Skocz do zawartości
Maty15

FIFA 14

Rekomendowane odpowiedzi

myśle że licencja PZPNu będzie, Lato krzyknął taką cenę za tych kopaczy, że się przestraszyło EA, obecne władze są mądrzejsze i powinni się dogadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licencja na Ekstraklase to nie działka PZPN tylko spółki Ekstraklasa SA, a tam Ci sami obywatele co rok temu rządzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem PZPNu nie ekstraklasy, poza tym PZPN i tak ma chyba decydujący głos w tej sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakimi slowami trzeba ci napisac, ze PZPN nie ma tu nic do gadania, tylko EKSTRAKLASA SA?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reprezentację też Ekstrakalsa ogarnia?

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reprezentacja a Polska Liga to co innego czyli inne władze. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby jak w 12 było można grać w UT brązowymi lub srebrnymi składami żeby był podział że można w sezonach nimi grać nie tylko w pucharach, jedyne rzecz godna uwagi. Bo wszyscy grają złotymi albo niemiecka albo angielska nudaaaaa. A tak to jakieś urozmaicenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reprezentacja a Polska Liga to co innego czyli inne władze. 

Dokładnie to samo napisałem, ale gość wraz pisze o Ekstraklasie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ludzie rozmawiaja o ekstraklasie a ty wyskakujesz  z pzpnem, to czego oczekujesz? Nikt tu w twoich myslach nie czyta, trzeba pisać składniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ludzie rozmawiaja o ekstraklasie a ty wyskakujesz  z pzpnem, to czego oczekujesz? Nikt tu w twoich myslach nie czyta, trzeba pisać składniej

a co trzeba jaśniej napisać? napisałem że licencja PZPN

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym zdjęciu pisali już dawno temu. Dobrze by było żeby była licencja na ekstraklase(ekstraklasa sa) i reprezentacje (pzpn). Swoją drogą to mam spore wątpliwości czy jest sens kupić 14 na obecną generacje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby się STS nie zdziwił jak w polskie wersji językowej będzie na koszulkach... 

Wszystko zależy od EA, ale duże prawdopodobieństwo że będzie. Zrobić żeby było to jest drobnostka dla twórców gry, a prawo jest po stronie STS. Są legalnie działającą firmą na terenie RP, zarejestrowani, płacą podatki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale prawo nie stoi po ich stronie. Dlatego przy wyborze polskiej wersji językowej nie widoczne były reklamy bukamcherskie na koszulkach, a przy angielskiej już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od EA, ale duże prawdopodobieństwo że będzie. Zrobić żeby było to jest drobnostka dla twórców gry, a prawo jest po stronie STS. Są legalnie działającą firmą na terenie RP, zarejestrowani, płacą podatki.

Tak jak pisze SmaleC nic z tego ani sts ani bwin ani warka ani inni bukmacherzy i browary w polskiej wersji nie wystąpią.

Nie ważne tu jest że płacą podatki i są zarejestrowani w przeciwieństwie do łysego czy tam kiełbasy który pożycza na wysoki procent ;)

Włącz sobie 13 i zerknij na koszulki realu jest bwin? Nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze SmaleC nic z tego ani sts ani bwin ani warka ani inni bukmacherzy i browary w polskiej wersji nie wystąpią.

Nie ważne tu jest że płacą podatki i są zarejestrowani w przeciwieństwie do łysego czy tam kiełbasy który pożycza na wysoki procent ;)

Włącz sobie 13 i zerknij na koszulki realu jest bwin? Nie ma. 

a wiesz ze Bet Click był sponsorem Lecha ale musiał sie wycofać przez ustawę antyhazardową? A wiesz że ta sama ustawa zezwala na sponsoring ze strony STS? Czyli jak będzie licencja na ekstraklasę to będzie i STS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ma reklam w 13. A to chore prawo stoi po ich stronie wbrew temu co pisze Smalec. STS działa zgodnie z ustawą antyhazardową, są zarejestrowani na terenie naszego kraju, tu płacą podatki (wyższe niż w rajach podatkowych), a nie na Malcie albo innym raju podatkowym m.in. dlatego mogą się reklamować na koszulkach drużyny klubowej. Ja nie słyszałem żeby mieli problemy z organami ścigania, dlatego że działają zgodnie z postanowieniami ustawy. Więc teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie aby reklamy były, tylko palantom z EA musi się chcieć zrobić grę tak żeby to było odzwierciedlone w grze, pomimo wybrania języka polskiego.

 

Bwin i inne firmy w naszym kraju to szara strefa, dlatego ich reklam nie będzie. Działały by u nas gdyby w końcu ktoś ruszył głową, byłaby kasa dla klubów, a i STS płaciłby więcej niż 2,5 mln dla Lecha, bo miałby konkurencję. Zresztą pewnie inne dyscypliny też dostałby coś z tortu.

Edytowane przez adasiulko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 13 są przecież reklamy, wystarczy wybrać angielską wersję, to jest absurd do kwadratu :thumbsup: Tak jak relacje sportowe z zagranicy wszędzie są reklamy, na F1 to chyba jest i alkohol miejscami, ale wszyscy udają że to "deszcz pada".  :laugh: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ma reklam w 13. A to chore prawo stoi po ich stronie wbrew temu co pisze Smalec. STS działa zgodnie z ustawą antyhazardową, są zarejestrowani na terenie naszego kraju, tu płacą podatki (wyższe niż w rajach podatkowych), a nie na Malcie albo innym raju podatkowym m.in. dlatego mogą się reklamować na koszulkach drużyny klubowej. Ja nie słyszałem żeby mieli problemy z organami ścigania, dlatego że działają zgodnie z postanowieniami ustawy. Więc teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie aby reklamy były, tylko palantom z EA musi się chcieć zrobić grę tak żeby to było odzwierciedlone w grze, pomimo wybrania języka polskiego.

 

Bwin i inne firmy w naszym kraju to szara strefa, dlatego ich reklam nie będzie. Działały by u nas gdyby w końcu ktoś ruszył głową, byłaby kasa dla klubów, a i STS płaciłby więcej niż 2,5 mln dla Lecha, bo miałby konkurencję. Zresztą pewnie inne dyscypliny też dostałby coś z tortu.

Jeszcze raz mówię, że prawo jest przeciw nim, ze względu na jakąś ustawę antyhazardową. Dotyczy to gier. W rzeczywistości mogą być sponsorami i reklamować się na koszulkach, ale w grze już nie. Zabrania się reklamowania i tyle. Mogą płacić podatki, dawać na tacę co niedziele, a i tak prawo jest prawo. Dura lex, sed lex. Reklamy tych bukmacherów są w grze! Nawet w polskich ligach, nie ma ich tylko, gdy wybieramy język polski, bo polska wersja jest przystosowana do polskiego prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz rację, mówi o tym treść art. 29 przedmiotowej ustawy. Przyznaję że zajrzałem do tej ustawy dopiero teraz, wydawało mi się że jak legalnie działasz i płacisz podatki to masz prawo reklamować się poprzez umieszczenie loga firmy w grze, ale osły z Wiejskiej musiały się popisać. Ależ bubel przez który tyle kasy przechodzi naszemu sportowi (tu mam głównie na myśli buków zagranicznych).

 

Ostatnio coś słyszałem, że Boniek też zamierza lobbować aby zmienili ustawę. Oby im się udało. Kasa od buków mogłaby nie tylko pomóc piłce, ale podnieść z kolan kosz i przede wszystkim hokej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×