Skocz do zawartości
pablos_83

Guacamelee!

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kilka razy już przymierzałem się do odpuszczenia sobie dalszej rozgrywki ale siła przyciągania tej gry była mocniejsza :) Jestem po pokonaniu Javiera Jaguara i podążam dalej :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz walcze z Calaca czy jakos tak, ale nie mam czasu zeby przysiasc i go wymeczyc...

Ogolne gra super, dla mnie trudna momentami ale wszystko do przejscia i to lubie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to ma sens ? W końcu gracie dla przyjemności i wyzwania czy dla paru pikseli ? Dla mnie platyna nie jest celem samym w sobie,  jest jakąś motywacją żeby pomęczyć się z grą i wyciśnąć z niej wszystkie soki. Z takim podejściem to kupcie może sobie jakieś konto z kilkudziesięcioma platynami i w ogóle gier nie będzie trzeba przechodzić...

 

Jeszcze bym zrozumiał jakby w tej grze pucharki były nie wiadomo jakie dziwaczne ale tak nie jest. Wszystkie wymagają odrobnę samozaparcia i cierpliwości, ale wiadomo łatwiej iść na skróty i szukać wymówek gdzie się tylko da.

 

OK, oczywiście masz racje, tu była tylko informacja o takowej możliwości - dyskutowanie na temat, kto, jak i po, co gra nie ma sensu na większą skalę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby odblokować poziom hard, musisz najpierw przejść grę na normalu. Polecam splatynować ten tytuł, pucharki dają motywację do pokonania naprawdę ciekawych i dających wyzwanie rzeczy. Trzeba się trochę namęczyć ale satysfakcja spora.

 

Hard można odblokować kombinacją klawiszy w menu, jak za starych dobrych czasów w takich grach.  :dplewo:  :dpprawo:  :dplewo:  :dpprawo:  :square:  :triangle:  :square:  :square:  :select:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Calaca to jakaś pomyłka :D Po kilkunastu porażkach już miałem rzucić grę w cholerę ale zawziąłem się i z fartem na migającym pasku zdrowia ubiłem bestię. Ogólnie przechodzenie gry jeszcze raz na hardzie wybił mi z głowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na hardzie dla mnie był on najprostszym bossem jak dla mnie. Najgorzej mi się grało z tą płonącą twarzą. Natomiast przy pierwszym podejściu najwięcej kłopotu sprawił Javier a na hardzie poszedł gładko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z trofeum Lore Master - Complete All Side Quests? Mianowicie wszystkie questy poboczne mam ukończone a trofeum za wykonanie wszystkich questów pobocznych nie wpadło. Czyżby zglitchowane trofeum? Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem, bo przyznam, że gra wciągnęła mnie porządnie i pewnie będę celował w platynę, ale jeśli będzie więcej takich niespodzianek to pewnie porzucę myśl platynowania tego tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie miałem problemu. Samo wpadło. Natomiast mam problem ze skrzynkami. Wszędzie mam 100% na mapie w obszarach. A nie wpadło. W dwóch miejscach mam powyżej 100% czy jest jakieś trzecie miejsce gdzie tak powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest ten problem gdy w niekórych lokacjach robisz zbieranie skrzynek po tym jak ukończyłeś inne zadania ( orby, zadania poboczne). Nie ma innego sposobu niż sprawdzanie tych lokacji gdzie miałeś jeszcze co innego do wykonania co się wliczało do 100 %. Sam też tak miałem. Powodzenia w szukaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz w których lokacjach jest powyżej 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tych co do 100 % wliczają Ci się inne rzeczy poza skrzynkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Chodzi mi o to ile masz lokacji z ponad 100%. Ja mam dwie. Jeśli ktoś kto ma trofeum za skrzynki ma powyżej 100% w trzech lokacjach to będę wiedział gdzie mam szukać. Nie będę musiał przechodzić wszystkich lokacji od początku tylko udam się do tej jednej. Mógłbyś sprawdzić w ilu lokacjach masz powyżej 100%

Mam 112% w Tule Tree i 114% Sierra Morena. Macie więcej jeszcze niż 100% w innej lokacji?

Edytowane przez dwarfpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite - gra ukończona na normal, wymaksowane wszystko na 100% i więcej, a jeszcze hard nie zaczęty - na liczniku ponad 17 godzin!!! Ta gra jest potężna i stanowi nie lada wyzwanie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to platynka wbita.  :) Gra na hard nie jest taka trudna, Calaca jest banalnie prosty jeśli się zna schemat jego ataków. 

