Skocz do zawartości
Patricko

Gdzie kupić i za ile

Rekomendowane odpowiedzi

to jest polska właśnie, 400 ełrosów ( co w przeliczeniu przy wahnięciach kursu daje 1700 zeta) płacę za konsolę u niemiaszków. już nie będę mówił jaka tam pensja minimalna. a u nas dojenie klienta, szukanie frajera i próby podbicia bębenka . cena 2155. szkoda że nie 2500 i preorder za 300 złoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście niemiecki Amazon wznowił chyba pre-ordery, kusi mnie ten z DriveClubem za 440€.
Ale z drugiej strony do premiery sporo czasu, dlatego wolę poczekać na coś konkretniejszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zakupy głównie na angielskim Amazonie.

Ktoś wie czy kontakt na niemieckim może być prowadzony po angielsku?

Bo coś czuję, że nie bardzo, a z niemieckim to nie jest u mnie perfect :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zakupy głównie na angielskim Amazonie.

Ktoś wie czy kontakt na niemieckim może być prowadzony po angielsku?

Bo coś czuję, że nie bardzo, a z niemieckim to nie jest u mnie perfect :P

Tak może być w języku angielskim :) 

Tylko dłużej się czeka na odp... w końcu są ludzie mieszkający w Niemczech, a praktycznie nie posługujący się tym językiem ^ ^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja radze trochę odczekać z ps3 tak zrobiłem

w 2 z kumplem popytaliśmy się po znajomych czy ktoś by kupował ps3, znalazło się 6 osób,

i dawaj do sklepów mm, euro itp z zapytaniem czy przy takiej ilości dorzucą coś, ewentualnie jakaś upust.

wyszło ze w euro dali 6 gier + upust po 100zł

 

dlatego radze odczekać ja prawdopodobnie kupie gdzieś za 6mc od premiery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zakupy głównie na angielskim Amazonie.

Ktoś wie czy kontakt na niemieckim może być prowadzony po angielsku?

Bo coś czuję, że nie bardzo, a z niemieckim to nie jest u mnie perfect :P

 

tyle że z amazonu uk za friko wysyłka a z DE już nie z tego co mi wiadomo.

 

edit: 3.75€ za standard- 7dni max lub 1-4dni 21€///

 

edit: 40€ za drive club dawać który i tak w okrojonej wersji** jest w ps+- nie widzę sensu za to wersja czysta opłacalna nawet.

 

*rozszerzenie do pełnej przecież nie będzie za wartość pudełkowej

 

ktoś kupował w de amazon już?> jak z gwarancją? jak nikt to mogę zapytać po niemiecku....

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytaj o sprawy gwarancyjne, jak wygląda wysyłka z PL w razie czego, czy trzeba czekać aż naprawią czy wysyłają nową, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. wyślę zapytanie jeszcze dziś. 

 

edit: powiedzmy do 22:00 czekam na ewentualne pytania jeszcze co by wszystko naraz podesłać.

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odłożyłem 500 euro i 3 tys zl, więc kupię albo w Polsce lub w Niemczech. Mam nadzieje, że uda mi się dorwać w dniu premiery. :biggrin:

Będą jakieś zestawy z grami czy nie bardzo?

Edytowane przez farmer23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to mamy info prosto z Amazon DE, trochę wcześniej niż zakładałem ale znalazłem online chat więc skorzystałem czym prędzej ;)

 

1) wysyłają do Polski PS4 ale nie gwarantują dostawy na premierę konsoli (29)

2) kwestia gwarancji: 

  "gwarancję oferuje tylko prodducent, nie amazon. Amazon oferuje "Mangelhaftung" (po naszemu niezgodność towaru z umową) w ramach której zabieramy produkt i zwracamy cenę zakupu. Nie możemy obiecać naprawy czy wymiany"

 

jeśli konsola ulegnie awarii to na gwaraancję mam ją wysłać do serwisu w PL czy DE
proszę pytać Sony, nie mogę na to pytanie odpowiedzieć

 

jeśli chodzi o skorzystanie z niezgodności [...] (Mangelhaftung) to wysyłam towar do amazonu de czy SonyDE?

albo do producenta albo do nas. Jeśli do amazonu to produkt musi do nas zostać wysłany. Jeśli to możliwe w oryginalnym opakowaniu. 

