Skocz do zawartości
kubaork

Assassin's Creed IV: Black Flag

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj skończone. 

Dotychczas prawie najlepszy AC, postawiłbym zaraz obok dwójki. Właściwie, jakby się uprzeć, dałoby się z tego zrobić osobną grę pomijając wątki assassyńskie. Jak ktoś chce wskoczyć w ten świat, może zacząć od tej części, gdyż poza kilkoma momentami, za bardzo nie łączy się z poprzednikami. Chociaż, oczywiście, znajomość poprzednich odsłon pomaga zrozumieć lepiej niektóre rzeczy. 

Fajna, nie taka oczywista postać głównego bohatera. Ma bardziej przyziemne motywacje niż jego poprzednicy i nie jest czarno-biały. 
Świat wykreowany przepięknie. Klimat prowadzenia pirackiej załogi, śpiewane szanty, zwiedzanie świata / wysp. Pikna sprawa.

 

Assassyńska część gry to jednak mieszane uczucia. Z jednej strony lubiłem wszystkie "likwidacje", zlecenia polegające się na skradaniu i cichej eliminacji. Fajne, dobrze zrealizowane, lepiej niż w poprzednich grach. Z drugiej strony, połowa kampanii i to autentycznie połowa, polega na tym, żeby kogoś śledzić. Albo w ramach dialogu idziemy za kimś przez pół miasta, albo 10 minut za kimś łazimy bo nie można nam zabić celu w początkowej dzielnicy, tylko w dzielnicy wskazanej przez twórców i tyle. Bardzo sztuczne wydłużanie czasu kampanii i bardzo irytujące generalnie. 

Sterowanie wiele się nie zmieniło, no i faktycznie, jak kolega wyżej wspominał, idzie czasami w przypływie chaosu wykonać jakąś niepożądaną akcje. Bolączka całej serii i tego systemu sterowania. 

Warto sprawdzić, nawet jak nie jest się specjalnym fanem serii, "piractwo" zdecydowanie dominuje w tej grze. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, jak oceniacie multiplayer w Black flag? Dużo ludzi w to gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minut temu, SajmonLDZ napisał:

Z ciekawości zapytam, jak oceniacie multiplayer w Black flag? Dużo ludzi w to gra?

Na PS3 platynowałem 1.5 roku temu. Grało sporo osób ale bądźmy szczerzy: multi w AC nie porywa i jest zbędnym dodatkiem. O ile początkowo ludzie jeszcze się starali grać wg zasad, czyli zabójstwa stealth i granie zespołowe, tak już od AC3 grają jak w CoD i popylają po mapie jak z ADHD.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości zapytam, jak oceniacie multiplayer w Black flag? Dużo ludzi w to gra?

Niestety na ps4 serwery są martwe, sprawdzałem nawet dzisiaj bo właśnie przechodzę grę. Trzeba tez raczej zapomnieć o wbijaniu platyny, chyba ze znajdziesz kogoś do pomocy.

Wyryto na telefonie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy pl wersja jest z dubbingowana czy ma tylko napisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 4.07.2016 o 00:14, Senzu napisał:

Niestety na ps4 serwery są martwe, sprawdzałem nawet dzisiaj bo właśnie przechodzę grę. Trzeba tez raczej zapomnieć o wbijaniu platyny, chyba ze znajdziesz kogoś do pomocy.

Wyryto na telefonie

Też tak mam że na PS4 nie można pograć w sieci. Trochę dziwne zagranie przez Ubi. A była jakaś oficjalna informacja że wyłączą serwery ?? Trochę to dziwne bo np. PC podobno działa wszystko. Jak jest z PS3 czy może ktoś sprawdzić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest ktoś chętny wbić 55 lvl na multi to zapraszam psn id: Antek452

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale jakby co to 55 lvl najszybciej wbija się solo w trybie Wataha, chociaż jest to monotonne i cholernie nudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dilerus napisał:

Nie wiem czy wiesz, ale jakby co to 55 lvl najszybciej wbija się solo w trybie Wataha, chociaż jest to monotonne i cholernie nudne...

