Skocz do zawartości
TRaCeGuitar

Child Of Light

Rekomendowane odpowiedzi

Gra jest po prostu rewelacyjna. Jako, że nie ma dużo gier na PS4, to z wielką radością stawiam ją w czołówce gier na tę konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się włączyć napisy PL lub dubbing? Mi to nie problem, ale chciałem polecić grę koledze który ma małą córkę .. ale żadne z nich angielskiego nie ogarnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Da się włączyć napisy PL lub dubbing?

 

Niet.

Edytowane przez DOMIN@TOR_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra faktycznie rewelacja. Ciężko się od niej oderwać i udało mi się to dopiero, gdy konsola sama wyłączyła Child of Light błędem. Oprawa graficzna, muzyka, historia, gameplay wszystko na najwyższym poziomie. Po wyczynach Killzone'a czy Infamous bałem się, że ta generacja będzie stała fabularnie na dnie, ale Ubi tą produkcją pokazało, że jak się chce, to można. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, lepiej brac wersje standardowa czy deluxe, jezeli interesuje mnie tylko zawartosc same gry, nie zas jakies plakaty czy artbooki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji Deluxe oprócz gadżetów dostajesz dwa kody DLC na nowe postacie i to w zasadzie wszystko. Także śmiało bierz wersję cyfrową. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 za magiczną atmosferę.

+1 za klasyczną baśniową opowieść i bohaterów. Dziś wykład dla Sony, EA i Acti pod tytułem "jak nadać kulce światła więcej osobowości niż postaci z gry 3xA zrobionej z 200 miliardów pikseli".

+1 za design i rewelacyjną oprawę wizualną.

+1 za fantastyczne dialogi.

+1 za prosty, ale przyjemny i pasujący do całości system walki i ogólną RPGową otoczkę.

+1 za przejrzysty, śliczny interfejs.

+1 za rewelacyjne animacje....

... z osobnym +1 za animację Aurory obrywającej strzał od potwora podczas walki, no jak Jej strąca koronę z głowy a Ta ją szybko nakłada z powrotem - no geniusz, mogę oglądać to na okrągło.

+3 za muzykę i ogólną oprawę dźwiękową. Mistrz, mistrz, mistrz świata. Nowe TOP 2 na liście moich najlepszych soundtracków do gier w historii. Jestem zachwycony. Kupuję tę muzykę i wrzucam na odtwarzacz.

 

-1 za to, że walki czasem stają się powtarzalne.

-1 za poziom trudności. Kompletny brak wyzwania. Kasuję wszystko jak leci, a po obcykaniu systemu walki rzadko kiedy pozwalam wrogom w ogóle mnie zaatakować, ciągle przerywając ich akcje. Jak dotąd nie użyłem ani jednego przedmiotu, a akcji innej niż ofensywna użyłem tylko raz i jak się potem okazało, całkiem niepotrzebnie.

 

Po zsumowaniu wychodzi 9/10. Gra jest rewelacyjna, wspaniała i odświeżająca. Można zniknąć w świecie Lemurii na dobre. Słowo klucz - SPÓJNOŚĆ. W tej grze wszystko do siebie pasuje, każdy element idealnie łączy się z innym, wszystko to tworzy niepowtarzalną, baśniową całość. Tak spójnej, tak równej we wszystkich aspektach gry nie widziałem dawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu trudności to ma być niedługo patch który podkręca wyzwanie. Wiadomo że Soulsów albo Ateliera z tego nie zrobi ale może będzie troszkę trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu trudności to ma być niedługo patch który podkręca wyzwanie. Wiadomo że Soulsów albo Ateliera z tego nie zrobi ale może będzie troszkę trudniej.

 

??

Chyba nie. Patch ma zmienić nazwy aktualnych poziomów trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mój błąd, źle musiałem przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-1 za poziom trudności. Kompletny brak wyzwania. Kasuję wszystko jak leci, a po obcykaniu systemu walki rzadko kiedy pozwalam wrogom w ogóle mnie zaatakować, ciągle przerywając ich akcje. Jak dotąd nie użyłem ani jednego przedmiotu, a akcji innej niż ofensywna użyłem tylko raz i jak się potem okazało, całkiem niepotrzebnie.

Na jak poziomie trudności grasz, czy już skończyłeś całą grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym poziomem trudności to ja nie wiem bo grałem w demo na hardzie i dosyć ciężko było, zginąłem kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 1895. Mała, austriacka księżniczka umiera we śnie,

jednak chwilę później budzi się w baśniowej krainie Lemuria,

gdzie stawia czoła złej Królowej Nocy i próbuje ocalić mieszkańców przed zagładą.

Niesamowity baśniowy klimat, śliczna oprawa graficzna i fajny system walki. :)

Szkoda, że nie ma wersji PL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie ukończyłem i zrobiłem 100%  :) Grało sie przyjemnie ale zdecydowanie za krótko.

Edytowane przez wrobellito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na jak poziomie trudności grasz, czy już skończyłeś całą grę?

Na początku grałem na średnim, a później przestawiłem na wyższy. Tak, ukończyłem grę, potem zacząłem NG+ od razu na wyższym, no ale wiadomo, jest jeszcze łatwiej niż wcześniej. W drugiej połowie gry zacząłem korzystać z tych mikstur czasem, bardziej żeby przyspieszyć walkę niż sobie pomóc. A ostatnie trzy rozdziały były pestką, bo rzucałem na tego wielkiego zielonego w masce czar Aurory co zwiększa obrażenia i gość kosił prawie wszystko. Generalnie uważam, że może balans mechaniczny jest okej, ale gra za łatwo pozwala odnawiać MP i co ważniejsze, rozdaje za dużo doświadczenia - level up co trzy walki a pod koniec w każdej, absolutnie każdej walce przynajmniej dwie postacie zaliczały poziom.