 

wysyłka do amazonu będzie na mój koszt czy sklepu? 

    jeśli wystąpią koszty zostanie wykonany ich zwrot

 

gdy oryginalne opakowanie jest uszkodzone/brak go co wtedy?

  Proszę, nie malować diabla na ścianie.  Gdy opakowanie jest to dobrze, gdy nie ma to nie ma :D

 

niezgodność towaru [...] obowiązuje 2 lata

 

tyle. Jeśli coś jeszcze to podpowiedzcie to się jutro można dopytać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie standard. Jedynie martwi to, ze jak oddajesz konsolę to już jej nie zobaczysz, więc backup danych to obowiązek.

Ale jak konsola padnie i nie będziemy w stanie go zrobić? Co wtedy? Wszystko przepada?

Do normalnego serwisu tutaj się nie da, bo wtedy po gwarancji, a przez internet to ewentualnie dezaktywacja, w najlepszym wypadku.

 

W sumie w takich wypadkach to nie ważne czy do Niemiec czy PL, tak czy siak przepadnie to co masz na dysku :/

Albo robić backup codziennie, co jest bez sensu, albo sam już nie wiem jak wtedy z takiej sytuacji wybrnąć.

 

Ciekawe jak radzili sobie w takiej sytuacji ludzie z PS3. Bo to to samo w sumie.

Niby można podmienić dysk, ale co mi z tego jak wkładając do innej konsoli i tak trzeba formatować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no amazonDE informuje na swoje stronie, że zalecają backup danych...

jest średnio ale to amazon- oni raczej nie odsyłają sprzętu bez naprawienia jak nasi ....

 

 

rozmawiam teraz z UK amazon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, opanujcie się!

Konsoli jeszcze nie ma na rynku, a wy już biadolicie, o sprawność sprzętu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym wyjściem na backup danych jest usługa PS+ która daje nam 1GB przestrzeni w chmurze, co na save gier wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AmazonUK IMO the best:

 

- możliwa jeszcze dostawa na premierę / w ciągu kilku dni po 

- w razie awarii wymiana na nową konsolę a w między czasie zwracamy starą [nie raz już było info, że nie chcieli starego sprzętu:P], dopytałem tu czy nie karzą sobie np. czekać na weryfikację sprzętu- nie wysyłają oni nową my starą, takie mają procedury.... żeby nasi takie mieli...

cenowo nieco ponad 1700zł ;) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, opanujcie się!

Konsoli jeszcze nie ma na rynku, a wy już biadolicie, o sprawność sprzętu...

 

Człowieku jak nie masz nic sensownego do powiedzenia w temacie to się nie wypowiadaj, bo normalna dyskusja jest i ludzie chcą się czegoś dowiedzieć przed zakupem.

Radzę się Tobie ogarnąć, bo jeszcze jeden taki wypadzik z off-topem i będzie przerwa wakacyjna. Masz sensowne info pisz, nie masz to scrolluj dalej nie truj.

 

Wracając do tematu, to ja wiem że zaleca się backup, ale przecież nie każdy robi go non-stop :)

Save'y w chmurze to wiadomo, normalna rzecz, czy nawet na pendrive.

Ale głównie chodzi mi o to, że jakby tak konsola poszła i nie było w ogóle dostępu do niej, to posyłamy konsolę z wszystkimi naszymi danymi, itd.

Chyba, że jedyna opcja to wyjąć go, sformatować i włożyć na nowo i niech już tam się przejmują :)

Potem tylko dezaktywacja przez internet i chyba po sprawie.

A na nowej konsoli pobieranie i konfigurowanie wszystkiego na nowo...oj żebym nie musiał się o tym nigdy przekonywać.

 

BTW.

Singu dzięki za info, chodziło mi głównie o niemiecki Amazon, bo na UK powiedzą Ci raczej dokładnie to samo.

Niemiecki mnie interesuje z racji normalnej ceny, konsola z UK kosztuje koło 1800zł, to już wolę u nas kupić.