Nie wiedziałem :22_stuck_out_tongue_winking_eye:dzięki napewno wypróbuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Antek napisał:

Nie wiedziałem :22_stuck_out_tongue_winking_eye:dzięki napewno wypróbuję

 

Zajmie ci to jakieś 15-20h gdy będziesz grał solo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wbiłem ten pucharek, biegałem przez 15 godzin w kółko po Hawanie. Piękne czasy. 

 

Ale bym chętnie przytulił nową grę w takich klimatach. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze pytanko. Otóż do ulepszenia kawki na full potrzebuje jedynie wybudować Elitarny magazyn na wybuchowe beczki, a niestety nie mam pojęcia jak mogę to odblokować. Pomocy !! :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz lokację, w której znajdziesz plan na te beczki.

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magazyn zrobiony, lajba ulepszona, teraz tylko 100% synchronizacji, wszystkie tryby na multi i platyna wita ;)

Edytowane przez Antek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Done :1_grinning:

 

Edytowane przez Antek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wymęczyłem i muszę to napisać.

 

NIENAWIDZĘ STATKÓW. tak samo jak w ACIII.

 

Na lądzie można użyć sprytu i zaciachać wszystkich zwykłym ostrzem, a na morzu trzeba upgradować statek, upgradować bardziej, a nie ma stali to trzeba szukać stali, jeszcze więcej stali , stali i desek. Mam 30 min gry do końca a muszę 2 dni zbierać stal i deski bo nawet nie mam co do misji podchodzić.

 

Ogólnie fajna ale nienawidzę morza w AC i zakończenie takie nijakie. w innych grach z serii to było jakieś wow a tu meh. gra się kończy i lecą napisy

 

A strzałki berserkera to większe cheaty niż godmode w starych gierkach. Puszczasz strzałkę chowasz się i misja sama się przechodzi

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pablos_PRO napisał:

NIENAWIDZĘ STATKÓW. tak samo jak w ACIII.

 

Do platyny spróbuj pokonać statki Legendarne a następnie grinduj multi przez jakieś 20-25h. Wtedy znienawidzisz tą grę bardziej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierzę, widziałem jedną legendę. nawalałem kilka minut już częściowo zupgradowanym statkiem i zabrałem mu z 10% paska, za to sam dostałem 3 salwy i już mnie nie było.

 

Bez całkowitego upgrade-u do legend nawet nie ma co podpływać.  Na pewno godziny zbierania kasy i stali a potem mega ciężka walka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyspie kingston ( jest to tam gdzie nasz kolega okazuje się być kolezankom) sa 2 punkty do synchronizacji jakoś po drugiej stronie wyspy, dzieli je woda a bokiem nie da się przejść bo obszar niedostępny. Wypływam statkiem to od razu wywala mnie na pełne morze. To jest jakoś 3 sekwencja chyba. 

 

Jak się tam do cholery dostać ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Eloszki napisał:

Na wyspie kingston ( jest to tam gdzie nasz kolega okazuje się być kolezankom) sa 2 punkty do synchronizacji jakoś po drugiej stronie wyspy, dzieli je woda a bokiem nie da się przejść bo obszar niedostępny. Wypływam statkiem to od razu wywala mnie na pełne morze. To jest jakoś 3 sekwencja chyba. 

 

Jak się tam do cholery dostać ? 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za filmik natomiast nie do końca o to mi chodziło. Moje pytanie bardziej jest jak się dostać na druga stronę tej mapy aby w ogóle podejść pod 8 i 9 punkt synchronizacji z tego filmiku. O taki mój problem jest . Może za blisko jestem w fabule gry lub coś ?

 

Edyta: gram mnie strollowala już jest Ok :).

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freedom Cry to jakiś dramat, nudny bohater, nudna historia,  nudne misje główne i aktywności poboczne. Jedyną zaletą tej gry jest to że szybko się kończy. Obiektywnie to 4/10, stosunkowo nienajgorsze noty to chyba tylko polityczna poprawność. Nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ale wiesz że jest to jeden z lepszych Asasynów?
Do legend trzeba podejść sposobem.
Każda ma jakiś pattern ataku i zachowania.
Surowce zawsze możesz kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×