Skocz do zawartości
Patricko

Gdzie kupić i za ile

Rekomendowane odpowiedzi

tak tylko nasze sklepy/serwisy robią wszystko by cię wy****ać a nie naprawić / wymienić. Amazon UK po prostu wysyła nowy sprzęt a stary ewentualnie bierze. Żadna gwara w pl tego nie daje ;)              I nie sony center a zamawia się kuriera, który odbiera sprzęt sony...

 

 

 

policzyłem sobie w/g Google :P

 

u mnie w banku pokazuje na dziś sprzedaż funta po  5,1688zł- czyli 5.2 -> 1815... tylko pytanie jak sprawdzić o ile zwiększy się koszt po dodaniu przewalutowanie z € jeszcze.... (Deutsche Bank)

 

 

@ Patricko "Obsługa gwarancyjna będzie taka sama, Amazon to Amazon, czy tu czy tu to na jedno wychodzi."

 

no właśnie nie bo w amazon de ci zwrócą kasę jak im wyślesz najpierw towar a z UK oni się tym zajmują jednocześnie- oni wysyłają sprzęt i kuriera po stary [o ile chcą stary]....

Reklamacji produktów SONY możesz dokonać w każdym Sony Center na terenie naszego kraju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu chodzi o to, że to wciąż Polska i Bóg jeden wie co się z Twoją konsolą dzieje i jak długo karzą Ci na nią czekać.

To mnie właśnie przeraża w tym wszystkim, to jak w tym kraju są tego typu rzeczy załatwione, a klient po zapłaceniu za konsole jest traktowany już jako problem, kiedy domaga się swoich praw.

Tym się właśnie różnimy od zachodnich rynków, pazerność pazerność i jeszcze raz pazerność :/ Wiadomo, nie wszędzie...no ale w większości miejsc.

 

Niestety Amazon to niedościgniony wzór jeśli chodzi o obsługę klienta i całą posprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacji produktów SONY możesz dokonać w każdym Sony Center na terenie naszego kraju. 

 

zależy co pod tym rozumiesz:

a) gwarancja-> wtedy bzdura bo tylko d2d kurierem

b.) niezgodność towaru z umową- wtedy tak ale co z tego jak tylko do pół roku uznaje się wadę za ukrytą, potem ty musisz im udowodnić, że to jest. Do tego w SC umieją spławiać klienta jak nigdzie indziej z reklamacjami - wiem bo próbowałem swoje vaio u nich oddać to nie bo nie, kumpel miał problem z vaio i w innym SC na niezgodność zaczęli żąadać ekspertyz i robić wszystko byle nie przyjąć. Kolega się ugiął i oddał na gwarę do sony via d2d choć lap miał miesiąc jak się popsuł...

 

Wiem, że mogliśmy się skarżyć do rzecznika ale to trwa masę czasu potem wszystko....

 

 

 

Jemu chodzi o to, że to wciąż Polska i Bóg jeden wie co się z Twoją konsolą dzieje i jak długo karzą Ci na nią czekać.

To mnie właśnie przeraża w tym wszystkim, to jak w tym kraju są tego typu rzeczy załatwione, a klient po zapłaceniu za konsole jest traktowany już jako problem, kiedy domaga się swoich praw.

Tym się właśnie różnimy od zachodnich rynków, pazerność pazerność i jeszcze raz pazerność :/ Wiadomo, nie wszędzie...no ale w większości miejsc.

 

Niestety Amazon to niedościgniony wzór jeśli chodzi o obsługę klienta i całą posprzedaż.

 

dokładnie. Może i drożej ale przynajmniej obsługa na poziomie nie tylko do czasu wypchnięcia towaru ze sklepu....

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy co pod tym rozumiesz:

a) gwarancja-> wtedy bzdura bo tylko d2d kurierem

b.) niezgodność towaru z umową- wtedy tak ale co z tego jak tylko do pół roku uznaje się wadę za ukrytą, potem ty musisz im udowodnić, że to jest. Do tego w SC umieją spławiać klienta jak nigdzie indziej z reklamacjami - wiem bo próbowałem swoje vaio u nich oddać to nie bo nie, kumpel miał problem z vaio i w innym SC na niezgodność zaczęli żąadać ekspertyz i robić wszystko byle nie przyjąć. Kolega się ugiął i oddał na gwarę do sony via d2d choć lap miał miesiąc jak się popsuł...

