Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę trochę już napisać jak się jeździ na razie tylko dirt 3, gt5 ma kuzyn.

Gra się w dirta średnio, nie mam jeszcze wyczutej kiery, ale nie jest łatwo. Co do ff to myślałem, że on działa tylko jak wpadniemy w poślizg, albo w coś uderzymy, a tu cały czas mamy z nim styczność. Podczas jazdy z ff takim na 30% kierownica już stawia spory opór, przy normalnym skręcaniu, jest to normalne, że cały czas mamy opór zależny od ff, np gdy wyłączyłem to kierownicą dało się krecić tak jakby nie była podłączona czyli zero oporu przy skręcaniu.

Jeszcze jedno, drążek do zmiany biegów działa góra dół, ale po między jest taka martwa strefa, tzn gdy klikam bieg góra jest takie kliknięcie, dół to samo, ale jeśli powoli zmienie bieg to w środku też jest takie kliknięcie, jest to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wiem na czym polega ff :D gdy jadę na torze samochód stawia pewien opór i ciężej się kręci kierownicą, ale np gdy stracimy panowanie ona dostaje luzu :D mam rację ? Jeszcze jedno, jest to normalne, że ten silniczek tam cały czas klekota, albo robi różne odgłosy ? :P<br>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wiem na czym polega ff :D gdy jadę na torze samochód stawia pewien opór i ciężej się kręci kierownicą, ale np gdy stracimy panowanie ona dostaje luzu :D mam rację ? Jeszcze jedno, jest to normalne, że ten silniczek tam cały czas klekota, albo robi różne odgłosy ? :P<br>

Tak, to normalne, że kierownica wydaje różne dźwięki podczas jazdy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Gran Turismo wyjątkowo głośno klekota, mnie też to na początku dziwiło, ale to jest normalne. Także bez obaw.

Mi tylko po "zabawie" z robieniem Vettela na złoto pewne trybiki w kierownicy zaczęły głośniej chodzić i przy skręcaniu dużo głośniej chodziła.

Ale pogram znowu ostatnio bardziej na luzie to wróciło to już w miarę do normy.

Bądź co bądź to tylko sprzęt i jakąś tam swoją wytrzymałość ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Gran Turismo wyjątkowo głośno klekota, mnie też to na początku dziwiło, ale to jest normalne. Także bez obaw.

Mi tylko po "zabawie" z robieniem Vettela na złoto pewne trybiki w kierownicy zaczęły głośniej chodzić i przy skręcaniu dużo głośniej chodziła.

Ale pogram znowu ostatnio bardziej na luzie to wróciło to już w miarę do normy.

Bądź co bądź to tylko sprzęt i jakąś tam swoją wytrzymałość ma.

Ok, dzięki chłopaki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Force Feedback to genialna rzecz, czuć czy to asfalt, czy to żwir. Każdy zakręt, kiedy odbić, a kiedy nie, np na asfalcie trzyma mocno koła, kierownica tak nie drga znowu na szutrze przeciwieństwo. Nie umiem tego opisać, nie sądziłem że to tak wpływa na rozgrywkę, jestem bardzo zadowolony :D

Edit:

Chodzi mi o to :

Edytowane przez pioraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z G27, gdyż jak jeżdżę online, na treningu i w szybkiej grze, jak kilka razy wyjadę poza tor, to kierownice muszę mieć skręconą, żeby auto jechało prosto!

To wina kiery czy GT, bo w A-Specu, Specjalnych i w licencjach tak się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny problem ze swoją G27.Była jeszcze na gwarancji więc logitech wymienił na nową po tym jak stwierdzili,że nie potrafią jej naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałeś ją do sklepu czy do logitecha?

EDIT:

Jeśli będzie to tylko w GT5 to mogę przeżyć z tym błędem, ale jak będzie też w F1 2011 i Dircie 3 to oddam na gwarancje.

Edytowane przez ps3 maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem ją do logitecha.

Jeżeli masz jeszcze gwarancje to ne czekaj, u mnie było tak samo myślałem,że to coś z GT5,ale okazało się,że ten problem występuje w każdej grze.

U mnnie występował taki błąd w każdym trybie po kilku kontrach musiałem trzymać kierownice lekko skręconą żęby jechać prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to cud czy nie, bo problem zniknął.

PS. Mam jeszcze 2 lata gwarancji więc jak z F1 nie będzie działać to wyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pojeżdżić bardziej agresywnie i z większą siłą ff,u mnie jak jeżdżiłem łagodnie to też nie zawsze ten problem występował.

