Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie nie mam zadnej takiej polki, ale to muysle cos wykombinuje przez miesiac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam pomocy a mianowicie jak coś takiego zmodyfikować żeby się dało złożyć ? http://img4.imageshack.us/img4/8692/img0542fbs.jpg

Chce zrobić coś podobnego , może bez tylej ściany i z kilkoma modyfikacjami, może z metalu ( z takich rurek kwadratowych :D ) ale potrzebuje żeby to się dało złożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smalec, pedały zaraz pod kierownicą? Czy to aby za wygodne nie jest? Tzn. tak na fotce widać, może w rzeczywistości są oddalone.

Pytam, bo sam grałem kiedyś tak to mnie po godzinie czy dwóch grania strasznie kolona bolały.

Teraz jak mam stojak to mam idealnie dopasowane wszystko i można grać kilka godzin z rzędu i tylko zad boli :)

Ale wiadomo, każdy inaczej wszystko odczuwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy kierownica, a pedalami jest 40cm odleglosci(kierownica wystaje przed blat, a pedaly sa maksymalnie z tylu, czyli oddalone o cala dlugosc blatu. Jesli mialbym podsunieta kierownice blisko tlowia to fakt bylo by nie wygodnie(ten fotel na zdjeciu da sie jeszcze odchylac co daje wiekszy komfort, chociaz nawet na zwyklym krzesle gra sie przyjemnie), ale znalazlem zloty srodek i jest w porzadku, chociaz nie ukrywam przydalo by sie jeszcze okolo 8cm odsunac pedaly i kiere od siebie dla jeszcze wiekszej wygody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy kierownica Logitech Formula Force EX dobrze działa pod PS3 a dokładnie pod Gran Turismo a może ktoś ma nawet ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwości jest wiele np biurko ;] tylko te kable mnie wkurzają :D

20101121183.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio stalem sie szczesliwym posiadaczem G27. Gra sie wrecz cudnie :) Mam tylko maly problem... Dzis podczas dosc dlugiej sesji z GT5:P przyszla sasiadka z dolu twierdzac, ze ktos u mnie gra w pilke. Od razu zrozumialem o co chodzi... Nie wiem czy za mocno "wale" w to sprzeglo czy poprostu sciany sa tu tak cienkie, ale raczej to drugie. Bloki sa produkcji powojennej i warunki jakie sa takie sa. Rano zawsze slysze jak ktos mi kapciami nad glowa szura, albo pierdzi w koldre. Wynajmuje to mieszkanie od niedawna i zabardzo nie chce sie narazac tym bardziej, ze pare dni temu byla u mnie parapetowa, ktora trwala do rana... Potem caly dzien slyszalem zza scian klniecie na moj temat, az sie dziwilem ze wtedy nie przyszli :P

Macie jakis pomysl jak wygluszyc te pedaly? Podlozyc cos pod nie czy co... Ze sprzegla na pewno nie zrezygnuje, bo po to kupilem G27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupic mate dzwiękochłonną albo spróbowac motyw z dywanem.

A tak przy okazji, ktoś się orientuje gdzie mogę nabyc kiery firmy Fanatec?? Bo chciałem sobie sprawic ich Porsche GT3 RS ale na stronce można jedynie złożyc preorder na styczeń 2011:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Bloki sa produkcji powojennej i warunki jakie sa takie sa. Rano zawsze slysze jak ktos mi kapciami nad glowa szura, albo pierdzi w koldre. Wynajmuje to mieszkanie od niedawna i zabardzo nie chce sie narazac tym bardziej, ze pare dni temu byla u mnie parapetowa, ktora trwala do rana... Potem caly dzien slyszalem zza scian klniecie na moj temat, az sie dziwilem ze wtedy nie przyszli :P

Jestem architektem to ci pomogę  :biggrin: Jeśli mieszkasz w starym bloku to sciany nie mają "izolacyjności akustycznej" a tym bardziej stropy. Oznacza to że wszystkei hałasy typu krótkie uderzenia ( czyli twoje strzały ze sprzegła ) roznoszą się jak cholera. Pedały leżą bezposrednio na podłodze więc wiadomo że sąsiadka z dołu wszystko słyszy. Musiałbyś poożyć pedały na czymś tłumiącym typu gruby koc, no ale będziesz sięwtedy ślizgał ze sprzetem po podłodze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem architektem to ci pomogę  :biggrin: Jeśli mieszkasz w starym bloku to sciany nie mają "izolacyjności akustycznej" a tym bardziej stropy. Oznacza to że wszystkei hałasy typu krótkie uderzenia ( czyli twoje strzały ze sprzegła ) roznoszą się jak cholera. Pedały leżą bezposrednio na podłodze więc wiadomo że sąsiadka z dołu wszystko słyszy. Musiałbyś poożyć pedały na czymś tłumiącym typu gruby koc, no ale będziesz sięwtedy ślizgał ze sprzetem po podłodze...

A jakbym podlozyl styropian? Tak sie zastanawialem nad tym przez chwile i mysle, ze taki gruby styropian jak do ocieplania blokow by sie nadal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM PYTANIE CZY manta steering wheel compressor 3 BĘDZIE DZIAŁAŁA Z GRAN TURISMO 5 ?? Nie chce opinii na temat tej kierownicy tylko czy będzie ona działała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupic mate dzwiękochłonną albo spróbowac motyw z dywanem.

