Skocz do zawartości
TRaCeGuitar

The Wolf Among Us

Rekomendowane odpowiedzi

 

he Wolf Among Us to przygodówka autorstwa studia Telltale Games, znanego z epizodycznych produkcji takich jak Sam and Max, Wallace and Gromit, Tales of Monkey Island, Back to the Future, Jurassic Park oraz The Walking Dead. Gra bazuje na licencji wielokrotnie nagradzanej serii komiksowej Fables stworzonej przez scenarzystę Billa Willinghama.

Bohaterami są istoty z baśni, które uciekły z magicznej krainy po tym jak została ona najechana przez armie Adwersarza. Azyl znalazły w naszym świecie i teraz żyją wśród zwykłych śmiertelników, ukrywając przed nimi swoją prawdziwą naturę. Podczas przygody spotkamy wiele postaci znanych z komiksu, takich jak Zły Wilk czy Królewna Śnieżka, która pełni rolę burmistrza sekretnej dzielnicy Nowego Jorku, znanej jako Baśniogród (W czasie wydarzeń z gry rolę burmistrza pełni Ichabod Crane, bohater opowiadania o Jeźdźcu bez Głowy).
The Wolf Among Us to klasyczna gra przygodowa. Zabawa polega więc głównie na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i wskazówek oraz rozwiązywaniu zagadek. Gra podzielona została na kilka samodzielnych epizodów. Każdy z nich można rozegrać bez znajomości pozostałych, choć ukończenie całej serii we właściwej kolejności daje znacznie większą satysfakcję.

 

Do premiery juz coraz blizej :) nie wiem jak wy ale ja jestem zaciekawiony co tym razem TTG nam zaserwuje ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może niezbyt zgodnie z tematem, ale jestem ciekawy czy z okazji premiery 'The Wolf Among Us' będzie jakaś przecena gier Telltale. Od dłuższego czasu ostrze sobie zęby na Sam & Max i Back To The Future :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zapowiadali niestety wiec nie wiadomo...ja liczę że będzie znowu do kupienia SP na cały sezon za jakąś mniejszą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem grać w pierwszy epizod na PeCecie. Jest to zarazem gra podobna do The Walking Dead i kompletnie inna. Sterowanie jest dokładnie to samo co w TWD, ale gra ma kompletnie inny klimat i nie tworzy atmosfery zagrożenia.

 

Pierwszy epizod, jest według mnie, za krótki, albo przynajmniej sprawia takie wrażenie. Wydaję mi się, że w TWD, pierwszy epizod był znacznie dłuższy. Nie zmienia to jednak faktu, że gra się bardzo przyjemnie. Fabuła jest poważna, a zakończenie to cliffhanger najlepszego rodzaju.

Chociaż ofiara na końcu jest niekanoniczna zważając na to co się dzieje później w komiksach.

 

Spekuluję, że to tak naprawdę nie Śnieżka, ale inna głowa, na której użyto magii, by wyglądała jak głowa Śnieżki.

 

Dla kogoś kto czytał komiksy i zna świat Baśni, powinien w tą grę zagrać. Dla innych, którzy nie wiedzą czy to kupić, niech spróbują dema (jeżeli będzie), albo niech poczekają na drugi epizod i posłuchają opinii, które wtedy się pojawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demo będzie we wtorek w US Store

Jak tylko pojawi się season pass u nas, to biorę na 100%, fajnie by było gdyby była jakaś zniżka dla plusowiczów.

