Skocz do zawartości
pablos_83

PlayStation 4 Eye

Rekomendowane odpowiedzi

Kamera kupiona, gre zamowie na dniach wiec wszystko wyjdzie w praniu.

Powiedzcie mi jak to jest z tym "mechanizmem" przy ustawianiu kamery? W konfiguracji Playroom jest napisane zeby ustawic ja prosto, ew. uzyc MECHANIZMU zeby dokonac zmian. Wyglada to jakby kciukiem i palcem wskazujacym przytrzymac jakis przycisk, ktory mialby poruszac ta kamera w gore i w dol. Ale ja tu nic takiego nie widze, chyba ze jest cos o czym nie wiem. Czy moze ten caly "mechanizm" to poprostu sila ludzkich miesni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawa ręka z prawej strony trzyma kamerę, lewa kręci w lewo i prawo jak śrubę - to cały mechanizm.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie myslalem, ale na filmie instruktazowym pokazali to jakby tam byl jakis przycisk, ew. kalibrowal sie sam jak Kinect.

Dzieki SephiroT!

/edit:

Czy to ja nie moge znalezc czy nie ma osobnego tematu o Just Dance 2014 na PS4?

Amazon.co.uk ma bardzo dobra cene, £18.00 + £2.03 wysylka priorytetowa. Moze ktorys z milosnikow wygibasow sie skusi ;)

Edytowane przez s0-Vicky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Kamerka nie ma żadnej stopki czy stojaka. Sprzedawane oddzielnie ;)

Konfiguracja pochylenia nadal manualna jak w PS Eye z PS3 :D

Kamera się ślizga i ponownie ma gruby kabel który trzeba sobie czymś przytrzymać/przytwierdzić bo ruszysz kablem to cała kamerka lata.

Moja akurat stoi na PS4 bo konsola jest na odpowiedniej wysokości ;) ale generalnie ciężko ją gdzieś normalnie ulokować. ...zwłąszcza jak ktośchce na TV postawić to bez podstawki ani rusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja bez problemu postawilem na TV, przykleilem tym kawalkiem tasmy dwustronnej dolaczonej do kamery i przypialem przewod czarnym drucikiem. Calosc sie trzyma elegancko, moge w dalszym ciagu regulowac kat pochylenia i wszystko spelnia wymagania i sugestie, poki co, Playroom :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kamerę, jednak postanowiłem ją zaczepić na telewizorze. Europa nie dostała zaczepu w pudełku, więc wchodzę na portale aukcyjne/strony sklepów online, żeby zobaczyć ile taki uchwyt kosztuje. Najtańszy 50zł zdjęcie nie dostępne, cena innych oscylowała w granicach 75-100zł. Oczywiście cena mnie rozbawiła i nie to że jestem skąpy, ale moim zdaniem cena nieadekwatna do wykonania produktu, zwłaszcza, że zaczepy do PS3 Eye kosztują około 11zł.

Rozwiązanie problemu było tylko jedno: Zrób to sam!

 

Tak więc dzielę się prototypem mojej konstrukcji, której koszt wyniósł 8zł. Materiały wykorzystane do budowy zaczepu: dwa stabilizatory na palce z aluminium z gąbką. Konstrukcja pozwala na obracanie kamerką w celu dopasowania kąta. Gąbka nie pozwala na przesuwanie się kamerki.

 

20140205_103224.jpg

 

20140205_103140.jpg

 

20140205_103150.jpg

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

172871%20-%20animated%20epic_wub_time%20

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne to to nie jest, ale stabilne. Gdybym się przyłożył to mogłoby nabrać przyzwoitego kształtu. Teraz jest czarne to przynajmniej nie bije po oczach ;)

20140205_113739.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowane pisakiem spirytusowym?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

simoninlove.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowane pisakiem spirytusowym?

