Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanko. Jak w GT5 można zmniejszyć tą siłe przy skręcaniu ?? Bo powiem szczerze, że trzeba troche siły uzyć, aby skręcić... Forcefeedback mam ustawiony w GT na 5 oczek. Jakieś porady ?? Bo mój tata praktycznie wogle nie chce mieć oporu na kierownicy podczas skrętu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Jak w GT5 można zmniejszyć tą siłe przy skręcaniu ?? Bo powiem szczerze, że trzeba troche siły uzyć, aby skręcić... Forcefeedback mam ustawiony w GT na 5 oczek. Jakieś porady ?? Bo mój tata praktycznie wogle nie chce mieć oporu na kierownicy podczas skrętu. :)

Slepyy nie jestem w stanie ci odpowiedziec na to pytanie poniewaz z tego co widzialem to w opcjach gt5 nie ma nawet mojej kierownicy G27 ani g25 inne sa.Zreszta na moim przykladzie jak ja podlaczylem to tak zostalo bo mi pasuje i nic nie chcial bym zmieniac :D ale wiadomo kazdy ma inne gusta :) Do zobaczenia na torze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka jako ze mam G27 i Gt5 od 4 dni i troszke ogralem,to moge ci podpowiedziec co nieco.Na samym poczatku tez mialem z tym problem i to nie tylko na 2 ale czasami na innych biegach,z tego co obczailem jak wciskasz sprzeglo i wbijasz bieg to sprzeglo jest za szybko puszczane,tak mialem jak szybko biegi zmienialem,pozniej jak to obczailem zaczalem na to uwage zwracac i problem wyeliminowalem w 90 % ,a wiec jak wcisniesz sprzeglo wbij bieg i dopiero sprzeglo pusc,jak zrobisz to rowno tzn sprzeglo i bieg w jednym czasie wtedy sie dzieja cyrki takie wlasnie :).Nie wiemczyci to cos da ale u mnie pomoglo :P.Ps sorka za brak PL znakow poniewaz takich nie posiadam ;D Pozdr jak cos dodawac mnie PSN ID przemal

No racja, ja G25 mam od dawna, ale dawno nie grałem (w lipcu w Prologa) no i zapomniało mi się jak to jest w GT5 wrażliwe... po kilku wyścigach też daję jużznowu radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie logiczne, nie oszukasz w ten sposob zmieniajac biegi, tylko blizej temu do rzeczywistosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Logitech Driving Force ma łopatki do zmiany biegów czy ma je tylko G25/G27?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka jako ze mam G27 i Gt5 od 4 dni i troszke ogralem,to moge ci podpowiedziec co nieco.Na samym poczatku tez mialem z tym problem i to nie tylko na 2 ale czasami na innych biegach,z tego co obczailem jak wciskasz sprzeglo i wbijasz bieg to sprzeglo jest za szybko puszczane,tak mialem jak szybko biegi zmienialem,pozniej jak to obczailem zaczalem na to uwage zwracac i problem wyeliminowalem w 90 % ,a wiec jak wcisniesz sprzeglo wbij bieg i dopiero sprzeglo pusc,jak zrobisz to rowno tzn sprzeglo i bieg w jednym czasie wtedy sie dzieja cyrki takie wlasnie :).Nie wiemczyci to cos da ale u mnie pomoglo :P.Ps sorka za brak PL znakow poniewaz takich nie posiadam ;D Pozdr jak cos dodawac mnie PSN ID przemal

To mnie pocieszyłeś. Bałem się ze coś z moja kierą nie tak. Pojeździłem dziś troszku, popróbowałem i faktycznie jest tak jak mówisz. Trzeba zwracać na to uwagę. Dzięki za info. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Logitech Driving Force ma łopatki do zmiany biegów czy ma je tylko G25/G27?

Ma, jeśli chodzi o Driving Force GT.

A ja mam takie pytanko. Jak w GT5 można zmniejszyć tą siłe przy skręcaniu ?? Bo powiem szczerze, że trzeba troche siły uzyć, aby skręcić... Forcefeedback mam ustawiony w GT na 5 oczek. Jakieś porady ?? Bo mój tata praktycznie wogle nie chce mieć oporu na kierownicy podczas skrętu. :)

Jeśli masz DFGT to zmień Force Feedback na 1 'oczko' bo wyłączyć całkowicie chyba nie można, tak jak w prologu.

Edytowane przez Duszol_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma, jeśli chodzi o Driving Force GT.

