Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Mam pytanie do was, bo z tego co wiadomo Dualshock 2 działa na PS3 wystarczy mieć przejściówkę, a co do kierownicy?

Bo mam kierownice z PS2 właśnie i tak się zastanawiam czy jakbym kupił przejściówkę to by śmigała?:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony WSP :).

Telefon odpada :(.

Edytowane przez ps3 maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamówię wsp i kiedy mi przyjdzie?

W piątek czy poniedziałek?

Może się udać w piątek, ale prawdopodobnie w poniedziałek. Gdyby kurier to na drugi dzień:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dla pewności zamówiłem dzisiaj, żeby mi doszło w piątek :biggrin:.

Jutro lub pojutrze kupie G27 (w 3 kropkach):tongue:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamówiłem DFGT i czuję, że limit na zabawki już w tym roku wyczerpałem, hehe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu. A ja w tym roku kupię (oprócz kiery) GT5, F1 2011 i (być może) gwiezdne wojny na PS Move :pardon:.

Edytowane przez ps3 maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu. A ja w tym roku kupię (oprócz kiery) GT5, F1 2011 i (być może) gwiezdne wojny na PS Move :pardon:.

Zajebista promocja Fanateca - Carrera z osprzętem plus stojak za 199e,prawie 100 e w kieszeni,dla tych co jeszcze kiery nie kupilihttp://www.fanatec.de/webshop/new_eu/product_info.php?cPath=21&products_id=99&session=true :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z zapytaniem odnośnie mojej DFGT. Otórz w GT5 podczas jazdy najszybszymi autami (f1, red bull), kiedy biorę łagodne łuki ponad 300 km/h to zrywa mi foce feedback. To znaczy kierownica próbuje się wyprostować (co jest ok) i na zmianę robi się luźna (co nie jest chyba normalne). Te cykle następują tak co 1/4 sekundy. Kierownica wtedy tak drga i hałasuje. Trudno opanować wtedy auto no i martwię się czy mi się od tego nie popsuje kierownica. Nie wiem czy to kiera czy gra. Wygląda jakby to był problem gry, bo w momencie kiedy to się dzieje to auto zaczyna dziwnie reagować i łąpie wtedy jakby lepszą przyczepność. Spróbuje może jeszcze podnieść zawieszenie auta dziś. Może podskakuje na wybojach?

Jakby ktoś się z tym spotkał i znał odpowiedź to niech się podzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie. Przez pol roku czytalem tutaj jakie to dfgt nie jest super. Po kolejnym polroczu w koncu kupilem tą kierownice (dzisiaj) wchodze tu i czytam...jakie to dfgt nie jest chu$%we i ze przy g27 wyglada jak zabawka dla dzieci. Mozna sobie w sekunde popsuc radosc z zakupu. Powiedzcie chociaz jakie jest najpopularniejsze ustawienie tej kierownicy (jaki ustawic force feedback itd) aby czerpac najwieksza radosc z jazdy. wiem, ze bylo to walkowane pewnie tutaj dziesiatki razy ale po przejrzeniu 10 stron nie natrafilem na zadna odpowiedz a nie chce mi sie walkowac kolejnych 60 stron. I nie piszcie tez prosze abym sobie samemu sprawdzil i zobaczyl jakie ustawienia mi pasują bo wlasnie tak mam zamiar zrobic. Po prostu chce zaczac eksperymentowanie od tych ustawien, ktore są najpopularniejsze. Z góry dzieki za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że DFGT jest do niczego. Jak na taką cenę to niesamowita kierownica. Jasne, że G27 nie jest z plastiku, ma lepsze pedały i cichszy, szybszy force feedback. Tylko kosztuje 2x więcej. Idąc tym tropem to G27 jest do tyłka, bo przecież jest Thrustmaster T500RS, który ma jeszcze szybszy i precyzyjniejszy mechanizm tylko znowu jest prawie 2x droższy od G27. Ja kupiłem DFGT i jestem zachwycony pomimo tej usterki o której pisałem. Dopiero teraz w pełni cieszę się z GT5 a zawody wytrzymałościowe to zupełnie inna frajda..

Co do ustawień, to nie ma najlepszych. DFGT jest zrobiony pod GT5 i jakbyś nie ustawił to będzie świetnie działać z tą grą. Siłę force feedback każdy ustawia jak woli. Wspomaganie kierowania niektórzy szybcy zawodnicy mają ustawione silne a inni uważają, że jest nienaturalne. Sam włączam, bo lepiej wyczuwam kiedy przednie koła tracą przyczepność i wygodniej się driftuje. Zrzeszą nie ma co ustawiać. Nie da się ani ustawić kontu obrotu, ani martwej strefy. Wystarczy podłączyć i świetnie się bawić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam G27 i miałem okazje grać na DFGT i powiem tak obydwie kierownice są warte swojej ceny ale od nas zależy którą wybierzemy.

A co do siły FF proponuje zacząć od 5,jeżeli chodzi o systemy wspomagające prowadzenie pojazdów jest to sprawa indywidualna.

