Skocz do zawartości
DaraS

SOMA

Rekomendowane odpowiedzi

No i niestety Playstation Polska odpisało mi że najlepiej jak napiszę do twórców w sprawie napisów PL.. 

 

Nie poddawaj sie!

W mojej opinii to wina Sony polska ze wprowadzaja w blad - jako przyklad mozesz podac to ze informacje o jezykach na innych platformach na ktorych gra zostala wydana (steam, gog) sa prawidlowe.

Napisz do tworcow z  pytaniem czy planowali wydajac gre jezyk polski wyslij strone z PSS (najlepiej aglojezycznego gdzie stoi czarno na bialym ze jest jezyk polski) jesli tworcy odpowiedza ze to blad w PSS to ta odpowiedz wyslij Sony pytajac raz jeszcze czemu zostales wprowadzony w blad.

 

Niestety watpie zebys cos zdzialal, ale w imie zasad Sony powinno rzetelniej podchodzic do sprawy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj sie!

W mojej opinii to wina Sony polska ze wprowadzaja w blad - jako przyklad mozesz podac to ze informacje o jezykach na innych platformach na ktorych gra zostala wydana (steam, gog) sa prawidlowe.

Napisz do tworcow z  pytaniem czy planowali wydajac gre jezyk polski wyslij strone z PSS (najlepiej aglojezycznego gdzie stoi czarno na bialym ze jest jezyk polski) jesli tworcy odpowiedza ze to blad w PSS to ta odpowiedz wyslij Sony pytajac raz jeszcze czemu zostales wprowadzony w blad.

 

Niestety watpie zebys cos zdzialal, ale w imie zasad Sony powinno rzetelniej podchodzic do sprawy!

Dziękuję za wskazówki, postaram się to jakoś dobrze ogarnąć, skompletować i wysłać. O wszelkich postępach na pewno poinformuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem na kompie godzinkę i stwierdzam, że gra fajna, ale nie warta tych 110zł. Jak stanieje do 60-70zł  wtedy zakupię. Jakby było pudełko to brałbym od razu, bo zawsze można odsprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupił bym pudło a tak to trzeba czekac na promo no chyba że ktoś kupił na osobne konto i chce odsprzedać w dobrej cenie to jestem zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja skończyłem dzisiaj swoją przygodę z SOMA. Możliwe są spojlery :)

 

Na pewno jest to bardzo solidny tytuł, z fajnym klimatem ale mimo wszystko czuję się trochę zawiedziony. Penumbra Overture czy Black Plague zrobiły na mnie większe wrażenie. SOMA nie jest grą trudną, może zaciąłem się dwa razy ale dość szybko znalazłem rozwiązania. Ogólny klimat podwodnego świata i sci-fi podobał mi się na tyle, że momentami mogłem poczuć tylko namiastkę tego co czułem grając chociażby w Obcego: Izolacja. Pierwszy poważny zarzut mam do wrogów, którzy nie mogą nas zabić. Jaki sens ma granie w horror, w którym niby masz z założenia eksplorować i chować się przed "istotami" które stać tylko na powalenie Cię ? To odbiera totalnie immersje, dla przykładu grając w Obcego na prawdę chowaliśmy się pod tym stołem i wstrzymywaliśmy oddech razem z bohaterką bo na prawdę baliśmy się i czuliśmy obecność potwora. A tutaj ? Niby chodzą, człapią, hałasują... niby za pierwszym razem się chowamy ale tak na prawdę idziemy naprzód bo wiemy że nic nam nie grozi. Tak jak z początku grą się zachwycałem tak czym dalej w las tym co raz mniej umiałem wczuć się w atmosferę, a na prawdę chciałem bo lubię tego typu gry. Zagadki ? No niby są, ale wystarczy rozejrzeć się po kilku pokojach i jakoś idziemy naprzód. Fabularnie duży plus, samo zakończenie dosyć zaskakujące i na prawdę jak na horror to cieszę się że autorzy zawiązali tą historię w ten sposób. O grafice i dźwięku nie ma sensu zbyt wiele mówić, oprawa jest ładna i tyle, bez jakichś fajerwerków, a udźwiękowienie również jest przyzwoite. Jeśli mam porównać z takimi grami jak Penumbra, Outlast to SOMA znajduję się właśnie tak pomiędzy tymi grami. Jest to fajny horror, nie zrozumcie mnie źle ale oczekiwałem czegoś mocniejszego, gra nie była tak wymagająca jak tego oczekiwałem, zagadki również nie były takie.. Ot ciekawa historia przedstawiona w ciekawy sposób. Zachęcam do zakupu bo uważam że warto spędzić te 10-12 godzin i skończyć tą grę. Szanuję twórców i trzymam kciuki za kolejne projekty ale moim zdaniem - jako horror SOMA wypada blado na tle Obcego czy Penumbry. Jako gra z elementami horroru - jest bardzo przyzwoicie. Takie 7,5/10 ode mnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Panowie zajęło Wam średnio przejście SOMA? Kusi mnie, ale nie chciałbym po 5 godzinach oglądać napisów końcowych. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Panowie zajęło Wam średnio przejście SOMA? Kusi mnie, ale nie chciałbym po 5 godzinach oglądać napisów końcowych. 

