Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście że gra na padzie ma sens - zależy co komu pasuje, ja gram na padzie jak z resztą 70 % wszystkich graczy

Oczywiście na kierownicy czerpiesz więcej wrażeń z gry, ale absolutnie nie można powiedzieć, że na padzie nie ma sensu grać. Wiele osób grających na padzie spokojnie objezdza kolegów z kierownicami.

Edytowane przez NPK_PACMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierownica ma sens, gdy jeździsz online, jeśli nie jeździsz to zostań przy padzie. Sam wszystko co offline oraz sezonówki przerabiam na padzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chętnie pograłbym na kierownicy :) Spotykam się z różnymi opiniami, niektórzy mówią że najtańsza jaka nadaje się do grania to Logitech Driving Force GT(400zł). Na pewno nie ma nic tańszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Driving Force GT używaną. Za 300 zł spokojnie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety nic nie zaoszczędzisz. Po pierwsze tańsze kierownice mogą nie działać i będą to pieniądze wyrzucone w błoto, a nawet jak działają to przy następnym patchu mogą przestać... Chytry 2 razy traci. No a używka to zawsze używka, jak z pewnego źródła to można się zastanowić. DFGT to znakomity sprzęt, absolutnie warty swojej ceny, warto zrezygnować z 2 gier za 200zł i ją zakupić

Prosta piłka albo wydajesz 400-450 na kierkę albo wybierz pada. Innej opcji nie ma.

Edytowane przez pablos_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chętnie pograłbym na kierownicy :) Spotykam się z różnymi opiniami, niektórzy mówią że najtańsza jaka nadaje się do grania to Logitech Driving Force GT(400zł). Na pewno nie ma nic tańszego?

Kto powiedział, że nie ma pewnie że są, tylko szczerze je odradzam.

Sam to przerabiałem na początku przygody z PS3.

Podczas zakupów w sieci handlowej znalazłem w wyprzedaży, w cenie lepszej niż atrakcyjna ;), kierownicę marki CANYON. Stwierdziłem, co mi tam, spróbujemy.

Było napisane że kierownica jest kompatybilna z PS3. Okazało się że w żadnej grze (za wyjątkiem starego dema F1 na PSS) nie działają pedały i nie dało się ich zmusić do współpracy. Pozostało obsługiwać gaz przyciskami (nie analogowymi) na samej kierownicy.

Druga sprawa - czułość. Kierownica ma 270 stopni. Jako że działa też z PC sprawdziłem w sterowniku zakres działania. Okazuje się że kierownica przy skręcie zaczyna dopiero reagować tak od 15-20 stopni a jej maksymalny zakres działania kończy się na stopniach 90 mimo że jeszcze dalej można nią skręcić. Podobnie pedały nie działały od samego początku do samego końca, tylko w wąskim zakresie pomiędzy skrajnymi położeniami. W efekcie jechało się na niej jak na klawiaturze, czyli od krawężnika do krawężnika.

Pobawiłem się nią góra dwa dni bo po prostu nie dało się jeździć.

Potem właściwie zacząłem drążyć w sieci temat kierownic i zdecydowałem się na DFGT. Trochę się obawiałem, żeby ta nie okazała się podobna do poprzedniej.

Ale po zakupie i pierwszym wyścigu na twarzy pojawił się banan, bo ta kiera w porównaniu z poprzednią faktycznie działa, i aż się zdziwiłem jak dobrze działa :thumbsup:.

Jeśli jeszcze nie próbowałeś jazdy na kierze, która nie ma wibracji tylko prawdziwy Force Feedback szczerze polecam.

Uwierz mi DFGT to bardzo udany produkt wart tych pieniędzy, nie polecam kupna jakiegoś tańszego, niesprawdzonego, niemarkowego produktu bo się rozczarujesz jak ja za pierwszym razem.

P.S. A ta pierwsza kiera właściwie służy mi do dzisiaj....... gdy z rodzinką potrzebuje dodatkowego pada do gry w BUZZa, tu sprawdza się znakomicie.;)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chętnie pograłbym na kierownicy :) Spotykam się z różnymi opiniami, niektórzy mówią że najtańsza jaka nadaje się do grania to Logitech Driving Force GT(400zł). Na pewno nie ma nic tańszego?

