Skocz do zawartości
ONE

Thief

Rekomendowane odpowiedzi

thief-605x298.jpg

Oficjalnie zapowiedziany na PS4.



Gra od twórców Deus EX: Bunt Ludzkość, więc wiąże z tytułem OGROMNE nadzieję i czekam na pierwszy trailer oraz informacje. Fajnie jakby gra pojawiła się jako launch game dla PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Garrett nie jest wojownikiem, toteż walka z powyżej czterema przeciwnikami może się dla niego źle skończyć.
  • Oponenci są świadomi budowy poziomów, toteż znają miejsca, w których bohater mógłby się ukryć.
  • Jeśli zdradzimy swoją obecność, różne postacie będą szukać Garretta na różne sposoby.

  • Punkt nawigacyjny będzie pokazywał graczom cel misji.
  • Deweloperzy chcą zachęcić gracza do eksploracji odwiedzanych miejsc.
  • Do każdego pomieszczenia będzie prowadzić kilka wejść, podobnie jak z każdej sytuacji będzie można wyjść na kilka sposobów.
  • Tryb "Focus" będzie nieodzowny dla początkujących graczy, zwiększy np. zdolność widzenia Garretta. Po jego uruchomieniu na ekranie zostają wyróżnione elementy, na które możemy się wspiąć oraz takie, które mogą uczynić pomieszczenie ciemniejszym. Zdolność będzie podatna na modyfikacje.
  • Garrett będzie widział odciski palców, co da nam wskazówki co do tego, które skrytki są bardziej warte zaglądnięcia.
  • Będziemy mogli zajrzeć do każdego schowka (szafki, szuflady), wraca także możliwość kradzieży kieszonkowej (w tym przypadku również będziemy mogli skorzystać z trybu "Focus", dzięki czemu doświadczymy m.in. zwolnienia czasu).
  • Pieniądze będziemy mogli wydawać po każdej misji na zapasy i nowe elementy ekwipunku.
  • Poziomy będą obfitować w cenne przedmioty, jednak ich znalezienie nie będzie łatwe. Będziemy mogli je spożytkować na przykład na ozdobienie swojej kryjówki.
  • Twórcy chcą pozwolić nam walczyć, jeśli tylko będziemy mieli na to ochotę.
  • Powraca pałka służąca do ogłuszania przeciwników, łuk (i kilka rodzajów strzał, takich jak choćby ognista czy lodowa). W grze pojawi się także przedmiot przypominający "linkę z hakiem". Co ciekawe, elementy ekwipunku będzie można ulepszać w trakcie rozgrywki.

  • Garrett został zaprojektowany przez Nicolasa Cantina - blizny na jego twarzy to skutek wydarzeń przeszłości, ktore odcisnęły na nim długotrwałe piętno.
  • Eidos robi wszystko, by pozostać wiernym korzeniom serii. Z drugiej strony wiele "magicznych" elementów znanych z poprzednich części cyklu zostanie stonowanych.
  • Twórcy spędzili sporo czasu w fazie planowania, eksperymentowali nawet z nowym bohaterem(!) oraz z perspektywą TPP(!).

http://www.ps3site.pl/masa-informacji-na-temat-nowego-thiefa/144870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gra od twórców Deus EX: Bunt Ludzkość, więc wiąże z tytułem OGROMNE nadzieję i czekam na pierwszy trailer oraz informacje. Fajnie jakby gra pojawiła się jako launch game dla PS4.
Nope. Eidos Montreal to 450 osób, trzy osobne zespoły. Nad Thiefem pracowała kompletnie inna ekipa niż nad Deusem. Thief w produkcji jest już ponad 5 lat. Edytowane przez Musiol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obok mega klimatycznego, ale niewiele pokazującego trailera do "Deep Down" to "Thief" jest dla mnie, póki co, jedyną pozycją na next geny która przełącza mi w mózgu styki z "poczekam z zakupem PS4 aż będzie większa biblioteka gier" na "muszę to mieć!"