Ma przyciski, do łopatek trochę im brakuje, ale dają radę :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Logitech DRIVING FORCE WIRELESS <--- a co sądzicie o tej ?? będzie różnica w porównaniu do pada:P Powiem szczerze gram w GT5 i dopiero 10 lvl a już problem nie mogę przejść na złocie .. ba nawet na srebrze 2 event w specjalnych na torze NASCAR. Czy mam za małego skilla na padzie czy jest to niewykonalne?? Dodam że nie wydam na kierownicę 300 czy więcej zł a tą znalazłem na allegro za 160 z wysyłką. Ktoś na tym gra ?? Jakieś opinie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech DRIVING FORCE WIRELESS <--- a co sądzicie o tej ?? będzie różnica w porównaniu do pada:P Powiem szczerze gram w GT5 i dopiero 10 lvl a już problem nie mogę przejść na złocie .. ba nawet na srebrze 2 event w specjalnych na torze NASCAR. Czy mam za małego skilla na padzie czy jest to niewykonalne?? Dodam że nie wydam na kierownicę 300 czy więcej zł a tą znalazłem na allegro za 160 z wysyłką. Ktoś na tym gra ?? Jakieś opinie ??

Osobiście odradzam takie wynalazki. Już lepiej poszukaj używanej DF Pro. Do 200 zł się zmieścisz lekko.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście odradzam takie wynalazki. Już lepiej poszukaj używanej DF Pro. Do 200 zł się zmieścisz lekko.

Pozdr.

A jak lubię grać na leżąco ??

Inaczej. Czy łatwiej będzie mi się grało na tej kierownicy niż na padzie ?? najlepiej jak by się wypowiedział ktoś co ma lub miał tą kierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dywanie nie probowalem, ale mysle ze zle nie jest. U mnie na panelach wszystko stabilnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was nastepujace pytanie, stoje pod wielkim znakiem zapytania, a mianowicie: dzisiaj oblazlem chyba wszystkie mozliwe sklepy w poszukiwaniu sensownej kierownicy oraz gran turismo 5. Sprawa wyklarowala sie tak, ze: Logitech G25 nowy w sklepie za 850zl, 2 letnia gwara, kolejna opcja to poszukiwania na allegro uzywki, ale wiadomo, bez gwarancji, a jak juz z gwara to znowu cena rosnie, na ta chwile 670zl-750zl tak sie ceny klaruja. I ostatnia opcja to zamowienie GT3RS V2 za 320 euro + 20 euro wysylka, z tym ze kiere bym mial dopiero w lutym, no i pytanie czy warto wylozyc 1400zl, kiedy logiego moge miec za 850zl.

Bylbym naprawde wdzieczny za pomoc, gdyz meczy mnie to strasznie i nie wiem co robic.

Pozdrawiam i z gory dziekuje.

Kuba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam logitecha g25 i moge Ci z reka na sercu go polecic, ewentualnie mozesz sobie tez sprawic g27 skoro masz na to fundusze.. Albo wracajac do g25 to od razu jakis stojak sobie fundnac

@Wcisu ja mam wheel stand pro i jestem zadowolony, tak jak wszyscy z forum ktorzy sobie to sprawili, jest to sprawdzone, na gtplanet same pochwaly wiec moze warto poczekac tydzien i kupic pewniaka?

Edytowane przez BrzozaLuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz G25 za 850 to się ani nie zastanawiaj ! A na pewno to jest G25 ? Ta kiera juz jest wycofana ze sprzedarzy o ile mi wiadomo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to G25, ma sekwencje+H, wypytalem dlaczego jeszcze ja maja itp, i niby koles powiedzial, ze sie uchowala na magazynie. Ale spytalem o gwarancje i wszystko jest jak nalezy czyli 24 miechy gwary.

A co do G27 to nie jest zdecydowany z tego wzgledu, ze pozbede sie tym sposobem sekwencyjnej, ktora moze w sumie sie przydac. No i zawsze zaoszczedze kase na stojak. Czyli z tego co piszecie to moge brac tego G25 nowke i nie tracic 1400 na fanateca??

To jeszcze takie male pytanko, sledzilem ten temat i niby cos ludzie pisali, ze G25 nie bedzie juz mialo przewagi ze wzgledu na sprzeglo itp. Czy zmienilo sie cos wzgledem prologa czy nadal jest rewelacja?? Bo slyszalem, ze sprzeglo + H sie strasznie przydaje przy czasowkach itp. Jesli mowie cos zle to prosze poprawcie bo jestem w temacie kierownic calkiem nowy.

Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja prosze o pomoc. Mam g27 i dostaje juz kurwicy mowiac dosadnie.

Ja rozumiem, ze przy 200 moze telepac, ale jade spokojnie 60 yarisem i trzesie na prostej kierownica, ze szok. Tragicznie tez jest na wstecznym przy kilkunastu km/h.

Filmik slabej jakosci, ale widac co sie dzieje: http://rapidshare.com/files/433435673/Wideo002.3gp Dodatkowo czuje jakbym jezdzil nie kierownica ze wspomaganiem a starym ursusem. Sam opor (a chce by chodzila tak jak w momencie, kiedy jest odlaczona od plejki).

