Skocz do zawartości
cwir

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Skusiłem się i kupiłem :)

Mam tylko pytanie, może ktoś się z tym spotkał. Praktycznie w każdych grach, a w GTA to już w ogóle najbardziej... mam "falowanie" tekstur które występują tylko PODCZAS RUCHU. Kanty budynków, samochodów, liści itp itd. Jest to tak uciążliwe, że praktycznie uniemożliwia grę. Mam TV Samsung 39`  full HD.

Co ciekawe w pokoju obok na LG 32` HD Ready problem nie występuje.  Mam w konsoli ustawiona najwyższą rozdzielczość. TV mam od pół roku i próbowałem szperać w ustawieniach setki razy ale bez rezultatu więc może pominąłem jakąś opcję w konsoli?

Dodam, że w grach które uruchamiają się w 1080p  jak COD BO2 czy Fight Night Champion problem jest praktycznie niewidoczny. W uncharted czy TLOU było to uciążliwe, ale do zniesienia. w GTA jest taki ogrom detali, że na prawdę ciężko się na to patrzy.

Jakieś rady ?

Pozdrawiam

Znalazłem podobne problemy do mojego:

 

PS4: tu widoczne jest to najbardziej na tym słupie, oraz broni, u mnie to występuje wszędzie i tez tylko podczas ruchu.

 

tutaj od 0:14 do 0:18 sekundy.

 

To jest problem ustawien telewizora a nie gry/konsoli. Zmniejsz ostrość (i to sporo), wyłącz przetwarzania obrazu, spróbuj różne tryby (game, movie etc) generalnie pokombinuj z ustawieniami obrazu w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrość zmniejszyłem do 20 na 100. Nawet jeśli zmniejsze do 0 to problem nie znika.  Na początku jak grałem w Uncharted czy TLOU myslałem, że tak ma być, ale jak załączyłem GTA to się przeraziłem.  Wszystkie tryby próbowałem (tryb gry, film itp), bawiłem się suwakami, ostrością, generalnie odkąd mam ten TV to wiecznie coś przy nim grzebie, ale nie udało mi się wyeliminować tego problemu.
Może być to wada/usterka TV ?         z tym, że są gry w których ten problem nie występuje, ale tak jak pisałem są to gry które uruchamiają się na najwyższej rozdzielczości czyli w mojej kolekcji to tylko dwie -_-.

 

Co masz na myśli pisząc wyłączyć przetwarzania obrazu ?

Edytowane przez Grassek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czasami są jakieś dodatkowe funkcje "wspomagające" wygląd np w trakcje ruchu czy coś poprzez nakładanie dodatkowych filtrów czy innych bajerów i jak w filmach czy TV mają czasami sens, to w grach częściej pogarszają sprawę (input lagi i inne problemy..). ale widzę że problem jest większy.

 

a masz bezpośrednio z konsoli do TV podpięte czy przez jakiś amp?

 

i czy przypadkiem nie masz ustawionej w konsoli rozdziałki tylko 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie ulepszacze od razu po zakupie wyłączyłem. Konsole mam podpiętą bezpośrednio do TV kablem HDMI.
Pozostaje mi chyba zamienić TV z pokoju do pokoju, bo na LG 32 wszystko śmiga i kolory nawet lepsze... ;/

 

jak mi się uda jakoś nagrać ten problem z GTA to tu wrzucę.

Edytowane przez Grassek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podaj może jaki to TV, model, wina leży po jego stronie i tutaj należy szukać problemu, skoro podłączasz PSa pod inny i jest ok.

Ewentualnie może uszkodzony kabel HDMI? podmieniałeś?

Edytowane przez AXA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie ulepszacze od razu po zakupie wyłączyłem. Konsole mam podpiętą bezpośrednio do TV kablem HDMI.

Pozostaje mi chyba zamienić TV z pokoju do pokoju, bo na LG 32 wszystko śmiga i kolory nawet lepsze... ;/

 

jak mi się uda jakoś nagrać ten problem z GTA to tu wrzucę.

