Skocz do zawartości
zdun

Podsumowanie powolnego końca generacji...

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsza gre generacji jest RDR. Fabularnie nie pamietam juz czegos tak mocnego.

 

Bez spoilerow, ale kumpel pracujacy w sklepie z grami stwierdzil ze niektorzy brali gre ponownei bo dowiedzieli sie o pewnej rzeczy ktora mozna jeszcze wykonac pod koniec. Ze tak powiem tytulowej ; ) 

 

No i oczywiscie pierwszy Uncharted za ten klimat w stylu Indiany Jonesa.

 

Heavy Rain tez fajnie przetarl szlak, ale nikt nim nie podazyl .. nawet samo QD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusy tej generacji:

  • Bezprzewodowe pady i możliwość odpalenia/wyłączenia konsoli za ich pomocą. Może to i głupie, ale bardzo sobie cenię możliwość grania w najdziwniejszej pozycji, czy wyłączenia konsoli podczas nocnej sesji, bez konieczności wstawania z łóżka.
  • Sejwy w chmurce. Jako osoba, która straciła paręset godzin życia po padnięciu 8MB memorki do psx jestem na tym punkcie przewrażliwiony i robię kopię zapasowe kopi zapasowych.
  • Indie na konsolach. Kolejny powód, żeby nie włączać blaszaka.
  • Kontrolery ruchowe. Takie Okami na PS2 i Okami na Wii to dwie zupełnie inne gry, właśnie dzięki kontrolerowi.
  • DLC. W poprzednich generacjach developer musiał podjąć decyzję, czy gra była na tyle popularna, że będzie mu się opłacało wydać dodatek, po czym musiał on trafić na półki sklepów z ceną powiększoną przez koszty produkcji, transportu, marży hurtowni, sklepów etc. Teraz do każdej praktycznie gry są DLC, które mogę natychmiastowo ściągnąć.
  • Dystrybucja cyfrowa. Nie muszę się martwić o to, że porysowałem, czy zgubiłem płytkę.
  • Ściąganie patchy. Nie muszę się martwić, że gra, którą kupiłem będzie niegrywalna, z powodu bugów.

 

Minusy tej generacji:

  • Online passy, DRMy i inne ograniczenia swobód konsumenckich wymierzone w ludzi kupujących legalny produkt.
  • Brak splitscreena. Gadanie do mikrofonu nie zastąpi 3 innych osób siedzących obok podczas sesji w Mario Kart 64.
  • Kontrolery ruchowe. Nie dość, że Kinekt to jakaś pomyłka, Wiimote bez MotionPlus pozostawia wiele do życzenia, to na dodatek na palcach jednej ręki można policzyć tytuły, w których devsi potrafili je w pełni wykorzystać.
  • DLC. Zbroja dla konia, tryb wielkich głów, day 0 DLC, the way the game is meant to be played, etc.
  • Dystrybucja cyfrowa. Na palcach jednej ręki można policzyć firmy, które zrozumiały ten sposób dystrybucji.
  • Ściąganie patchy. Do wszystkiego. Na każdym kroku. Od momentu, w którym wyjąłem PS3 z pudełka, do pierwszego odpalenia gry minęła ponad godzina.

 

Rzeczy, które zostały wymienione jako minusy tej generacji, a z którymi zupełnie się nie zgadzam:

  • Długie loadingi. Że co proszę? W większości gier ekran ładowania widzimy tylko raz, a potem możemy swobodnie przemieszczać się po planszy. Największą wadą PSXa dla mnie było właśnie nieustanne doczytywanie się czegoś, szczególnie w porównaniu do N64. Otwierasz inventory? Doczytywanie się. Otwiearsz menu? Doczytywanie się. Wchodzisz do pomieszczenia? Doczytywanie się.
  • Filmowość/casualowatość gier. Że co proszę? Tak, sporą część najlepiej sprzedających się gier na PS360 można zaliczyć do tej kategorii, ale po pierwsze filmowości nie uważam za coś złego, a po drugie spokojnie można odszukac tytuły, które są tego pozbawione. Na tym polu szczególnie bryluje Wii, które w polsce było strasznie niedocenione (czemu się nie dziwię, bo Nintendo Polska nie istnieje, a rynek gier na Wii to śmiech na sali).
  • Wpychanie wszędzie multiplayera. Że co proszę? Komuś się chyba pomyliły generacje. Pierwszą "internetową" konsolą był Dreamcast, pierwsze MMORPG na konsole ukazało się mniej więcej w tym okresie co PS2, a sam PS2 posiadał modem i multum gier z multiplayerem. To, że w Polsce mało kto z tego korzystał, to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że do premiery next gena zostały nam 3 dni chciałbym podzielić się z wami moją paro letnia przygodą z tą konsolą (lekko nadmieniając na temt x360/wii).

