Skocz do zawartości
cwir

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ja mam np. NAT2 i za każdym razem jak dołączam do sesji, to jest zawsze 10-15 osób. Jeżeli chodzi o dołączanie do innych akcji to wyszukuje mi w 15-20 sekund.

 

Niektórzy twierdzą, że NAT zależny jest od sposobu połączenia konsoli z netem, od samego internetu, jego jakości, prędkości itp. Aczkolwiek ja mam słabego neta, bo tylko 4MB, poza tym jest to radiówka, a konsoli z routerem nie mam podłączonej kablem, tylko poprzez WiFi i wszystko działa jak należy. Więc trudno powiedzieć od czego to tak naprawde w dużym stopniu zależy.

Edytowane przez Wgsxr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie, proste, szybkie, a co najważniejsze skuteczne: http://www.hdtv.com.pl/forum/playstation-3/40690-nat3-do-nat2-instrukcja.html

Ja też przez jakiś czas latałem na NAT3 i miałem problem, nawet w RDR nie mogłem online grać. Dopiero po zmianie na NAT2 wszystko mi

zaczęło śmigać.

 

Pozdrawiam :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xenomorph, to nie zawsze tak działa. Kolega napisał, że "takie ma połączenie", także być może u niego wina nie leży po stronie ustawień tylko ISP. Tak też było u mnie, bo ISP daje domyślnie prywatne IP i musiałem złożyć wniosek na piśmie o przydzielenie publicznego, wraz z oświadczeniem o niekaralności i że zdaję sobie sprawę z konsekwencji wynikających z uprawiania cyfrowej przestępczości.

 

Więc trudno powiedzieć od czego to tak naprawde w dużym stopniu zależy.

Typ NAT zależy od tego ile przeszkód leży na drodze naszego łącza i niczego więcej, to tak w wielkim skrócie. Bez routera i blokujących portów / zapory i publicznym IP = NAT 1. Z routerem ale bez blokujących portów / zapory i publicznym IP = NAT 2. Z routerem i blokującymi portami / zaporą albo z prywatnym IP = NAT 3.

 

Niestety, takie mam połączenie :/

Polecam ci dowiedzieć się kolego, jak można to zmienić, bo tak się nie da grać przecież w prawie nic. Jeżeli zadziała u Ciebie poradnik z linka, który podał kolega powyżej to super, a jak nie, to dowiedz się u dostawcy łącza o publiczne IP, albo zmień dostawcę całkowicie jeśli jesteś w stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby to u mnie było takie proste :) Przejrzałem już kupę poradników odnośnie NAT3 i niestety, ale u mnie chyba nic się nie da z tym zrobić. Forwardowanie wskazanych portów, ustawianie na konsoli statycznego IP i dodanie go do DMZ na routerze - to wszystko nie powoduje żadnych zmian. Z kolei włączenia uPnP na routerze konsola nawet nie wykrywa jako włączone. Pierwsze, co musiałbym zrobić to dojść do tego, czy ten NAT3 to wina mojego routera, czy daremnego sygnału prosto od operatora. Musiałbym wpiąć bezpośrednio konsolę do sieci bez routera, ale że mam Internet przydzielany w oparciu o MAC a na konsoli nie da się go zmienić, to tkwię w punkcie wyjścia. A szkoda, bo GTA Online mi się naprawdę bardzo podoba. Do loadingów trzeba się przyzwyczaić, da się to przełknąć. Kupę rzeczy jest tam do roboty, tylko szkoda że u mnie zawsze takie pustki na serwerach, a podczas wyszukiwania graczy do akcji to można sobie do WC skoczyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1) Czy Wy też tak macie, że gracie sobie w Online i jest sporo osób, a nagle wszyscy opuszczają grę i zostajecie sami sami w sesji, a potem musicie sami wyszukać nową i tam trafiacie w zasadzie na te same osoby? To też zależy od NAT?

