Skocz do zawartości
zdun

The Last of US - czyli udało mi się skończyć :D

Rekomendowane odpowiedzi

Masz tam mały błąd. Napisałeś, że bohater to Noel, a ma na imie Joel.

Dobra, masz tego plusa, za to, że się napracowałeś z tym tekstem. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, must have :)

Widzę, że gra błyskawicznie tanieje na Allegro, a że mam teraz inne, ważniejsze wydatki niż gry to kupię sobie grę razem z GTA V. Lubię gry w których nie tylko zręczne palce i umiejętność celowania PR Analogiem się liczy. Po ograniu dema wiedziałem, że będzie ok. Kilka filmików z rozgrywki to potwierdziło. Fabułę i całą resztę ocenie po ograniu, bo dubbing w semie był jakiś "dziwny", ale ten z Uncharted też mi specjalnie nie przypasował. Prawdopodobnie dlatego, że Nolan North jest nie do pobicia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ale to absoultnie żaden skurczygnat który myślał że mam grę za crapa nie komentuje?? ;) może i nie goty for me ale kawał porządnej giery ! :biggrin: Starałem sie pisac obiektywnie wzglednie bez niepotrzebnych różowych okularów mówiącach "AAAAAAAAAAAAA 21/10  ;) " i jakoś komentów w stylu "gra idealna, nie znasz się" nie widzę ...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem, i zrobię to raz jeszcze (bo tak wypada) że muszę odszczekać swój wielki Hype na tą grę :)

 

Generalnie, moja ocena to 8/10 :) - do 10/10 daleka droga :)

Nawet mój ukochany RDR ma 9/10 :biggrin:

Edytowane przez lennox
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu komentować. W miarę obiektywnie zrecenzowałeś.Ja fabułę oceniam wyżej, zwłaszcza w świetle ostatnio wychodzących tytułów: nieszczęsnego Tomb Raidera, Far Cry3 :P Na tym tle The Last of Us błyszczy i dla mnie Naughty Dog poszli w dobrym kierunku. Wiadomo, że nie jest to tak wybitny scenariusz jak w Silent Hill2, ale cieszy mnie odejście od hura optymistycznej strzelanko-przygody (Uncharted). Trochę boli liniowość, ale taka już konwencja tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również fabułę oceniam bardzo wysoko, prosta historia o zwykłych ludziach, coś przekombinowanego zepsułoby klimat tej gry.

Brak przesadnej ilości przerywników również dobrze wpływa na klimat, mamy jasno wyznaczony cel i do niego dążymy, akurat tu nie było potrzeby wstawiać co 5 minut 20 minutowych scenek (syndrom jrpg).

 

Rzecz która mnie najbardziej drażniła to AI i ilość przeciwników, liczę że w erze PS4 te elementy ulegną poprawie.

Czasami zastanawiałem się czy Joel nie ma pod tą flanelową koszulą stroju supermana :)

W niektórych lokacjach główny bohater trupy kładzie z częstotliwością Johna Rambo.

Wołałbym mniej przeciwników, ale za to żeby ubicie grupki wrogów było na prawdę wymagającą i czasochłonną sprawą.

Mówię o ludziach, zarażeni akurat zachowują się świetnie i tutaj bym nic nie zmieniał.

 

Oceny są indywidualną sprawą każdego gracza dlatego tylko powiem, że gra ląduje do mojego TOP5 tej generacji, takie proste historie lubię najbardziej i to właśnie fabuła sprawiła mi największą frajdę.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nawidze gier o zombiee, zainfekowanych itp, ale chyba się skusze. Oczywiście jak cena spadnie. Bardzo ciekawa recenzja, choć nie podoba mi się kategoria oceniania miodność. Nie rozumiem jej sensu. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miodnosc = gameplay, przyjemność z gry, dlugowiecznosc, repalybility ... tlou ma u mnie duże plusy za w/w... nie jest to moja pierwsza recenzja i do każdej zmieniam pod nią skalę ocen bo jie wierze w jedna jedyna sluszna skale, dla porownania polecam oceny reszty moich recenzji zawsze w innej skale... w tym wypadku rozdzielilem na miodnosc i fabułę bo dla mnie ta druga odstaje na minus niestety...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra przede wszystkim ma olbrzymią niekonsekwencję czasową, kto grał i sobie policzy, co ile komu zabiera czasu , to zauważy. O ile voice acting , dialogi i mimika to MISTRZOSTWO, to fabuła jest cieńka, że głowa boli. Bez zbędnych spoilerów:

ostatecznie cała fabuła rozbija się o klasyczne , jak ja to mówię; "szukanie oddziału alfa", czyli pójście od punktu A do B i patrzenie, co tym razem się tak spieprzy , że będziemy musieli nadłożyć drogi, albo jeszcze nie skończyć podróży. Tu sprostuje: chodzi o to, że jakiekolwiek wydarzenia, nie mają wpływy na wątek główny. On się w ogóle nie rozwija, aż do samego finału. A finał jest taki ,że głowa mała , bo wychodzi że pedałowaliśmy przez ten ROK tylko po to, żeby się cofać do domu i porozbijać osady ludzi po drodze  . No i oczywiście naiwność bohatera z tym, że Ellie by pobrali tylko krew i zadali parę pytań w tym szpitalu :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie cała fabuła rozbija się o klasyczne , jak ja to mówię; "szukanie oddziału alfa", czyli pójście od punktu A do B i patrzenie, co tym razem się tak spieprzy , że będziemy musieli nadłożyć drogi, albo jeszcze nie skończyć podróży. Tu sprostuje: chodzi o to, że jakiekolwiek wydarzenia, nie mają wpływy na wątek główny. On się w ogóle nie rozwija, aż do samego finału. A finał jest taki ,że głowa mała , bo wychodzi że pedałowaliśmy przez ten ROK tylko po to, żeby się cofać do domu i porozbijać osady ludzi po drodze  . No i oczywiście naiwność bohatera z tym, że Ellie by pobrali tylko krew i zadali parę pytań w tym szpitalu :biggrin:

 

Wow, muszę przyznać, że nie zastanawiałem się nad tymi aspektami ale jest sporo racji w tym co piszesz :thumbsup:

Niemniej jednak dla mnie TLoU jest najlepszą grą na PS3 zaraz po RDR i serii Assassin's Creed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie cała fabuła rozbija się o klasyczne , jak ja to mówię; "szukanie oddziału alfa", czyli pójście od punktu A do B i patrzenie, co tym razem się tak spieprzy , że będziemy musieli nadłożyć drogi, albo jeszcze nie skończyć podróży. Tu sprostuje: chodzi o to, że jakiekolwiek wydarzenia, nie mają wpływy na wątek główny. On się w ogóle nie rozwija, aż do samego finału. A finał jest taki ,że głowa mała , bo wychodzi że pedałowaliśmy przez ten ROK tylko po to, żeby się cofać do domu i porozbijać osady ludzi po drodze  . No i oczywiście naiwność bohatera z tym, że Ellie by pobrali tylko krew i zadali parę pytań w tym szpitalu :biggrin:

Chyba o to chodzi, to gra drogi. Także nie uważam, że to jakiś kosmos ale w obliczu tej generacji jest nieźle. Mimo swoich mankamentów gra mi się spodobała ale nie jest to tytuł generacji. W sumie za kilka miesięcy można pomyśleć nad ankietą na ten temat.

 

To chyba pierwsza gra, która porusza wątek pedofilski. Muszę stwierdzić, że byłem zszokowany nie tyle samym tematem, co jego interpretacją. Tym zimnym wykorzystaniem sytuacji przez Ellie.

Dla mnie najlepszy fragment fabularnie i gameplayowo. W ogóle Ellie jest fajnym przykładem dzieciaka, który musiał szybko dojrzeć i dostosować się do sytuacji.

Edytowane przez korwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki plus za ten tekst. Po piwach nieco ciężko się go czyta, niemniej wciąż jest interesujący. Przez całą moją "drogę" z PS3 unikałem tego typu produkcji, Uncharted 2 którego kupiłem omamiony wielkim HYPE wciąż leży nie ukończony i taki stan rzeczy jeszcze długo się nie zmieni. Po twoim wpisie, z pewnością kupie ten tytuł w platynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej... Plusik za reckę... HYPE był masakryczny, ja sam troszkę się przyznam, że się nakręciłem... Ale warto było zakupić ową grę :)

 

Jak dla mnie jest nieźle, fabuła sztampowa ale cóż to nie lata 90-te gdzie większość gier to "powiew świeżości" zakończenie mi przypadło do gustu, a i multiplayer jest przyjemny tylko mało map i trybów gry...

 

Ja sam podpisuję się pod ów recenzją...

 

PS: ZDUN będziesz w tryb wieloosobowy grał?? Bo jak tak to możemy się spiknąć :) :)

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem sporo w multi ale z ludźmi z tematu z mojej sygnaturki i graliśmy troszkę na innych zasadach... osobiście nie znam sie i w multi grać nie umiem (chyba ze to bijatyka) stąd nie napisałem w recenzji za dużo na jej temat... moge zrobić akcję jak sie piszesz opisz ten tryb a ja wkleje go do swojej recki jako druga jej część oczywiscie podpisana twoim nickiem. cieszę sie ze tekst sie wam podoba, szkoda ze nie macie ochoty czytania reszty na temat mniej znanych tytułów.. ale i tak bardzo dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×