Skocz do zawartości
pack

Yakuza Ishin

Rekomendowane odpowiedzi

'Cause night is dark and full of terror.

 

Valar Morgulis ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 godzin... Tyle zajęło mi ukończenie tego małego dzieła sztuki na wiejsko/migocząco/diodostejszyn...... Dzieła pełnego wzruszeń oraz zwrotów akcji, Wspaniałej gameplayowo, fabularnie oraz przede wszystkim klimatycznie... Zakupione miesiąc temu na największym złodziejskim portalu internetowym za bagatela 200 złotych polskich. 

 

Główny wątek to istny miszmasz i majstersztyk fabularny natomiast gameplay to mieszanka dmc ze starymi yakuzami. Oczywiscie naładowanego contentu znanemu przecież tak bardzo z poprzednich odsłon nigdy dość co sprawiło że zamiast około 20 godzin na wątek główny przesiedziałem z grą w okolicy 50 godzin... Dungeaony i zbieranie armii, karaoke, taniec z wachlarzami, masa dodatkowych zadań pobocznych czy w końcu sam wątek główny który opowiada o honorze, zemście, politycznych machlojkach sprawiły że łyknąłem ten tytuł w oka mgnieniu. 

 

4 osobne drzewka umiejętności podporządkowane pod dany typ broni: katana, pistolet, pieści, kodachi z pistoletem sprawiły że mamy tu do czynienia z najbardziej rozbudowaną systemowo yakuzą na rynku... Grafika na ps4 ostra jak brzytwa natomiast co lekko drażniło to nadal dość długie loadingi tak denerwujące jak za czasów poprzednich odsłon. Owszem grafice nadal daleko do takich wielkich hiciorów jak infamous ss czy kz sf ale co z tego skoro masa do roboty w tym tytule nie pozwalają na odejście od konsoli. Gdybym miał po jej przejściu ocenić ten tytuł bez 2 zdań walnąłbym coś bliskiego maksa ale jestem fanboyem serii więc nie do końca można mi wierzyć. W kazdym razie kazdemu polecam ten tytuł.. Starczy podstawa znajomości kitajskiego oraz bardzo dobry w sieci opis fabuły w języku angielskim aby w pełni delektować się tym tytułem. Czy jest to dla mnie najlesza gra na ps4? na ten moment jak najbardziej i nie zapowiada się aby coś się miało w tym aspekcie zmienić w niedalekim czasie. Yazuza ishin jest taka jaka miała być - jest świetna..

 

ps. Jako ciekawostka dodam że jest to jedyny tytul w którym jest brak możliwości "twiczowania", sam nie wiem dlaczego sega zrezygnowała z darmowej reklamy swojego produktu jakim byłaby transmisja rozgrywki... J dostałem juz swój system seller przez który jestem szczęśliwy że posiadam ps4 a ty?? ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ustream'ie była transmitowana rozgrywka - oglądałem po premierze...

Grałeś z tą angielską solucją? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co grałem z solucją w tym wypadku. Ogrywałem z naprawdę podstawową znajomością dżapońskiego trochę po omacku natomiast co chapter czytałem sobie w/w streszczenie fabuły. Było na tyle dobre że nawet zostały tam dokładnie opisane wszystkie aspekty walki oraz zadań pobocznych. Jak wrócę z pracy do domu podlinkuję tą stronkę gdyz jest to istna encyklopedia pozwalająca na skończenie gry i czerpania z niej przyjemności.  Przyznam szczerze że kupiłem ten tytuł lekko "po omacku" bojąc się bariery językowej ale kiedy zacząłem jakos automatycznie wszedłem w klimat (z marszu) i nie puscił mnie przez bardzo dłuuugi czas.... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega chce odsprzedać swoją kopię za rozsądne pieniądze? ;) Od dnia premiery ostrze sobie zęby na ten tytuł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma, nosił się z zamiarem kupna od dobrych kilku miechów :) Wpadł na chwilę i już go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, w takim razie chyba zakupię grę w play-asia. Zastanawiam się tylko nad tym czym się różni wersja Asia od Japan poza różnicą ceny ? W jednej jest język chiński a w drugim japoński? Dla mnie to nie ma różnicy i tak widzę krzaczki i mam zamiar ograć grę z pomocą angielskiego poradnika.  Przy obydwu jest dopisek "Works on all systems sold wordwide" więc obydwie wersje powinny u mnie działać...