 

rozdzielczości jakie masz pozaznaczane w menu konsoli w ustawieniach wyświetlania (Display Options)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jak wrócę do domu po pracy to od razu napisze Wam jaki to model.
Wielkie dzięki za zainteresowanie się, może uda się rozwiązać ten problem z Waszą pomocą, bo TV jeszcze nie spłacony a już problemy.

cwir - wydaję mi się, że wszystkie wraz z tą najwyższą,  ale dokładniej napisze jak będę już w domu.
Pozdrawiam

Edytowane przez Grassek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie wszystkie to zaznacz wszystkie i sprawdź grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 95% wszystkie, bo pamiętam, że próbowałem nawet zostawić tą niższą a 1080p odznaczyć, ale problem nie zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 95% wszystkie, bo pamiętam, że próbowałem nawet zostawić tą niższą a 1080p odznaczyć, ale problem nie zniknął.

Spróbuj podpiąć kabel HDMI do złącza w TV oznaczonego HDMI/DVI 1. Następnie klikasz SOURCE na pilocie, najeżdżasz na ten port, klikasz na pilocie TOOLS i dajesz edytuj nazwę - PC... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podpiąć kabel HDMI do złącza w TV oznaczonego HDMI/DVI 1. Następnie klikasz SOURCE na pilocie, najeżdżasz na ten port, klikasz na pilocie TOOLS i dajesz edytuj nazwę - PC... 

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale bez zmian. Jedyna zmiana jaką zauważyłem po zmianie wejścia HDMI to taka, ze wcześniej jak załączała się gra to wyskakiwała rozdzielczość np. 1280:760/50i   a teraz jest  1280:760/60p   ale nie wiem co to za różnica, bo w grze na pewno jej nie widać.

cwir - w ustawieniach wyświetlania mam zaznaczone wszystkie rozdzielczości.

Mój TV Samsung 39' UE39F5000  Full HD 1080p

Może da się przywrócić PS3 całkowicie do ustawień fabrycznych, żeby jeszcze raz połączył się z TV i automatycznie się dostosował bez utraty danych?    Nie wiem....

 

Edytowane przez Grassek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz opcji podpiąć się do innego tv? u kumpla czy kogoś? ja bym najpierw się upewnił czy to konsola czy tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Kiedyś jak podłączałem konsole w pokoju obok do tego LG 32' to wyglądało to wszystko o niebo lepiej od mojego Samsunga, ale wczoraj jak podłączyłem, żeby sprawdzic te GTA to wydaje mi się, że problem jest taki sam i nie wyglądaja juz te gry tak dobrze jak wcześniej, więc albo się coś pozmieniało w konsoli, albo nie wiem.... spróbuje u kogoś innego jak to będzie wyglądać.

Edytowane przez Grassek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze w telewizorze zaktualizować soft, jeśli jest jakiś nowszy.

Kup też nowy kabel HDMI, kosztuje pewnie ze 30zł. Jak nie pomoże, to zawsze będzie na zapas.

 

Jeszcze jedna kwestia jaka nasuwa mi się na myśl, to uszkodzenie mechaniczne konsoli. Masz FAT'a, Slim, Super Slim?

Grasz w wersje cyfrowe? Może to wina lasera(?) albo uszkodzona karta graficzna(?)

 

------------------

EDIT

w tym pierwszym filmiku, który wstawiłeś (z BF4), ktoś obstawia odświeżanie 60Hz jako powód.

 

Ale ja mam tv 42' 100Hz, i jak włączam konsolę i przełączam na źródło HDMI to też tv informuje, że 'działa' tylko 60Hz, a takiego problemu nie mam. Chyba :biggrin:

Edytowane przez konwoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Super Slim 500 gb.  Wydaje mi się, że jeśli byłoby coś uszkodzone w konsoli, to byłoby to bardziej widoczne na ekranie chociaż mogę się mylić. Ponadto obraż w menu konsoli jest piękny, czysty, wyrazisty bez najmniejszego ząbka. problem tkwi tylko w grach. W niektórych grach, aż tak bardzo tego nie widać, ale widać i wiem, że to nie jest normalne zjawisko i potwierdziłem się w tym przekonaniu załączając GTA gdzie jest mnóstwo wszystkiego i tym bardziej uwidacznia się ten problem. Kablami sprawdzałem dwoma innymi. Wezme konsole do kolegi i sprawdze jak to tam wygląda.
Zaniepokoiło mnie tylko to, że na TV w pokoju obok gdzie gry wygladały pięknie to teraz tam tez występuje ten problem i nie wiem czy ktos grzebał w TV no czy może wina konsoli....
Konsole mam z 7 miesięcy, nigdzie nie "noszona" lezy na swoim miejscu i nie miewam maratonów, więc nie wiem od czego mogłaby się uszkodzić.
W internecie jest wiele takich problemów jak mój - jednak rozwiązania raczej brak.

