Skocz do zawartości
kloose

Deadpool: The Video Game

Rekomendowane odpowiedzi

deadpool.jpg

 

Deadpool: The Video Game to wspólne dzieło studia High Moon oraz koncernu Activision oparte na licencji firmy Marvel Comics. Produkcja jest zarazem pierwszą pełnowymiarową grą z tytułowym bohaterem w roli głównej (wcześniej Deadpool pojawił się jako postać drugoplanowa m.in. w Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds oraz Spider-Man: Shattered Divisions). Za scenariusz Deadpool: The Video Game odpowiada Daniel Way, współautor komiksów takich serii komiksowych jak Wolverine: Origins, Deadpool i Starr the Slayer. Wstępem do fabuły jest uprowadzenie pracowników studia High Moon. Porywaczem okazuje się Deadpool, który od deweloperów żąda stworzenia najlepszej gry o superbohaterach z nim samym w roli głównej.

 

W trakcie zabawy gracze śledzą perypetie herosa, który podejmuje się zabicia Chance'a White'a, skorumpowanego magnata medialnego. Plany krzyżuje mu jednak Mister Sinister, co kosztuje Deadpoola sporo pieniędzy. Najemnik chce się zemścić. Przystaje więc na współpracę z X-Menami i zostaje wysłany na Genoshę, wyspę mutantów, gdzie Sinister zbiera nowe DNA pragnąc wykorzystać je do stworzenia nowej armii. Twórcy postawili sobie za cel, by postać Deadpoola była możliwie wierna komiksowemu pierwowzorowi. Gadatliwy antybohater, którego poczynaniami kieruje gracz, obdarzony więc został sarkastycznym poczuciem humoru, chwiejnym moralnie charakterem i jednocześnie zabójczo skutecznymi umiejętnościami eliminowania przeciwników.

 

Rozgrywka w Deadpool: The Video Game utrzymana jest w stylu dynamicznego hack'n'slasha z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Tytułowy heros wyposażony został w charakterystyczne dla siebie uzbrojenie – parę pistoletów oraz dwie katany, przy czym korzystać może również z innych, napotykanych na swej drodze rodzajów broni (np. młoty). Walka nastawiona jest na umiejętne łączenie pojedynczych ataków w widowiskowe kombinacje.

 

 

 

Produkcja jest już dostępna w sklepach, polskiej wersji językowej - brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna i nienormalna. Szkoda, że jest po angielsku bo niektórych tekstów za bardzo nie kumam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna i pojechana, chociaż nadmiar tych żartów trochę denerwuje - a dopiero druga godzina gry za mną...

Póki co, typowy przeciętniak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecietniak czy nie, ja sie swietnie bawie przy tym tytule :). Duza dawka humoru i w miare przyjemny system walki, let's rip them all into tiny piecies :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak sie skusze... jak naqurwia wolverine'a bezcenne ;)

 

Kupuj kupuj.

 

Nie spoilujcie sobie tylko dupa w troki i do sklepu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 zl to moze nie, bo gra jest w miare krotka i ma male replayability, ale w nizszych pulapach cenowych, dla takiej ilosci beki, warto jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkim fanem Deadpoola nie jestem, ale gierka wygląda klawo(i zdecydowanie ciekawiej gejmplejowo od nieszczęsnych Transformersów) i chętnie się kiedyś zapoznam, ale na pewno nie w cenie okołopremierowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRA jest genialna! Poczucie humoru idelne wbite w moje... gameplay ssie?? who cares ! Tytuł wysmiewa sam siebie/graczy/producentów no totalnie wszytsko i nie robi tego ordynarnie jeno naprawdę z jajem  :) napiszę więcej jak grę przejdę lae po pierwszych 3 godzinach jestem zachwycony (nie grą ale podejściem twórców do tematu :biggrin: )

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deadpool opinia o grze

 

Cóż, chciałem załapać się na wyprzedaż w wybranych sklepach MM czy saturn (ceny  69pln lub 79ln) nie udało się zapłaciłem ciut więcej.

Czy to były dobrze wydane pieniądze. Tak nie żałuje ze ograłem Deadpoola co więcej pewnie wrócę do tego tytułu.

Zacznijmy od minusow.

 

Jak dla mnie gameplay był dość drewniany. Począwszy od pracy kamery która pozostawia wiele do życzenia i czasami nie wiemy skąd oberwaliśmy bo kamera ustawia się tak finezyjnie ze nie widać pola walki ani naszego bohatera. Nie wiem tez czy to może fakt ze nie specjalnie lubię gry opierające się o shashowanie, czy jednak wina twórców – unik i kontra pod jednym przyciskiem? No kto tak zaprojektował. W moim wypadku kontra była bardzo sporadyczna powiedziałbym wręcz przypadkowa, zazwyczaj zamiast kontry robiłem unik. Pozostając przy sterowaniu bardziej podeszło mi to z Batman:AA czy Remember Me niźli to co zaprezentowało High Moon, tutaj najlepsze kombosy uzyskiwałem nie starając się je zrobić a po prostu mashujac przyciski.

Przejdźmy do plusów.

 

Nie jestem fanem komiksów Marvela, moja przygodę z super bohaterami zakończyłem na Supermanie jako nastolatek. I właśnie dlatego Deadpool mi podszedł. To antybohater który,  wszystko ma gdzieś i jak większość samców kocha cycki. To co gra robi genialnie to burzy 4ta ścianę, owszem nie wszędzie i jest ciut nierówno bo czasami gracz chciałby usłyszeć jakiś śmieszny komentarz ale go nie dostaje, ale ogólnie jest dość sporo humoru. Do tego należy dodać robienie sobie jaj z branży. To właśnie przedstawienie historii, komentarze te lepsze i te gorsze (choć cały czas zabawne) są siła tej gry.

 

Z racji iż cyfrak zniknął z dystrybucji – wygasły prawa do licencji, Deadpool będzie stal u mnie na półce.

 

Ocena końcowa: gra prawie dobra (7-/10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deadpool wrocil do dystrybucji niemniej pozbylem sie swojej kopii na PS3 - wczesniej pisalem ze  do gry wroce, ale kogo ja oszukuje mam 60 pozycji na playliscie lacznie na PS3 i PS4.

 

Co do Deadpoola jesli lubisz specyficzny czesto kloaczny humor to moze sie Tobie podobac, niemniej versja na PS4 to port jest w ktorym nic chyba nie poprawiono a tylko podbito rozdzialke. W mojej opinii kupowac tylko jak bedzie jakas mega korzystna cena.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×