Edytowane przez Gucio79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za post pod postem ale postanowiłem odświeżyć temat gdyż w między czasie ogrywam nową Yakuzę. Jeżeli admina kole to w oczy można usunąć mój poprzedni post :)

Powiem krótko, przez mój brak znajomości języka kraju kwitnącej wiśni odbieram grę tylko w połowie ale to i tak wystarczy by powiedzieć że gra jest świetna, zarówno pod względem grywalności jak grafiki. Mam anglojęzyczną 400 stronną solucję w pdf ale korzystam z niej tylko by poznać fabułę. 

Jest wiele aspektów które średnio zaawansowany gracz od razu rozkmini. System walki, gdzie iść by popchnąć fabułę, misje poboczne czy system rozbudowy postaci, Dostaje się punkciki za levelowanie i pakujemy w cztery drzewka (a raczej ślimaki) :) czyli standart. 

Gra jest na pewno długa i bardzo rozbudowana. Z wiadomych względów przeskakuję wszystkie konwersacje tekstowe, (filmiki są zbyt fajne) a jest ich masa. Nie rozumiem dlaczego nie chcą tej gry wydać choćby i po angielsku.  Dam sobie głowę obciąć że schodziła by jak ciepłe bułeczki a ten temat pękał by w szwach.  Kto się waha czy zagrać niech po prostu zagra, choćby i dla Anny Konno, wykreowana przez nią postać wygląda zjawiskowo :biggrin:

Edytowane przez Gucio79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wszyscy dobrze wiemy, że Yakuza nie powstałaby, gdyby nie Shenmue, to możemy popatrzeć jak wyglądał projekt Shenmue HD:

Bardzo liczę, że pojawi się kiedyś na PS4 :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gucio79,

 

Szkoda że kupiłeś, bo sprzedałbym ci slota za stówę*.

 

 

 

 

 

 

*Wersja cyfrowa gry jest darmowa w PSN - wystarczy założyć konto PSN JP i ją pobrać :P - a konto JP ustawić jako podstawowe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gucio79,

 

Szkoda że kupiłeś, bo sprzedałbym ci slota za stówę*.

 

 

 

 

 

 

*Wersja cyfrowa gry jest darmowa w PSN - wystarczy założyć konto PSN JP i ją pobrać :P - a konto JP ustawić jako podstawowe :P

Nie widzę żeby na PSN JP było za darmo do pobrania. :P Chyba dałem się nabrać. 

 

Edit: Gra kosztuje 8845 jenów, chyba jakiś dodatek(albo coś innego, nie znam japońskiego) jest do pobrania za darmo(waży 2,6GB). Niepotrzebnie zakładałem japońskie konto, a trochę to trwało  :P

Edytowane przez Garru
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, był to free trial jak PS4 wchodziło do Japonii.

Teraz już jest w sklepie normalnie podział na demo i pełną wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli pewnie ściągam demo ważące 2,6GB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gucio79,

 

Szkoda że kupiłeś, bo sprzedałbym ci slota za stówę*.

 

Jako że nie mam w zwyczaju kolekcjonowania gier przejdę Ishin po czym sprzedam by ktoś inny miał możliwość zagrania w ten tytuł, mam zamiar zbyt dużo nie stracić :)

Muszę ją ograć do premiery Destiny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu płaczemy że Yakuza nie wychodzi u nas a twórcy już zapowiedzieli nową.

 

Yakuza: Zero...więcej info na TGS'ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yakuza tylko z krzakami czy jest ang?

Nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×