 

 

Najlepiej byłoby, gdybym to nagrał i Wam pokazał, ale nie bardzo wiem jak.

Edytowane przez Grassek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. U kolegi jeszcze nie zdążyłem być i sprawdzić na jego TV, ale u mnie w domu problem występuje na dwóch różnych TV podłączonych dwoma różnymi kablami HDMI.
Postarałem się nagrać w czym tkwi problem i poniżej zamieszczam filmik.  Wiem, że telefon trzymam 50cm od TV, ale uwierzcie, że taki sam efekt jest siedząc 4m od TV....inaczej bym tu nie pisał...

Problem występuje w każdej grze.

Jeszcze jedna sprawa która może ma jakikolwiek wpływ na poniższy efekt. Po włożeniu GTA do napędu po raz pierwszy - pojawiła się informacja o aktualizacji. Po zatwierdzeniu konsola się zawiesiła: nie reagował pad ani wyłącznik konsoli, na ekranie czarny obraz. Byłem zmuszony do wyłącznia konsoli bezpośrednio poprzez wyciągnięcie kabla z gniazdka. Tak dwukrotnie poczym zaktualizowałem grę z poziomu menu konsoli. Czy to mogło mieć jakikolwiek wpływ na pogorszenie graficzne ?  Jeśli nie to bardzo bym prosił o jakiekolwiek porady.
Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o migotanie krawędzi, lub brakiem antyaliasingu i ząbkowaniu, miałem ten sam problem na 46 calach , na 32 calach problem był praktycznie nie zauważalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grassek.

 

Sprawdziłem ze swoim GTA. Mam podobnie. A im bliżej telewizora tym gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na LED 32" takich problemów nie ma. Używam oryginalnego kabla HDMI dla PS3.

Czasem takie problemy mogą być spowodowane zakłóceniami na kablu. Nie masz jakiś magnesów, telefonów blisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antenka z Routera WiFi jeśli dotyka kabla HDMI lub jest tuż obok może powodować również zakłócenia obrazu.

Przerabiałem ten problem i to była przyczyna.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O a to ciekawe. Mój router stoi za tv. Muszę sprawdzić czy coś to zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grassek.

 

Sprawdziłem ze swoim GTA. Mam podobnie. A im bliżej telewizora tym gorzej.

Witam.

Nie chodzi o to, że czym bliżej tym gorzej tylko o to, że podczas ruchu kamerą migotają krawędzie co uniemożliwia normalną grę, bo pier**li się w oczach po 5 minutach.  Router mam w pokoju obok. Tak jak pisałem, problem występuje na moim samsungu 39` jak i na LG 32` w pokoju obok, więc wydaje mi się, że to nie wina ani TV ani kabla HDMI.  Tylko co takiego mogłoby być z konsolą, że wygląda te GTA tak jak wygląda ? Nie mam pojęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja mam taki problem, bo takich przypadków znalazłem więcej.  Co ciekawe, ludzie również piszą, że przez jakiś czas mieli wszystko OK, pewnego dnia załączają konsole a tu taka grafika...

 

Wydaje mi się, że problem zacząłem odczuwać właśnie po zakupie i po aktualizacji GTA V. Wcześniej wszystkie gry czy na moim TV czy na TV w pokoju obok wyglądały zdecydowanie ładniej...

Na poniższym filmiku od 0.25 sekundy widać to bardzo dokładnie na samochodzie i na końcu filmiku na budynku jak wariują te krawędzie...
Ręce opadają.... jakieś sugestie ?


  Edytowane przez Grassek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj wyłączyć wszystkie upłynniacze w TV (najlepiej dać tryb do gier) w stylu wyostrzenie daj na zero, dodawanie klatek, filtry itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej: w TV mam wszystkie bajery powyłączane.  Wydaje mi się, że ten problem pojawił się w grach od momentu zaktualizowania GTA. Wtedy konsola się zawiesiła i byłem zmuszony wyłączyć wtyczke z kontaktu. Możliwe, że jakies pliki mogły się uszkodzić w systemie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×