Approx. 2m (tentative)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać:

- logowanie do PSN przez rozpoznawanie twarzy

- w zestawie z konsolą (nie trzeba będzie dokupywać osobno, tak jak przy PS3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby tylko podłączenie było z tyłu konsoli a nie jak teraz, że kabel wisi na przodzie konsoli i by kamerka nie miałą żadnej walącej po oczach diody na froncie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo juz czy bedzie to niezbedne do czegos, czy moze bede mogl od razu zakelic czarna tasma te kamere?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby sie kalibrowac sam tak jak ma to miejsce w Kinect bo czasami ustawienie PS EYE tak zeby podczas gry widzialo caly czas wszystkie dildo graniczy z cudem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ps4 możliwe, że będzie płaska, żeby to gówienko na tym postawić.

Ale kombinujesz ;P

Na ostatnim zdjęciu widać, że kamerka ma jakieś zaczepy i prawdopodobnie przyczepiona jest do TV. Wątpię żeby kamerka miała stać tylko na konsoli i dlatego PS4 miałby być płaski.

Na E3 może zobaczymy jak konsola wygląda lub trochę wcześniej.

Ja tam jestem ciekaw jakie gry wymyślą pod kamerkę z użyciem move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mniam ! Prezentuje się, zaiste pięknie :) Wkońcu poszli po rozum do głowy :P No cóż, uczymy się na błędach :biggrin: Oby zrobili do tego jakieś "małe Move'y" które przyczepia się do ciała i będzie coś jak Kincet ^^

Czekam na filmik pokazujący ją w akcji !! :biggrin:

Edytowane przez szyma45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby sie kalibrowac sam tak jak ma to miejsce w Kinect bo czasami ustawienie PS EYE tak zeby podczas gry widzialo caly czas wszystkie dildo graniczy z cudem!

Kinect ma kąt widzenia 57°, PS3 Eye miał standardowo 56°, a w trybie szerokim 75°.

Nowy PS4 Eye ma aż 85°, więc obejmuje zasięgiem o wiele więcej niż oba te urządzenia poprzedniej generacji i nie trzeba będzie się tak przejmować kalibracją.

Co do samego rozwiązania technologicznego, to głębia ma być analizowana na podstawie stereopary (różnic między prawą i lewą kamerką). Jest to więc algorytm wzorowany na sposobie działania mózgu człowieka i wielu zwierząt.

Z tego co czytałem, to obecnie metoda z Kinecta sprawuje się raczej lepiej w praktyce (jest prostsza w analizie). Kinect co prawda nie przechwytuje prawdziwego obrazu stereoskopowego 3D, jak ludzkie oczy czy PS4 Eye i ma tylko jedną normalna kamerkę, ale zamiast tego ma osobny detektor głębi wykorzystujący podczerwień, a jak można zobaczyć na youtube, da się tym zrobić też całkiem niezłą imitację 3D, niczym ręczna konwersja do 3D filmu 2D.

Na pewno metoda podwójnej kamerki lepiej nadaje się do przechwytywania pozycji markera, niczym w motion capture, a takowym markerem jest kulka z PS Move oraz pas na tyle nowego Dual Shocka. Do tej pory przy PS3 Move programiści mieli trudności z wychwytywaniem przemieszczenia Move'a w głębi (odległość od TV) i analizowali to po zmianie rozmiaru kulki, co nie dawało zbyt dobrych rezultatów. Mając dwie kamerki przemieszczenie można porównać między nimi i znacznie dokładniej ocenić odległość, czego nie dałby detektor głębi z Kinecta. Sony wie co robi :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnic między prawą i lewą kamerką

Zwłaszcza że różnica obrazu z kamer jest praktycznie żadna , jeżeli są w odległości 5 cm od siebie . Cieszy kąt widzenia , choć mógłby być jeszcze nieco większy lub kamery mogłyby być ustawione minimalnie nie boki , z tego co widzę chyba są na wprost .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że różnica obrazu z kamer jest praktycznie żadna , jeżeli są w odległości 5 cm od siebie .