 

Samą konsolę zakupiłem niedługo* (pewna 4 część przygód Solidnego Węża od konami) po premierze dla jednej jedynej gry która do dzis pozostała moim numero uno tej generacji.. Tak więc kupując bundla z konsolą i grami: mgs4 + sc4 + heavenly sword + uncharted: nie wiedziałem co mnie czeka... Pierwsze co to skok graficzny względem poprzedniej generacji - WOW jak ten sneju wygląda! "jestem w niebie", "nic mi nie jest więcej do szczęścia potrzebne" - no dostałem przysłowiowo w ryja tym tytułem do tego stopnia że przez prawie 4 miesiace nie grałem w nic innego ;). Mniejsza z tytułami generacji bo nie o tym mowa :)

 

W przeciągu paru miesięcy po tym "incydencie" zauważyłem że mój ulubiony gatunek (jrpg) został olany chwilowo (ale o tym wiecęj w podsumowaniu). W trakcie pierwszych paru lat udało mi się ograć 100% interesujacych mnie tytułów (liczmy w 10kach a potem w setkach) i gdzieś w między czasie kupiłem "płaski" telewizor. ALE czad 42 cale firmy LG kupiony za 5000 (bez rat, zbierałem parę miesięcy - szkoda że 2 lata potem podobne modele to koszt około 2x mniejszy  :sad: ), ta rozdzielczość/ te kolory/ te gry wyglądają 1000x lepiej! Wtedy po raz pierwszy poczułem prawdziwy skok jakościowy gier (około początek roku 2009)  i stwierdziłem że generacja graficznie prezentuje sie idealnie... Przez pierwsze 2 lata obcowania z konsolą zapomniałem o jednej zasadniczej rzeczy - że mogę ją do sieci podłączyć... Zainteresowanie tym wzrosło gdyż w extremie przeczytałem w tym czasie że ma miejsce premiera bardzo dobrze zapowiadających sie 2 cyfrowych tytułów (TRINE oraz flower) i stwiedziłem że czas podpiąć się  do sieci... kabelek do modemu i upc 20mb/s smigało jak marzenie (w tamtych latach było to naprawdę dobre łącze przecież), kupiłem pare tytułów - zapragnąłem więcej i tak oto zakochałem się w indykach i grach stricte cyfrowych które dla mnie często były lepsze od wielkich tytułów z 100000 mln. kampanią reklamową. 

 

Kolejną osobistą rewolucją która miała miejsce w moim zamkniętym świecie konsolowego nerda była premiera uncharted 2 i zachęcenie mnie do trybu multiplayer przez kolegę - była to moja pierwsza styczność z tego typu rozrywką... CZAD! komuś z drugiej strony mogłem ryja odstrzelić - naprawdę czad... Z czasem tryb zaczął mnie nudzić i raczej nie gram w multiplayera chyba że ze stała ekipą w jakieś coopy i bijatyki (pozdro forumowicze którzy wiedzą do kogo te słowa ;) ).... WŁAŚNIE bijatyki...

 

Konsola sony ps3 przez swój tryb multi oraz bijatyki online zrewolucjonizował dla mnie całkowicie gatunek.. Już nie trzeba się ustawiać po kawiarenkach czy forach aby komuś włoić teraz do tego wystarczy internet  ;) Zresztą w dniu premiery tytułu street fighter 4/ ss4/ ssf4arcade - itp :P spędziłem chyba rekordową ilosć godzin przy "jednym" tytule a ilość ta przekroczyła 2000 godzin  :ohmy: NIE WIEDZIAŁEM że mam tyle samozaparcia w sobie które skończyło sie kupnem arcade sticka za pare set złotych i wiecznymi kłutniami z żoną "znowu w to uwstecznione gówno grasz??" ...  Ale jakoś 2 lata temu boom na bijatyki mi minął (nie do końca - owszem nie mam na liczniku 1000cy godzi a jedynie 10ki w takowe)... Stąd smiem delikatnie stwiedzić że była to najlepsza bijatykowa generacja ever...

 

Cieszą powroty lekko zapomnianych przez sony platformerów z prawdziwego zdarzenia i nie mam na mysli debilnego pół platformera lbp nie wliczam tylko te z krwi i kości czyli raymany nowe oraz trine itp które też głównej mierze odzyły przez cyfrowe edycje, chociaz i tak dla prawdziwego fana platformerów niezbedne jest wii wo domu które za ten  - kolejny wielki plus (ode mnie) w tej dobrej ale nie idealnej generacji...  