Świetnie że zachowali widok FPP - cover system w stylu "Human Revolution" jest świetny, ale w grach bardziej stawiających na strzelanie, w "Thief" chcę pełnej analogowości. Tym którzy martwią się zbytnim podobieństwem settingu do tego z "Dishonored" powiem, że w moim mniemaniu podobieństwa są tylko pozorne - ten sam "typ" gry, czyli skradanka + elementy steampunkowe. Jednakże w grze Arkane mamy doczynienia ze światem na etapie rewolucji przemysłowej, a w Thiefie będziemy najwyraźniej śmigać w "usteampunkowionych" wiekach średnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope. Eidos Montreal to 450 osób, trzy osobne zespoły. Nad Thiefem pracowała kompletnie inna ekipa niż nad Deusem. Thief w produkcji jest już ponad 5 lat.

Najpewniej nowy Deus już się robi, czyli w sumie dobra informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Czy ta gra będzie wydana na ps3 ? Bo podobno xbox360 ją dostanie a nigdzie nie znalazłem informacji, że ps3 także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Czy ta gra będzie wydana na ps3 ? Bo podobno xbox360 ją dostanie a nigdzie nie znalazłem informacji, że ps3 także.

PC, PS4 i Next-box. Bez konsol tej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyśmienite "Dishonored", potem oficjalna zapowiedź nowego "Thief". Taki natłok szczęścia że postanowiłem uczcić to wszystko powrotem do źródła - odkurzyłem boxa z serii eXtra klasyka, którego kupiłem z 5 lat temu i po krótkim riserczu w necie, ściągnięciu odpowiedniej poprawki(żeby wszystko śmigało w wyższej rozdziałce pod Win7) zagrywam się właśnie w pierwszego Thiefa. Ta gra jest FENOMENALNA - a przede wszystkim pokazuje że gdzieś, coś poszło zupełnie nie tak, skoro w gierce z 97 roku, zajmującej 400mb mamy lepsze A.I. niż w 99.9% produkcji z lat 2006 wzwyż... Jeśli ktoś z was nie grał i nie boi się archaicznej oprawy wizualnej to nie ma na co czekać - GRAJCIE bo to po dziś dzień najlepsza skradanka w historii gier(Metal Gear included, o reszcie nawet nie wspominam)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
One of the best parts of my job of late has been watching the multitude of lively discussions and debates unfolding since Thief’s unveiling a few weeks ago. Today, I went to see Game Director Nic Cantin with some common questions that have been popping up from fans.

Hey Nic, tell us: is Thief a 1st or 3rd person game?

1st person!

Are there any 3rd person elements?

Yes, we do have some 3rd person elements – but they’re really kept to a minimum, we don’t have a lot. 3rd person is used to improve your awareness of your surroundings – for example, during vertical navigation. We’re really taking particular care to make sure that we’re not jarring players back-and-forth between cameras.

How would you describe the pace of the game?

We want to give the player a choice about pacing. It’s really up to the player to decide how to use the tools at their disposal to define their own pace.

stealthing/combat ever be the best choice to take?

If you do choose to take that kind of approach you’ll be challenged by both the guards and the environment/level design - people are certainly going to react to your behavior!

Would you say Garrett is a Superhero/Ninja/Action hero?

(laughs) No. Garrett is Garrett. He’s a thief. He’s THE Master Thief.

Does Garrett’s updated look reflect anything specific in gameplay?

Yeah, Garrett is a capable guy and I definitely think that’s reflected in his costume. But if you look at the old Garrett I don’t think we’ve changed him that much. He’s still that same dark guy, but with more elements to reflect his new abilities.

What are the “action moves” that have been discussed in past coverage? How do they work and are you able to fight without using them?

Yes - I think fans will be happy to hear that old school style melee combat is still there like the classic Thief games, and it’s just as challenging. We’ve also added an extra layer on top of that to empower the player, Garrett has the option to use his Focus ability to give him a temporary advantage if players choose – but it comes at a cost.

So you’re saying classic melee combat is still in the game?

Yeah – and the blackjack’s back as well!

Awesome! Thanks Nic!