 

Okej, miałem lekkie kłopoty z może dwoma bossami i ze dwa razy jedna postać mi padła jak potwory przycięły mnie z partyzanta i Aurora oberwała cztery ataki pod rząd, ale to absolutnie niczego nie zmienia - gra jest łatwiutka.

 

A tak bardziej ogólnie, to wrażenia po ukończeniu i zrobieniu 100% - w tym roku nie grałem w nic lepszego. Wspaniała opowieść, Igniculus moim ulubionym bohaterem :) Zabawnie wygląda to na mojej liście trofeów, na ostatnie dziesięć gier dziewięć ledwo ruszone po kilka %, a tu Child of Light 100%. Zrobione wszystko w jednym przejściu bez żadnej pomocy z zewnątrz, eksploracja w tej grze jest super fajna, ominąłem w sumie trzy Stardusty i może z 10 skrzynek. Nadal nie mogę pogodzić się z geniuszem tej gry i ciężko będzie mi wrócić do "zwykłego" świata "zwykłych" gier. Przy Child of Light wszystko jest... pospolite. Prymitywne, kolejne "to samo". Nie wiem, może to dlatego że gra jest tak inna od reszty i tak odświeżająca. Nareszcie. Dajcie mi więcej takich Ubisoft, dajcie mi DLC, na mapie widać, że jest jedna lokacja jeszcze nieodwiedzona, także mam nadzieję, że to nie koniec.

 

Kupiłem na iTunes soundtrack za 9€. No te nuty są po prostu obłędne, tak dobrze wprowadzają w klimat gry i budują odpowiedni nastrój w odpowiednim momencie... zasługuje na najwyższe miejsce na mojej soundtrackowej półce, które od 14 lat samotnie okupuje soundtrack z Chrono Cross. Dowiedziałem się, że skomponowała go niejaka Béatrice Martin - w życiu nie słyszałem wcześniej o dziewczynie, ale jak Ona takie rzeczy robi, to muszę posłuchać jej twórczości. Najlepszy numer na soundtracku - Dark Creatures, motyw z walki w Mathildis Forest, o

. Ale wszystkie są równo mistrzowskie.

 

Także dzięki Ubisoft za tę perełkę, wasze notowania u mnie wzrosły znacząco. Fajnie, że nadal wykładacie kasę na takie projekty, a nie tylko AC co roku i inne wynalazki będące klonami samych siebie. Widzimy się teraz przy Watch_Dogs, ale o Child of Light na pewno nie zapomnę.

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jak skoncze gre i wybiore New Game + to bede posiadal zdobyte juz umiejetnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jak skoncze gre i wybiore New Game + to bede posiadal zdobyte juz umiejetnosci?

Będziesz posiadał wszystkie umiejętności i cały ekwipunek oprócz questów pobocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam problem,chodzi mi o to ze  nagrałem sobie rozgrywkę na dysk,ale niestety  nie mam głosu(otoczenie itp.),w przerywnikach filmowych jest,a w grze już nie ma .

 

 Też tak macie ? :shok:

Edytowane przez DOMIN@TOR_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim!

 

Chciałem kupić Child of Lighta, jednak nie jestem pewien, czy mi się spodoba. Na stronie gry jest napisane, że w ramach jednej licencji można ściągnąć ją na 2 konsole PS3 i kilka PS4. Czy to oznacza, że mogę ją kupić wspólnie z kolegami i każdy może ją u siebie ściągnąć, czy jak mam to rozumieć? 

 

Z góry dzięki za odpowiedź i wybaczcie być może banalne pytanie, jednak dopiero rozpoczynam swoją przygodę z dystrybucją cyfrową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na maksymalnie 2 konsole Ps3 i jedna Ps4 ( tak myśle ) czy jakoś tak...ale myk jest taki że musisz podać swoje konto tym z którymi bierzesz grę.

 

Oni muszą pobrać CoL z konta głównego i mieć to konto cały czas na konsoli bo inaczej nie odpalą gry. Co za tym idzie nie bedziesz mógł juz nikomu więcej udostępnić swojego konta ponieważ będzie zablokowane już na maksymalnej liczbie konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba grać na hardzie, chociaż i tak jest za łatwo. Pomijając walkę finałową zginąłem tylko jeden raz.

 

Jeśli chodzi o wrażenia z gry to mogę napisać, że świetny klimat, grafika, muzyka i przede wszystkim świeżość. Zresztą zauważyłem, że ostatnimi czasy najwięcej radochy przynoszą mi takie właśnie mniejsze gierki jak Child of light, FTL czy Banner Saga. Spodobała mi się też mechanika walki, ale jest zdecydowanie za łatwo. Z minusów dodam jeszcze hermetyczny świat (naprawdę niewiele tam się dzieje), średnią fabułę i irytujące, rymowane dialogi, chociaż zrozumiem jeśli ktoś tę formę dialogów uzna za zaletę.

Podsumowując, mocne 7 :-)

 

Zapomniałem jeszcze dodać - gra jest za krótka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz wg. mnie sposób prowadzenia dialogów jest na plus. Odróżnia to CoL od innych erpegów pokroju Dragon Age gdzie nawet nie trzeba czytać co mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że Płomyka nie da się jakoś wyłączyć, tylko trzeba albo zakręcić i podłożyć coś aby nie świecił, albo delikatnie rozkręcić i skręcać wtedy kiedy ma "płonąć" :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam płomyk olałem w większości przypadków. Sam sobie za mną podążał i tylko używałem go jak potrzebowałem skrzynkę sięgnąć ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×