 

w ROKU 2010 nastała chwila grozy - włam na konto i cała ta śmieszna sytuacja odnośnie zablokowanego psn który uważam za jedno z największych podknięć sony na current genach, druga jest zmiana sklepiku psn na totalnie zamulające dno   :sad: gdzie zanim cokolwiek znajde tylko się irytuje i mam ochotę wypierdzielic pada z konsolą przez okno... 

 

Kolejna sprawą sa świetne nowe ip i wielki pstryczek w nos dla ludzi którzy uważają że jest to generacja odgrzewanych kotletów... bioshocki/borderlandsy/dragons age/ unchartedy/ TlOU/ ni no kuni/ dragons crown/ catherine/ gry sudy 51 - mógłbym tak wymieniać do jutra... Są to tytuły z najwyższych półek które bawiły jak mało co... Owszem jest to również generacja hd editionów ale czy to źle że można zagrac w swoje ulubione gry w ładniejszej oprawie itp?? Dla mnie jest to spory plus i powrót do zajebistych wspomnień z okami/soulcalliburem2/zoe/mgs czy silent hill hd na czele...

 

Nie rozumiem graczy (ale staram się szanować) którzy za wszelka cenę grają dla pucharków posługując się milionami solucji na yt czy innych stronach www zamiast czerpać swą radość z gry ale cóż każdy gra jak chce... Ja sie tak nie bawiłem z grami więc nie przeszkadza mi to  ;) a niech inni robia jak chcą, chociaż "wbiłem platynke i olewam grę" wydaje mi się śmieszne ;).

 

Playstation plus... Cóż moge napisać - największa petarda sony i za grosze dostęp do wielu gier...

 

Nie podoba mi się ilosc bezmyslnych fps/tps i innych "-ps" na rynku i wielkie reklamy wielkich marek które są powszechnie reklamowane i sprzedawane w wielu milionach egzemplarzy, które to najczęściej są odgrzewanymi kotletami do kwadratu...

 

Nie podoba mi sie olanie jrpg na current genach ale cóż jest to bardzo subiektywne i zostaje mi zaakceptować w/w stan...

 

 

 

Podsumowując i dodajac troszkę liczb...

 

miałem 3 konsole sony z czego jedna tylko sie zepsuła.

 

Grałem łącznie na konsoli sony w 420 gier (oba moje konta psn podliczajac po ilosci w "trofikach") z czego około 260 ukończyłem

 (przed next genem zostawiłem sobie top 40 gier w pudle reszte sprzedając więc wynik tytułów mi bardzo podobających się jest naprawdę spory - a nie wspomnę o łącznie 280 pełnych wersjach gier z psn gdzie też znajdują sie gry pudełkowe...)

 

ciekawostka:

na x360 grałem w 40 gier/ z czego skończyłem 30 (zostawiłem w półce 10 must haveów)

natomiast na wii w 60 z czego skńczyłem około 40 (zostawiłem na półce 15 must haveów)

 

Wspominac będę bardzo miło mijającą generację i mógłbym tak pisac godzinami (ten post będę updateował z czasem :P ), w każdym razie - 

 

Życzę wam i sobie nastepnej generacji na równym poziomie lub jeszcze lepszej z wieloma wspomnieniami na najwyzszym poziomie. 

Chciałbym również podziękować: górze ps3site za fajne miejsce w sieci (chociaż wiem że różnie jest między nami ;) )/ ekipie psx extreme za kolejne lata świetnej prasy i mojej ekipie z psn za niezapomniane chwile w sieci  ;)

Edytowane przez zdun
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super śmieszny gif cwir, na pewno dostaniesz za niego milion lajków :thumbsup:.

 

Generalnie zgadzam się ze zdunem. Siódma generacja dała (i wciąż daje) mi mnóstwo zabawy - wcale nie mniej niż na czasów PSX czy PS2 ;) Dłuższy post skrobnę kiedy faktycznie będę rozstawał się z PS3.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuższy post skrobnę kiedy faktycznie będę rozstawał się z PS3.

 

najlepiej razem ze zdunem skrobnijcie i wydajcie w kilku tomach... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć mam PS3 od niedawna, to myślę, że mogę się wypowiedzieć co mnie ruszyło tak na gorąco w tej generacji odnośnie zmian w stosunku do poprzedniej. Oczywiście, dla mnie to koniec generacji PS3 absolutnie nie jest, bo mam zamiar ograć jeszcze sporo tytułów, a na PS4 przesiąść się dopiero, gdy jej cena mi na to pozwoli.

