Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Starałem się dzisiaj przymocować Driving Force GT do biurka a tu lipa o_O i to taka mega lipa :verymad: Trzeba mieć bardzo cienki blat, żeby ta operacja się udała - ja mam taki standardowy z Ikei pewnie z 5cm i d*pa :angry: Musiałem grać na stoliku do kawy i teraz mnie kręgosłup boli :angry::angry::angry:

Próbowałeś ściągnąć te nakładki z tych uchwytów ? W instrukcji jest tam jakiś obrazek który pokazuje że można przyczepiać do wąskich i grubszych powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ściągnij te nakładki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie DFGT. Jestem nowym posiadaczem tej kierownicy i chciałem się dowiedzieć jaki tryb (ustawienia) proponujecie w GT ? Chodzi mi o professional czy simulation itp. Nie wiem dokładnie jakie będą ustawienia w GT5 ale testowałem ją na starej GT3 :) Na początku jeździło się ciężko ale to kwestia praktyki,tyle że nie bardzo mogę pobić czasów wykręconych padem :/ Może macie jakieś własne sprawdzone ustawienia z GT4 czy GT5p, które pewnie nie będą się zbytnio różnic z tymi z GT5. Możecie powiedzieć na jakich jeździcie i jakie polecacie ?

ja jeżdzę na simulation + power assist OFF + FF ustawiony na 5-6... gra mi się bardzo dobrze:)

a co do kierownicy to DFGT + WheelStandPro to dość spory wydatek jak na taką zabawkę nikomu do życia nie potrzebną ale całość sprawia mnóstwo frajdy... co prawda wtedy żeby zagrać trzeba najpierw zająć pozycję zakierownicą i podlączyć kabelki więc jest więcej roboty niż grając na padzie ale frajda moim zdaniem jest większa...ja zaryzykowałem i jestem bardzo zadowolony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzisiaj zobaczylem w gazetce media markt w krakowie DFGT za 379 zl wazne od 19.11- 25.11 lub wyczerpania zapasow chyba sie skusze

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzisiaj zobaczylem w gazetce media markt w krakowie DFGT za 379 zl wazne od 19.11- 25.11 lub wyczerpania zapasow chyba sie skusze

pozdrawiam

Cieszę się twoim szczęściem.

Temat jest o kierownicach, a nie o ofertach handlowych.

A żeby nie było offtopa: całkiem ciekawa propozycja dla poszukujących kółeczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś ściągnąć te nakładki z tych uchwytów ? W instrukcji jest tam jakiś obrazek który pokazuje że można przyczepiać do wąskich i grubszych powierzchni.

Wow, faktycznie! Wielkie dzięki! Jak otrzymałem przesyłkę z kierownicą, byłem nią tak podekscytowany, że nie otwierałem już żadnych książeczek :blush:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, faktycznie! Wielkie dzięki! Jak otrzymałem przesyłkę z kierownicą, byłem nią tak podekscytowany, że nie otwierałem już żadnych książeczek :blush:

hehe tak samo jak i ja tylko że jak skończyłem grać to sobie przejrzałem papierki :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAAAAM! Po wielu miesiącach wahań, przemyśleń i kalkulacji jest ;) Dorwałem dzisiaj nóweczkę na allegro, Driving Force GT za 360zł z dwuletnią gwarancją, jeszcze w folii, kolega ma mi odebrać osobiście w Warszawie bo będzie na weekendzie. Pan sprzedaje bo za późno zamówił, a kiera miała być na prezent, który się ostatecznie zdublował. Także rada dla wszystkich szukających, szukać, szukać i jeszcze raz szukać, bo okazje naprawdę się zdarzają ;)

Edytowane przez pizipizi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Chciałbym poprosić któregoś z szanownych posiadaczy owych cacuszek o pomoc - nikt nie umie odpowiedzieć mi na pytanie jakie jest maksymalne rozwarcie szczęk mocujących gadżet do stołu? Mam gruby blat, i boję się, że po prostu nie uda mi się przymocować kierownicy... Gdyby ktokolwiek zechciał poświęcić chwilę i to zmierzyć, byłbym bardzo wdzięczny. A może macie jakiś pomysł jak ewentualnie zaradzić temu problemowi - może ktoś na przykład przerabiał uchwyty?;) Od razu powiem że nowy stół nie wchodzi w grę - Żona by mnie zabiła;)

Pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies kiedys czytalem ze kolo 5cm, mam kiere w pudle ale jak wyjme moge ci podac dokladnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ma ktoś może kierownice MOMO Racing?

ma ff, pedały, xcena przestępna, tylko kąt 240' ale to bym przebolał. Na allegro można taką wyrwać od 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłby ktoś tak miły i podał mi wymiar który zaznaczyłem na obrazku?

http://img9.imageshack.us/img9/2434/kierac.jpg

Mi wyszło 14,5-15cm, ale to około, bo trudno było zmierzyć. Musisz jednak wziąć jeszcze pod uwagę kabelek, który jest z tyłu (a nie ma go na obrazku). Ja bym liczył minimum 16cm.

Resync: maksymalny rozwór szczęk 5cm, no może 5,1cm :)

Edytowane przez 13ms13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie czy możecie mi napisać jak to jest z ta dfgt!!! Będę gral w małym pokoju wieczorami kiedy to mój 2miesieczny berbeć i żona spi. Czzy odgłosy z kierownicy nie będą ich budzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie czy możecie mi napisać jak to jest z ta dfgt!!! Będę gral w małym pokoju wieczorami kiedy to mój 2miesieczny berbeć i żona spi. Czzy odgłosy z kierownicy nie będą ich budzić?