FF na 1, ustawieniami w grze bawilem sie z godzine i nic! Poki co te telepanie odbiera mi calkowicie przyjemnosc, bo z rzeczywistoscia to nie ma nic wspolnego, szczegolnie przy takim predkosciach!

Edytowane przez Azifrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Kupiłem dziś logitech driving force gt i mam taki problem z GT5 :(

blokuje mi się pedał hamulca. Objawy są takie, że jak zahamuję to pasek siły hamowania nie zawsze spada do zera i jadę na gazie + plus lekko hamulec (ledwo co się świeci na czerwono). Musze strzelić z pedała, żeby się całkiem wyłączył. Czy to problem z nowości i się wyrobi? Czy mam składać reklamację w sklepie??? Odpaliłem demo WRC i jest ok. Tylko w GT5 mam taki kłopot... :(

co robić?

może to kwestia jakichś ustawień? chociaż próbowałem wiele i ciągle tak samo... znacie temat???

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BubuPN: Ja mam swoja kiere na małym dywaniku koło tv, tzn stojak. i jest stabilnie, dobrze się siedzi.

Azifrael: Ja mam ten sam problem, ta sama kiera i takie same odruchy są.. trzeba się nie lada namęczyć, i siły mieć żeby dobrze kierownica operować. Chociaż przyznać się muszę ze jeszcze w ustawieniach się tak nie bawiłem żeby to jakoś poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak lubię grać na leżąco ??

To sobie kup poduszkę a nie kierownicę. Mniej wydasz i lepiej się sprawdzi "na leżąco" ;)

Cześć!

Kupiłem dziś logitech driving force gt i mam taki problem z GT5 :(

blokuje mi się pedał hamulca. Objawy są takie, że jak zahamuję to pasek siły hamowania nie zawsze spada do zera i jadę na gazie + plus lekko hamulec (ledwo co się świeci na czerwono). Musze strzelić z pedała, żeby się całkiem wyłączył. Czy to problem z nowości i się wyrobi? Czy mam składać reklamację w sklepie??? Odpaliłem demo WRC i jest ok. Tylko w GT5 mam taki kłopot... :(

co robić?

Dziwne jest to, że tylko w GT5 tak masz... Wygląda na coś skopane z potencjometrem hamulca. U mnie od początku wszystko działało/a perfekt. Nic się nie musi wyrabiać. Jeśli nie minie szybko, to bym reklamował...

Inaczej. Czy łatwiej będzie mi się grało na tej kierownicy niż na padzie ??

Kierownica daje więcej precyzji niż pad, ale jest od niego wolniejsza. Więc nie da się powiedzieć, czy będzie Ci łatwiej. Kierownica po pierwsze ma dawać 100x lepsze odczucia i frajdę z jazdy, a ta nad którą się zastanawiasz takiej Ci nie da imo...

Pozdr.

Edytowane przez NERVUS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie coś ktoś może używa: http://www.proline.p...WHEELSTAND+FOR1 , zastanawiam się, bo na stronce Wheel Stand Pro, jest napisane, że mają tygodniowe opóźnienia w związku z premierą GT5, hehe :)

Cześć,

podłączam się pod pytanie, przy cenie 199 wydaję się być ciekawą ofertą, mam nadzieję że składanie/rozkładnie jest równie szybkie i łatwe jak w przypadku WSP. Dziwi mnie troszkę brak jakichkolwiek recenzji, opinii, testów i filmików na temat w/w w sieci?

Cześć!

Kupiłem dziś logitech driving force gt i mam taki problem z GT5 :(

blokuje mi się pedał hamulca. Objawy są takie, że jak zahamuję to pasek siły hamowania nie zawsze spada do zera i jadę na gazie + plus lekko hamulec (ledwo co się świeci na czerwono). Musze strzelić z pedała, żeby się całkiem wyłączył. Czy to problem z nowości i się wyrobi? Czy mam składać reklamację w sklepie??? Odpaliłem demo WRC i jest ok. Tylko w GT5 mam taki kłopot... :(

co robić?

może to kwestia jakichś ustawień? chociaż próbowałem wiele i ciągle tak samo... znacie temat???

pzdr

Pocieszę Cie albo i nie, ale jam dokładnie tak samo, radzę sobie z tym w następujący sposób, odłączam w na chwilę pedały i podłączam ponownie, pedał hamulca pozostaje delikatnie wciśnięty natomiast potencjometr kalibruję tą pozycje na zero. Czytałem na innym forum o podobnych przypadkach czyli krzywego przykręcenia hamulca które skutkują blokowaniem i nie do końca odbijaniem pedału, podobno można w prosty sposób go rozkręcić i przykręcić poprawnie.

pzdr

Adrian

Edytowane przez cheeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do hamulca mam również ten problem a kiere używałem może z 30x ale od początku tak było pomaga rzeczywiście odłączenie i sama się kalibruje i jest oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×