Skocz do zawartości
Patricko

Daylight

Rekomendowane odpowiedzi

x7IHUuQ.jpg

 

Daylight to przygodowa gra akcji utrzymana w klimatach grozy. Produkcję samodzielnie sfinansowała i wyprodukowała firma Zombie Studios, która znana jest głównie z serii Blacklight.

 

Wcielamy się w kobietę, która pewnego dnia budzi się wewnątrz starego szpitala psychiatrycznego. Miejsce to objęły w posiadanie upiory i zadaniem gracza jest przede wszystkim przetrwanie. Plany architektoniczne budynku są generowane losowo, więc każda nowa gra oznacza świeżą przygodę. Ostatecznym celem rozgrywki jest znalezienie drogi ucieczki z budynku. Zajmuje to około pół godziny, ale losowość otoczenia zachęca do wielokrotnego przechodzenia gry. Tylko w ten sposób poznamy zresztą całą opowieść, gdyż obecne na mapach dokumenty i nagrania również przydzielane są losowo. Daylight oferuje rozbudowaną fabułę, ale gracze muszą włożyć wysiłek w jej odkrywanie, samodzielnie szukając informacji o historii szpitala.

Gra rozgrywana jest z perspektywy pierwszej osoby i brakuje w niej sekwencji walki. Bohaterka jest słaba fizycznie i nie posiada żadnej broni, która mogłaby trwale zranić przeciwników. Zamiast tego gracz musi kryć się przed upiorami, a gdy zostanie wykryty konieczna jest ucieczka. Podczas eksplorowania pomieszczeń i korytarzy naszym największym sprzymierzeńcem jest smartfon, który wykorzystujemy m.in. jako prostą latarkę. Ponadto od czasu do czasu nasz telefon zostanie opętany i zacznie odtwarzać nagrania dawno zmarłych osób. Poza pełnieniem roli latarki, smartfon posiada również kompas i szereg innych pomocnych programów. Wśród nich znajduje się tryb UV, który podświetla nasze ślady stóp, tym samym ułatwiając nawigację. Ponadto bliskość zjaw wywołuje zakłócenia w funkcjonowaniu urządzenia, co służy jako prosty wykrywacz istot nadprzyrodzonych. Od czasu do czasu znajdziemy również flary, które potrafią odstraszyć upiory.

 

Daylight to jeden z pierwszych projektów, które powstały w oparciu o Unreal Engine 4. Wykorzystanie tej technologii zaowocowało wysokim poziomem detali oraz realistycznym systemem dynamicznego oświetlenia, wzmacniającym klimat grozy panujący na mapach.

 

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=21365

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jutro łyknę bo jest to pierwsza gra na UE4 i jestem ciekaw jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, potrafi wystraszyć ale framerate słabiutki, a grafika wcale nie zachwyca. Jakby nie było napisane że to UE4 to bym nie uwierzył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Potwierdzam gra ma tragiczny fps.....Jak mogli coś takiego wypuścić :shok:   Czy ta gra ma trofea ? Bo dostałem jedno ale i tak nie wykazuje mi nic na mojej karcie. Naprawdę dziwna sytuacja.

Edytowane przez wrobellito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wydali jakiś patch, ja kupiłem na premierę i chyba najgorzej wydana kasa na PS4, chodziło jak kupa, a i sama gra jest cieniutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×