Uzywana Driving Force pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Tak przymierzam się do kupna DFGT do grania w GT5, może w końcu mi się spodoba, bo na padzie słabo mi się gra :) Ale mam takie pytanko czy działa ten logitech na pc? Pewnie głupie pytanie, ale wole się upewnić :) Mam nadzieję, że po kupnie kiera nie pójdzie w kąt tylko mi się spodoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również poszukuję kierownicy do mojej PS3 (głównie do GT5 i następnego ;))

oraz do M$ X-Box 360 do FM 3 i nadchodzącej FM 4

chcę kupić solidny sprzęt, który będzie działał z obiema konsolami

upatrzyłem sobie następujące kierownice

1. sygnowaną do FM4 kierownicę Forza Motorsport CSR Elite Wheel wraz z pedałami i lewarkami:

CSR Elite Wheel

2. kierownicę Porsche 911 GT2 Wheel wraz z pedałami i lewarkami, wzorowaną na tej z Porsche GT2 (w sumie to dokładnie taka samą;)):

Porsche 911 GT2 Wheel

oba kółka są niemieckiej firmy Fanatec która specjalizuje się w robieniu kierownic wzorowanych na kółkach z aut Porsche

z początku zastanawiałem się nad tą drugą (z GT2), ale niedługo ma pojawić się ta pierwsza (sygnowana do FM4)

może doradzicie mi którą wybrać (po danych technicznych, funkcjach, itp.)

a może ktoś z Was ma coś podobnego?

Edytowane przez SilDrag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również poszukuję kierownicy do mojej PS3 (głównie do GT5 i następnego ;))

oraz do M$ X-Box 360 do FM 3 i nadchodzącej FM 4

chcę kupić solidny sprzęt, który będzie działał z obiema konsolami

upatrzyłem sobie następujące kierownice

1. sygnowaną do FM4 kierownicę Forza Motorsport CSR Elite Wheel wraz z pedałami i lewarkami:

CSR Elite Wheel

2. kierownicę Porsche 911 GT2 Wheel wraz z pedałami i lewarkami, wzorowaną na tej z Porsche GT2 (w sumie to dokładnie taka samą;)):

Porsche 911 GT2 Wheel

oba kółka są niemieckiej firmy Fanatec która specjalizuje się w robieniu kierownic wzorowanych na kółkach z aut Porsche

z początku zastanawiałem się nad tą drugą (z GT2), ale niedługo ma pojawić się ta pierwsza (sygnowana do FM4)

może doradzicie mi którą wybrać (po danych technicznych, funkcjach, itp.)

a może ktoś z Was ma coś podobnego?

Witaj,osobiście przerobiłem prawie wszystkie kierownice dostępne na rynku w tym Fanateca 911 GT3RS,911 Turbo S i GT2(możesz poczytać moje wrażenia w tym temacie kilkanaście stron wcześniej) i szczerze polecam tą firmę,moim zdaniem kierownice Fanateca miażdzą konkurencję pod każdym względem,multum funkcji ustawień,bajeczne wykonanie, i sam wygląd Porsche.Ja na twoim miejscu wybrałbym nowy model CSR ze względu na zastosowaną nową elektronikę,fajny wygląd i cenę która jest naprawdę atrakcyjna.

Jak będziesz miał jakieś konkretne pytania do wal do mnie śmiało.Pozdro :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najtaniej znajdę Logitech DFGT?

Witam,ja mam na sprzedaż nową DFGT,kupiona niecały tydzień temu,zagrałem na niej jeden wieczór,faktura zakupu i cała reszta,sprzedaje bo dotarł do mnie w końcu mój Fanatec.....Cena do dogadania :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z kierownicą Thrustmaster f430. Gdy podłączę kierownicę pod usb to za chwilę nie działają żadne przyciski na padzie poza drążkiem. Oczywiście taki problem jest w grze GT5, w głównym menu PS3 wszystko działa dobrze w grze natomiast nie działa żaden przycisk (z kierownicy też żaden poza nawigacyjnymi). Czy spotkał się ktoś z takim problemem? W tym temacie czytałem, że raczej każdemu działała ta kierownica zaraz po podłączeniu a u mnie taki klops.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z kierownicą Thrustmaster f430. Gdy podłączę kierownicę pod usb to za chwilę nie działają żadne przyciski na padzie poza drążkiem. Oczywiście taki problem jest w grze GT5, w głównym menu PS3 wszystko działa dobrze w grze natomiast nie działa żaden przycisk (z kierownicy też żaden poza nawigacyjnymi). Czy spotkał się ktoś z takim problemem? W tym temacie czytałem, że raczej każdemu działała ta kierownica zaraz po podłączeniu a u mnie taki klops.