 

Wiem, że mogliśmy się skarżyć do rzecznika ale to trwa masę czasu potem wszystko....

 

 

 

 

dokładnie. Może i drożej ale przynajmniej obsługa na poziomie nie tylko do czasu wypchnięcia towaru ze sklepu....

Heh to fakt.... tak samo jak z proszkami niby Vizir ten sam co Niemiecki, a jednak tamten lepiej pierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ciekawych wieści dla tych co chcieliby zamawiać na Amazonie UK:

 

Cena z wysyłką FREE Delivery: £357.72 (od 3 do 10 dni) - ok. 1850 zł

Cena z wysyłką Standard: £366.90 (od 3 do 10 dni) - ok. 1908 zł

Cena z wysyłką do 2 dni w PL: £395.70 (od 1 do 2 dni) - 2054 zł

 

Amazon Niemiecki ma za to takie ceny:

 

Wersja standardowa:

 

Cena z wysyłką Standard: EUR 415,66 (od 3 do 10 dni) - ok. 1743 zł

 

Wersja z DriveClub:

 

Cena z wysyłką Standard: EUR 457,01 (od 3 do 10 dni) - ok. 1919 zł

 

==============================

 

Na moje oko to ceny niestety nie powalają. Chyba lepiej będzie już kupić u nas i modlić się o sprawny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba w razie czego zrobię pre-order na zwykłą wersję na Amazonie niemieckim.

Nic nie kosztuje, a znając naszą Cebulandię to będą tutaj zdzierać ostro, już wszyscy ceny podnoszą na 1800zł, a Avans to po prostu jepnął cenę z kosmosu.

Już wolę dogadać się z niemieckim Amazonem, gdzie jedynie w razie czego odsyłam konsolę na ich koszt i w razie czego dostaję nową, a nie płacić więcej i użerać się z polską rzeczywistością.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko, nowe wieści z niemeckiego amazonu- postanowiłem dziś zapytać jeszcze raz co by mieć pewność, że gość wczoraj się nie myli i co ciekawe dziś info jest trochę inne: 

 

- do 30 dni od zakupu procedura jak w UK-  oni wysyłają nam nową, my im swoją w międzyczasie

-po 30 dniach tylko zwrot kosztów ale najpierw konsola na ich koszt musi wrócić do sklepu

 

no trochę lepiej to wygląda. Szkoda, że ceny w UK są jakie są dla nas bo tam jednak lepiej bo nie tracimy konsoli w ogóle nawet na chwilę ;)

PS: z UK jak się kupi to tylko jakiś adapter na polskie gniazdko nie? drogie to? 

 

edit: co do cen: @ Patricko ok100zł różnicy Ci wyszło między UK a DE- mocno się zastanawiam czy to nie jest warte dopłaty dla świętego spokoju przez 2 lata 

 

z info które dostałem dziś wynikło jeszcze coś ciekawego: Sony w Niemczech podobno nie chętnie naprawia konsole, kieruje za to klienta do sklepu ;) 

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konsola będzie u nas kosztowała ponad 2 tys. to ja biorę z niemieckiego amazona.

Awaryjności nowego PS się nie boję. Zresztą z moim szczęściem, jeśli padnie to zaraz po skończeniu okresu gwarancyjnego :) (tak miałem z moim fatem, załapał YLoDa tydzień po upływie gwarancji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz przejściówkę z gniazdka UK na EU w byle jakim elektroniku i to kosztuje raptem 5zł :)

Może nawet będzie w zestawie UK, kto wie, to są groszowe sprawy, także bez obaw.

 

No ja muszę ostro pomyśleć. Cały czas wychodzę z założenia, że jednak nie będę się musiał z nimi użerać i konsola pociągnie spokojnie.

Nie zapowiada się, żeby były awarie, ale wiadomo...w głowie zawsze są te myśli "co by było gdyby".

 

Oddanie konsoli i zwrot hajsu to nie jest taka zła opcja. Myślę, że do tego czasu spokojnie konsole stanieją, więc w razie czego kupisz sobie nową + jeszcze na grę będzie.

Save'y trzeba będzie pakować non-stop w chmurę, a gry pobierze się na nowo, także aż takiej tragedii nie będzie myślę. A to już najczarniejsze scenariusze :)

 

Mam rodzinę w Austrii, a tam wysyłka kosztuje dosłownie 3€, albo 15€ z czasem przesyłki 1 dzień :)

Także chyba wezmę na Austrię z niemieckiego Amazona wersję z DriveClubem, bo ok. 160zł to jednak nie jest tak źle.