 

Niesamowite - gra ukończona na normal, wymaksowane wszystko na 100% i więcej, a jeszcze hard nie zaczęty - na liczniku ponad 17 godzin!!! Ta gra jest potężna i stanowi nie lada wyzwanie :)

Coś długo ci to zajęło, mi wbicie 100% na normalu zajęło niespełna 9h.  :biggrin:

 

 Mam 112% w Tule Tree i 114% Sierra Morena. Macie więcej jeszcze niż 100% w innej lokacji?

Tylko w Tule Tree i Sierra Morena pojawia się ten bug. W pozostałych lokacjach jest normalnie 100% po znalezieniu wszystkich skrzyń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem pierwszy mur nie do przeskoczenia, może dlatego że gram na vicie. Gałeczki są mniej precyzyjne a idealna precyzja jest na wagę złota

 

X'tabay doprowadza mnie do szału, 3/4 paska zabieram jej bez draśnięcia a potem nie daję rady. 3 muśnięcia i leże

Jakieś rady?

 

Chyba będę musiał pofarmić kasę i trochę się ulepszyć , bo szkoda by mi było nie skończyć gry

Może jakś cios specjalny bo żadnego nie kupowałem?

Na razie wszystko poszło w zdrowie i staminę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej grze tak naprawdę nie ma niczego trudnego. Kilkukrotne powtarzanie bossa to powinien być standard w grach, a tutaj poziom trudności jest świetnie wyważony. Żaden boss nie sprawił mi problemów, trzeba po prostu wyuczyć się ataków na pamięć i podejść do walki kilka razy. Dla mnie to PSNowa gra roku i mega zaskoczenie. Kto nie ogra w Plusie ten pała :P

 

Soundtrack jest zajebisty !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś przetłumaczony poradnik z trofeami do zdobycia ?

Do niedawna był na psvitaforum.pl ale teraz coś strona nie wchodzi. Było to tam mniej więcej to samo co tutaj tylko przetłumaczone http://www.playstationtrophies.org/forum/guacamelee/195041-guacamelee-trophy-guide-roadmap.html. Poczekaj może znowu będzie działąć.

Edytowane przez robotyk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialna gra, wciąga bardzo, jest to moja pierwsza gra takiego typu i jestem szczerze mówiąc oczarowany. Czasami trzeba się pomęczyć trochę ale warto, gra daje dużo satysfakcji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj daje daje, a jak zaczniesz zbierać orby ( no chyba że już to zrobiłeś) to wtedy zobaczysz co to jest prawdziwe wyzwanie:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to wszystko przede mną, nie należę do cierpliwych ale mam nadzieje, że uda się splatynować grę bo jest tego warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna powtarzałem, że gra jest genialna. Kupiłem chwilę po premierze, i mimo, że niedługo potem było w plusie, to zupełnie nie żałuję, bo za 50zł dostałem ponad 20 godzin zabawy.

Polecam też DLC, ten ze strojami dużo nie wnosi, natomiast wyzwania (czy jak to się tam nazywa) to kolejna porcja funu - trochę etapów zręcznościowych + wyzwań na obijanie mord.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi 20 godzin grania ? Z tego co widziałam to Guacamelee ma 48 pucharków w tym platynę. Ściągnęłam sobie, ale jeszcze nie zainstalowałam i po przeczytaniu twojego posta zastanawiam się jakiego paliwa używasz do grania  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Grałem na szybko bo sprzedawałem ps3, dotarłem do ostatniego bossa i w drugiej fazie walki nie dałem rady, chyba miałem za słabo rozwiniętą postać, czy jest możliwość powrotu w miejsca gdzie są poukrywane sekrety by rozwinąć umiejętności i życie bohatera? 

Gra wspaniała, nie jestem wyjadaczem, dała mi kilka razy w kość ale kolejna porażka motywowała mnie do dalszej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czy jest możliwość powrotu w miejsca gdzie są poukrywane sekrety by rozwinąć umiejętności i życie bohatera?

 

 

 

Tak,da się powrócić do wcześniejszych lokacji.Nawet możesz powbijać sporo monet walczyć na okrągło,wystarczy że opuścić daną krainę to się przeciwnicy odradzają. A jak już sobie sporo ubijesz tych monet to możesz powykupywać sobie w sklepiku  ulepszenia.

 

PS.MI platyna wpadła w coś około 9 godzin,oczywiście z glitche'm na Hard :)

Edytowane przez DOMIN@TOR_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×