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj pewien problem, jechałem na Nurburgring Nordschleife audi r8, siła ff 1, większa dla mnie jest zbyt silna więc tą uważam za optymalną, jechało się bardzo dobrze, ale w pewnym momencie wyłączył mi się ff, to docisnąłem kabelek zasilania do konsoli i ff wróciło, ale po czasie znowu to samo. Więc powtórzyłem czynność z kabelkiem i ff wrócił do normy. Nie wiem czy to wina kiery, czy tej wtyczki na ff w kierownicy, bo jak by nie było to ten kabelek od zasilania wchodzi, ale jakoś specjalnie nie trzyma dziwnie to jest skonstruowane, ale pytam czy ktoś nie spodkał się z czymś podobnym ?

Druga rzecz, to biegi się same naprawiły :unsure: teraz już nic nie przeskakuje, więc jest bardzo dobrze.

Trzecia z kolei to jak włączyć głoś M Wojciechowskiej ? Aha i bym zapomniał, myślałem że wspomaganie kierowania to coś jak wspomaganie w samochodzie, czyli łatwiej się kręci kierownicą, a tu jest jeszcze trudniej, kierownica bardziej sama kieruje nas na tor jazdy aniżeli powinna stawiać mniejszy opór.

To chyba tyle, czekam na odpowiedź :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że temat jest o akcesoriach a nie o Wojciechowskiej czy innych dupe szwarcach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kierownice DFGT i jak gram w GT5 to mi kierownica jakby sama skręca coś da się z tym zrobić? I jeszcze jedno pytanko nie związane z GT5 tylko nfs Carbon(PC) ta kierownica działa do tej gry tylko w sterowniku do niej nie mogę ustawić pedałów i zmiany biegów może jest jakiś filmik który pokazuje jak w Logitech Profiler ustawić kierownicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kierownice DFGT i jak gram w GT5 to mi kierownica jakby sama skręca coś da się z tym zrobić? I jeszcze jedno pytanko nie związane z GT5 tylko nfs Carbon(PC) ta kierownica działa do tej gry tylko w sterowniku do niej nie mogę ustawić pedałów i zmiany biegów może jest jakiś filmik który pokazuje jak w Logitech Profiler ustawić kierownicę?

Skręca jeśli wjedziesz na pobocze, albo jeśli pojedziesz ponad 100 km/h i ją puścisz, normalna rzecz. Co do carbona nie wiem. Mam otóż inne pytanie, mam ff na 1, bo większy jest za mocny gdy gram wyścigi jest ok, ale jak włączę rajdy na szutrze to ten ff daje tak popalić, że to się w głowie nie mieści kierownica normalnie wariuje xD Szkoda mi jej, bo normalnie ona chyba wtedy daje z siebie wszystko, też tak macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na G27 jest identycznie,rajdy to jeszcze nic w porównaniu do red bulla x1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo.

Akurat wczoraj osiągnąłem 30 lvl i nie mogłem przejechać na G27 Nurburgringu, a Monza zaliczona na brąz :thumbsup:.

Dzisiaj też biorę się za Suzukę.

Najbardziej mnie denerwuje ff w red bulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na szutrze oprócz tego uczucia, że daje z siebie wszystko, to występuje takie stukanie ?

W jakim sensie przy prowadzeniu red bulla dostaje jeszcze bardziej w tyłek kierownica ?

Czyli nasuwa się myśl jakiegoś kolegi z forum, nie pamiętam kogo, że G27 na wyścigi szosowe ok, ale na rajdy to odpada. Tak ? To jaka wtedy kierownica jest optymalna do rajdów i wyścigów ? Fanatec :>

Edytowane przez claas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie przy prowadzeniu red bulla dostaje jeszcze bardziej w tyłek kierownica ?

Kiera bardziej zaczyna latać na lewo i na prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od około tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem PS3 :) Wszystko miodzio jednak w wyścigach przydała by się kierownica. Jeśli chodzi o wyścigi to na razie posiadam GT5 oraz Motorstorm Armagedon lecz w niedalekiej przyszłości planuję zakup innych tytułów (NFS, Driver, Dirt itp). Zresztą wyścigi to mój ulubiony rodzaj gier :)

Z tego co poczytałem i pooglądałem na youtubie zainteresowały by mnie modele Logitecha:

- G25/G27

- Driving Force GT

Mam do dyspozycji 500zł kusi mnie G25 ze względu na skrzynie H oraz sprzęgło a Driving Force GT ze względu an cenę :] Teraz pytanie czy faktycznie te 2 rzeczy są wykożystywane w grach czy to tylko bajer, którym kilka razy się pobawię a później łopatki? Dużo gier wykorzystuje skrzynie H oraz sprzęgło?

