Skocz do zawartości
Patricko

The Last of Us

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz ;) Co ci szkodzi a możesz wielu osobą ułatwić sprawę

Sory LioneL.

Gralismy tym sposobem tylko raz.

Ogolnie jestem przeciwnikiem takiego "grania na latwizne"

Jakbym napisal o tym, to zaraz wiekszosc zamiast grac "normalnie", tylko by boostowsla.

Ale skoro @m0rph podal link do tego boosta, to ok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory LioneL.

Gralismy tym sposobem tylko raz.

Ogolnie jestem przeciwnikiem takiego "grania na latwizne"

Jakbym napisal o tym, to zaraz wiekszosc zamiast grac "normalnie", tylko by boostowsla.

Ale skoro @m0rph podal link do tego boosta, to ok ... :)

 

Ale ja już jedną frakcją zrobiłem 12 tygodni,chce sobie przyśpieszyć proces 12 tygodni drugą frakcją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bickamil5

Kazdy gra jak chce i traci z gry tyle funu ile sam wybiera, next tajm walnij w spoiler, a czesc zainteresowana samymi trofikami, jeszcze Ci podziekuje :)

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które mają już trofeum za podpakowanie wszystkich broni. czy muszę mieć wszystkie bronie w inventory, kiedy to wpada, czy jak mam ng+ i brakuje mi tylko revolveru, to wpadnie od razu? pytam bo jestem pewien , że mam wszystko na maksa, ale 3 broni nie mam jeszcze fabularnie w inventory. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już jedną frakcją zrobiłem 12 tygodni,chce sobie przyśpieszyć proces 12 tygodni drugą frakcją

A jakim sposobem bostowanie ma to przyspieszyc?

I tak trzeba odbebnic te 12 tygodni.

Bostuja ciecie co sobie statystyki poprawic chca i duperelki odblokowac. :down:

To nie crysis, ze trzeba do jakiegos levla dograc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem prawię gra na survivor, myślałem że będzie męczarnia, a gra się bardzo przyjemnie.

Trofeum za upgrade Joela nie wymaga ulepszenia umiejętności 'Shiv Master' zdziwiłem się gdy trofeum wpadło przed wpakowaniem punktów w ten skill.

Może ktoś o tym wie, ale nie znalazłem nigdzie info i komuś może się przydać.

 

Większość miejsc da się przejść bez wystrzelenia jednego naboju, jeśli już trzeba walczyć to cegłówka jest naszym najlepszym przyjacielem.

Jeśli już musimy strzelać to polecam używać łuk, szczególnie dlatego że można z niego odzyskać strzały.

W miejscu gdzie jest 4 clickerów i bloater (uniwersytet) zabiłem wszystkich clickerów z łuku i nie odzyskałem żadnej strzały.

Następnie zabił mnie bloater i za drugim razem z wszystkich zabitych clickerów odzyskałem strzały, dlatego jak stracimy ich za dużo można zrobić restart i spróbować ponownie.

 

Ostatnia porada to nie tworzyć bomb, zostawiać wszystko na Shiv do otwierania drzwi.

Mołotowy używać tylko na bloaterów i ewentualnie w miejscach gdzie atakuje nas kilkanaście wrogów na raz (końcówka kanałów).

 

Tym sposobem będąc w rozdziale zima mam prawie wszystkie zasoby na full i przynajmniej połowę amunicji w każdej broni.

 

EDIT:

Pytanko, właśnie ukończyłem grę na Survivor+ i zabrakło mi upgrade jednej broni (hunting rifle czyli prawie z początku).

Czy jak zacznę grę na Easy+ to będę miał wszystkie upgrady zachowane czy muszę cisnąć znowu na Survior+?