 

nie wiem na ile bedzie to pomocne - ale zawsze to jakas wskazowka: 

 

http://howlongtobeat.com/game.php?id=22549

 

W SOMA nie gralem przyznaje, ale podobnie jak harran-smith, mimo iz czasy znajomych, forumowiczow czy ze stronki ktora podalem mowia jedno to moje sa duuuuuzo dluzsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, harran-smith napisał:

odkopuje temat poniewaz soma jest w promocyjnej cenie i ktos moze chciec pdzielic sie wrazeniami. ja planuje odswiezyc sobie some lada dzien.

 

czekaj czy twoja ocena to 6/5? 

 

no pare osob kupilo w tym ja spokojnie czeka na dysku. Jak ogram to cos skrobne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj problem z grami od Frictional jest taki ze mam kazda rozgrzebalem kazda i zadnej nie skonczylem (pomijam juz taki drobny fakt ze Amnezje kupilem 3 razy - OnLive, Steam i CD-Action). 

 

Licze ze ukoncze Some a potem w odwotnej kolejnosci chronologicznej ukoncze tez wczesniejsze gry. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Frictional zawsze mialo zenujace niskie wymagania sprzetowe nawet Soma. 

Chyba czas na nowszego lapka, musialbym sprawdzic ale wydaje mi sie ze nawet na moim 9 letnim starociu te gry by poszly. 

Na moim aktualnym (ktorego czeka wymiana w przyszlym roku) i5-3210m/gf630m to Amnezja popiernicza w full hd w prawie stabilnych 60fps)

 

Amnezje chcialem na jesieni ograc, niestety ostanio jak podszedlem do tej gry to naprawde mnie wystraszyla (gralem w nocy i na sluchawkach) schowalem sie w grze w szafie i juz z niej nie wyszedlem :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze gore mnie nie bawi... kiedys mialem zajawke na filmy z tego gatunku ale szybko mnie znudzily, horror ma straszyc - ale niech robi to umiejetnie - ja sie w Amnezji balem a wiec tworca sie w moim wypadku udalo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mag, a w Obcego Izolację grałeś? Jeśli nie, to koniecznie sprawdź, emocje i strach podobne do tych z Amnezji i SOMA, tylko że x10 :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, harran-smith napisał:

mowisz o gore w zwiazku z silent hill 2?

Nie absolutnie nie. Mowilem raczej o gatunku horrow jako takich glownie filmowych. Wole sie bac nizli dostawac flakami w ryj, a w filmach niestety jakos coraz mniej autentycznego strachu (albo ja sie postarzalem i mnie to nie rusza, a gore mnie znudzil i zmeczyl - nie ma strachu, nie ma wspolczucia dla bohaterow co najwyzej odraza dla takiej czy innej sceny). 

Dlatego ani Obecnosc ani Obecnosc2 nie wywolaly u mnie takiego niepokoju jak amnezja - fakt to gra w ktorej biore czynnie udzial wiec oddzialywanie jest mocniejsze ale autenczynie sie balem - pierwszy raz od dawna. Pewnie jak teraz usiade troche wiedzac czego sie spodziewac bedzie odrobinke latwiej :)

 

 

47 minut temu, Bartek_Red napisał:

Mag, a w Obcego Izolację grałeś? Jeśli nie, to koniecznie sprawdź, emocje i strach podobne do tych z Amnezji i SOMA, tylko że x10 :1_grinning:

Dzieki za propozycje, posiadam na PS3 kupilem za 25pln nowke nostromo edt. Odpalilem tylko zeby sprawdzic czy wyglada ok i wyglada dobrze na past genie. 