Jeżeli G25/G27 jest warta swojej kasy to po prostu dozbieram i kupię. Jeżeli jednak nie wykożsyta się jej potencjału to chyba lepiej Driving Force GT przynajmniej trochę gorsza na gierki zostanie :>

Co o tym myślicie? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu czytam ten wątek i chcę jakoś się odwdzięczyć i dorzucić swoje trzy grosze w

temacie -jaka kiera do GT5.To forum trochę pomogło mi wybrać ,tak w 30% :).Trochę znajomi z torów

GT5 online ,oraz stronka ISR.Zaznaczam że to tekst dla początkujących, napisany przez

początkującego w temacie,a czasy (to żadne rekordy)podałem dla porównania.Odczucia które opiszę są moje i

nie u każdego musi być tak samo.Z wyborem kiery miałem spory ból głowy ,ale teraz trochę mi się

rozjaśniło.Wybór był pomiędzy DFGT a Thrustmaster f430.Sądzę że większość początkujących w

temacie kierownic ma ten problem.Krótka kiera czy długa ,albo dać sobie spokój i grac dalej na

padzie.Od razu zaznaczam ,że wybrałem DFGT ,choć bardziej ciągnęło mnie do Trustmastera f430.W

GT5 zacząłem grać tak jak w każdą poprzednią część (od jedynki) na padzie,było super do 29lv(od

20lv tylko online).Grałem z TCS 1 i często z ASM, tak gdzies do marca kiedy to zdecydowałem się

odkurzyć kierę którą kupiłem kiedyś na fali entuzjazmu i premiery GT4.Kiera była nowiutka ,po

kilku nieudanych próbach odłożona i skazana na zapomnienie.Logitech Driving Force Feedback

(niebieska) zdaje się 200 lub 180 stopni.Z GT5 działa bardzo dobrze i o niebo lepiej niż z

GT4,ale pierwszy dzień to była masakra ,i gdybym nie widział co wyczyniają ludzie na kierach w

rozgrywkach online to pewnie bym zrezygnował i dalej ciorał na padzie.Na szczęście nie poddałem

się i gdzieś po 2-3 godzinach pojawiła się nowa jakość jazdy i nowa przyjemność z gry.Naukę

rozpocząłem na Nordshleife (ukochany tor) zarabiając przy okazji kaskę w A-spec Mercem CLK 1000kg

549hp,opony miękkie wyścigowe.Tym Mercem CLK grałem również często online i dla tego o tym piszę

,bo mam porównanie w aucie łatwym w prowadzeniu i opanowanym przeze mnie maksymalnie na padzie

(ulubione autko od czasów GT3).Grając online jakieś 3 miesiące na padzie w wyścigach ze startu

zatrzymanego kręciłem czasy na poziomie pomiędzy 6.42.xxx -6.33.xxx a raz 6.32.xxx.Ten "rekord"

zapamiętałem bo podciągnąłem się wtedy ze sporym szczęściem za jakiś innym kierowcą.Otóż po kilku

dniach treningu offline(bardzo przyjemnego zresztą) i zbierania kasy na mojej starej kierze w

pierwszym dniu grając online zrobiłem 6.24.xxx i regularnie jadąc spokojnie robiłem czasy poniżej

6.30.xxx, przy wszystkich pomocach wyłączonych,i ciągle tylko opony wyścigowe miękkie.Potem

zacząłem jeździć na średnich a następnie prawie wyłącznie do teraz na twardych lub

sportowych.Zacząłem znów cieszyć się grą jak za starych dobrych czasów,wróciła radość którą

gdzieś zatraciłem pomiędzy trzecia a czwarta częścią GT.Grając w A-specu w celu zarobienia kasy

(dziesiątki pojedynczych okrążeń) moje czasy były na poziomie pomiędzy 6.30.xxx a 6.26.xxx ,to

6.26.xxx wpadło kilkanaście razy wiec podejrzewam że to mój pułap na tej kierze i tym autem.Ten

wyścig A-spec zaczyna się na końcu stawki kilkunastu aut DTM i stoper rusza przed zakrętem

prowadzącym na prostą startową więc ze startu zatrzymanego było by 7-8 sek lepiej jak sadzę ,ale

znów w online mam włączone zużycie i utratę przyczepności realistyczną ,co pogarsza czasy (chodzi

chyba o zbyt wysoką temperaturę opon - w A-specu się nie przegrzewają i nie zużywają).Tak czy

siak nie sadzę że że mógłbym na tej kierze zejść poniżej 6.23.xxx a jeśli tak to była by to

ryzykancka jazda powyżej limitu i na wariata.Teraz o DFGT którą kupiłem pod koniec czerwca