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, powie mi ktos jakim cudem gdy przeszedlem gre na poziomie wysokim wbilo mi tylko za przejscie na poziomie latwym? jestem wsciekly bo sporo sie natrudzilem nad przejsciem, poswiecilem 18,5h na to. mam w takim razie prosbe, jak zrobic tak zeby zaliczylo mi przejscia na kazdym poziomie? pokasowalem patche, wlaczam gre na nowa gre plus (z autozapisem, kolejnym razem bez autozapisu) przechodze do poziomu 20 lat pozniej (zapisuje recznie), nastepnie wychodze z gry, wybieram rozdzial prolog na poziomie przetrwanie (z autozapisem, kolejnym razem bez autozapisu), czekam jak sarah skonczy rozmawiac przez telefon, ba nawet przechodze przez caly prolog i nic sie nie dzieje :/ pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...), lub jesli brakuje Ci "znajdziek" to mozesz je dozbierac wybierajac poszczegolne rozdzialy.

a co jesli tych znadziek nie ma w miejscach, gdzie powinny byc?

brakuje mi 1 podrecznika i 1 komiksu, a wybieranie poziomow nic mi w tym nie pomaga. znajdzki po prostu sie nie pojawiaja :sad:

gram po patchu.

Edytowane przez Mevek_Marshall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, powie mi ktos jakim cudem gdy przeszedlem gre na poziomie wysokim wbilo mi tylko za przejscie na poziomie latwym? jestem wsciekly bo sporo sie natrudzilem nad przejsciem, poswiecilem 18,5h na to. mam w takim razie prosbe, jak zrobic tak zeby zaliczylo mi przejscia na kazdym poziomie? pokasowalem patche, wlaczam gre na nowa gre plus (z autozapisem, kolejnym razem bez autozapisu) przechodze do poziomu 20 lat pozniej (zapisuje recznie), nastepnie wychodze z gry, wybieram rozdzial prolog na poziomie przetrwanie (z autozapisem, kolejnym razem bez autozapisu), czekam jak sarah skonczy rozmawiac przez telefon, ba nawet przechodze przez caly prolog i nic sie nie dzieje :/ pomocy.

przeczytaj uwaznie co koledzy wczesniej napisali

wybierasz za drugim razem przetrwanie + i naturalnie przechodzisz gre jeszcze raz a nie tylko prolog

u mnie zadzialalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, właśnie ukończyłem grę na Survivor+ i zabrakło mi upgrade jednej broni (hunting rifle czyli prawie z początku).

Czy jak zacznę grę na Easy+ to będę miał wszystkie upgrady zachowane czy muszę cisnąć znowu na Survior+?

 

Ugrade'y Ci zostaną, ale spluwy tak czy siak musisz raz jeszcze zebrać...w tym przypadku Hunting Rifle ;)

Edytowane przez haobao_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie 2 trofików: opcjonalne rozmowy i otwieranie drzwi nożem....

Przeszedłem już 3 razy gre i otworzyłem wszystkie drzwi nożem i każdą z 37 rozmow a i tak nie dostalem trofikow?!?!?!

W statystykach pokazuje mi ze otworzyłem tylko 11 drzwi i 34 rozmowy, coś mi nie chce wskoczyc reszta czy te froea sa zabugowane....

Miał ktoś problem z tymi trofeami?

Bo kurcze nie mam pojecia czemu mi to nie wpada.... Pomoże ktoś?

Dzięki pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że te trofea potrafią się zbugować. Jesteś pewien, że wszystkie rozmowy zaliczyłeś? Na forach ludzie piszą, że mają zaliczone 36/37 konwersacji. Problem może dotyczyć lokacji uniwersytet gdzie na ścianach w trzech miejscach znajdują się namalowane świetliki, wystarczy odpalić interakcję w innym miejscu. Problem też może wystąpić w trakcie polowania w miejscu gdzie razem Davidem odpierasz atak zarażonych ( tam gdzie pojawia się purchlak). Znajdują się tam dwa ciała, jedno leży na ziemi a drugie jest oparte o ścianę, trzeba uruchomić konwersację podchodząc do trupa opartego o ścianę.

