Skocz do zawartości
Palpatine_79

Motocyklicznie

Rekomendowane odpowiedzi

Lol, na kwiecień na Suzuki MotoSzkołę już nie ma miejsc, a na maj tylko dwa :P

No to w tym roku odpuszczam :)

http://www.scigacz.pl/MotoGP,vs,Tourist,Trophy,w,Multikinie,20608.html

:banana: :banana: :banana:

Edytowane przez Darayavahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jprd... Znów spadło z 2 cm śniegu ... Cały dzień sypało, nosz w mordę ! Wczoraj taka piękna pogoda, wymyłem maszynę bo myślałem, że już w końcu ta pogoda nadeszła... Eh masakra. Nie przypominam sobie aby w kwietniu była taka słaba pogoda... Strasznie ubolewam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dobre dwa tygodnie musimy się wstrzymać. Ale co by nie mówić to jazda nawet przy 10 stopniach również do przyjemnych nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego to by można jeździć, bo przy 10 stopniach to tak naprawdę jeżdżąc w skórze nie odczuwamy tego zimna :) Gorsze jest to, że jeszcze nie dość że opona nie klei się w ogóle do asfaltu, to wszędzie pełno piachu na jezdni. Mnie już skręca na jazdę ale jeszcze moto od tygodnia porozbierane stoi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć. Wiosna w pełni, dzisiaj 7 stopni i sucho. W najbliższych dniach będzie 12-15 st. także czas szykować maszynę do sezonu. W weekend montuje stelaż i kufer, wymieniam akumulator, świece, filtr powietrza, filtr oleju i olej. Mam nadzieję, że nie będe musiał wymieniać napędu prze wyprawą na Litwę.

Najbardziej martwią mnie: wszechobecne dziury, mało przyczepny asfalt na którym jest mnóstwo soli i piachu oraz fakt , że kierowcy puszek kompletnie o nas zapomnieli przez ostanie pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałem niezły widok. Stoję na światłach, włączyła się warunkowa strzałka, dwa auta zjechały w prawo a jakiś kretyn w Clio nie spojrzał na światła tylko chyba myślał, że już zielone i heja przez skrzyżowanie. Od razu przyszło mi na myśl, że jakby ktoś jechał motocyklem to zero szans...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A akurat koło mojego bloku jest budowa kolejnego...czyli masa błota na jezdni - gdy będzie cieplej to błoto wyschnie, ale piach zostanie, będzie naprawdę super! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dziś z rana puka ktoś do drzwi. Jakiś sąsiad chciał polatać ale silnik nie zapala po zimie i chciał pożyczyć ładowarkę do aku. Nawet nie wiedziałem że ktoś jeszcze w bloku ma moto, w hali garażowej nie widziałem żadnego innego. Nawet nie wiem skąd wiedział gdzie zapukać bo nr miejsca parkingowego nie jest tożsamy z numerem mieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wczoraj podłączyłem nowy akumulator, wymieniłem olej, filtry, zainstalowałem kufer oraz nowe świece. Bandzior odpalił po zimie praktycznie od razu co w przypadku silnika z GSF nie jest takie oczywiste, gdyż na start po zimie potrzebuje masę prądu i silnego kopa. jutro pierwsza krótka przejażdżka i przegląd. Wczoraj po gdańsku latały setki motocykli, aż mordka się cieszy. Sezon 2013 rozpoczęty z miesięcznym opóźnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam montowałeś świece i filtry?

Powiedzmy ;)

Z pomocą bardziej doświadczonych kolegów. Ale generalnie, jak ktoś ma garaż to przy moto może praktycznie wszystko zrobić sam. Największy kłopot to wymiana filtra powietrza (trzeba ściągnąć bak) ale i tutaj tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ktoś ma garaż to przy moto może praktycznie wszystko zrobić sam.

Palp nie szalej :) Przy moto samemu to sobie możemy wymieniać filtry, świece i płyny, a praktycznie wszystko musi zrobić nam ktoś, kto się dobrze na tym zna :) Nie powiesz mi, że sam sobie np. synchro zrobisz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam montowałeś świece i filtry?

Jakim cudem można nie umieć wymienić świecy w motocyklu? Tak jak jezdził byś autem a nie potrafił go zatankować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to jesteś dobry, wszedł, przeczytał ostatniego posta i się mądrzy.

Gdybyś chciał wiedzieć to nie, jeszcze nawet go nie tankowałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgłębieniu się w temat, wywnioskowałem że dopiero zaczynasz przygodę z motocyklami. To w takim przypadku możesz nie wiedzieć, ale jest to naprawdę prosta czynność, należy tylko z wyczuciem dokręcić, i oczywiście na zimnym silniku. Z wymianą filtra też nie będziesz miał problemów :) peace..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą filtra powietrza jest o tyle problem, że trzeba ściągnąć bak, co dla amatora wcale takie proste nie jest.

Pojeździłem dzisiaj troszkę...banan na twarzy powrócił po pół rocznej przerwie. Byłem przy okazji na przeglądzie. Dzizas, nikt mi nigdy samochodu tak drobiazgowo nie sprawdzał jak dzisiaj moto.

Palp nie szalej :) Przy moto samemu to sobie możemy wymieniać filtry, świece i płyny, a praktycznie wszystko musi zrobić nam ktoś, kto się dobrze na tym zna :) Nie powiesz mi, że sam sobie np. synchro zrobisz :P

Nie synchro nie zrobię, gaźnika też nie ustawie :P

Ale napęd pewnie sam bym wymienił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakim cudem można nie umieć wymienić świecy w motocyklu? Tak jak jezdził byś autem a nie potrafił go zatankować.

Zapraszam do wymiany świecy na drugim cylindrze w CBR F2 bez oryginalnego klucza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×