 

Przy okazji wyczytałem, że gra będzie uznawana za kanon w uniwersum Baśni, więc wiemy na pewno, kto nie będzie mordercą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ile ta gra będzie w ogóle kosztowała w pojedynczym epizodzie, a ile season pass? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby zrobić tak jak z TWD. 1 epizod za darmo, a jak kogoś zachęci to Season Pass kupi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w TWD pierwszy epizod nie był od razu za darmo też najpierw było samo demo, tu pewnie za kilka miechów 1 ep będzie za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie produkcją zacząłem się interesować od wczoraj, po obejrzeniu gameplayu na tvgry, dziś pobrałem grę na pc, i wciągneło mnie od pierwszych minut, bardzo ciekawe uniwersum, trochę przypomina mi taki stary film z królikiem buggsem, do tego wyczuwalny klimat noir i ciekawe barwy, jest bardzo dobrze ogółem. Ogólnie to jestem kupiony, season pass będzie mój, najgorsze będzie tylko znów te oczekiwanie na kolejny epizod :)

Edytowane przez brzmiwtrzcinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem 1 epizod - MEGA!

Kto nie grał, niech kupuję, bo warto wspierać takich devów!

Według mnie (porównując 1 epizod wilka do TWD), wilk wygrywa! :biggrin:

 

Ktoś wie, co ile bd wychodzić epizody?

Edytowane przez Starh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ogralem pierwszy epizod i mam podobne odczucia.

Wstyd przyznać ale nie znałem wczesniej uniwersum wykreowanego w ,,Baśniach'', kupilem EP 1 z ciekawości i wiem, że kupie i pozostałe.

Ciekawa fabuła i świat, fajna grafika i rewelacyjny podkład muzyczny.

Zakończenie pierwszej części miażdży - czegoś takiego się nie spodziewalem.

Czekam na kolejne epizody i mam nadzieję, że nie będzie takich poslizgow jak przy TWD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są polskie napisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z komiksem nie miałem styczności. Wahałem się przed zakupem myśląc że ze Śnieżek i Czerwonych Kapturków już wyrosłem. Shrek też średnio mi pasował... A tu zaskoczenie. Fabularnie pierwszy odcinek miażdzy. Super nakreślone postacie. Czarny kryminał pełną gębą - jak na razie zostawia w tyle "La Noire". Szkoda tylko, że taki krótki ten pierwszy epizod. Chcę więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle czekania na epizod, który, co prawda, jest bardzo fajny, ale niesamowicie krótki... Około 2 godzin i po sprawie, liczyłem na coś dłuższego. :/

Co nie zmienia faktu, że nie nużył nawet na chwilę, Telltale trzyma poziom.

 

Sam odcinek skojarzył mi się trochę z...

 

Drugim epizodem The Walking Dead. :P Myślę, że niebezpodstawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gram na PeCecie i jestem strasznie zawiedziony. TellTale Games nie potrafiło w przeciągu trzech miesięcy od wypuszczenia pierwszego epizodu, poprawić najbardziej irytującego buga w grze - braku zapisu postępów w grze, jeżeli nazwa folderu, gdzie gra ma się zapisywać posiada nie angielskie znaki. Serio! Jeżeli masz zainstalowanego Windowsa w polskiej wersji językowej gra nie zapisze twoich postępów! A najlepsze jest to, że support na oficjalnym forum, radzi po prostu zmienić nazwy folderów gdzie mają zapisywać się savy, tak by zawierały tylko angielskie znaki.

 

No, rzesz! Nie po to płacę ciężką kasę, za coś co trudno nazwać grą, a bardziej interaktywną opowieścią, żeby mi teraz jeszcze mówili, że mam zmieniać nazwy folderów, bo ichni programiści są zbyt głupi by naprawić ten błąd! Żadnej gry od TaleTale już nie kupię.

Edytowane przez DaraS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem właśnie pierwszy epizod na Xboksie - bardzo mi się podobał i mam ochotę na więcej, ale mam pytanie do posiadaczy wersji PS3. Czy na czarnulce gra też się tak strasznie ścina podczas sekwencji QTE? Czasem ciężko z tego powodu zaliczyć scenkę. Grając w The Walking Dead na PS3 też miałem ten problem, ale wtedy myślałem że to wina architektury naszej konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na głównej wypatrzyłem, że będzie promocja na Season Pass, 29zł(!), nic tylko brać. Teraz tylko upolować promocję na 2 sezon WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×