,pierwsza jazda- Nurb i czasy w okolicach 6.33.xxx jest dobrze ale stare nawyki dają o sobie znać

i odwykłem od miękkich opon.Problemy z dokręcaniem ciasnych zakrętów ale zauważam że szybkie

zakręty jadę precyzyjniej i szybciej o kilka km/h ,kierownicy jeszcze zupełnie nie czuję.Kaskę

zarabiam teraz w zawodach sezonowych Nurb GP/F,niebieskim Classonicem 550hp 1100kg opony

wyścigowe twarde ,pomoce wszystko off czułość sterowania 0 a czasy pomiędzy 1.55.5xx -157.xxx.W

treningu online wszystko off,ABS 2 ,zużycie on i utrata przyczepności realistyczna ,niskie 1.58.xxx a

rekord w pierwszym dniu 1.57.4xx.Dla porównania na krótszej kierze rekord 1.58.7xx.Ostatnio

przypominam sobie o pętli północnej (nadal ulubiona ale na kierze lubię zdecydowanie więcej torów

:)) i wracam po 3 tygodniach nieobecności i dla porównania znów na miękkich oponach zarabiam

kaskę Mercem CLK 548HP 1000KG.Tym razem czuję już kierę ,pierwszy czas 6.30.xxx ,6.27.xxx trzecie

kółko 6.24.xxx i rekord dnia 6.22.2xxx ,ze startu lotnego stoper rusza 7-8 sek przed linią startu i

muszę wyprzedzić kilka niemieckich DTM-ów.Wrażenia bardzo pozytywne ,tor jakby szerszy i mniej

wyboisty niż na starej kierze.Na torze który znam jeszcze od czasów GT4 zauważam nagle jakby więcej

szczegółów ,jakieś betonowe skrawki ,tarki na wyjściach, których wcześniej unikałem jak ognia (na krótkiej

kierze czy na padzie 90% pewna trawka) teraz wykorzystuję je bez strachu ,najeżdżam na białe linie

pewnie jak w prawdziwym aucie ,wszystko by poprawić wejście i zyskać prędkość i czas.Widzę że w szybkich zakrętach

mam po 5 do 10 km/h szybciej.Nawroty i ciasne już trochę opanowałem ,dokręcam teraz jedną ręką

jak trzeba ,odruchowo.Dużo mniej błędów,limit rozciągnął się troszkę jak guma ,czuje że mam

większe pole manewru często w zakręcie poprawiam i moduluje delikatnie a auto słucha.Nawet

sterowane przez komputer DTMy jakby łatwiej wyprzedzić i wcześniej wyjść na czysty tor.Banan na

pysku ,TO JEST TO!!!.Wchodzę na online spróbować i porównać.Wszystko OFF,ABS 2,zużycie ON ,utrata

przyczepności realistyczna i dla porównania opony wyścigowe miękkie ,bardziej ślisko co czuję na

kierze.Włączam wyścig 1 okr ze startu zatrzymanego 6.24.xxx ,był wyjazd w las :),drugie 6.18.3xx,

MASAKRA!!! (jak na mnie ofkoz:)), i poczucie że można jeszcze szybciej ,lepiej i dokładniej.Jeszcze

kilka kółek i wpadnie 6.16.xxx a może 6.15.xxx ,ale muszę kończyć i iść spać :( .Podsumowując kierę

mam dopiero miesiąc ale już wiem co daje te 900 stopni, nie ma to jak sprawdzić na

własnej skórze.Wciąż kusi mnie Thrustmaster f430 (jest piękny)i zastanawiam się ile tracę czasu

na pedałach DFGT(szczególnie pedał przyspieszenia jest słaby).Thrustmaster ma świetne pedały i

270 stopni a nie 200 jak w porównywanej przeze mnie i zaznaczam świetnej oraz dającej sporo

frajdy starszej kierze logitecha.Sądzę że czasy były by lepsze niż na starej DFF ale czy lepsze

niż na DFGT ?Od zawsze gram z manualną skrzynią biegów i bałem się też braku łopatek,Thrustmaster

ma świetne ale może to dziwnie zabrzmi nawet mi ich tak bardzo nie brakuje.Biegi zmienia się

pewnie i nawet nie bolą mnie palce po dłuższej grze,czego się obawiałem.W starszym modelu

Logitecha sa świetne plastykowe łopatki ale zdarzało mi się że bieg mi nie wskakiwał,w DFGT po

miesiącu użytkowania nie przypominam sobie takiego przypadku.Jak chyba wszyscy posiadacze DFGT

mam w planach dokleić łopatki taśmą dwustronną czy coś w tym guście :).Oddaję swój głos na 900

stopni które dało mi około 1% do 1.5% w porównaniu do starszej kiery,która wcześniej dała mi

jakieś 2% do 3% w stosunku do gry na padzie.Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu i choć f430

dalej mi się podoba to jakby częściej myślę teraz o G27 czyli 900 stopni plus lepsze pedały :).

Edytowane przez Gregorsan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregorsan, a jak opiszesz ff w dfgt, bo mam tą kierownicę i jak dla mnie w gt5 jest on zbyt mocny, jesli chodzi o trasy szutrowe, tam nie gram, bo kierownica wariuje, strzela warczy pstryka i Bóg wie co jeszcze, nie da się grać xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×