Skocz do zawartości
Palpatine_79

Motocyklicznie

Rekomendowane odpowiedzi

Sorku Daray ale poprzedni temat zszedł na psy (delikatnie mówić) więc zakładam nowy, ale zfocusowany na motocykle głównie.Jak głosi tytuł wątku zima nie chce odpuścić, a my już nie możemy się doczekać wyjazdu na naszych motocyklach.Ja przyznam szczerze, że zeszły sezon był dla mnie debiutem, w tym zaczynam bawić się w bliższą i dalszą turystykę motocyklową. Na ten rok planuje wyjazd na Litwę oraz Niemcy w przyszłym roku Bałkany. A wy jakie macie plany na ten rok? Gdzie planujecie rozpoczęcie sezonu?

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie będziemy mieć czysty temat :D

Ja w tym roku planuję udać się na rozpoczęcie sezonu za tydzień do Zawichostu:

http://www.facebook.com/events/121604954685931/

Marnie wyglądają moje przygotowania, bo motocykl jeszcze niegotowy ale na rozpoczęcie pojadę jakim jest :)

Jako, że jeżdżę sportem to dalszych tras z wiadomych względów nie planuję - na pewno odwiedzę Wilkowyje :D Kusi mnie też pojechać na Dolny Śląsk i do mojej ulubionej nadmorskiej miejscowości (w zasadzie już dzielnicy) Przebrna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wielokrotnie ;)

Na 18 urodziny dostałem świetnie wykonany model Trumpha Speed Triple i za Chiny nie chciał urosnąć. Do dzisiaj stoi na półce.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar zacząć od nauki przeciwskrętu na Grunwaldzkiej ;)

A późniejsze plany(czyt. po opanowaniu przeciwskrętu :P ) to wyjazd do Ostródy(ok 150km) i to pewnie nie jeden.

Może skromnie, ale takie początki :)

Palp, nie napisałeś nic o planach na TT w przyszłym roku. Rozmyśliłeś się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No siemano :) . Wiem że cieszycie się na mój widok :) . Nie chcę wam tu śmiecić , natomiast chciałem powiedzieć , że u mnie taki porządny śnieg to leżał może z tydzień czasu , więc liczę jeszcze na jego powrót i latanie bokami :) , każda krzyżówka i zakręt mój , niestety z tylnym napędem mam tylko to do dyspozycji , http://img805.imageshack.us/img805/9020/dsc0674a.jpg , ale jak jest mega ślisko to daje radę :) . Żeby było sympatycznie i wesoło , to wrzucam szkolonych policyjnych motocyklistów na motocyklach ( nie motorach , wiadomo ) , tak jak w opisie - przewinąć do 0:55 , http://www.sadistic.pl/policjanci-na-motocyklach-vt182592.htm , pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TT planuje bardzo poważnie, ale to na przyszły rok. Niestety nie motocyklem tylko samolotem do Machesteru i z stamtąd promem do wyspę Man. Nie wiem ile dni tam spędzimy 3-4. Póki co to daleka przyszłość, ale jak będzie można zamawiać bilety lotncze to od razu zamawiamy, trzeba rozłożyć koszty.

Motocyklami nie jedziemy głównie ze względu na koszty, samo paliwo w tą i z powrotem wyjdzie kilka tysięcy złotych, a samolot kilkaset ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Pany, n00bowskie pytanie, nie wiem czy już nie zadawałem, ale nie znam odpowiedzi więc..

czy jeśli mam zapięty jakiś bieg, dajmy na to trzeci, to jeśli odpuszczę manetkę to moto będzie zwalniał, ale poniżej pewnych obrotów/prędkości już nie zejdzie? I będzie jechał z(powiedzmy) stałą prędkością?

Tak jak w samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak w samochodzie. Moto będzie zwalniał bo będą spadały obroty, ale zatrzymają się na obrotach minimalnych dla danego biegu i moto będzie się toczyć swoją prędkością, Po co Ci taka wiedza w okresie zimowym? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtowało mnie to pytanie od jakiegoś czasu, a np kiedyś widziałem filmiki na yt jak chłopak stał na jadącym motocyklu bądź przyjmował jakieś dziwne figury.

Zresztą przez brak wiedzy na ten temat nie zaliczyłem pierwszego podejścia na kat B i byłem ciekaw czy w moto jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatrzymają się na obrotach minimalnych dla danego biegu

To dla kazdego biegu sa inne czy chodzilo o predkosc ? Bo sie nie znam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam jak sprawdzić ;) ale te wartości są dość zbliżone dla poszczególnych biegów, w okolicach 1300 obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle te pierwsze jazdy są fatalne. Asfalt śliski, zimny z dużą ilością soli i piasku. Do tego ciężko rozgrzać opony więc przyczepności żadnej. Także na początku trzeba bardzo uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, serio. Najgorszy jest zalegający na jezdni piasek. W zeszłym roku miałem taką sytuację: wracaliśmy z Rewy w 3 os. Jechałem jako drugi, prędkość koło 90-100 km/h. Kolega przede mną omija dużą kupkę z piaskiem, około 3-4 cm wys 50x50 szer i dł. Ja już widzę, że ominąć nie zdołam, brak umiejętności. Szybka kalkulacja w głowie, nie ominę, wiec trzeba przejechać. Zacząłem hamować, przed samym piaskiem hamulce odpuściłem żeby nie doszło do uślizgu i po prostu po niej przejechałem. Mocno mnie zachwiało ale jakoś się udało. Na polskich drogach sporo niespodzianek czeka. Od soli, piachu po dziury asfaltu wielkości koła od motocykla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Moto szkoła za 150zł w Gdańsku(dokładniej na jakimś dawnym lotnisku wojskowym pod Gdańskiem). Może się zapiszę na maj bo na kwiecień na pewno nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. A widać ze Jajcarnia odbędzie się na śniegu ;)

Mam zaplanowany wyjazd na Litwę na koniec maja...wyjdzie mocno ponad 1500 km - mam nadzieję, że do tego czasu będzie już słoneczna, piękna pogoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×