 

Tutaj masz filmik gdzie są wszystkie potrzebne konwersacje do tego trofeum, obejrzyj może coś Ci umknęło :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=gk1M3dr7OjM

Edytowane przez cyricano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie 2 trofików: opcjonalne rozmowy i otwieranie drzwi nożem....

Przeszedłem już 3 razy gre i otworzyłem wszystkie drzwi nożem i każdą z 37 rozmow a i tak nie dostalem trofikow?!?!?!

W statystykach pokazuje mi ze otworzyłem tylko 11 drzwi i 34 rozmowy, coś mi nie chce wskoczyc reszta czy te froea sa zabugowane....

Miał ktoś problem z tymi trofeami?

Bo kurcze nie mam pojecia czemu mi to nie wpada.... Pomoże ktoś?

Dzięki pozdr

Bardzo dużo osób miało ten problem, jedyne rozwiązanie na ten moment to przejść jeszcze raz grę na NG+.

Dokładnie sprawdzać wszystkie rozmowy i zapisywać po każdej z nich.

Jeśli zginiesz niedługo później, wczytujesz grę z zapisu bo prawdopodobnie wtedy to się sypie.

Najlepiej na NG+ grać na easy, wtedy szybko pykniesz grę i nie powinieneś zginąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a co do rozdziału z elii, jak nia grasz i jak odpierasz atak zarażonych to na filmiku, który podałeś w linku to ona podchodzi do trupa na podłodze , a nie do opartego do sciany?!

A wiesz moze czemu nie che mi wejsc trofik za otwieranie drzwi nożem... 3 razy rzechodzilem gre i zawsze 13 ich zdołałem otworzyć.... dzieki

 

Po za tym jestem pewien że wszystkie rozmowy zrobiłem i otworzyłem drzwi bo sprawdzałem własnie z filmikami na youtubie,

a orientujecie się czy trzeba rozpoczynać znów ng+ czy wystarczy wybrać rozdziały i przelecieć jeszcze raz te rozmowy?

 

dzieki za info pozdr

Edytowane przez martin102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych wszystkich filmikach tak jest pokazane ale na forach ludzie pisali, że pomaga podejście do drugich zwłok. Tak samo z tym znakami świetlików na uniwersytecie. Możesz spokojnie wybierać rozdziały i szukać konwersacji, sam tak robiłem i wczoraj pucharek wpadł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych wszystkich filmikach tak jest pokazane ale na forach ludzie pisali, że pomaga podejście do drugich zwłok. Tak samo z tym znakami świetlików na uniwersytecie. Możesz spokojnie wybierać rozdziały i szukać konwersacji, sam tak robiłem i wczoraj pucharek wpadł. :)

 A przechodziłeś całe rozdziały czy dochodziłeś do tych rozmów i po nich zapisywałeś i wychodziłeś do menu głównego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że rozpoczniesz konwersacje. Nie musisz nawet do checkpoitna dochodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sobie rozgrywkę multi która notabene bardzo mnie się podoba. Świetna koncepcja. Niemniej jednak chciałbym się wypytać odnośnie przetrwania klanu. Jak wyczytałem jest 5 misji podczas 12 tygodni który sprawiają, że jak ich nie wykonam to stracę 100% populacji klanu. Wyczytałem jeszcze, że najłatwiejsze rodzaje to:

  • Downs - incapacitating enemies
  • Executions - finishing off enemies that are in incapacitated status
  • Marks - aiming with a weapon and marking them in-game with R318x18.png for all your teammates to see
  • Downs with a specific weapon

Każdy ma 3 poziomy trudności, które wybrać do tych 5 misji z ryzykiem utraty 100% populacji? Downs ma 3,6,9 przez 3 mecze co jest chyba bardzo mało, także zostały jeszcze dwie misje do obsadzenia. Dobrze myślę? 

 

http://gamewise.co/games/45504/The-Last-of-Us/Factions/Challenges-Missions

stąd najlepiej wybrać 5 misji tak? 