Czyli jak dla mnie niewielki zimny prysznic - przeskoki do TPP podczas wspinaczki i zapewne nie tylko oraz brak kultowego głosu Garreta czyli Stephena Russela (jak słychać w trailerze)

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety kolejna łycha dziegciu, w beczce miodu którą mogliśmy oglądać na E3. Headshot - 40XP czyli nie dość że w THIEF gratyfikują nas za zabijanie to mamy dokładnie powtórkę z "Human Revolution" gdzie zupełnie niepotrzebnie twórcy mówią nam: "Wolimy jak robisz non-lethal takedowny, są cichsze, lepiej płatne i kosztują tyle samo co lethal więc dalej, rób co uważasz za klimatyczniejsze, ale wiesz, XP piechotą nie chodzi, a dajemy więcej za non-lethal. To jak będzie? Non Lethal? ok!". Do tego od czasu do czasu wymuszone szybkie sekcje "uciekane" obfitujące w(w mniemaniu twórców)"zapierające dech w piersiach" sekcje z walką i QTE. No cóż trzeba się pogodzić z tym że stary Thief już nie wróci i starać się nie obrzydzić sobie tego co dostaniemy.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twórcy powiedzieli, że będzie możliwość przejścia gry bez zabijania więc tak czarno na to nie patrzę.

Muszą w jakiś sposób zainteresować szerszą gawiedź, podejrzewam że sporo graczy nawet nie wie co to za seria i kim jest Garrett.

W ogóle po co wydawać takie osądy, jak ledwo kilka filmików się pojawiło, już w temacie TLoU mieliśmy pokaz niektórych użytkowników, tutaj sobie odpuśćmy. :P

Liczę, że seria się sprzeda i będziemy przynajmniej co 2 lata dostawać nowe (dobre) części. Nie ukrywam, że to jedna z moich ulubionych serii z czasów grania na PC.

Pamiętam,  że z kupnem nowego (na tamte czasy mocnego) komputera, odpaliłem Thief III na max detalach jako pierwszą grę, jaka to była przygoda :)

 

Dobry pomysł z odnowieniem wspomnień, chyba dziś też skoczę do Empiku po grę.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem czy się cieszyć czy nie, tylko wspaniałych gier wychodzi jeszcze na PS3.

Czuję, że po zakupie PS4 może postać nieruszane przez jakiś czas :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem czy się cieszyć czy nie, tylko wspaniałych gier wychodzi jeszcze na PS3.

Czuję, że po zakupie PS4 może postać nieruszane przez jakiś czas :P

Dokładnie, do premiery Destiny, ew. jakichś konkretów na temat "The Order" nawet nie myśle o zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie o fabule Thief w celu przypomnienia (niestety myślałem o zakupie, ale czasu nie znajdę na grę) i naszła mnie myśl.

Czy ktoś się orientuje czy fabularnie nowa odsłona będzie (oprócz głównego bohatera) fabularnie powiązana z poprzednimi częściami.

Dziwnie gdyby nie w końcu Garrett to Garrett i chyba pamieci mu nie wymazało, ale jestem ciekawy jak to developer rozwiąże.

Mam nadzieję, że nie zrezygnuje zupełnie z tego co było kiedyś i jakiś ukłon w stronę fanów serii otrzymamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa gra raczej będzie miała niewiele wspólnego z poprzedniczkami pod kątem fabularnym. Zgadzać ma się świat choć ma w nim być o wiele mniej magii(ale mają być wspominaki o min. burrickach ;) ) Raczej będzie to coś na kształt rebootu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trailer miodny. Uważam, że Thief to gra która trąci ideał, i jak na razie trzymam się tego stwierdzenia stanowczo. Sądze, że gra wejdzie do kanonu tak jak Gothic na PC, czy seria The Elder Scrolls na konsolach. Będzie co wspominać na długie lata. Tymbardziej jeśli powstaną następne części.

Tymczasem Gamescom 2013 przybywaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę się doczekać i nadal bardzo liczę na to, że fabularnie gra będzie dalej powiązana.

Pewnie na premierę nie kupię, bo ta akurat jest chwilę przed premierą Dark Souls 2.

Jednak prędzej czy później gra na mojej półce wyląduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że mnie ten trailer totalnie nie przekonuje - za cholerę mi się ten wątek rewolucji ani nie podoba, ani mi do Thiefa nie pasuje. Nie da sie już zrobić gry nie próbując na siłę wciskać ogranych do bólu motywów? Nie da rady po prostu zagrać cynicznym złodziejem? Nie! musi być walka o wolność i ideały oraz początkowo sceptyczny, ale z czasem przyjmujący te ciepłe hasła do serca, bohater. A co najgorsze jest że to co, jak na razie, pokazali w kwestii gejmpleju, też, delikatnie mówiąc, nie powala.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczości i w jakim FR będzie "śmigać" Thief ? Drugie pytanie - Czy misja "NAPAD NA BANK" dodawana do preorderów dotyczy także polskich sklepów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×