A tak przy okazji, ktoś się orientuje gdzie mogę nabyc kiery firmy Fanatec?? Bo chciałem sobie sprawic ich Porsche GT3 RS ale na stronce można jedynie złożyc preorder na styczeń 2011:/

Nigdzie nie kupisz-ja na swoją czekałem 2 miesiące :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca na temat, ale sprawa tyczy się Driving Force GT, czyli kiery dedykowanej do Gran Turismo. Otóż odebrałem dziś pakunek z ową kierownicą, podłączyłem do PS3 i włączyłem czarnulkę przyciskiem z konsoli.. Kierownica sie skalibrowała, jako że nie posiadam jeszcze GT5, postanowiłem odpalić demko Shifta.. Gdy gra sie uruchomiła, przeszedłem do opcji wyścigu.. Start, ja na gaz auto jedzie, ale kierownica zaczęła sama skręcać i wykonywać jakieś dziwne ruchy, przy czym bardzo ciężko chodziło i nie reagowała na moje polecenia. Przy naciśnięciu start, znów zaczęła lekko chodzić, ale wracając do wyścigu znów sama sie kręci. Wyłączyłem gre, konsole. Odpaliłem od nowa, znów kalibracja, wszedłem do Shifta, w opcjach wyłączyłem FF na zero, odpalam wyścig i jeździ się normalnie, żadnych cyrków. Nie próbowałem już później z włączonym FF, ale co może być przyczyną że tak szalała? Za mocno ustawiony FF, (wcześniej był na 10), czy poprostu kiera przy pierwszym wyścigu-użytkowaniu kierownicy mogła tak mieć, czy może z FF coś jest nie tak? ;) Proszę o wyrozumiałość, ale chyba każdy rozumie, że człowiek boi się o swoje ciężko zarobione pieniążki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle ustawienia w doopowatym shifcie i tyle, ja tam w ogole nie moglem na swojej g25 jezdzic, wolalem sie nie meczyc i na padzie jezdzilem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, tak jak napisałeś kwestia ustawień. Poszperałem trochę w necie i udało mi się nawet niezłe ustawienia trafić. Zrobiłem pare kółek i nie powiem, kiera robi wrażenie, a czas mija w zabójczym tempie, nim się obejrzałem, 1,5h gry minęło ;) Ale niechce sobie psuć zabawy, więc po głębszym sprawdzeniu poszła do pudełka i czeka na środę ;)

A tak prezentuje się mój zestawik na zimowe wieczory:

zdjcie0184aaaaaaaaaa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pizipizi1@-- Miałem tak samo. Kupiłem swoją g25 nie miałem w co grac to odpaliłem demko shifta. Az się przeraziłem, kiera sama za mnie skecała i musiałem się z nia siłować. Trochę pogrzebałem w ustawieniach i juz było w miarę.. Trzeba czekac na GT5 to będzie dopiero jazda..

Pozdroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich i jednocześnie prosze o RADE , otóż od pierwszej czesci GT do 4 gralem na zmianach biegów auto , teraz po raz pierwszy bede gral na kierownicy i tu moje pytanie , czy zyskam cos czasu jezeli dobrze opanuje manual czy manual to tylko dobra zabawa i troche realizmu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że manualnej skrzyni lepsze czasy się wykręci. Zapewniam cię, że kilka godzin treningu i opanujesz zmiany biegów. Też grałem na padzie i po przejściu na DFGT nigdy nie miałem ochoty grać na automacie. Taką opcję zostawiam tylko dla gier arcade. Nie wiem czy wiesz GT5 bardzo pomaga w tej nauce, zawsze przed zakrętem podaje ci sugerowany bieg na czerwono. Na początek to bardzo dobre rozwiązanie. Widziałem, że rekordy w time trial były bite na manualu i ludzie wrzucali inne biegi niż sugerowane. Poza tym to czysta przyjemność jak dla mnie, bez tego jest nudno. Nie wiem czy interesuje się drift ale w tym trybie grać na automacie wydaje mi się niedorzeczne.

Co do Shifta ja próbowałem grać na PC. Fizyka denna i obsługa kierownicy również. Kiepsko jest też w Gridzie. W obie lepiej na padzie. W tych grach nie ma wcale precyzji w skręcaniu. Od takie przełożenie czułości pada na kierownicę i tyle. Największe zwątpienie w naród miałem jak ktoś jeszcze pisał, że w Shift jest lepiej niż w GT5 TT/P, to już przegięcie. Pewnie niektórzy mają po 10 lat i lubią jak im FF majta kierownicą na prawo i lewo, bez ładu i składu, byle mocno.

Jeśli chodzi o moją opinię o DFGT to jestem zadowolony, choć pedał gazu mógłby stawiać większy opór. Druga sprawa to silnik FF, nie jest tak szybki jak w g25 i g27 przez co kierownica nie potrafi odbić błyskawicznie, więc driftowanie na niej nijak ma się do rzeczywistości. Poza tym stawia trochę oporu, więc trochę trzeba włożyć wysiłku w szybkie ruchy. Powinno to wyglądać tak

a tego DFGT nie potrafi. Do wyścigów to super kierownica, do driftu trochę jej brakuje.

Edytowane przez yareku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki yareku , troche mnie oswieciles :thumbsup: jak tylko dostane GT5 to od razu zaczne uczyc sie na manualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zakupem DFGT i pomyślałem sobię, że jest to kiera do GT5 to powinni z okazji premiery wypuścić jakieś zestawy.

Wie ktoś może, czy będą takie zestawy w sklepach? Jeśli tak to jakich cen mogę się spodziewać ?

Z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bodajże taki zestaw w Euro RTv, ale jego cena wynosi chyba 599zł, czyli żadna promocja, bo za tyle samo kupisz oddzielnie i gre i kiere ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy daje, ale sa takie w galerii mokotow w warszawie z logiem g25 i rfactorem. Jak dla mnie szalu nie ma, przeciazenia i tak ci nie oddaje tyle co fun do gry a tez troche przeszkadza.. Ja bym wolal sam taki fotel kubelkowy ze stojakiem pod kiere ale chore pieniadze kosztuje:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×