Edytowane przez stey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grałem to gdy wychodziły zadania gdzie mogłem coś zyskać robiłem bardzo trudne misje lub takie których byłem pewny że nie wykonam.

Jak dostawałem event gdzie zagrożone było 60/100% populacji robiłem misje których byłem pewnie, że je wykonam.

Tym sposobem miałem zawsze bardzo proste zadania do wybory z bardzo małymi progami na zaliczenie.

Na specjalne eventy zostawiałem sobie misje w których czułem się pewnie czyli:

- zabijanie wrogów

- zabijanie przy użyciu danej broni

- leczenie towarzyszy (potrzebujesz specjalny skill do tego)

 

Możesz zawsze wybierać sobie 'Downs', ale za każdym razem ilość potrzebnych fragów będzie większa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o misje -100% populacji to jest prosty sposób, żeby zapobiec ewentualnemu zaczynaniu od nowa całej rozgrywki. Jak widzicie, że Wam nie idzie to naciskacie na padzie przycisk PS i wybieracie opcję "zakończ grę", po ponownym odpaleniu gry wrócicie do momentu sprzed rozpoczęcia rozgrywki, którą opuściliście. Uprzedzam tylko, że działało to jakiś miesiąc temu wiec jak ktoś chce z tego skorzystać to niech sprawdzi w momencie gdy nie trwa event -100% czy ten sposób dalej działa :)

Edytowane przez cyricano
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o trofea za przejście gry - pojawiają się różne zdania - skończyłem grę za pierwszym razem na poziomie wysokim - wpadły mi trofea za "wysoki", "normalny" i łatwy" - co teraz zrobić, żeby najmniej przechodzić - rozumiem, że najpierw muszę przejść na "przetrwanie" - tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dialogi sumują się przy drugim przejściu+ z tymi wcześniej zebranymi w pierwszym przejściu? Gdzieś przeoczyłem trzy, Czy może lepiej zrobić powtórkę rozdziałów? Mniej więcej domyślam się które mogłem opuścić, ale jeśli się sumują to dozbieram za  drugim przejściem

Edytowane przez KrisPora_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dialogi sumują się przy drugim przejściu+ z tymi wcześniej zebranymi w pierwszym przejściu? Gdzieś przeoczyłem trzy, Czy może lepiej zrobić powtórkę rozdziałów? Mniej więcej domyślam się które mogłem opuścić, ale jeśli się sumują to dozbieram za  drugim przejściem

Tak sumują się, ;)

Mam pytanie o trofea za przejście gry - pojawiają się różne zdania - skończyłem grę za pierwszym razem na poziomie wysokim - wpadły mi trofea za "wysoki", "normalny" i łatwy" - co teraz zrobić, żeby najmniej przechodzić - rozumiem, że najpierw muszę przejść na "przetrwanie" - tak?

Przetrwanie i potem przetrwanie +. Ja przeszedłem 4x bez uzywania jakis glitchy. Więcej frajdy z gry.

Jeśli chodzi o misje -100% populacji to jest prosty sposób, żeby zapobiec ewentualnemu zaczynaniu od nowa całej rozgrywki. Jak widzicie, że Wam nie idzie to naciskacie na padzie przycisk PS i wybieracie opcję "zakończ grę", po ponownym odpaleniu gry wrócicie do momentu sprzed rozpoczęcia rozgrywki, którą opuściliście. Uprzedzam tylko, że działało to jakiś miesiąc temu wiec jak ktoś chce z tego skorzystać to niech sprawdzi w momencie gdy nie trwa event -100% czy ten sposób dalej działa :)

Teraz wystarczy się tylko wylogować z PSNu, nie trzeba wychodzić całkiem z gry, bàdź konsoli

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaliczone w dwa przejścia, materiału na rasowanie umiejętności i broni aż nadto, gra naprawdę wybitna, aż żal że się skończyło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×