Skocz do zawartości
zdun

Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem Eschę & Logy. O ile ukończenie Ayeshy zajęło mi 30 godzin, tak Eschy 60, a i tak wszystkiego nie odblokowałem. W Eschy jest dużo więcej rzeczy do zrobienia. Bohaterowie dostają zadania raz na cztery miesiące, które muszą wypełnić. Jest jedno obligatoryjne, które trzeba wypełnić przed upływem 4 miesięcy i kilkanaście nieobowiązkowych. Opłaca się robić wszystkie, bo dostajemy za nie boost do statystyk, kasę czy itemy. Ja robiłem wszystkie, a i tak zwykle zostawało mi kilkadziesiąt dni wolnych do upływu terminu. Dodatkowo pod koniec gry gracz dostaje rok wolnego czasu, w którym można podpakować statystyki czy porobić silne itemy na ostatniego bossa. Jeśli ktoś się martwi o uciekający czas, to w grze jest go wystarczająco dużo. W porównaniu do Ayeshy nie czuć żadnej presji, że się nie wyrobimy.  

 

System walki dopakowano. Jest więcej postaci w drużynie, są jakieś ataki łączone, skille, limity. Ogólnie jest duży progres względem Ayeshy pod tym względem.

 

Postacie występujące w grze są ciekawe i sympatyczne. Klimat wylewa się z ekranu, a ost jest bardzo przyjemny. 

Ten opening oglądałem przy każdym odpaleniu gry hehe. 

 

Co do wad to zawodzi angielski dubbing. Wiele konwersacji między bohaterami to cisza i czytanie tekstu. Na szczęście można odpalić japońskie głosy, w której każda kwestia wypowiadana przez postacie została nagrana. Oprócz tego to projektów przeciwników mogłoby być więcej. 

 

Jak coś to gierkę bardzo polecam. Bawiłem się z nią bardzo dobrze i już zakupiłem Atelier Shallie, które jest ostatnią częścią trylogii Dusk. 

Edytowane przez vann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×