Ha ha niestety, tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Pana, u mnie kamera nie może stać pod telewizorem, bo jest za wysoko i przy War Thunder nie dostrzega odpowiednio ruchu głową w góra/dół i szaleje skacząc od jednego miejsca do drugiego. Oryginalnych chwytaków od Sony (te które są dobrze wykonane i mało widoczne) nie znalazłem, więc trzeba było kombinować, bo speed link i hama niezbyt designem stały. Ważnym słowem był tutaj prototyp, a kamery nie kupiłem po to żeby się marnowała.

Na chwilę obecną musi wystarczyć, a co najważniejsze WT działa teraz prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko spoko, brawo za praktyczne podejście do sprawy...

 

ale :)

 

nie wiem jak innych ale na przykład mój tok myślowo-czynowy wyglądał by mniej więcej tak:

 

"okej, zrobiłem sobie stojak na kamerkę z gąbki i aluminium. wygląda jak wygląda, ważne że działa i póki co wystarczy. najwyżej jak ktoś mnie odwiedzi to będę się tłumaczył albo pośmieje się z nimi, albo będę to wtedy chował. dobrze że nikt mi nie karze wrzucać fotek mojego dzieła na największym polskim forum o Playstation.. uff."

 

;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, natomiast mój tok myślowy wygląda tak:

"Nie robię tego, żeby było piękne tylko praktyczne. Niekiedy są osoby, które muszą na szybko coś zrobić lub nie mają pieniędzy, może im się przyda. Forum jest przecież też od wymiany pomysłów i przydatnych rozwiązań."

Wstydu tu nie ma, bo nie przyszedłem się chwalić osiągnięciem, a jedynie podsunąć rozwiązanie ewentualnym potrzebującym ;) Tyle w temacie, żeby nie ciągnąć offtopu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to opatentował i masowa produkcja :D Czysty zysk chłopie, czysty zysk!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ta kamerką w końcu nagrywa w dobrej jakości?

Bo nawet na PS3 kamerka nie ewoluowała sprzętowo zbytnio w stosunku do wersji PS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę znaczną różnicę w porównaniu do PS3.

Zerknij na stramingi z Playroom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie te z parami :D sporo szczegółów widać - jest o niebo lepiej :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, szybkie porównanie:
 

PS Eye (PS3):

adb6e290cfb80f1ee38f08da9172b25b.jpg


PS4 na średniej jakości streamu (można ustawić lepszą rozdziałkę wysyłanego obrazu ale one raczej o tym nie wiedziały):


bjheyw.jpg

Edytowane przez SephiroT
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na serio macie ustawioną kamerę na TV? Odpalając Playroom jest napisane, że kamera musi być maks 50cm nad ziemią. I tu pojawia się problem, bo nawet pod TV jest to wysokość conajmniej 1m :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak komuś nie zależy na czasie może sobie tutaj zamówić w granicach 5$ z przesyłką do polski

http://www.aliexpress.com/w/wholesale-PS4-eye.html?SearchText=PS4%2Beye&CatId=0&shipCountry=pl&initiative_id=SB_20140419083252&SortType=price_asc&filterCat=200004541,200002513&groupsort=1

sam często tam kupuje różne rzeczy - tak w cenie do 20$ i jak na razie wszystko doszło - czas oczekiwania ok 30 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na serio macie ustawioną kamerę na TV? Odpalając Playroom jest napisane, że kamera musi być maks 50cm nad ziemią. I tu pojawia się problem, bo nawet pod TV jest to wysokość conajmniej 1m :F

U mnie kamerka nie działała odpowiednio na wysokości stopki od TV, która jest mniej więcej 85 cm nad ziemią. Niżej nie mogę jej postawić, żeby sprawdzić czy działałaby poprawnie. Jednak na wysokości jakichś 150 cm, gdzie spogląda lekko w dół poprawnie odczytuje ruchy głową. Dopiero w takim ustawieniu War Thunder stał się grywalny z opcją head tracking'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×