Pozdrawiam

Niestety kolego ale muszę cię poważnie zmartwić-po ostatnim patchu do gt5 ta kierownica znikneła z listy kierownic które obsługuje GT5 i nic na to nie poradzimy,wczesniej gra pięknie obsługiwała tą kiere,teraz wcale......niestety.Nie wiem skąd takie posunięcie twórców gry czyli PD ale taka jest smutna prawda..... :confused:

ps.też posiadam tą kierownice i jestem bardzo wkur....

Kolejny patch czyli spec II wprowadzi pełną obsługę G25/27 ale o F430 nic nie wspominają :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego ale muszę cię poważnie zmartwić-po ostatnim patchu do gt5 ta kierownica znikneła z listy kierownic które obsługuje GT5 i nic na to nie poradzimy,wczesniej gra pięknie obsługiwała tą kiere,teraz wcale......niestety.Nie wiem skąd takie posunięcie twórców gry czyli PD ale taka jest smutna prawda..... :confused:

ps.też posiadam tą kierownice i jestem bardzo wkur....

Kolejny patch czyli spec II wprowadzi pełną obsługę G25/27 ale o F430 nic nie wspominają :unsure:

No to jaja. Szczerze to jestem trochę zdziwiony. Co innego gdyby od początku GT5 nie obsługiwało tej kierownicy. A taka zmiana w trakcie, kiedy to ludzie mogli w międzyczasie kupić i grać na tym sprzęcie to trochę dziwne. No cóż... Dzięki za odpowiedź, przynajmniej wiem dlaczego to nie chce działać!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Co innego gdyby od początku GT5 nie obsługiwało tej kierownicy. A taka zmiana w trakcie, kiedy to ludzie mogli w międzyczasie kupić i grać na tym sprzęcie to trochę dziwne

Ja własnie jestem takim "frajerem"...najpierw było GT5 Prologue, potem pełna wersja GT5, potem lektura forum,potem zakup F430, potem niezwykła frajda z gry,potem patch...i kupa!A wielu uczestników tego forum kpiło z posiadaczy F430 mówiąc,że" gra nie wspierała oficjalnie tego kontrolera, więc MOGLI go w każdej chwili "wymazać" i nie ma o co mieć pretensji!!!"...tak,tak..jak nie nas boli, tośmy dzielni!!!

Ja na razie Thrustmastera wystawiłem na allegro, a GT5 będzie już (z żalem) tylko niedzielną ścigałką do zabawy na padzie....szkoda!Ale i tak nigdy nie byłem w GT5 "alienem" więc co tam taki "mały żuczek"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem. Chciałbym zakupić model kierownicy LOGITECH Formula Vibration Feedback wheel, coś takiego http://allegro.pl/lo...1858163132.html i nie wiem czy będzie działało na ps3. Będzie to moja pierwsza kierownica, więc proszę nie piszczcie mi o G25, G27 i podobnych modelach. Chciałbym kupić dobrą kierownicę do 150zł. I chciałbym dowiedzieć się, czy będzie chodziła na ps3. Nie mogłem nigdzie znaleść nic na ten temat. Więc proszę o wyrozumiałość. Nie chcę bić jakiś światowych rekordów itp. i na pewno nie trzeba kupić kiery za 400zł, żeby sobie pograć i mieć z tego frajdę. Głównie chodzi mi o to czy ten model co podałem będzie działał na ps3. Dziękuje z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić dobrą kierownicę do 150zł.

To jest oksymoron ;)

A na poważnie pozostaje Ci szukać mocno używanej DFP. To chyba najlepsza opcja za taką sumę. O tej z linku nic Ci nie powiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem inaczej, Ten model co podałem będzie działał na ps3, bo z tego co wyszukałem przed chwilą to ma działać, ale strasznie mało info. o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem. Chciałbym zakupić model kierownicy LOGITECH Formula Vibration Feedback wheel, coś takiego http://allegro.pl/lo...1858163132.html i nie wiem czy będzie działało na ps3. Będzie to moja pierwsza kierownica, więc proszę nie piszczcie mi o G25, G27 i podobnych modelach. Chciałbym kupić dobrą kierownicę do 150zł. I chciałbym dowiedzieć się, czy będzie chodziła na ps3. Nie mogłem nigdzie znaleść nic na ten temat. Więc proszę o wyrozumiałość. Nie chcę bić jakiś światowych rekordów itp. i na pewno nie trzeba kupić kiery za 400zł, żeby sobie pograć i mieć z tego frajdę. Głównie chodzi mi o to czy ten model co podałem będzie działał na ps3. Dziękuje z góry.