W tej chwili mam 61gier na playliscie, 2 kolejne kupione i w drodze.... wiec ogram obcego bez watpienia ale nie wiem kiedy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chetnie poprzechodzil penumbry i amnezje ale na moim laptopie tylko lekkie gry 2d ida. cala nadzieja w tym, ze frictional games wypuszcza te zacne gry na ps4.

Penumbry przeszedłem na P4 1.6GHz, Radeon 9600 256MB, 768MB RAM. Co prawda klatkowało czasami, ale klimat zachowało.

Jakiś czas temu testowałem też na laptopowym i3 z zintegrowaną grafiką HD4000, chodziło płynnie. Tak samo Amnesia.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1 nockę za sobą i ze 2h juz dziś pograłem bo strasznie mnie ciekawiło co dalej .

Dla mnie to piękny oldschoolowy singiel nastawiony na samotną wędrówkę i poznawanie fabuły i tajemnic gry .

Klimat jest genialny muzyka niesamowicie nastrojowa a scenerie nietuzinkowe(choć momentami podjeżdza alienem czy bioshockiem)

Fabularnie jest grubo jak do tej pory, a nawet powiedział bym że jeszcze lepiej - historia wciąga jak bagno(ocean?)

Narracja jest super zagadki dają radę, jedynie szkoda że napisów PL nie ma bo dosyć ciężko to wszystko ogarnąć a i tekstu trochę jest .

W tej chwili błąkam sie po Omicronie, wyłapałem solidnego liścia patrząc w odbicie w lustrze ...

I powiem szczerze że klimat robi się coraz cięższy.

Za aktualną cenę z promo grzech nie ograć tym bardziej że gra broni się jakością nie tylko ceną .

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie odpalam na 2 nockę, słuchawki na uszy i wsiąkam jak to ktoś ładnie napisał kilka stron temu że tylko kapcie zostają :24_stuck_out_tongue: .

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś krótko bo wymieklem, gra zryla mi Banie. Zrobiło się mega strasznie i ciężko jak dla mnie chyba gorzej jak w Obcym ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra właśnie skończyłem ..... nie wiem co napisać .

Czy jest to gra wybitna ? dla mnie jako dla starego wygi który stawia fabułę na 1 miejscu zdecydowanie tak .

Oczywiście gra technicznie nie olśniewa gameplayowo też nie odkrywa ameryki ale fabuła wynagradza wszystko i sprawia że chce się grac i poznac koniec tej historii .

Nie chce mi się rozpisywać, wdawać w szczegóły po prostu soma to piękna przygoda która porwała mnie na 3 dni. 

3 dni w których byłem Simonem tułającym się po stacji podwodnej pathos II szukającym odpowiedzi kim jestem? skąd się tu wziąłem ? o co tu chodzi ?!

Przez całą grę słuchamy niemal tylko dialogów Simona i Catherine ale jest to mistrzowsko rozpisane .

Gdybym ograł tą grę w zeszłym roku to na pewno wskoczyła by do mojego top 5 goty 2015 .

W zasadzie fabularnie tylko Life is strange wyżej bym ocenił, egttr zdetronizowane .

Pełna rekomendacja 9/10 dla fanów gier fabularnych i mocnego klimatu 6/5 :24_stuck_out_tongue:

Zakończnie ryje banie, burza myśli przy napisach końcowych, mindfuck jakich mało .

Gra o której nie zapomnimy długo .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@schranz

To cała noc grałes?

Ja bede sobie dawkował. Zacznę dzis lub jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko po raz kolejny do tej gry siadasz to ostro musiała sie tobie spodobać, ja zazwyczaj (choć sa wyjątki) to po pierwszym przejściu mam dłuższa przerwę zanim gry drugi raz nie odpalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu postanowilem zabrac sie za SOMA, Wyszedlem z Lambdy.

Powiem tak jest dobrze, wybaczam grze male potkniecia bo jakby nie patrzec to indyczek. Do potkniec zaliczam przycinki gdy na ekranie pojawia sie ikona save lub loading.

To za to co do mnie trafia to klimat. Kurcze jest naprawde gesty.

Jutro dalsze granie. Ocena po ukonczeniu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×