Ludzkie oczy są w tej odległości, a różnice w obrazie wystarczają mózgowi, by generować wrażenie głębi do nawet kilkudziesięciu metrów bez zmian paralaksy.

Mimo, że porównując dwa obrazy organoleptycznie ma się wrażenie, że to praktycznie to samo, to jednak nie jest tak ani dla naszego mózgu, ani dla komputera.

Oczywiście komputerowym algorytmom daleko do algorytmom mózgu, ale nawet

. Przy niewielkich odległościach w domach te 5cm jest wystarczające.

Większym problemem jest prędkość działania. Te lepiej działające algorytmy nie śmigają w real-time, a tu trzeba co najmniej 30 FPS.

A co do Kinect. Nowe przecieki o Kinect 2 mówią o usunięciu silnika i braku kalibracji poprzez kąt ustawienia, a w zamian większy kąt widzenia kamerki.

Edytowane przez Kazioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nowe ps 4 eye bedzie działało na zasadzie Kinecta ,czyli nie bedą wymagane żadne move'y? Są jakieś nowe materiały dotyczące działania tego urządzenia, jakieś przykładowe gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Sony zapowiadało  powstanie nowych kontrolerów move oraz navigation  czy już one będą niepotrzebne ? Ten filmik podany wyżej  już widziałem, jednak zastanawiam się   czy np takego nowego Killzone'a będzie można przejść z pomocą nowego/ starego mova, no i wogóle jak będzie wyglądała rozgrywka  za pomocą nowego ps eye, bo niestety swoją przygodę z move'm zakończyłem  wraz z zobaczeniem napisów końcowych w Daturze, a teraz mój zestaw ruchowy leży i się kurzy dlatego też liczę na lepsze wykorzystanie nowego sprzętu który, nie byłby nastawiony  tylko i wyłącznie na gry casual'owe jak ma to się w Kinekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie nowego Move, to stare będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten move służy tylko jako pretekst by rodzice dzieciarni kupowali, a potem leży i się kurzy. BioShock Infinite na move to porażka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się.

Sam mam move któe kupiłem razem z konsolą i wykorzystuję przy każdej możliwej okazji.

Córka bardzo lubi grać w Eye Pet'y i WonderBook też się nie kurzy.

Jedyne co się kurzy to SharpShooter z któego praktycznie nie korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ile córka ma lat? Nie więcej niż 12 podejrzewam? Takie gry jak WonderBooki to może i frajda ale dla dzieci. Strzelanki, nawet z tym karabinkiem są uciążliwe(wiem bo rozważałem kupno dopóki nie zagrałem u kumpla w Killzone 3 za pomocą move. Odnoszę wrażenie że możność grania w BioShocka, Ghost Recon i Killzona na move to tylko chwyt marketingowy. Po jednej misji ma się dość. Ale dzieci to jak mówię co innego. (choć mój 10 letni brat nie potwierdza tego twierdzenia, grając głównie padem) Move to tylko bajer dla dzieci i na imprezy. Oraz dla rodziców którzy wykładają na konsolę pieniążki. To moje zdanie.

Edytowane przez MisiekMati1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 30 i oba Sport CHamions skończyłem (SC 2 platyna).

W KZ grałem z kumplami na multi długo właśnie z Sharp Shooterem - łapy na początku bolą.

Heavy Rain z Move - zupełnie inna bajka niż z padem.

Detektyw Diggs - dziecko dzieckiem ale sam się tym bawiłem :D

LBP Karting z nakładką do Move - też się ciekawie jeździ.

Córa ma 4 lata. Co prawda najbardziej lubi wyścigi i w LBPK potrafi mnei przegonić, ale z Eye Petami i innymi stworzeniami z "mikrofonem" się chętnie bawi więć zakup był jak dla mnie trafiony. Zwłaszcza że Move i akcesoria do niego zostają do PS4 :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo wydawała się na zdjęciach ogromna. Bardzo dobrze że jest mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jak polowa pierwszego kinekta , bez nogi dlugie ale waskie

tu fotka ktora dzis zrobilem , porównaj do DS4

 

1376599_10200775059366437_8608167_n.jpg

Edytowane przez Chazy_Chaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×