Ale istotne jest też, W CO będziesz chciał grać na ps3 tą kierownicą!!! Bo np. GT5 obsługuje tylko kilka modeli!!! A inne gry mogą jedne kierownice "widzieć" a inne ignorować. Mój wspaniały F430 idealnie obsługuje DIRT`a, Formułę...a GT5 już nie! Więc oprócz tego, jaka kiera działa z ps3 to jeszcze musisz wiedzieć w co będziesz grał! Bo jesli w DIRT`a to zapraszam na allegro-jest tam mój Thrustmaster F430 za 120zł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie jestem takim "frajerem"...najpierw było GT5 Prologue, potem pełna wersja GT5, potem lektura forum,potem zakup F430, potem niezwykła frajda z gry,potem patch...i kupa!A wielu uczestników tego forum kpiło z posiadaczy F430 mówiąc,że" gra nie wspierała oficjalnie tego kontrolera, więc MOGLI go w każdej chwili "wymazać" i nie ma o co mieć pretensji!!!"...tak,tak..jak nie nas boli, tośmy dzielni!!!

Ja na razie Thrustmastera wystawiłem na allegro, a GT5 będzie już (z żalem) tylko niedzielną ścigałką do zabawy na padzie....szkoda!Ale i tak nigdy nie byłem w GT5 "alienem" więc co tam taki "mały żuczek"...

Przestan juz brzeczec, tylko po prostu wykasuj wszelkie pliki ktore scianela gra, i nie sciagaj tego patcha ktory Ci usuwa kierownice z gry. Nie bedziesz mogl grac online, co sadze i tak Cie nie interesowalo, a na offline bedziesz smigal wszytkie wyscigi. Problem rozwiazany czy jestes takim hardkorem ktory gra TYLKO online ? Pomijam Spec 2.0, bo wierze ze razem z nim nadejdzie odpowiednie rozwiazanie co do tej kierownicy.</p><p>A co do kierownicy, nie lepiej bylo kupic DFGT, ktora jest oficjalna kierownica do GT5, niz teraz uzalac sie ze cos nie dziala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestan juz brzeczec, tylko po prostu wykasuj wszelkie pliki ktore scianela gra, i nie sciagaj tego patcha ktory Ci usuwa kierownice z gry. Nie bedziesz mogl grac online, co sadze i tak Cie nie interesowalo, a na offline bedziesz smigal wszytkie wyscigi. Problem rozwiazany czy jestes takim hardkorem ktory gra TYLKO online ? Pomijam Spec 2.0, bo wierze ze razem z nim nadejdzie odpowiednie rozwiazanie co do tej kierownicy.</p><p>A co do kierownicy, nie lepiej bylo kupic DFGT, ktora jest oficjalna kierownica do GT5, niz teraz uzalac sie ze cos nie dziala ?

Pomijając Twoj wstep (o brzęczeniu) resztę skomentuję krótko: pierwsze, co zrobiłem to wykasowałem, "od nowa" bez patcha i..nic! To rozwiazanie nie działa. Co do reszty Twoich cennych rad...tak, gdybym wiedział, kupiłbym DFGT! Usatysfakcjonowany?

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestan juz brzeczec, tylko po prostu wykasuj wszelkie pliki ktore scianela gra, i nie sciagaj tego patcha ktory Ci usuwa kierownice z gry. Nie bedziesz mogl grac online, co sadze i tak Cie nie interesowalo, a na offline bedziesz smigal wszytkie wyscigi. Problem rozwiazany czy jestes takim hardkorem ktory gra TYLKO online ? Pomijam Spec 2.0, bo wierze ze razem z nim nadejdzie odpowiednie rozwiazanie co do tej kierownicy.</p><p>A co do kierownicy, nie lepiej bylo kupic DFGT, ktora jest oficjalna kierownica do GT5, niz teraz uzalac sie ze cos nie dziala ?

DFGT mówiąc krótko nawet nie leżało obok tej F430 więc jego wybór jest dla mnie oczywisty,następnie w Spec 2,0 nie ma żadnej wzmianki o wsparciu dla tej kiery pisano tylko o g25/27 wiec skąd takie info wygrzebałeś ???Kolega ma prawo się wkurw... bo to dziwne posunięcie ze strony PD,ale oni tu rozdają karty więc trzeba czekać na rozwój sytuacji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×