Skocz do zawartości
teko93

Wykup ubezpieczenia w Amazon i Argos UK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Opłaca się wykupić ubezpieczenie w UK na PS3 i TV? Są jakieś haczyki jak w niektórych polskich ubezpieczeniach tego typu(np. można je wykorzystać tylko raz jak w MM itp.)? Prosiłbym także jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tym o opisanie jak wygląda rozwiązywanie problemu.

Mam też od początku problem, gdyż kupiłem PS3 w Argosie i nie było pada niestety :/ Próbowałem zgłosić reklamację, ale chcieli mi tylko zwrócić kasę za to. Nie zgodziłem się na to bo dostałem 3 gry w pakiecie od nich za free;) Zmiana też nie była możliwa, bo nie ma już u nich w sklepie więcej konsol w tej ofercie. Ubezpieczenie było by jakoś to w stanie rozwiązać?

Czytałem kilka podobnych tematów, ale nie rozwiązały mojego problemu.

Z góry dzięki za odp.

Pozdr.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu ubezpieczenia są znacznie bardziej opłacalne w UK aniżeli ich odpowiedniki w Polandii. Tam w większości przypadków nie ma kruczków i na swoim przykładzie powiem, że posiadając ubezpieczenie od

tzw. przypadkowego uszkodzenia, nie robią problemów ze zwrotem gotówki bądź nowego sprzętu. Z padem zawaliłeś sprawę nie powinieneś przyjąć towaru. Mogłeś domagać się pełnowartościowego towaru pewnie zamówiliby taki sam zestaw.

Gdybyś miał niesprawnego pada mógłbyś próbować go zwrócić i zapewne dostałbyś nowego.

Edytowane przez KSSG_Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pada to mi wyjaśniali, że mogą zwrócić kwotę, ale jak im oddam wszystko( bardziej mi się opłacało nowego pada samemu kupić ze względu na gry), gdyż już nie mieli zestawu z GTA5 a tylko z nim była ta promocja. 

Dzięki za odp. Obawiałem się tego ubezpieczenie właśnie przez te polskie kruczki prawne, wykupię choć mam nadzieję że nie będę musiał korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałam się wcześniej z takimi ubezpieczeniami. Mogę jedynie Ci doradzić żebyś  nie brał tych najtańszych. Na swoim przykładzie wiem, że nie warto jest oszczędzać. Miałam wypadek samochodowy w UK i jakby nie firma Optimal Claim (http://www.wypadekwuk.com/) to nic bym nie dostała od ubezpieczyciela. Na przyszłość wiem, że nie ma, co oszczędzać, bo później są nie miłe tego konsekwencje. A sam wiesz jak to jest starać się później o odszkodowanie.  Kasę to przyjmują od razu a jeśli chodzi o jej wydanie to już nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zachęcam do uważnego przeczytania umowy - większość haków w ten sposób wyłapiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×