DFGT jest w miarę cicha. Oczywiście nie jest bezszelestna, ale jest znośnie. Jeśli domownicy będą spać w tym samym pokoju w którym będziesz grał, to może jednak im przeszkadzać. Zwłaszcza jak będziesz najeżdżał na tarki itp. wtedy kierownica wydaje dość głośne "chrobotanie". Najlepiej jakbyś posłuchał na żywo u kogoś.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx Nervus

ok ale co by było gdyby wyłaczyć ffb ? no i czy samo kręcenie kółkiem (na filmikach z yt słychać taki szelest) nie jest głośne?

Edytowane przez benito82pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx Nervus

ok ale co by było gdyby wyłaczyć ffb ? no i czy samo kręcenie kółkiem (na filmikach z yt słychać taki szelest) nie jest głośne?

Jak chcesz wyłączyć ff, to mija się z celem kupowanie takiej kiery niestety. Samo kręcenie kółkiem jest prawie bez dźwięków, tylko szybkie ruchy powodują taki "wiiizg" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sąsiedni forum piszą że jest glośna. wiesz od nowego roku wprowadzam sie do swojego domu i tam bede miał gdzie grać. i do tego czasu jakoś poradze sobie bez ffb. Czyli trzymam Ciebie za słowo (że samym kręceniem nie będę budził bachorka i starej) i se chyba zakupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wyłączyć ff, to mija się z celem kupowanie takiej kiery niestety. Samo kręcenie kółkiem jest prawie bez dźwięków, tylko szybkie ruchy powodują taki "wiiizg" ;)

Dokładnie bez FF to kiszka jest. Dzieki FF czujesz jak ucieka ci auto, czy masz przyczepność czy nie itp.

Jeśli chodzi o hałas, to ja gram właśnie w pokoju gdzie śpi małżonka. Dwie ostre kontry i żona otwiera oczy patrząc się na mnie jakimś takim dziwnym wzrokiem :laugh: Kręcąc powoli kierownica jest prawie niesłyszalna, ale wystarczy szybko machnąć kółkiem w jedną i w drugą i w środku nocy jest to dosyć dobrze słyszalne niestety :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie czy możecie mi napisać jak to jest z ta dfgt!!! Będę gral w małym pokoju wieczorami kiedy to mój 2miesieczny berbeć i żona spi. Czzy odgłosy z kierownicy nie będą ich budzić?

Będziesz grał w tym samym pokoju gdzie śpi żona i dziecko? Jeśli tak, to niestety, ale raczej będziesz ich budził kierownica, nawet jeśli wyłączysz force feedback to wciąż słychać taki swist którego natężenie jest proporcjonalne do szybkości z jaka skrecasz kierownicę. W dzień odgłosy nie wydają się być takie straszne ale w nocy jak wszyscy spia to nawet własny oddech wydaje się głośny xD

Jeśli jednak grasz w pokoju obok, to moim zdaniem nawet z włączonym force feedback nie masz się o co martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sąsiedni forum piszą że jest glośna. wiesz od nowego roku wprowadzam sie do swojego domu i tam bede miał gdzie grać. i do tego czasu jakoś poradze sobie bez ffb. Czyli trzymam Ciebie za słowo (że samym kręceniem nie będę budził bachorka i starej) i se chyba zakupie

Nie zastanawiaj się więc, tylko kupuj i ciesz się!

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje sobie kupic na swieta dfgt. Tylko teraz mysle jak z tego korzystac. Pokoj mam maly, kasy juz na fotel czy stojak na kierownice nie starczy i mysle co bym sam mogl wykombinowac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje sobie kupic na swieta dfgt. Tylko teraz mysle jak z tego korzystac. Pokoj mam maly, kasy juz na fotel czy stojak na kierownice nie starczy i mysle co bym sam mogl wykombinowac :/

Wiesz możliwości jest cała masa. Ogranicza cię tylko wyobraźnia i trochę fundusze. Ja swoją DFGT używam w połączeniu z ławą (lekko modyfikowana na czas jazdy) i normalnego fotela pokojowego. Nie jest to może idealne rozwiązanie, ale daje radę. Możesz poszukać w necie jak ludzie robią samoróbki. Od samych stojaków pod kierownicę, po całe kokpity z fotelami kubełkowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje sobie kupic na swieta dfgt. Tylko teraz mysle jak z tego korzystac. Pokoj mam maly, kasy juz na fotel czy stojak na kierownice nie starczy i mysle co bym sam mogl wykombinowac :/

Ja to zrobilem tak:

Z regalu wyjalem dolna polke, wymierzylem i wywiercilem otwor w odpowiednim miejscu, zeby wyprowadzic kabel z tylu tak, zeby sie nie zaginal. Blat jest na idealnej wysokosci do montowania kierownicy, a fotelem regulowanym zawsze mozna jeszcze dopasowac.

Jesli ktos nie chce kupowac stelazu do kierownicy, takie tanie rozwiazanie sie nadaje w sam raz.

A metoda zrob to sam zawsze FTW!

kiera.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się sprawdza deska do prasowania obciążona ciężkimi książkami, atlasami. Ja tak robiłem, póki nie wyczytałem tu, że można ściągnąć nakładki z uchwytów :P. kilkanaście kilogramów daje efekt świetnej stabilności. Skombinowanie kilku cegieł zamiast książek da z pewności lepszy efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×