Plusy:
- skok w HD
- upowszechnienie gry sieciowej
- system trofeów (w sensie zamysłu - pokazują możliwości gry, których bez nich być może nie chciało by się odkryć)
- większa ilość gier w wersji PL
- profilowane save na konsoli dla każdego użytkownika
- czytnik blu-ray, pozwalający upchnąć na płycie więcej zawartości
- dwa tytuły, dla których kupiłem konsolę: GTA V (już zaliczone) i The Last Of Us (jeszcze nie)
- duża biblioteka innych ciekawych gier
- ściąganie dem gier z Internetu (sam fakt)

Minusy:
- część trofeów skrajnie głupia, męcząca i frustrująca (wystarczy takie 1-2 na grę i już się odechciewa myśleć o platynie)
- DLC (sama istota płatnych dodatków mi nie odpowiada, a już te wycięte z gry to skandal i kpina z ludzi)
- chore ceny gier w PSStore (zarówno to, że są dużo wyższe jak pudełkowe, jak i to, że bardzo wolno spadają w stosunku do cen rynkowych)
- niezoptymalizowane i klatkujące gry (skandal na konsoli)
- dociąganie patchów do gier (ktoś powie, że to pozytyw iż twórcy łatają gry, ale mnie się wydaje, że dzięki tej możliwości mniej poważnie podchodzą do testów i dopracowania produktu przed wydaniem)
- niemożność ściągania dem gier poza konsolą (bez sensu, by stała włączona, skoro to samo można by zrobić na PC w czasie innych zajęć)
- skoro już powsadzali do konsol HDD, to brak możliwości pełnej instalacji każdej gry na dysku (oszczędzanie lasera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak czytam ten temat i boję się że zle zrobiłem kupując ps3 -.- ale komp mi sie juz totalnie znudził i musiałem coś zmienic :P

Czy gry na tą konsolę będą jeszcze wychodzić przez najbliższe kilka lat?? i czy będzie darmowe multi ?? czy nagle się urwie i lipa....

Proszę o odp na priv :) będę dozgonnie wdzięczny jeśli ktoś ma rzetelne odpowiedzi na moje obawy i się nimi ze mną podzili :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak czytam ten temat i boję się że zle zrobiłem kupując ps3 -.- ale komp mi sie juz totalnie znudził i musiałem coś zmienic :P

Czy gry na tą konsolę będą jeszcze wychodzić przez najbliższe kilka lat?? i czy będzie darmowe multi ?? czy nagle się urwie i lipa....

Proszę o odp na priv :) będę dozgonnie wdzięczny jeśli ktoś ma rzetelne odpowiedzi na moje obawy i się nimi ze mną podzili :)

Koniec generacji PS3 nie odbieraj jako brak możliwości grania czy to offline czy to online. Masz chłopie tyle fantastycznych gier do poznania, że w życiu tego nie ogarniesz. Koniec generacji PS3 jest dla nowych gier wychodzących w najbliższym czasie. Ta konsola po prostu nie udzwignie nowych produkcji a jeśli nawet to kosztem grafiki, więc i tak bubel i tak bubel.

Ta konsola będzie nadal wspierana i będą na nie wychodzić gry tak jak w przypadku PS2 po pojawieniu się PS3, więc o to się nie martw, ale czy będziesz zachwycony nowymi produkcjami na ta konsole ?  Sam ocenisz.

Bierz się za klasyki takie jak God of War, Final Fantasy, Metal Gear Solid i wiele innych. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak beda wychodzic same sportowe i gry dla dzieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak beda wychodzic same sportowe i gry dla dzieci :)

Informacje wyssane z palca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje wyssane z palca :)

Tak, to sobie zobacz co wychodzilo przez ostatnie lata na ps2 same sportowe i gry dla dzieci, a ostatnia gra na ps2 byla fifa 14. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przez ostatnie lata" a nie przez całe 8 lat od kiedy istnieje PS3 to jest różnica. Wiadomą sprawą jest, że nie będzie wychodzić wszystko to co na PS4, bo już teraz niektóre tytuły są tworzone tylko na nextgeny, ale nie pisz głupot, że już same sportowe i gry dla dzieci będą wychodzić.  Za jakiś czas tak, ale na pewno nie "dziś" ;)

Zreszta tak jak napisałem. Jestem za tym, żeby już nowości na PS3 nie wychodziły jeśli mają to być buble okrojone, żeby tylko ps3 to pociągnęło.

Pozdrawiam:)

Edytowane przez Grassek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa na PS3 będzie wychodzić pewnie do edycji 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×