2) Na czym polega sojusz ekip? Bo jest taka zakładka na stronie SocialClubu obok wyszukiwarki ekip i w sumie nie wiem na czym to polega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy posiadanie publicznego adresu IP jest warunkiem absolutnie koniecznym dla osiągnięcia NAT2? Pytam, bo wydaje mi się, że stosunkowo mało osób ma problem z NAT3, a trochę nie chce mi się wierzyć, żeby wszyscy pozostali załatwiali sobie publiczne IP u operatora. Ale może się mylę ;-) Poza tym, wiecie co może być powodem, że włączam na routerze uPnP, a konsola testując połączenie twierdzi, że jest ono niedostępne?

Edytowane przez noctropolis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa tryb pasywny 

Zwiedzam sobie miasto , i wiele razy juz zostalem zastrzelony w trybie pasywnym 

Czy tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie działa tryb pasywny 

Zwiedzam sobie miasto , i wiele razy juz zostalem zastrzelony w trybie pasywnym 

Czy tak ma byc?

 

Nie powinno tak być. W trybie pasywnym możesz zginąć będąc rozjechanym czy potrąconym, ale nie powinno działać na Ciebie strzelanie innych.

Edytowane przez Wgsxr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ten tryb pasywny to jakaś kupa, niby nie mogą cię zastrzelić, ale bez problemu ktoś może cię przejechać. Ty oczywiście wtedy nie możesz się bronić, bo w trybie pasywnym nie da się wyjmować broni, a jak wejdziesz do samochodu, to się ten tryb wyłącza. :C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to w trybie pasywnym i mogli mnie zabijać z broni, a co bardziej oczywiste - rozjeżdżać samochodem, ale nie wypadała z Nas wtedy kasa. Zatem to taki plus, minus tryb pasywny. Lepiej sprawdziłyby się serwery gdzie można się zabijać na wszystkie możliwe sposoby i takie, gdzie nie da się zabić drugiego gracza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastrzelić cie się nie da, można zginąć pod kołami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że właśnie się da zastrzelic , co potwierdził kolega wyżej

Zastrzelić cie się nie da, można zginąć pod kołami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może macie jakiś problem z tym. Ja strzelałem do typa nawet z czołgu, prosto w niego i nie ginął. Wystarczyło, że wszedł sobie na murek, na który ja nie mogłem wjechać już i nie było mowy żeby zginął mimo iż lufę miałem prawie przy jego głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dzisiaj chciałem sobie zagrać gta 5 fabułę od początku, ale zawiesza mi się podczas wczytywania trybu fabularnego. Jak? Ano włączam sobie nowa gra i zaczyna mi sie wczytywanie trybu fab. Leci muzyczka, slajdy się zmieniają a w pewnym momencie muzyka zanika i slajdy się nie zmieniają. Gra zatrzymuje się na slajdzie i koniec. Co zrobić? Normalnie w fabułę mogę grać ale jak wezmę nowa gra lub chcę wczytać jakiegoś save'a to dzieje się tak jak opisałem. Gdzie problem leży? Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dość popularny ostatnimi czasy. Przed włączeniem gry wyloguj się z PSN i powinno działać. Później możesz się od nowa zalogować, ale przy każdym wczytywaniu save'a poprzez menu problem będzie się powtarzał.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi na kwestię tego publicznego IP. Dotychczas we wszystkich poradnikach odnośnie zmiany NAT3 na NAT2 były tylko wskazówki odnośnie ustawień routera, a o IP ani słowa. Skontaktowałem się z moim dostawcą internetu i zmienili mi IP na publiczne, o dziwo za darmo. Od razu wskoczył NAT2. W GTA Online widać wyraźną poprawę w dwóch kwestiach: po pierwsze, sesje do których dołączam są zawsze pełne graczy na mapie, po drugie, wreszcie mogę korzystać z opcji szybka akcja i dołączać do akcji hostowanych przez innych. Niestety wciąż pozostał problem z wyszukiwaniem graczy do akcji hostowanych przeze mnie - wciąż jest to kilka minut oczekiwania aż znajdzie jedną osobę. Czy mogę z tym coś jeszcze zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Nie chce żeby to co napisze zabrzmiało jak atak na Twoje zdanie. Ale od 2 strzałów nie zginąłem nigdy, a grałem w online 150 godzin, chyba że ktoś trafia Cię w głowę, albo dostaniesz sporą serią z karabinu. Poza tym grają tylko 2-3 inne osoby, nikt nie gra w misje, wyścigi i deathmatche? To może Ci się coś pomyliło i wybrałeś sesję zamkniętą dla jednego gracza albo dla znajomych :biggrin: Rozumiem, że nie wymyślasz sobie tego, że takie sytuacje Cię zastały, ale nie rozumiem Twojej opinii po, jak sam mówisz, bardzo krótkim okresie gry i przy posiadaniu niskiego levelu :) Rozumiem, że każdy ma swoje zdanie, ale w Twoim przypadku polecam zagrać odrobinę dłużej :)

