Skocz do zawartości
petanorech

Doom Classic Complete

Rekomendowane odpowiedzi

Doom_ClassicComplete.jpg

Dostępne przez PSN - cena 59,99 zł.

Rozmiar - 110MB

Krótka zachęta (lub nie) do kupna :)

Nie mam pojęcia co mogę napisać tytułem wstępu o grze, o której właściwie powiedziano już wszystko. Kamień milowy swojego gatunku? Dziadek wszystkich FPP? Jedno jest pewne – nie możesz nazywać się fanem pierwszoosobowych strzelanek, pójdę nawet o krok dalej – nie możesz nazywać się fanem gier wideo, jeżeli w jakiś sposób nigdy nie słyszałeś nazwy DOOM.

W skład DOOM Classic Complete wchodzą Ultimate DOOM, DOOM II: Hell on Earth, Final DOOM (TNT Evilution i Plutonia Experiment) oraz DOOM II: Master Levels (Master Levels i No Rest for the Living). Powiem wprost – zestaw ten jest przede wszystkim dla graczy, którzy chcą udać się w nostalgiczną podróż, kiedy zamiast poznawać w podstawówce kolejne funkcje w DOS, zabijało się kolejnych przeciwników w Doom II, czy szukało się przycisku otwierającego drzwi, karty dostępu przez ponad godzinę, zdani tylko na siebie. Starzy gracze na pewno to pamiętają i przede wszystkim do nich skierowany jest ten zestaw.

doom.jpg

No bo co przyciągnie obecną młodzież do Dooma? Grafika w stylu retro – same piksele, odrzuci każdego, kto nie lubuje się w starszych grach. Przestarzały w porównaniu do obecnych FPSów gameplay typu 'znajdź klucz, otwórz drzwi, zabij potwora...' również nie zdobędzie temu zestawowi nowych fanów. Ale czy książkę też oceniacie tylko po okładce?

Pomijając grafikę, DOOM dalej posiada w sobie ten urok i magię, którą przyciągał przed ekrany prawie 20 lat temu. Akcja jest szybka, płynna i prosta – albo zginiesz ty, albo przeciwnicy. Levele są świetnie skonstruowane, nigdy nie wiemy czy coś niewypełznie zza rogu i zabierze nam resztkę energii, są również wypełnione sekretnymi przejściami i pomieszczeniami w których znajdziemy apteczki i broń. Arsenał jest naprawdę pokaźny od pięści po BFG (tak, tak), chociaż i tak całe przedstawienie kradnie słynna, uwielbiana przez graczy dwururka.

Inwestując w ten zestaw zapewniamy sobie tygodnie, albo nawet miesiące (jeżeli wliczyć poziomy trudności) zabawy. Łącznie bowiem zwiedzimy około 150 leveli, a jeżeli znudzi nas gra samemu (o ile to możliwe) zawsze możemy spróbować postrzelać się w trybie multiplayer, chociaż...

...tryb Online zawodzi na całej lini. Możemy grać tylko w trybie dla czterech graczy, ale nie jest to policzek. To co boli najbardziej to częste spadki framerate, przycinanie gry i lagi, co nie powinno się zdarzać, zwłaszcza że standardowy gameplay działa płynnie i bez zarzutu.

650x.jpg

Podsumowując

Jeżeli odrzucasz tą grę tylko i wyłącznie ze względu na oprawę graficzną, to nie zamierzam cię do niej przekonywać. Dla mnie cała seria DOOM jest jak weteran wojenny – broni się swoją osobą. Nie musi pokazywać swoich odznaczeń, wszyscy doskonale wiedzą co zrobił dla całego gatunku.

+ mega grywalność

+ wszystkie części klasycznego DOOMa

+ łatwe trofea

+ klimat

- trochę zawyżona cena

- grafika

- tryb multiplayer

OCENA: 7

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zakup pudełkowego DOOM 3 Bfg, tam też są wszystkie części starych Doomów, a cena to obecnie około 70 zł może nawet mniej. No i mamy tam jeszcze Doom 3, który do dzisiaj jest grą genialną.

Co do klasyków to nie ma co mówić. Kto nie ograł nigdy nie może nazywać siebie prawdziwym graczem. Legenda wszystkiego.

Same klasyki dają w kość, a rozbudowane i pogmatwane mapy tylko dodają smaku.

Polecam również moda na PC "Brutal Doom".

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż może wstyd się przyznać to jako gówniarz kolekcjonowałem gry na PC (nie miałem konsoli). Teraz mam tylko dwie Heroes of Might & Magic I-IV (20 zł za taki geniusz!) oraz właśnie Doom BFG Edition (zakupione 2 tyg temu). Do tych gier mozna wracać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest ten psx-owy Doom sportowany przez Williams Ent. z genialną muzyką? To była moja druga gra na psxa, przelazłem ją na wszystkie możliwe sposoby łącznie z wybiciem wszystkich mobów na wszystkich mapkach na ultra violence bez używania broni i apteczek. Z cyberdemonem boksowałem się ze 2 godziny hehe.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×