Pamiętajmy też, że DriveClub = 50% zniżki na rocznego plusa :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 cięzki dylemat będzie z zakupem PS4: z jednej strony jechać na spokojnie do MM i przywieźć i mieć (MM ma niezłe jak na PL warunki ale wiadomo to nie co w amazon) czy zamawiać z któregoś z amazonów tak na wszelki wypadek....

 

Zwrot kasy z DE niby ciekawa opcja ale z drugiej strony amazon UK, dzięki któremu najpierw dostajemy sprawny sprzęt a potem wysyłamy/lub nie/ nasz uszkodzony 

 

Pamiętajmy też, że DriveClub = 50% zniżki na rocznego plusa

 

 

 

chyba czegoś nie wiem :D

 nie brałem pod uwagę bundle z Drive Clubem skoro gra okrojona ma być w ps+ który i tak opłacać "wypada"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując DriveCluba pudełkowego bądź z PSS (chyba) dostajesz zniżkę na Plusa rocznego na 50%.

Poza tym gra sama w sobie może być ciekawa, a update do full wersji na bank będzie kosztować więcej jak 100zł.

Także dodać te 160zł za grę na PS4, w którą się pogra to nie tak źle wg mnie, a na start dobre i to :)

 

Ja też muszę pomyśleć. Tak jak mówisz, z jednej strony idziesz i masz od razu, a z drugiej ta cholerna gwarancja.

Na razie jestem przekonany na zamówienie z niemieckiego, UK raczej odpada ze względu na cenę.

Ale warto się jeszcze na UK dopytać czy tam też obowiązuje a klauzula z 30 dniami od zakupu.

Mnie się wydaje, że Amazon to Amazon i polityka wszędzie taka sama, czy to DE czy UK czy JP.

No, ale warto się dopytać, bo wiadomo że jak się człowiek nie dopyta to mu tego nie powiedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak 1750zł :) Po ile Ty funta liczysz :) Nie licz mniej jak 5.2, albo nawet 5.3. Niekiedy mi skakało nawet do 5.6, a mam w mBanku, który jakoś z ludzi nie zdziera.

Niestety najpierw idzie przewalutowanie na Euro, a dopiero potem na Funta, dlatego właśnie tak kurs się zawyża i dlatego właśnie myślę o Amazonie niemieckim.

Obsługa gwarancyjna będzie taka sama, Amazon to Amazon, czy tu czy tu to na jedno wychodzi.

 

To zależy od karty i banku. Ja mam mastercard z Polbanku, zakupy na zavvi obciążało mi kartę bezpośrednio w funtach i po kursie ze strony MasterCard (kurs zbliżony do NBP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy też, że DriveClub = 50% zniżki na rocznego plusa :)

Pamiętamy, pamiętamy :lol:

Była gdzieś informacja, w jakim czasie od zakupu ps4/driveclubu będzie obowiązywała ta znizka?

Mam plusa do końca września i teraz sobie przedluze (dobrze, że pojawiła się ta promocja +90 dni), po zakupie ps4 skorzystał bym z tej promocji 50% ale może być krucho z kasą więc kupno abo trochę przesunie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując DriveCluba pudełkowego bądź z PSS (chyba) dostajesz zniżkę na Plusa rocznego na 50%.

Poza tym gra sama w sobie może być ciekawa, a update do full wersji na bank będzie kosztować więcej jak 100zł.

Także dodać te 160zł za grę na PS4, w którą się pogra to nie tak źle wg mnie, a na start dobre i to :)

 

Ja też muszę pomyśleć. Tak jak mówisz, z jednej strony idziesz i masz od razu, a z drugiej ta cholerna gwarancja.

Na razie jestem przekonany na zamówienie z niemieckiego, UK raczej odpada ze względu na cenę.

Ale warto się jeszcze na UK dopytać czy tam też obowiązuje a klauzula z 30 dniami od zakupu.

Mnie się wydaje, że Amazon to Amazon i polityka wszędzie taka sama, czy to DE czy UK czy JP.