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie chociaz jakie jest najpopularniejsze ustawienie tej kierownicy (jaki ustawic force feedback itd) aby czerpac najwieksza radosc z jazdy.

Wyłącz wszelkie wspomagania w opcjach kierownicy, włącz FF na 10, wyłącz wszystkie wspomagania samochodu (tylko ABS=1), włącz manualna skrzynię biegów i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię sobie szybko pokręcić kierownicą i z reguły ustawiam możliwie najsłabszy FF w grach , w GT to jest 1 + słabszy FF na samej kierownicy , a i tak według mnie mogłoby być jeszcze lżej , ustawienia powinny być od 0 , a nie od 1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie logitech'a driving force gt, a mianowicie czytałem, że gdy puścimy kierownicę podczas jazdy to ona zaczyna drgać na boki, prawo, lewo. Poniżej jest taka sama sytuacja na filmiku, około 14 minuta. Zauważyłem, że dopiero jak wjechał na pobocze zaczęła drgać, lecz gdy wjechał znowu na drogę bez zmian. Czy przeszkadza to podczas grania ? Jak spisuje się force feedback ?

http://www.youtube.c...h?v=lGf-dIaCpsE

Edit: Gdzie można najtaniej kupić tego logitech'a, i czy warto kupować używkę ? Czy są jakieś części w kierownicy które ulegają łatwemu uszkodzeniu, i na co trzeba zwracać szczególną uwagę ?

Edytowane przez pioraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam G27(też ma takie drganie, standard od logitecha) i w ogóle to nie przeszkadza :smile:.

O force feedback się nie wypowiadam, bo pewnie G27 ma lepszy od DFGT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Force feedback stawia opór podczas grania, jest szansa na jego uszkodzenie, gdy np za szybko, lub z zbyt dużą siłą zacznę kręcić ? :P

Edytowane przez pioraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Force feedback stawia opór podczas grania, jest szansa na jego uszkodzenie, gdy np za szybko, lub z zbyt dużą siłą zacznę kręcić ? :P

Dlatego w grze wybierasz siłę ff jaka Ci odpowiada żeby nie uszkodzić kierownicy.

Ja w swojej G27 mam podobnie jak puszcze kierownice to też zaczyna tak drżeć i jest to normalne poprostu trzeba kierownice trzymać i jest ok.

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest "standard" tylko to jest specjalnie tak zrobione , i nie chce mi się teraz sprawdzać , ale mam delikatne podejrzenie , że to zależy od pomocy ustawionych w grze . Samochód jest rozbujany to tak jedzie , a kierownica tylko odwzorowuje ruch kierownicy z gry ( tylko w większym zakresie , bo ma 900 stopni obrotu , a animacja w grze jest zrobiona tylko do jakichś 180 ? mniej więcej ) , kierownica nie wymyśla sobie żadnych nowych ruchów , tylko kręci się za kierownicą samochodu , amen .

Raczej nie , szanse są nikłe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest "standard" tylko to jest specjalnie tak zrobione , i nie chce mi się teraz sprawdzać , ale mam delikatne podejrzenie , że to zależy od pomocy ustawionych w grze . Samochód jest rozbujany to tak jedzie , a kierownica tylko odwzorowuje ruch kierownicy z gry ( tylko w większym zakresie , bo ma 900 stopni obrotu , a animacja w grze jest zrobiona tylko do jakichś 180 ? mniej więcej ) , kierownica nie wymyśla sobie żadnych nowych ruchów , tylko kręci się za kierownicą samochodu , amen .

Raczej nie , szanse są nikłe .

Ok, a teraz jeszcze jedno pytanie. Mam 400 zł i nie wiem czy kupować dfgt, czy kupić g27 tyle, że na raty. Co w tym przypadku będzie lepsze, wiem, że w g 27 jest sprzęgło i skrzynia manualna, ale czy samo "kółko" czymś się różni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile czasu spędzasz na graniu.G27 ma łopatki do zmiany biegów,jest obszyta skórą i ma inne przyciski których jak narazie nie można ustawić w gt5,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna jakość wykonania , dobrej jakości guma vs skóra i metal . Mniej przycisków na kierownicy ( według mnie pod tym względem jest mniej praktyczna ) , za to duże łopatki . Jest dużo różnic , tak samo jak w cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile czasu spędzasz na graniu.G27 ma łopatki do zmiany biegów,jest obszyta skórą i ma inne przyciski których jak narazie nie można ustawić w gt5,

Jeżeli kupię kierownicę to będę grał dość sporo, ogólnie dużo gram. Tylko nie wiem czy to ma sens, z jednej strony fajnie, bo jest sprzęgło. Możesz powiedzieć jak kierownica sprawdza się w gt5 jeśli gramy ze sprzęgłem ? Jest to w pewnym stopniu odzwierciedlenie realnej jazdy ? Czy w innych grach także kierownica wykrywa sprzęgło ?

Sorry, że tak was męczę, ale chciałbym dokonać właściwego wyboru :)

Edytowane przez pioraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×