 

Opisywałem tutaj swoje ogólnie pierwsze wrażenie tego trybu. I tam gdzie singiel jest świetny tam online jest kiepski. Jeszcze dam bo chce dać drugą szansę temu trybowi ale na razie chce się dobrze bawić przy tej gry :) I gry ogram główną kampanię i trochę misji pobocznych to zagram jeszcze trochę w  tryb Online.

 

Grałem w sensie gdzie gra niby miała wyszukać członków Ekipy ale tak nie było bo widziałem w swojej grze postaci z innych Ekip i tylko raz graczy było więcej niż 4 (licząc razem ze mną).

 

@noctropolis

 

Nie wiem jaki mam nat ale grając nie zauważyłem, żebym miał lagi. W sumie jeśli nat ma tutaj działać tak jak w serii AC na PC to ja podziękuję ;(. W docie2 na PC zero lagów na 500+ godzin gry. Tekken Revolution zero lagów. AC na pc.. najniższy nat... Tutaj w GTA muszę jeszcze sprawdzić jaki mi wystawili :)

Edytowane przez Blik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema chcialbym sie dowiedziec jak zagrac z samymi polakami albo chociaz by było nas wiecej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaj takich do znajomych. Może jakiś polski klan a później dołączaj do sesji z nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie GTA 5 - jak wygląda ten cały tryb online? Niby wiadomo, wspólna zabawa, jakieś deatmatch'e, wspólne misje ale... 16 osób w jednej sesji brzmi zniechęcająco. Idzie się znaleźć w ogóle w tym mieście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie GTA 5 - jak wygląda ten cały tryb online? Niby wiadomo, wspólna zabawa, jakieś deatmatch'e, wspólne misje ale... 16 osób w jednej sesji brzmi zniechęcająco. Idzie się znaleźć w ogóle w tym mieście?

NNNoooo wiesz w tak, dużym mieście to różnie może być, a tak serio to graj w sesji private ze znajomymi i będzie cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

nie moge wczytać żadnej zapisanej gry, gry robie pauze- gra - wczytaj gre- i wybieram plik, gra zaczyna się ładować i się zawiesza!

natomiast gdy wyłącze gre i wlącze ja spowrotem ładuje sie ostatni zapisany plik.

czy ktoś może mi poradzić co się stało? jak to naprawić?

ten problem sie pojawił po ostatniej aktualizacji systemu ps3. predzej dzialało.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

nie moge wczytać żadnej zapisanej gry, gry robie pauze- gra - wczytaj gre- i wybieram plik, gra zaczyna się ładować i się zawiesza!

natomiast gdy wyłącze gre i wlącze ja spowrotem ładuje sie ostatni zapisany plik.

czy ktoś może mi poradzić co się stało? jak to naprawić?

ten problem sie pojawił po ostatniej aktualizacji systemu ps3. predzej dzialało.

Pozdrawiam

Spróbuj się wylogować z PSNu/odłączyć konsolę od netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×