No, ale warto się dopytać, bo wiadomo że jak się człowiek nie dopyta to mu tego nie powiedzą :)

 

 

tylko pytanie czy kod z niemieckiego PSS zadziała na PL... :biggrin:

co do amazonu uk.... zapytałem przed momentem znowu i... procedura przez cały czas jest jak opisałem wczoraj: wymiana na nową przy jednoczesnej odsyłce starej [jeśli poproszą], nie tylko przez pierwsze 30 dni. Problem w tym, że podobno tylko przez rok amazon uk daje swoją gwarancję [to info z dzisiejszej rozmwy na czacie, wczoraj było co innego...], chyba, że przy produkcie pisze inaczej.... a przy ps4 nic nie piszą o gwarze amazonu...  trafiłem jednak na jakąś ślamazarną babkę więc potem zapytam znowu co by ktoś inny był ;)

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...na kogo trafisz to taka będzie informacja...nie lubię tego...na mailach to samo, ile różnych odpowiedzi tyle teorii.

Amazon UK grubo ponad 1800zł za czystą konsolę, a za 1900zł z niemieckiego mam konsolę + grę.

 

Poza tym to by było zbyt piękne, nawet jak na Amazon, żeby wymieniali każdą uszkodzoną konsolę na nową.

Na pewno są jakieś haczyki, muszą być, tylko albo nie wiedzą o nich, albo celowo nie informują o nich.

 

Trzeba mieć też na uwadze to, że lada moment Amazony mogą zamknąć pre-ordery. Niemiecki miał długo zablokowaną, a teraz odblokowali znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie na preorder w ogóle nie ciśnie bo póki co za wyjątkiem drive cluba i Killzone nie będę miał w co grać [nie chcę gier od EA ;( tylko exy] bo infamous SS dopiero w lutym podobno i nie wykluczone, że to będzie moment kiedy kupię konsolę ;)

 

co do haczyków... teoretycznie jakieś mogą być ale warto mieć na uwadze, że to nie Polska, gdzie każdy każdego chce oszukać a amazon słynie z dobrego podejścia do klienta. 

Póki co pewne jest tylko to, że sprzęt wymieniają, pytanie czy rok czy dwa. 

 

Miło byłoby gdyby Sony w końcu ogłosiło z czego będzie się składał drive club PS+ edition i ile za upgrade bo póki tego nie ma to ciężko wyrokować który zestaw się opyla bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że po tym jak ostatnim razem kupowałem PS3 przez internet w jakimś małym sklepie gdzieś znad morza (a mieszkam w górach) bo kierowałem się ceną, a potem przez dwa lata obowiązywania gwarancji zastanawiałem się czy przyjdzie mi w razie czego odsyłać znowu pocztą gdzieś jak kraj długi i szeroki - a wiadomo jak to z pocztą bywa, niestety nie tylko w Polsce - stwierdziłem, że po PS4 pojadę osobiście do sklepu u siebie w mieście i tutaj kupię, bo w razie czego złego wolę się użerać osobiście na miejscu w sklepie niż telefonicznie lub co grosza internetowo/w innym języku. Gwarancja to jednak gwarancja, może i w innych krajach działa to trochę bardziej cywilizowanie, ale jednak mimo wszystko - awarię konsoli przy odpowiednim użytkowaniu i eksploatowaniu traktujmy jako ostateczność. Pewnie, trzeba być świadomym i myśleć o każdej ewentualności, ale bez przesady. Zresztą sam Patricko napisałeś, że może lepiej naprawić samemu sprzęt w sprawdzonym serwisie, niż zdawać się na te gwarancyjne. To prawda, że w przypadku Amazon'a dostajemy niby nową konsolę, ale sami widzicie jak to jest z nimi gadać - raz mówią tak raz tak. Ja mimo wszystko wolę być dobrej myśli i nie zastanawiać się czy kurier przywiezie do mnie konsolę z Niemiec czy UK w dobrym stanie. Tym razem kupię w polskiej sieciówce, bo wierzę, że w razie jakiś problemów nie będą mi robić łaski jak to małe sklepy z elektroniką potrafią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc na przekór zrobiłem zamówienie na niemieckim Amazonie w wersji z DriveClubem.

Pre-order jeść nie woła i nic nie kosztuje. Pojawi się lepsza oferta to go po prostu anuluje.

Zrobiłem go na wypadek, jakby mieli znowu je zamknąć.

 

Tylko, że datę dostawy dopiero mają podać na maila. Jak mi wyskoczą z jakąś dziwną datą to ich olewa.