Do tego Amazon ma pre-ordery z całego świata, więc duże prawdopodobieństwo, że na swoją konsolę poczeka się dłużej troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko, 

~1750zł za święty spokój to IMO niezła oferta. Nasze sklepy za 100 lat dościgną amazon uk w traktowaniu klienta.  W PL zawsze trzeba sprzęt wysłać najpierw i czekać...

 

 a utrata kilkunastu GB danych w razie awarii będzie przykra, oby więc PS4 było bezawaryjne ;)

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak 1750zł :) Po ile Ty funta liczysz :) Nie licz mniej jak 5.2, albo nawet 5.3. Niekiedy mi skakało nawet do 5.6, a mam w mBanku, który jakoś z ludzi nie zdziera.

Niestety najpierw idzie przewalutowanie na Euro, a dopiero potem na Funta, dlatego właśnie tak kurs się zawyża i dlatego właśnie myślę o Amazonie niemieckim.

Obsługa gwarancyjna będzie taka sama, Amazon to Amazon, czy tu czy tu to na jedno wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ing 5,08 nie tak zle :) a co do uk to wysylka chyba 8 funtow co daje dodatkowe 40 zl I chyba lepiej juz miec gwarancje na miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od obecnego kursu, to że teraz wychodzi tyle, nie znaczy że 29 listopada też będzie :) Akurat kursu nikt nie przewidzi.

Koszty wysyłki i tak Amazon pokrywa, więc bez znaczenia gdzie :)

Czy gwarancję na miejscu? No nie wiem...piszesz do nich i jak masz farta to przysyłają Ci nową konsolę, a starej nawet nie chcą.

W najgorszym wypadku zostajesz z nowym egzemplarzem...W PL takie akcje? Jak żyje się nie spotkałem (oczywiście mowa o konsolach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie teraz tak pomyślałem, że przecież PS4 wychodzi pod koniec listopada, więc to dobry okres dla sklepów by sztucznie podbić cenę i w okresie świątecznym ją niby przecenić. Może nasi już to robią. A na święta dadzą super ofertę 1750 zł przecenione z 2255 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji.. jest ona międzynarodowa - z zepustą konsolą + paragonem/fakturą idziesz do SONY Center, a CI MUSZĄ przyjąć sprzęt.. jeżeli nie oj to mają przej jeżeli to zgłosisz ^ ^ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji.. jest ona międzynarodowa - z zepustą konsolą + paragonem/fakturą idziesz do SONY Center, a CI MUSZĄ przyjąć sprzęt.. jeżeli nie oj to mają przej jeżeli to zgłosisz ^ ^ 

tak tylko nasze sklepy/serwisy robią wszystko by cię wy****ać a nie naprawić / wymienić. Amazon UK po prostu wysyła nowy sprzęt a stary ewentualnie bierze. Żadna gwara w pl tego nie daje ;)              I nie sony center a zamawia się kuriera, który odbiera sprzęt sony...

 

 

 

Ale jak 1750zł :) Po ile Ty funta liczysz :) Nie licz mniej jak 5.2, albo nawet 5.3. Niekiedy mi skakało nawet do 5.6, a mam w mBanku, który jakoś z ludzi nie zdziera.

Niestety najpierw idzie przewalutowanie na Euro, a dopiero potem na Funta, dlatego właśnie tak kurs się zawyża i dlatego właśnie myślę o Amazonie niemieckim.

Obsługa gwarancyjna będzie taka sama, Amazon to Amazon, czy tu czy tu to na jedno wychodzi.

policzyłem sobie w/g Google :P

 

u mnie w banku pokazuje na dziś sprzedaż funta po  5,1688zł- czyli 5.2 -> 1815... tylko pytanie jak sprawdzić o ile zwiększy się koszt po dodaniu przewalutowanie z € jeszcze.... (Deutsche Bank)

 

 

@ Patricko "Obsługa gwarancyjna będzie taka sama, Amazon to Amazon, czy tu czy tu to na jedno wychodzi."

 

no właśnie nie bo w amazon de ci zwrócą kasę jak im wyślesz najpierw towar a z UK oni się tym zajmują jednocześnie- oni wysyłają sprzęt i kuriera po stary [o ile chcą stary]....

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×