Oczywiście dam znać tutaj, ale na UK jest podobno to samo właśnie, na US zresztą też.

Ludziom pokazują się różne daty dostawy, ktoś nawet pisał, że koniec grudnia mu wyskoczył.

 

Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem strony pomocy amazonu UK i wszystko wskazuje na to, że mają faktycznie tylko roczna gwarancję na hardware ale z tego co znalazłem na forach jest tam też coś w stylu naszej niezgodności i prawdopodobnie na to jest 2 lata ;)  na pewno zapytam 3. ci raz potem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem w Rtv euro agd, kupiłem kartę przedsprzedaż i czekam, z osobistych doświadczeń wolę kupić na miejscu w Polsce i do tej pory najlepiej z obsługi klienta mi wypada rtv euro agd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej ze  na stronie zapewniaja że cena nie przekroczy 1790 . wiec chyba nie tak źle ;]  ja akurat zamówiłem tez za 1790 w mediaexpert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku

http://www.progamingshop.pl/playstation-4-konsole/c-1767/

 

Sklep ma sporo opinii w sieci i wygląda na rzetelny.

Kupiłem od nich słuchawki Wireless Headset 7.1 Sony, sugerowałem się ceną bo w tamtym czasie oferowali najniższą. Miał to być prezent na święta Bożego Narodzenia tylko że, podarek od Świętego dotarł w połowie lutego, tak więc ostrzegam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem strony pomocy amazonu UK i wszystko wskazuje na to, że mają faktycznie tylko roczna gwarancję na hardware ale z tego co znalazłem na forach jest tam też coś w stylu naszej niezgodności i prawdopodobnie na to jest 2 lata ;)  na pewno zapytam 3. ci raz potem...

Kiedyś tu opisywałem zakup z Amazona Uk xboxa slima (2 lata temu) tylko nie pamietam w jakim temacie ;)

Tak jak kolega wyżej napisał wystarczy zwykła przejsciówka i po sprawie (w elektronicznym sklepie zapłacisz 5 zł ale w innych moze kosztować nawet 20 zł....)

Co do gwarancji właśnie miałem przy xboxie 1 rok.. czemu nie wiem na szczescie do dzisiaj wszystko działa ale ktoś kiedyś mi tłumaczył ze u nas obowiazuje 2 lata w innych krajach juz niekoniecznie nie wiem czy Sony daje 2 lata czy tez rok.

 

Co do zakupów na amazonie kupiłem już mnóstwo rzeczy łącznie +/- 30 razy

Miałem jeden ciekawy przypadek w zeszłym roku ( i to był tylko raz) zakupiłem zegarek Swatch nie był drogi nie dotarł niestety napisałem do amazona poprosili mnie abym odczekał 30 dni i jeśli nie dotrze wyślą na swoj koszt kolejny.Miedzy czasie oni coś próbowali sie dowiedzieć i nic i ja w Polskim oddziale DHL.

Po 30 dniach wysłali kolejna sztukę i po 4 dniach kurier zapukał przekazał mi 2 paczki (obstawiałem ze drugiej były 2 gry na Xa ktore zamawiałem prawie tydzień wcześniej) okazało sie ze doszły 2 zegarki to pierwsze zamówienie jakimś dziwnym trafem dotarło razem z tym drugim haha

Z racji ze jestem raczej ;) uczciwy napisałem do amazona jaka sprawa co i jak.Po chwili miła pani mi odpisała ze to już jest zwrócone w ich ubezpieczeniu i nie chcą zwrotu .... :)

Amazon o kilka lat świetlnych wyprzedza nasze śmieszne sklepy ...

 

p.s. Mimo ze mam w MM preordera to i tak kuszą mnie święta aby poczekać z zakupem bo przynajmniej od 3 lat jak obserwuję Amazona robi ogromne promocje na sprzęt oraz gry,Kto wie może i tym razem będzie podobnie a to raptem 20 dni od premiery

 

Dla przykładu Xbox Slim 250 gb + kinectem zakupiłem ponad 2 lata temu za 920 zł gdzie u nas stały gdzieś w okolicach 1500 najtaniej

W te świeta Lego Władca Pierścieni na ps3/xbox 360 z 40f zeszły na 15f gdzie u nas stały grubo 200 zł

To jedna z wielu promocji maja takie kilku dniowe wyskoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×